Wicemarszałek Sejmu interweniuje w sprawie spalarni na Targówku

15
Share

Tego się nie spodziewaliśmy. Choć w roku wyborczym wszystko jest możliwe.

 

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu RP z ramienia Kukiz’15, zwrócił się do warszawskiego ratusza z interwencją poselską dotyczącą modernizacji i rozbudowy spalarni śmieci położonej na Targówku Fabrycznym.

O zawirowaniach i problemach związanych z tą wielką inwestycją wielokrotnie pisaliśmy na targowek.info (czytaj tutaj). Trwa właśnie przetarg na wykonawcę rozbudowy – kilka dni temu Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania podało, że do przeprowadzenia modernizacji spalarni jest trójka chętnych: konsorcja z Włoch, Francji oraz Chin.

Jak poinformowało nas biuro poselskie Stanisława Tyszki, sygnałem do podjęcia interwencji przez pana wicemarszałka były alarmujące informacje docierające do niego od mieszkańców Targówka oraz sąsiadujących dzielnic (zwłaszcza Rembertowa i Pragi-Północ), którzy wskazują, że rozbudowa tej infrastruktury odbywa się bez należytych konsultacji.

Pierwsze konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy spalarni na Targówku zakończyły się w 2009 r. Mimo powołania Rady Społecznej ds. rozbudowy spalarni, która ma mieć charakter doradczy i konsultacyjny mieszkańcy dzielnicy wciąż mają wiele wątpliwości związanych z rozbudową Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych.

Według informacji mieszkańców Targówka działania Rady mają charakter pozorowany. Jej skład jest zdominowany przez osoby zatrudnione w warszawskim ratuszu, bądź jednostkach mu podległych. Mieszkańcy czują się ignorowani i niedoinformowani, Rada zaś nie przedstawia sprawozdań ze swej działalności mieszkańcom Targówka

– czytamy w interwencji podpisanej przez Stanisława Tyszkę.

Na końcu swego pisma wicemarszałek Sejmu zadaje stołecznym urzędnikom kilka pytań m.in. na temat aktualnego etapu inwestycji (napisaliśmy o tym na początku tego artykułu) oraz czy powstały analizy dotyczące wzrostu natężenia ruchu wokół spalarni śmieci po jej rozbudowie (odpowiadamy: powstały, my pisaliśmy o tym tutaj). Warszawski ratusz ma na oficjalną odpowiedź 14 dni.

 

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (fot. Twitter/@styszka)

 

Według nieoficjalnych, ale często powtarzanych opinii, Stanisław Tyszka niemal na pewno będzie kandydatem Kukiz’15 na prezydenta Warszawy w wyborach samorządowych, które odbędą się w listopadzie 2018 r. Kampanię wyborczą możemy chyba uznać za rozpoczętą.

 

 

zdjęcie na górze: wizualizacja spalarni na Targówku/mat. MPO,
wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka /fot.Twitter/@styszka (montaż)

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx