Remont mostu na Krośniewickiej-Łokietka

21
Share

Po otwarciu metra pojadą tędy autobusy, a na razie Zacisze czekają 4 miesiące objazdów.

 

Mostek nad kanałkiem Bródnowskim u zbiegu ulic Krośniewickiej, Łokietka i Samarytanka, od dawna był w opłakanym stanie. Dwa lata temu zakazano nawet wjazdu na niego ciężarówkom.

Jednak już za kilkanaście miesięcy znajdzie się on na trasie planowanego autobusu dowożącego mieszkańców Zacisza do budowanej stacji metra Trocka. Nowa linia autobusowa prawdopodobnie pojedzie trasą Łodygowa – Potulicka – Tużycka – Tarnogórska – Krośniewicka – Łokietka – nowy odcinek Łokietka/Pratulińskiej – Trocka, ale jej uruchomienie ZTM uzależnił m.in. od remontu skorodowanego mostu.

Chcąc nie chcąc władze dzielnicy sięgnęły więc do skarbonki i przygotowały aktualny remont. Prace rozpoczynają się dzisiaj, w piątek 2 marca 2018 i zgodnie z zapowiedziami Urzędu Targówka mają trwać do 30 czerwca 2018 r. Generalny remont przeprawy nad kanałkiem przeprowadzi za nieco ponad 1 mln zł Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o.

Na razie autobusy Krośniewicką jeszcze nie jeżdżą, więc remont zakłóci drogę tylko kierowcom prywatnych samochodów, którzy mogą objechać remontowany most przez ul. Spójni, Rolanda i Gilarską.

Za rok do remontowanego mostka powinna zostać dobudowana zupełnie nowa ulica – przedłużenie ulicy Figara poprowadzone nad planowanym tunelem metra. Ta inwestycja jednak jeszcze się nie rozpoczęła.

 

zdjęcie na górze: akcja ratownicza na mostu przy Krośniewickiej-Łokietka / fot. archiwum targowek.info

 

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx