Groził maczetą dostawcy pizzy

3
Share

Groźna sytuacja w bloku na Bródnie (a potem w parku).

 

Policjanci z Targówka zatrzymali 27-letniego mieszkańca Bródna. Do zdarzenia doszło kilka dni temu na klatce schodowej bloku przy ul. Wyszogrodzkiej. Policję zawiadomiła mieszkanka bloku, która poinformowała o wybiciu szyby w drzwiach na klatce schodowej oraz zniszczeniu kamery monitoringu. Ale to był tylko fragment historii.

W trakcie ustaleń na miejscu zdarzenia do policjantów podszedł 23-letni dostawca pizzy, który powiedział, że realizując zamówienie przyjechał z towarem na Wyszogrodzką. Na miejscu czekał na niego klient, ale kiedy  wręczył pizzę i zażądał za nią zapłaty (blisko 70 złotych), zamawiający… wyjął maczetę i zaczął nią grozić dostawcy.

Patrolowcy ustalili rysopis mężczyzny z maczetą i ruszyli na jego poszukiwania. Kilkanaście minut później w rejonie Parku Bródnowskiego zauważyli go i zatrzymali. Nie było wątpliwości, że to on, bo policjanci znaleźli także przy nim maczetę.

27-letni Mateusz M. usłyszał zarzuty zmuszania dostawcy pizzy do określonego zachowania, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, oraz zniszczenia mienia zagrożonego karą do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora nie trafił jednak do aresztu, a został objęty dozorem policyjnym.

 

Policjanci zatrzymują Mateusza M. w Parku Bródnowskim / fot. Policja

3
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx