Drugie podejście Spółdzielni Bródno do „Bródna Centrum”

34
Share

Kontrowersyjna inwestycja SM Bródno przy ul. Kondratowicza będzie okrojona – ale najpewniej powstanie.

 

Radni i miasto mogą sobie projektować przyszłą ulicę Kondratowicza, ale Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno buduje ją po swojemu. Rządzący naszą dzielnicą spółdzielcy złożyli ponowny wniosek o budowę nowych bloków o nazwie „Bródno Centrum” i tym razem pewnie im się to uda.

Przypomnijmy, że pierwsza przymiarka do budowy tego osiedla wywołała ponad rok temu mnóstwo protestów na Bródnie – chodziło przede wszystkim o to, że Spółdzielnia wycięła zieleń między starszymi blokami, żeby wcisnąć tam nowe miejsca postojowe dla samochodów. Były one konieczne, gdyż na starych parkingach w okolicach ulicy Kondratowicza i Rohatyńskiej zaplanowano właśnie „Bródno Centrum”.

Ku powszechnemu zdumieniu, wiosną ubiegłego roku urzędnicy odmówili wydania pozwolenia na budowę nowych bloków przy ul. Kondratowicza 27. Spółdzielnia jednak się nie poddała – SM Bródno wprowadziło poprawki w swoim projekcie i w ostatni dzień roboczy 2017 roku złożyło ponowny wniosek o budowę.

W nowym projekcie „Bródno Centrum” zostało sporo zmniejszone. Osiedle będzie się ostatecznie składało nie z trzech, ale z dwóch bloków (9- oraz 7-kondygnacyjnego), w których znajdzie się nie pierwotnie planowane 81 mieszkań, lecz jedynie 69 mieszkań. Będzie też 10 lokali usługowych w parterach budynków, plac zabaw dla dzieci i garaż podziemny, w którym nowi mieszkańcy będą zobowiązani wykupić obowiązkowe miejsce parkingowe.

Kłopoty z budową spowodowały wzrost ceny inwestycji – choć wciąż jest ona bardzo atrakcyjna, w porównaniu z innymi nowymi mieszkaniami w okolicy. 1m2 w lokalach mieszkalnych przy Kondratowicza 27 kosztować ma teraz 6 000 zł netto. Jak informuje Spółdzielnia Bródno, na wszystkie mieszkania w osiedlu już dawno zawarte zostały umowy wstępne.

W tej chwili SM Bródno czeka na wydanie pozwolenia na budowę pomniejszonego „Bródna Centrum”. Aktualnie rozpoczęcie inwestycji planowane jest na II/III kwartał 2018 roku, zaś zakończenie budowy na II/III kwartał 2020 r.

 

Na tych rysunkach dokładnie widać, gdzie powstanie osiedle „Bródno Centrum” (fot. na górze). Pawilon z outletem przy Kondratowicza będzie zburzony, parkingi za nim znikną (fot. na dole) / fot. SM Bródno i Google Earth

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx