Jednokierunkowa Julianowska zostanie za stałe | targowek.info

Jednokierunkowa Julianowska zostanie na stałe

….chociaż nową organizację ruchu wprowadzono z powodu autobusów, które ostatecznie tą ulicą nie pojechały.

Niespodziewana zmiana organizacji ruchu na ulicy Julianowskiej spowodowała na początku roku 2018 niemałe kontrowersje. Na całkiem szerokiej i ruchliwej ulicy urzędnicy z Targówka postanowili prowadzić ruch jednokierunkowy – tylko od ul. Rembielińskiej w kierunku Ogińskiego.

Szybko poznaliśmy powód tej nieprzyjemnej dla wielu mieszkańców i handlowców z bazarku zmiany: otóż ZTM wymyślił skrócone kursy linii 176, mające ułatwić dojazd z/do tramwaju dla mieszkańców Białołęki. Autobusy miały zawracać właśnie na Julianowskiej – i, w przeciwieństwie do samochodów osobowych, już się na dwukierunkowej ulicy nie mieściły.

Żeby umożliwić przejazd pojazdom z nowej linii, wprowadzono więc jeden kierunek ruchu na Julianowskiej – ale przeciwko autobusom skutecznie zaprotestowali okoliczni mieszkańcy i ostatecznie urzędnicy skierowali wydzieloną ze 176 linię 376 na szerszą ulicę Bartniczą.

Zastanawialiśmy się na targowek.info, czy w związku z puszczeniem autobusu inną trasą, Julianowska znów stanie się, jak dawniej, dwukierunkowa? Teraz znamy odpowiedź: na ulicy Julianowskiej pozostanie tylko jeden kierunek ruchu.

Informację taką przekazał oficjalnie burmistrz Sławomir Antonik w odpowiedzi na interpelację dzielnicowego radnego Bartosza Szajkowskiego. Jak podkreśla burmistrz, spowodowane jest to przede wszystkim względami bezpeczeństwa ruchu na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Julianowskiej z Rembielińską. Samochody jadące tylko w jednym kierunku mają zmniejszyć ryzyko zderzeń z przecinającymi ulicę tramwajami.

…My przy tej okazji przypomnijmy, że skrzyżowanie Julianowskiej i Rembielińskiej było całkiem bezpiecznie do czasu niesławnego remontu linii tramwajowej na Bródnie w 2015 roku, kiedy tramwajarze zlikwidowali przystanek przy Julianowskiej – co spowodowało zwiększenie prędkości tramwajów i zwiększenie liczby wypadków z ich udziałem…

Z odpowiedzi na interpelację radnego Szajkowskiego dowiadujemy się przy okazji, że urzędnicy rozważają z to wycofanie się z innej noworocznej zmiany w tej okolicy: z powodu planowanego autobusu na Julianowskiej prowadzono też znaki zakazu zatrzymywania samochodów na sąsiedniej ulicy Ogińskiego. Skoro autobusy pojechały inną trasą, urzędnicy rozważają możliwość usunięcia tego zakazu.

zdjęcie na górze: jednokierunkowa ulica Julianowska / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Jednokierunkowa Julianowska zostanie na stałe

 • 16 lutego 2018 o godz. 09:05

  Tak, bo tramwaje są winne, że kierowcy nie potrafią ustąpić pierwszeństwa. :)

 • 16 lutego 2018 o godz. 11:19

  Zakazać ruchu kołowego na skrzyżowaniach, które przecinają tramwaje, będzie szybciej i bezpieczniej!

 • 16 lutego 2018 o godz. 12:07

  poyebalo tych pseudo urzedników… bylo dobrze tyle lat ale komus nie pasowalo i zostalo zmienione na gorsze… ale 2018 to rok wyborów wiec sami wiecie co z tym zrobic…. tylko prosze nie wybierac zadnych oszołomów z pisu bo zaraz beda pominiki stawiac i zmienic nazwy ulic ….

 • 16 lutego 2018 o godz. 19:07

  a poborzańska jest sto razy ciaśniejsza i jest dwukierunkowa! prosimy przywróćcie przystanki tramwajowe po staremu zanim ktoś zginie

 • 17 lutego 2018 o godz. 08:08

  Ale przepraszam, dlaczego zwalniasz z odpowiedzialności i myślenia kierowców osobówek, że domagasz się przywrócenia przystanku w dawnej lokalizacji? Zgodnie z przepisami ruchu drogowego prowadzący pojazd ma obowiązek ustąpić tramwajowi na takich skrzyżowaniach jak Rembielińska / Julianowska. To, że kierowcy mają to w głębokim poważaniu i wiedzą „lepiej” to już ich problem. Najwyżej przeniosą się na tamten świat.

 • 17 lutego 2018 o godz. 09:19

  Teraz w miescie promuje się ruch pieszy, rowerowy i komunikację miejską. Były juz nawet takie reklamy w autobusach jak ktoś chce Pana powieść samochodem, a on dziękuję i czeka na autobus, który po chwili przyjeżdża.

 • 17 lutego 2018 o godz. 09:22

  Tam przecież jest również bardzo intensywny ruch pieszy (uczęszczany bazarek, przychodnia).Na temat przywrócenia dawnej lokalizacji przystanku wylano już morze atramentu.Tramwajarze wodzą mieszkańców za nos już od początku niesławnej zmiany i nic z tego nie wynika.Pewnie mają nadzieję, że w końcu „przyschnie”. A poza tym – koncepcja, że tak, oczywiście, ale po drogiej stronie Julianowskiej- też jest bez sensu.Podobno są kraje, w których zanim ustali się ostateczny układ komunikacji osiedlowej, czekają jakie ścieżki wydepczą użytkownicy.Tak jak jest teraz wygląda jak kiepski żart: cała Rembielińska poprzecinana progami co kawałek, a obok równolegle -beztrosko pędzące tramwaje.

 • 17 lutego 2018 o godz. 17:10

  Anonim – każdy walczy o swoje a Twoje, moje zdanie jest nie istotne – tramwajarze chcą utrzymania się w czołówce wożenia ludzi więc robią sobie priorytet kosztem korków na Bródnie ( od czasu wprowadzenia priorytetu na którym tramwaje zyskały 3 minuty od Annopol do Wileńskiego w godzinach szczytu stoi Kondratowicza, Bazyliańska, Bartnicza, Wyszogrodzka, Matki Teresy, mamy korki w środku osiedla i problem z wyjazdem z pod bloku) – bazarek chce dojazdu z każdej strony żeby być atrakcyjnym dla klientów – Rembielińska poprzecinana progami bo ZDM chce pokazać że jest potrzebny nawet jak o jego interwencje nikt nie prosi – ścieżki rowerowe mamy szersze od chodników choć służą w większości do rekreacji bo zostawić własny rower gdziekolwiek jest równe jego utracie a nawet pod szkołą dla dzieci stojak góra na 5 sztuk. Mieszkam tu 42 lata i z Julianowską nic się nie działo teraz, nagle musi być jednokierunkowa bo ktoś ma takie widzimisię i tworzy wyimaginowany problem jak z lewoskrętami.
  Tu nie chodzi o to żeby nam żyło się lepiej tylko żeby był przepływ kasy, kasa, kasa, kasa.

 • 17 lutego 2018 o godz. 17:28

  skoro tramwajarze walczą o każdą sekundę to dlaczego nie zlikwidowali (na szczęście nasze) przystanków Poborzańska ?

 • 17 lutego 2018 o godz. 23:23

  @bródniacy
  bo wtedy „biedni bezdomni” mieliby daleko do opierających i karmiących siostrzyczek; i na serio likwidacja przystanku przy bazarku na Julianowskiej powoduje to, że tramwaj nie zwalnia przed Julianowską tylko zapycha ile się da. Czyli także nie spełnia to zapisów PoRD o szczególnej uwadze przed skrzyżowaniem ale cóż on ma masę czołgu a osobówka to jakieś 0,025% jego wagi (1/40) a góra 1/12 czyli 0,083%. I do tego masa krytyki od użytkowników komunikacji publicznej – jest dalej do przystanku. Te 3 minuty oszczędności to właśnie brak tego jednego przystanku. Co do korków … a kogóż one obchodzą przecież nie ZDM czy innych urzędników – wiem bo odczuwam je codziennie – i akurat nie jeżdżę sam więc argument o samolubstwie odpada. Koszt paliwa to koszt 2 miesięcznych a dojazd do pracy szybszy i bez problemu „złej” pogody (nie ważne czy pada czy gorąco).

 • 19 lutego 2018 o godz. 08:33

  Pytanie czy jako mieszkańcy mamy coś do powiedzenia… Niedługo wybory, czy będzie startował ktoś z poza układów politycznych czy spółdzielczych?

 • 19 lutego 2018 o godz. 21:45

  I cały duży ruch poranny przeniósł się z szerokiej Rembielińskiej na wąską Bolesławicką, gdzie dzieci chodzą do szkoły. To już niedługo niestety może się wydarzyć jakieś potrącenia, bo dzieci wybiegają zza zaparkowanych samochodów na ulicę i nie patrzą czy coś nadjeżdża.

  I popieram bezpiecznie na Julianowskiej było jak tramwaje zatrzymywały się przed ulicą. I do tego trzeba powrócić!!!

 • 21 lutego 2018 o godz. 13:19

  Znów ten tempak Antonik wygłasza swoje wyssane z kciuka „mondrości”, weź się bucu wybierz na tą Julianowską o 8 rano zamiast sadzać dupsko na cieplutkim fotelu za biureczkiem (opłaconym z naszych pieniędzy) i zobacz jaki prezent sprawiliście ze swoimi kolesiami mieszkańcom okolicznych bloków! Koszmar komunikacyjny Panie „wszechwiedzący i znający się na wszystkim” szanowny – tfu – burmistrzu!

  A to że ZDM ma nas w dupie wiadomo nie od dziś. W naszej dzielnicy nie konsultuje się nic z mieszkańcami, bo przecież to Bródno… koniec miasta i patologia …

 • 11 kwietnia 2018 o godz. 15:53

  Jednokierunkowa powinna być jeszcze Ogińskiego, Bolesławicka, Siedzibna i Poborzańska.
  Wprowadzić opłaty dla „L” !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.