Wielka budowa kanalizacji na Targówku Fabrycznym | targowek.info

Wielka budowa kanalizacji na Targówku Fabrycznym

W 2018 roku cywilizacja zawita aż na osiem ulic. Wcześniej jednak mieszkańców czekają utrudnienia.

Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy kanalizacji sanitarnej na Targówku Fabrycznym: odprowadzające ścieki rury zostaną położne w okolicach kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego.

Konkretnie sieć kanalizacji sanitarnej powstanie w ul. Księcia Ziemowita i Mieszka I na odcinku od istniejącego kanału w ul. Mieszka I do ul. Grobelskiej oraz w ulicach: Dziewanny, Niedotrzymskiej, Wszeborskiej, Hutniczej, Szklanej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granic nieruchomości. Kanały włączone będą do istniejącego kanału sanitarnego DN 300 w ul. Mieszka I.

Przetarg na tę inwestycję rozstrzygnęło w zeszłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, a wygrała go firma Mrozek sp z. o.o. Koszt inwestycji: 3,3 mln zł.

Główne prace mają rozpocząć się około 9 kwietnia na ul. Hutniczej. Przewidywany czas trwania prac budowlanych: do grudnia 2018 roku.

zdjęcie na górze: budowa rur na Targówku Fabrycznym /fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “Wielka budowa kanalizacji na Targówku Fabrycznym

 • 26 lutego 2018 o godz. 07:35

  Zdjęcie przedstawia rury ciepłownicze, a nie kanalizacyjne.

 • 26 lutego 2018 o godz. 10:35

  Ciekawe ile po skanalizowaniu dostawią tam plomb, grodzonych bloczków, segmentów. Będzie larum, że brak dróg, wąsko itp.

 • 26 lutego 2018 o godz. 13:50

  A tak przy okazji mogli by dorobić przynajmniej jeden pas jezdni więcej nie mówiąc już o dwóch co z przebudową Naczelnikowskiej rozwiązało by problem korków. ALE MARZYCIEL !!!!!!!!!!

 • 27 lutego 2018 o godz. 01:17

  Studium przebiegu, to tylko studium, życzenia. To nie jest STEŚ, RDOŚ, PB, ZRID, pieniądze, umowa z Wykonawcą… Studium to datowane jest na 2009 rok. Zgadnij, w którym roku były wybory samorządowe? 2010?

  W studium tym poczytaj np. o trasie tramwajowej.

  Potem w lokalnej prasie ząbkowskiej:
  „Mówić o Trasie Świętokrzyskiej mieszkańcy Ząbek myślą również o planowanej wzdłuż tej trasy linii tramwajowej. Trasa miała być budowana, a przy niej zostawiona rezerwa pod tramwaj. Na nowym odcinku rezerwa jest i jej nie ma. Na fragmencie trasy, tuż za tunelami – jadąc od strony ul. Zabranieckiej – dwie jezdnie oddzielone są od siebie wąskim chodnikiem, nie ma miejsca na tramwaj (zdjęcie u góry)! Zarówno w tunelu jak i od strony ul. Kijowskiej rezerwa pod tramwaj jest szeroka, jest miejsce na tory tramwajowe i pod przystanki. Jednak kluczowym, dla przyszłej linii tramwajowej, jest ten fragment gdzie nie ma rezerwy. To oznacza, że mimo iż projekt trasy tramwajowej z Dworca Wschodniego do Ząbek istnieje na papierze od ponad 10 lat, to przez kolejne dziesiątki lat nie będzie realizowany, bo jest kolizja z nowo wybudowaną trasą. To niedopatrzenie czy celowe działanie?”

  Oczywiście problemy Ząbek nas nie interesują, ale ilustruję tutaj propagandowe działania Władz. A państwo Autorzy opracowania sprzed 9 lat, z tytułami inż., są tylko tym Władzom użyteczni.

 • 27 lutego 2018 o godz. 13:32

  co sie dzieje z anu? Czyzby wyprowadził się na ursynów i teraz tam trolluje na ich forum?

 • 27 lutego 2018 o godz. 15:11

  „cywilizacja zawita na targówku?”, zabawne, niech tam jeszcze podłączą elektryczność, elektryczność to przyszłość

 • 27 lutego 2018 o godz. 19:26

  Wygrała ta sama firma, która robi kanalizację dla inwestycji na PGR Bródno.

 • 11 marca 2018 o godz. 21:41

  Na zdjęciu są typowe rury ciepłownicze ! Pewnie będzie robione centralne. Ktoś tu sobie idiotów z ludzi robi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.