Jaki adres ma Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek?

20
Share

Targówkowska skarbówka nie zmieniła siedziby, za to ulica Dąbrowszczaków została zdekomunizowana. Jaki adres teraz należy wpisywać w PIT-ach?

 

Kto płaci podatki na Targówku ten wie, że Urząd Skarbowy Warszawa-Targówek „od zawsze” mieści się poza naszą dzielnicą. Konkretnie znajduje się na Pradze, niedaleko placu Hallera.

Coś się jednak niedawno zmieniło. W listopadzie 2017 r. wojewoda mazowiecki przymusowo zdekomunizował kilkadziesiąt ulic w całej Warszawie – w tym dobrze znaną podatnikom z Targówka ulicę Dąbrowszczaków.

Oficjalnie od połowy listopada 2017 r. Urząd Skarbowy Warszawa–Targówek nie mieści się więc już przy ulicy Dąbrowszczaków, ale przy ulicy Borysa Sawinkowa. To obowiązująca nazwa, pomimo tego, że sprzeciwia się jej warszawski samorząd i wielka część mieszkańców tej ulicy, a na niebieskich tabliczkach widnieją jeszcze „starzy” Dąbrowszczacy.

Aktualny adres Urzędu Skarbowego Warszawa–Targówek to: ul. Borysa Sawinkowa 14, 03-482 Warszawa. I taki adres powinniśmy wszyscy wpisywać w deklaracjach PIT np. podczas rozliczeń za rok 2017, nawet tych składanych przez internet.

Co jednak, jeśli ktoś w dokumentach ma wpisaną nieaktualną ulicę Dąbrowszczaków? Czy trzeba prosić pracodawcę o wymianę PIT-u, a może będziemy wzywani do urzędu, żeby poprawić adres na prawidłowego Sawinkowa?

W tym wypadku mamy dobrą wiadomość: urzędnicy z targówkowskiej skarbówki w tym roku będą akceptowali zeznania podatkowe także ze starym, teoretycznie błędnym adresem.

– Obie nazwy ulic będą honorowane na wszystkich deklaracjach podatkowych, a Podatnicy nie będą wzywani do wskazania jednego z adresów (obecnego czy poprzedniego) do siedziby Urzędu Skarbowego – zapewnia targowek.info pani Anna Szczepańska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Jeśli więc macie w tegorocznym PIT wpisany adres urzędu przy ul. Dąbrowszczaków, bez obaw możecie składać go w naszym urzędzie. Pomimo, że skarbówka z Targówka mieści się teraz przy ul. Sawinkowa 14. Przynajmniej na razie.

 

zdjęcie na górze: wnętrze Urzędu Skarbowego Warszawa–Targówek przy ul. Sawinkowa (d. Dąbrowszczaków)
/ fot. archiwum targowek.info

20
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx