Remont mostu na Krośniewickiej-Łokietka | targowek.info

Remont mostu na Krośniewickiej-Łokietka

Po otwarciu metra pojadą tędy autobusy, a na razie Zacisze czekają 4 miesiące objazdów.

 

Mostek nad kanałkiem Bródnowskim u zbiegu ulic Krośniewickiej, Łokietka i Samarytanka, od dawna był w opłakanym stanie. Dwa lata temu zakazano nawet wjazdu na niego ciężarówkom.

Jednak już za kilkanaście miesięcy znajdzie się on na trasie planowanego autobusu dowożącego mieszkańców Zacisza do budowanej stacji metra Trocka. Nowa linia autobusowa prawdopodobnie pojedzie trasą Łodygowa – Potulicka – Tużycka – Tarnogórska – Krośniewicka – Łokietka – nowy odcinek Łokietka/Pratulińskiej – Trocka, ale jej uruchomienie ZTM uzależnił m.in. od remontu skorodowanego mostu.

Chcąc nie chcąc władze dzielnicy sięgnęły więc do skarbonki i przygotowały aktualny remont. Prace rozpoczynają się dzisiaj, w piątek 2 marca 2018 i zgodnie z zapowiedziami Urzędu Targówka mają trwać do 30 czerwca 2018 r. Generalny remont przeprawy nad kanałkiem przeprowadzi za nieco ponad 1 mln zł Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o.

Na razie autobusy Krośniewicką jeszcze nie jeżdżą, więc remont zakłóci drogę tylko kierowcom prywatnych samochodów, którzy mogą objechać remontowany most przez ul. Spójni, Rolanda i Gilarską.

Za rok do remontowanego mostka powinna zostać dobudowana zupełnie nowa ulica – przedłużenie ulicy Figara poprowadzone nad planowanym tunelem metra. Ta inwestycja jednak jeszcze się nie rozpoczęła.

 

zdjęcie na górze: akcja ratownicza na mostu przy Krośniewickiej-Łokietka / fot. archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Remont mostu na Krośniewickiej-Łokietka

 • 2 marca 2018 o godz. 13:33

  Dlaczego autobusy będą jeździć małymi, osiedlowymi uliczkami na Zaciszu a nie główną ulicą radzymińską (gdzie z resztą jest bus pas) do ul. trockiej? co to za pomysł???

 • 2 marca 2018 o godz. 14:49

  Autobusy na skrzyżowaniu Łokietka z Jórskiego to wzrost ilości wypadków. Już zapomnieliście jak to przed zamknięciem Łokietka bywało?

  Jak szanowne miasto ma ochotę zabezpieczyć przed wypadkami przedszkolaków i ich rodziców parkujących przed przedszkolem i wzdłuż Łokietka? Ulica jest naprawdę wąska a z powodu braku chodnika z przedszkola wychodzi się wprost na zastawioną jezdnię. Oni chcą tam jeszcze wcisnąć autobus -To Głupota i granda!!!

  Co tam bezpieczeństwo, ważne aby dowieźć narodek z ‚Wilna” do Metra.- Jak najszybciej ,najkrócej i najmniejszym kosztem. Znowu nasi miejscy geniusze, podejmują decyzje jeżdżąc palcem po mapie !!

 • 2 marca 2018 o godz. 15:45

  Dobrze, ze remont będzie teraz a nie za rok. Jaka jest jego skala?

 • 2 marca 2018 o godz. 22:46

  Autobusy będą jeździć przez Zacisze bo właśnie mają obsługiwać mieszkańców Zacisza, oni też będą chcieli dojechać do metra! Radzymińska będzie miała swoje autobusy a Zacisze swoje. A skrzyżowanie Łokietka z Jórskiego trzeba będzie przystosować do tego ruchu tak aby było bezpieczne, bo czy będzie autobus czy nie, nie zmieni to sytuacji, że i tak po otwarciu metra ruch tam znacznie wzrośnie i aut będzie znacznie więcej niż autobusów.

 • 3 marca 2018 o godz. 09:55

  Autobus dla wszystkich czy 100 m ulicy, chodników i trawników ZASTAWIONE samochodziskami jaśnie państwa (a tak naprawdę pospolitego gminu), odstawiającego swoje potomstwo (czasem na pokaz) do przedszkola? Zakaz parkowania na ulicy i zmuszenie właścicieli tych dojnych przybytków do zapewnienia klientom odpowiedniej infrastruktury parkingowej.

 • 3 marca 2018 o godz. 12:38

  Ktoś kto prowadzi biznes typu przedszkole czy inny budynek użyteczności publicznej, MUSI ZAPEWNIĆ klientom miejsca parkingowe na swój koszt. Tak jak hipermarkety czy lokale usługowe wzdłuż nowego odcinka Wincentego. A buraków zagracających Łokietka trzeba będzie pogonić. Codziennie mandaciki za 500 zł za złamanie zakazu postoju na tej ulicy. Autobus nie będzie się przeciskał.

 • 3 marca 2018 o godz. 13:45

  Stacja Veturillo i podróż rowerem.

 • 3 marca 2018 o godz. 20:59

  Jeszce dojadą autobusiki z Marek,Wołomina, Wyszkowa,Czarnej Strugi I łochowa, mały miejski przejedzie niezauważalnie…

 • 3 marca 2018 o godz. 21:39

  @mieszkanka Zacisza. Autobusy będą jeździć po to, by ludzie mieli bliżej do autobusu. Nie każdy ma samochód jak pani. Uważa się pani za lepszą? Wręcz przeciwnie, jest pani zadufanym zakompleksionym babsztylem, który próbuje sobie podbudować ego. Poza tym pani mieszka W MIEŚCIE a nie NA WSI. Pomyliła pani pojęcia. Tak więc proponuję wrócić na swoje pole pod Warszawą, czyli tam skąd pani przyszła.

 • 3 marca 2018 o godz. 22:30

  @xyz
  Nie dojadą, gdyż nie będą miały gdzie zawrócić. Projektowana pętla ZTM i przystanki nie dla nich. Tak sobie myślę i nie odczuwam przy tym bólu.

 • 3 marca 2018 o godz. 22:33

  Prawidłowo, popieram. Nie ma blokowania ulicy i łapamia przepisów. z buta do szkoły latac a nie sie samochodów zachciało i blokowania naszego Zacisza. 500 zł każdego dnia dla kilkunastu samochodów to się nauczą.

 • 4 marca 2018 o godz. 21:19

  Akurat przedszkole przy Łokietka ma swoje miejsca parkingowe które należą do przedszkola ale mieszkańcy bloku który stoi tuż obok mają to centralnie gdzieś i zostawiają ten parking swoimi autami,które stoją tam permanentnie i bywa że na 7 miejsc 4 są zajęte bezprawnie przez mieszkańców, którzy nic sobie z tego nie robią. Z tego co wiem przedszkole już tysiąc razy interweniowalo ale jest z tym problem.a mieszkańcy bloku zamiast parkować w garażu podziemnym który mają zajmują parking przedszkola. Faktycznie to skrzyżowanie jest ciasne i bardzo ruchliwe więc liczę że miasto coś z tym zrobi bo że autobus jest potrzebny to nie mam wątpliwości.

 • 5 marca 2018 o godz. 07:55

  xyz

  3 marca 2018 o godz. 21:39

  @mieszkanka Zacisza. Autobusy będą jeździć po to, by ludzie mieli bliżej do autobusu. Nie każdy ma samochód jak pani. Uważa się pani za lepszą? Wręcz przeciwnie, jest pani zadufanym zakompleksionym babsztylem, który próbuje sobie podbudować ego. Poza tym pani mieszka W MIEŚCIE a nie NA WSI. Pomyliła pani pojęcia. Tak więc proponuję wrócić na swoje pole pod Warszawą, czyli tam skąd pani przyszła.

  Cytuje Pański komentarz, bo nie da się bezpośrednio na niego odpowiedzieć. Czy potrafi Pan/Pani tylko wylewać bluzgi, czy poszczycić mnie konstruktywną odpowiedzią? Po którym fragmencie mojej wypowiedzi można stwierdzić, że jestem „zadufanym zakompleksionym babsztylem” z chęcią się dowiem? Do pracy jeżdżę autobusem odnosząc się do Pańskiej wypowiedzi, urodziłam się w Warszawie i mieszkam w niej od zawsze, więc przykro mi, ale nie mam pola pod Warszawą, na które mogę wrócić.

  A wracając do mojego pytania, uważam, że ulice, po których będzie jeździł autobus absolutnie nie są do tego przystosowane, stąd moje pytanie.
  Oczekiwałabym raczej rzeczowej odpowiedzi osoby, która ma jakąś wiedzę głębszą co się będzie więcej działo, a nie wypowiedzi odnośnie mojej osoby.

 • 5 marca 2018 o godz. 11:09

  I bardzo dobrze bezsensowna stacja na Zaciszu wśród domków jednorodzinnych, stacja powinna być w dobrym miejscu przesiadkowym. Powinno być na skrzyżowaniu Radzyminska/ Łodygowa/ Młodzieńcza. Pisałam o tym niedawno, ale jakiś mieszkanka Zacisza mnie uciszyła.

 • 5 marca 2018 o godz. 13:24

  Mieszkanko Zacisza pewnie masz akurat blisko do autobusu, albo możesz sobie pozwolić na spacery do Radzymińskiej, ale wiedz że sporo osób na Zaciszu ma jednak daleko do najbliższego przystanku, ludziom tu mieszkającym autobus naprawdę się należy. To, że tobie się wydaje, że ulice są nieprzystosowane to nie znaczy, że tak jest, a nawet jeżeli gdzieś tak jest to miasto ma drogę dostosować, jak chociażby ten mostek, a nie mówić „nie da się” tak jak ty byś chciała. Bardzo dobrze, że kolejni mieszkańcy Zacisza dostaną możliwość korzystania z autobusu. To, że tobie on nie jest potrzebny nie znaczy, że innym też nie. Trzeba patrzeć nie tylko pod siebie, ale spojrzeć czasami też szerzej, bo pewnie sąsiedzi skorzystają z niego chętnie.

 • 5 marca 2018 o godz. 14:56

  Chętnie skorzystam z autobusu dowożącego mnie do metra.

  Jednakże, aby ten autobus miał sens, przystanki powinny być dogodnie usytuowane I to nie tylko dla mieszkańców dalekiego Zacisza (tych po drugiej stronie Radzymińskiej czy Łodygowej) ale także dla mieszkających w okolicy Kościeliskiej- Łokietka -Jórskiego.
  Jak na dzień dzisiejszy, nie widzę możliwości bezpiecznego usytuowania jakiegokolwiek przystanku w okolicy w/w ciągu ulic..
  Rozumiem obawy i niechęć do do autobusów tych z nas, którzy znając obecne realia czarno widzą przyszłość.

 • 5 marca 2018 o godz. 19:57

  dokładnie, wąskie ulice Zacisza i autobus? Nie raz ciężko jest przejechać samochodem osobowym, a chyba normalne, iż mieszkańcy będą samochody parkować pod swoimi domami. Osobiście uwazam, ze zacisze ma już dużo autobusów: ul, radzyminska jeździ ich dużo, 120 przez Jorskiego i 512 od pętli przez Zacisze.

 • 7 marca 2018 o godz. 10:14

  Samochody parkowane na ulicy? A won na podwórka! Kupujesz kolejnego grata dla synusia, córuni, 70 letniej mamuni, wynajmujesz upadlińcom, trzymaj samochody na podwórku, nie zastawiaj i nie plam chodników, nie odkształcaj asfaltu, nie toruj ruchu.

 • 8 marca 2018 o godz. 11:52

  Jak nie ma zakazu parkowania, to chyba można, o co ci chodzi człowieku? nikt nie ma obowiązku mieć miejsca parkingowego na podwórku :/

 • 20 marca 2018 o godz. 09:21

  Najpierw niech wyremontuja ul krosniewicka bo na razie to same dziury mozna szybko uszkodzic zawieszenie jak mozna poscic autobus jezeli chodnik jest z jednej strony

 • 20 marca 2018 o godz. 10:34

  Wszyscy chcemy poprawy komunikacji, która nawet bez metra, według mnie, była i jest na Zaciszu całkiem dobra. Głównym tematem nie jest zatem czy chcemy dodatkowych autobusów czy nie i jak powinny one jeździć przez uliczki Zacisza ale czy miejsce oddalone 6km od placu Bankowego, gdzie stoi ratusz Warszawy i przebywają, niestety, decydenci zmian w naszej dzielnicy , ma taką infrastrukturę drogową aby przez uliczki typu Łokietka jechał dzisiaj autobus miejski. Zatem bez koniecznego remontu, wytyczenia zatok przystankowych, poszerzenia dróg, zrobienia chodników po obu stronach (dzisiaj nawet tego nie ma!!) i wymaganych wjazdów na posesje, zrobienie nowej drogi dalej jako przedłużenie Łokietka (pytanie co dalej zawrotka? gdzie? skręt w Trocką??) planowanie przejazdu autobusu miejskiego tą trasą nie jest logiczne.
  Zatem wszyscy macie rację.
  Tak, niech jeździ autobus przez Zacisze ale po wyremontowanych i przystosowanych do tego drogach. Nie dla przejazdu przez Krośniewicka- Łokietka bez remontu dróg – w tym przypadku wykorzystajmy Jórskiego, zmieńmy prawoskręt w Radzymińską, dalej bus pas Radzymińskiej i dalej Trocka.
  Remont mostku ważny i konieczny ale dalsze inwestycje na Zaciszu i w gminie Targówek są niezbędne. A planowanie przejazdu bez przygotowania rozwoju całej infrastruktury to krótkowzroczne, krókoczasowe i nieefektywne rozwiązywanie przyszłych problemów przez niekompetentne władze wymuszające na ZTM najprostsze akcje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.