Prohibicja na Targówku? To pomysł władz dzielnicy!

43
Share

Wczorajsza sesja rady dzielnicy przyniosła zaskakującą propozycję.

 

Wczoraj w ratuszu przy ul. Kondratowicza odbyła się LVI sesja Rady Dzielnicy Targówek. W przeciwieństwie do niedawnego posiedzenia Rady Warszawy, w programie dzielnicowej sesji nie było zbyt wielu obietnic związanych z już rozpoczętą kampanią wyborczą. W zasadzie było nawet trochę nudno, do momentu, gdy niespodziewanie została zgłoszona propozycja zarządu Targówka dotycząca zakazu sprzedaży alkoholu.

„Prohibicja”, czyli zakaz sprzedaży piwa, wina, wódki i innych alkoholi na terenie całej dzielnicy Targówek, miałaby obowiązywać codziennie od godziny 23:00 w nocy do 6:00 rano. Zakaz dotyczyłby wszystkich sklepów, włącznie z całodobowymi 24h i stacjami benzynowymi – ale nie będzie obowiązywał w pubach i restauracjach.

Propozycja ta jest możliwa dzięki nowej ustawie o zakazie nocnej sprzedaży alkoholu, którą na początku roku 2018 podpisał prezydent RP i kilka tygodni temu weszla w życie. Zgodnie z tą ustawą, gminy w całej Polsce mogą wprowadzać ograniczenie sprzedaży alkoholu na swoim terenie. Właśnie z tej możliwości chcą teraz skorzystać władze Targówka.

Ostateczna decyzja w tej sprawie przerasta jednak kompetencje rady dzielnicy. Prohibicję na Targówku może wprowadzić tylko rada całej Warszawy i taki wniosek skierowali do niej wczoraj targówkowscy radni. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w naszej dzielnicy powinien zostać poddany pod głosowanie na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

 

zdjęcie na górze: fot. Flickr/Pierre Lannes

43
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx