Czas petycji (2): mieszkańcy przeciwko zabudowaniu Parku Bródnowskiego

30
Share

Urzędnicy mają ochotę zbudować w Parku Bródnowskim m.in. mediatekę i trzy pawilony. Ale nie wszystkim mieszkańcom to się podoba – właśnie zaczęła się akcja protestacyjna.

 

Konsultacje w sprawie koncepcji  rewitalizacji Parku Bródnowskiego formalnie trwały od początku grudnia i skończyły się kilka dni temu – jednak dopiero teraz spowodowały duże protesty. Dlaczego tak późno? Gdyż tak naprawdę prowadzono je bardzo niszowo i dopiero w ostatnich dniach stycznia władze dzielnicy publicznie ujawniły wszystkie szczegóły konsultowanego planu.

Okazało się więc, że wg wstępnych koncepcji w parku miałyby powstać m.in. cztery budynki, scena, lodowisko, tor rolkowy, wielka siłownia plenerowa i na dokładkę rozważane jest przerzedzenie gęstego szpaleru lip, oddzielającego park od ulicy Kondratowicza. Dopiero teraz, po formalnym zamknięciu konsultacji, te pomysły docierają do większej ilości mieszkańców Bródna – i rodzą protesty.

Urząd Dzielnicy Targówek przedstawił tylko jedną propozycję „rewitalizacji” Parku Bródnowskiego, która tak naprawdę zmienia park w ośrodek rekreacyjno-sportowy. Tylko jedną propozycję i to o takim charakterze urząd tłumaczy tym, że tego chcą mieszkańcy Bródna, powołując się na „konsultacje społeczne”. Pokażmy, że jest duża, jeśli nie większa część mieszkańców, którzy chcą, aby Park Bródnowski został po prostu parkiem!

– czytamy w uzasadnieniu petycji, pod którą zbierane są podpisy przeciwko zabudowie Parku Bródnowskiego.

Petycja umieszczona jest w serwisie petycjeonline.com i na razie w internecie podpisało ją około 100 osób – ale kilka razy więcej podpisów organizatorzy zebrali już bezpośrednio, na papierze, wśród osób spotkanych w Parku Bródnowskim. Podpisy dalej są zbierane w samym parku, a kto woli złożyć swój podpis przez internet, może to zrobić tutaj (kliknij).

 

Pełna treść petycji: „Zachowajmy Park Bródnowski!”:

Zaniepokojeni zmianami, planowanymi w Parku Bródnowskiego przez Urząd Dzielnicy Targówek, sprzeciwiamy się m.in. budowie Mediateki (1500 m kw.), toru rolkowego, trzech pawilonów, wycince drzew.

Chcemy, aby park pozostał miejscem zielonym, cichym, sprzyjającym wypoczynkowi. W związku z czym jesteśmy m.in. za remontem obiektów wodnych, ścieżek i ławek; a także montażem nowego oświetlenia i monitoringiem.

Nie dla zabudowy Parku Bródnowskiego!

 

Proponowane umiejscowienie Mediateki, trzech pawilonów i innych głównych atrkacji „nowego” Parku Bródnowskiego / mat. UD Targówek

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx