Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia | targowek.info

Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia

Zamknięcia całej ulicy nie będzie, ale wkrótce nastąpi zwężenie jezdni.

 

O zmianie koncepcji generalnego remontu ul. Łodygowej pisaliśmy w styczniu. Droga nie zostanie zamknięta w całości, a roboty na głównej jezdni ulicy będą wykonywane etapami – najpierw na północnej stronie ulicy, a następnie na południej stronie. Wykonawca będzie krok po kroku przesuwał „front robót”, stopniowo przekładając ruch na nowo wybudowaną jezdnię północną i remontując kolejne odcinki jezdni południowej.

Teraz właśnie nadchodzi pierwszy etap tej przekładanki: we czwartek 22 marca ok. godz. 23:30 ul. Łodygowa zostanie zwężona na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Radzymińskiej (początkowo drogowcy planowali zrobić to we wtorek 20.03. – ale w ostatniej chwili przesunęli operację o dwa dni).

Wyłączona z ruchu będzie północna część jezdni ul. Łodygowej. Połączenie z ul. Łodygową straci ul. Pszczyńska. Wyspa rozdzielająca jezdnię ul. Łodygowej zostanie rozebrana, a ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po południowej stronie.

W kierunku Ząbek będzie jeden pas – do jazdy na wprost z ul. Młodzieńczej również będzie przeznaczony jeden pas. Natomiast dla dojeżdżających ul. Łodygową do skrzyżowania z ul. Radzymińską będą dwa pasy ruchu – jeden będzie służył wyłącznie do skrętu w lewo w kierunku Pragi, a z drugiego będzie można pojechać prosto w ul. Młodzieńską lub skręcić w prawo w kierunku Marek.

 

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca kwietnia. Oficjalny termin zakończenia przebudowy całej ulicy Łodygowej to listopad 2018 roku.

 

zdjęcie na górze: Michał, czytelnik targowek.info

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

8 komentarzy na temat “Nowy etap remontu Łodygowej: pierwsze poważne utrudnienia

 • 15 marca 2018 o godz. 17:23

  Redakcjo warto podać źródło informacji, skąd są zaczerpnięte, wydaje mi się że z interpelacji radnej KGM. Ale może się mylę?

 • 15 marca 2018 o godz. 17:27

  @Xyz Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie oraz Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu m.st. Warszawy. Pozdrawiamy

 • 15 marca 2018 o godz. 17:59

  Dziękuję za odpowiedź. Poproszę o link.

 • 16 marca 2018 o godz. 10:58

  ŚWIETNIE BEDZIE HAHHAHA 20 LAT CZEKANIA, ŻEBY ONI WYLALI BETON NA JEDNYM PASIE :)

  WIELKIE PLANY, WIELKIE MARZENIA A SKOŃCZY SIĘ TAKIMI SAMYMI KORKAMI JAK OBECNIE.

 • 14 maja 2018 o godz. 12:23

  Korków to nie było takich jak teraz są. Poza tym obie strony rozkopane do tego stopnia, że nie da się przejść, szczególnie z wózkiem dziecięcym. Szkoda, że nikt ze ZMID nie chwali się przerwaniem dostaw energii elektrycznej i wody w wyniku robót drogowych wynikających z uszkodzeń sieci. Dziękuję za taki remont który nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Brawo ZMID

 • 17 maja 2018 o godz. 08:41

  Co to za firma, biora sie za remont a nie zapewnia ludzia przejscia, trzeba isc blotem,po ulicy gdzie sa dziury i jest sie ochlapanym z samego rana. Porażka!!!!

 • 11 lipca 2018 o godz. 15:28

  Ilość pracowników na przy remoncie ulicy łodygowej jest „niesamowita”. Wydaję mi się że przetarg wygrał tzw. pan z teczką.
  na razie terminy prac nie są zachowane, 6 lipca miała być zmiana organizacji ruchu na nowy odcinek drogi i nici.
  Czy jest tam jakiś nadzór z ramienia inwestora?
  patrzyłem na warunki środowiskowe i tam są informacje o ekranach dźwiękochłonnych, jak na razie nie widać aby w tym kierunku coś robione było

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 06:40

  Ukladanie chodnika:Jeden pan pracuje ,a reszta się przygląda. Myślę,że listopad to trudna sprawa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.