Ty też możesz zostać wiceprezesem SM Bródno (teoretycznie) | targowek.info

Ty też możesz zostać wiceprezesem SM Bródno (teoretycznie)

Jeśli spełniasz kilka drobnych warunków. Potężna spółdzielnia mieszkaniowa z Bródna ogłosiła konkurs za nowego członka zarządu.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Bródno”, jak wszyscy w naszej dzielnicy wiemy, jest jedną z największych nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce (ma ponad 26 tys. członków, zajmuje teren blisko 140 ha), zaś w dodatku ma realną władzę polityczną na Targówku – gdyż od kilku lat rządzi całą naszą dzielnicą w ścisłej koalicji z Platformą Obywatelską, a prominentny działacz spółdzielni Sławomir Antonik jest równocześnie burmistrzem Targówka.

Z tych powodów zmiany we władzach SM Bródno obserwujemy z równie wielkim zainteresowaniem, jak zmiany np. w samorządzie. A właśnie w Spółdzielni trwa małe trzęsienie ziemi: ze stanowiska odchodzi „nr 2” w SM Bródno: zastępca prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz główny księgowy Ryszard Turek.

Oficjalnie spółdzielnia nie podaje, z jakich powodów jeden z „niezatapialnych” bródnowskich włodarzy opuszcza stołek – prawdopodobnie po prostu doczekał się emerytury. Dzięki temu jednak ktoś zupełnie nowy (albo nie-nowy) może zająć jego miejsce. Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” ogłosiła bowiem konkurs na miejsce zwalniane przez Ryszarda Turka.

Oficjalne wymagania wobec kandydatów na nowego wiceprezesa Bródna nie są szczególnie wyśrubowane. Chętny musi mieć:
* wykształcenie wyższe ekonomiczne,
* doświadczenie w zarządzaniu finansami na stanowisku o podobnej randze – minimum 5 lat,
* dobrą znajomość zagadnień spółdzielczości mieszkaniowej,
* i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Oferty potencjalnych kandydatów powinny zawierać:
* list motywacyjny,
* CV wraz ze zdjęciem,
* dokumenty potwierdzające staż pracy oraz wymagania kwalifikacyjne,
* oraz oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych w procedurze konkursowej.

Ktoś z czytelników targowek.info jest zainteresowany/a i spełnia wymagania? W takim przypadku należy złożyć swoją ofertę do 8 maja 2018 r. do godz. 15:00 w zamkniętej kopercie z napisem „Konkurs na stanowisko Członka Zarządu” w sekretariacie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, 03-214 Warszawa, ul. Krasnobrodzka 11 (więcej informacji na stronie internetowej Spółdzielni).

Czy stanowisko zastępcy prezesa i głównego księgowego SM Bródno obejmie nowa osoba z zewnątrz, doświadczony fachowiec – czy też raczej ktoś z dobrze znanych, zasiedziałych działaczy Spółdzielni, powinniśmy dowiedzieć się w ciągu kilku tygodni.

Chyba, że wcześniej mieszkańcy SM “Bródno”, coraz lepiej się organizujący i coraz głośniej protestujący przeciwko obecnym praktykom spółdzielczych włodarzy, zdołają zmienić władze całej Spółdzielni podczas walnego zgromadzenia członków, które odbędzie się już w czerwcu.

 

zdjęcie na górze: siedziba SM Bródno przy ul. Krasnobrodzkiej / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Ty też możesz zostać wiceprezesem SM Bródno (teoretycznie)

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 10:17

  A bardziej zjadliwie już się nie dało?

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 10:31

  pewnie dało by się, ale po co, już odpowiednie organy państwa wezmą się niedługo za spółdzielnie i wtedy będzie o czym pisać. kwestia czasu.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 10:35

  Niedługo , to znaczy kiedy?

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 10:36

  i jeszcze jeden warunek: musisz być z rodzinki obecnego pracownika SM.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 10:53

  Dyskusja jak pod każdym tekstem : koneksje rodzinne , wszędzie złodziejstwo.Postrzeganie i ocenianie innych przez własny pryzmat . A w niedzielę do kościółka .

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 11:05

  „Czy stanowisko zastępcy prezesa i głównego księgowego SM Bródno obejmie nowa osoba z zewnątrz, doświadczony fachowiec – czy też raczej ktoś z dobrze znanych, zasiedziałych działaczy Spółdzielni” – czyli osoba z zewnątrz jest „doświadczonym fachowcem”, a z wewnątrz to zawsze zasiedziały działacz” dość śmiałą teoria. Czyli mamy tzw. obiektywne dziennikarstwo.
  Pozdrawiam:)

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 11:57

  Pan Turek zasłynął z tego, że w oscentacyjny sposób kupował prezeny koleżankom za pieniądzę spółdzielców. 700 zł na perfumy :) W sumie dla tego towarzystwa to nic. Pokazuję to jednakie podejście włodarzy spółdzielni jakie mają do nieswoich pieniędzy. Jak takich czynów dopuszcza się zastępca prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz główny księgowy to już wiemy czemu spółdzielnia jest w takim złym stanie. Ciągłe podwyżki czynszu dla mieszkańców. Jakieś datki na „kulturę” po 300 zł. Ostatni głosny temat czyli zadłużenie funduszy remontowych liczone w milionach. Pan Ryszard T. po prostu tak się bawi na koszt spółdzielców.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 12:03

  Dobrze, że mieszkańcy się organizują bo działania SM Bródno coraz bardziej przypominają działania zorganizowanej grupy przestępczej :(

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 12:09

  @Anonim A bardziej zjadliwie już się nie dało?

  To jest obiektywne dziennikarstwo. Redakcja napisała jak jest. Nie chowa głowy w piasek. Nie udaję, że nie widzi problemu. Nie lęka się wszechładnego burmistrza Sławomira Antonika (prominentego działacza SM Bródno). Dlatego właśnie jestem stałym czytelnikem portalu. Pozdrawiam Redakcję

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 12:14

  Trzymam kciuki za mieszkańców, którzy się organizują. W końcu uda się pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji, żyjące na nasz koszt. Idę na walne w czerwcu. Zachęcam was do tego samego. Razem uda nam sie pogonić tych darmozjadów balujących na nasz koszt

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 12:17

  Jak jest tak źle to można się zorganizować i założyć wspólnotę.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 13:17

  Może w końcu uda się wymienić zarząd spółdzielni. Jak na razie jest tam skansen PRLu. Ci ludzie są mentalnie jeszcze PZPR. Dlatego traktują zwykłych spółdzielców jak skarbonki do wyciągania pienidzy :(

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 13:44

  Na szczęście klawiszy w zakładach budżetowych zwanymi miejscami odosobnienia, wszystko wskazuje na to, że nowym prezydentem miasta Warszawy będzie człowiek o mentalności prokuratora. No bo też kandydatów liczących jest dwóch: Patryk Jaki i pan nijaki. Sam słyszałem wczoraj w kolejce na poczcie, jak jedna z oczekujących nastolatek mówiła: pamiętajcie warszawiaki, tylko Patryk Jaki :).

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 14:03

  Jaki najlepiej nadaje się na szczekaczkę. Więcej kompetencji nie posiada.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 14:20

  Wszyscy wiedza jak spoldzielnia okrada mieszkancow i ruszyc nikogo ze stolka nie mozna.A kto blokuje zakladanie wspolnot zeby do spoldzielni nie placic?spoldzielnia bo straciliby tyle kasy z mieszkancow.
  I co sie dziwisz Anonimie ze autor artykulu jest zjadliwy? I tak jest nad wyraz spokojny przy tym co wyprawia spoldzielnia.Najlepiej byloby ja zlokwidowac i zalozyc wspolnoty mieszkaniowe ktore mozna rozliczac z tego co robia.A tak spoldzielnia robi co chce i wydaje kase na co chce nie poczuwajac sie do jakihkolwiek wyjasnien na co wydali pieniadze mieszkancow.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 14:44

  Anonim a ty jakie posiadasz kompetencje że obrażasz porządnego człowieka.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 15:44

  „ze stanowiska odchodzi „nr 2” w SM Bródno: zastępca prezesa zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz główny księgowy Ryszard Turek.”
  Świetna wiadomość :) Teraz tylko czekam, aż w jego ślady wybiorą się pan Szczurowski, Antonik et consortes ;)

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 17:18

  Klakierzy tej śitwy won wystarczy popatrzeć na Walne żeby zobaczyć kto stoi za tym betonem .Klatki na ul. Malborskiej nie odnawiane od ponad 30 lat.Wpadli na taki pomysł żeby tylko parter był ochlapany. Zaczynają i nie kończą remontu wind. W blokach na Malborskiej 12 i Kowalskiego w środku zrobione na tip top bo mieszkają ich ludzie.Pogońmy tych nie udaczników i rozliczamy ich z działalności .Na Chomiczówce ludzie dobrali się do nich i zaraz znalazły się pieniądze na remont bloku .Bierzmy przykład z ludzi aktywnych.

 • 27 kwietnia 2018 o godz. 19:48

  Ma Pani rację w tej Spöłdzielni są zatrudniani dozorcy z rodzin pracownikôw .Są tolerowani i nie wykonują swojej pracy sumiennie .Rano czystą wodą oclapią sam parter i fajrant.Nigdzie indziej by nie dostali pracy .ale tylko pod okiem rodzinki wszystko im uchodzi.W zamian za to przeforsują każdą Ustawę na Walnym z korzyścią dla Zarządu.Członkowie spöłdzielni pokażcie że to my możemy te nieprawidłowości zmienić

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 07:35

  W tym roku składamy uchwale o odwołaniu wszystkich 28 członków zarządu smbrodno, chociaż tak naprawdę dwoje jest oki bo dokumenty i sprawy przez nich omawiane nam przekazuja

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 07:35

  Chodziło o członków rady nadzorczej dla mniej wtajemniczonych w strukturę spoldzielni

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 12:05

  do wacław; ja o tym piszę na tej stronie od 2 lat
  do Anonim: typowy członek rodziny SM Bródno i jej świty. Niby broni i próbuje byc obiektywny ale dobrze wiemy, że bronisz swoich.

  Nie dziwie się. Prezenty, mieszkania za pół ceny i rządzenie dzielnicą to jednak niezły profit.

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 12:27

  @Adam
  Trzymam kciuki :) Razem na pewno uda się zmienić ten prześladujący zwykłych spółdzielców zarząd sm bródno ;) Trzeba działać :)

 • 28 kwietnia 2018 o godz. 13:35

  Jeśli kandydat jest „z zewnątrz” prosimy o dopisanie na kopercie z CV adnotacji: „kandydat z zewnątrz”. Prosimy też, aby ta koperta nie była zbyt gruba. Tak, aby mogła – bez otwierania – w całości przejść przez niszczarkę.

 • 29 kwietnia 2018 o godz. 07:46

  tak sobie myślę, że to taka trochę „ucieczka z okrętu”. pan już swoje „zarobił”, po wyborach hgw co będzie, i w Warszawie i w dzielnicy. ostatnio zrobiło się trochę smrodu w spółdzielni, więc nogi za pas. wiadomo przecież że jak urzędnik już nie na urzędzie, to nic mu nie zrobią.

 • 6 maja 2018 o godz. 12:31

  To bardzo dobry artykuł. Władze spółdzielni robią co chcą nie licząc się z potrzebami ludzi. Cudownie, że zaczyna się o tym pisać i mówić

 • 10 maja 2018 o godz. 13:51

  Przytomna.
  Skoro dowiedzieliśmy się o zarobkach i nagrodach członków Rządu, wynagrodzeniach prezesów spółek skarbu państwa, to mam nadzieję, że na Walnym dowiemy się ile zarabia prezes i jego zastępcy, którym płacimy my spółdzielcy. Ich zarobki należy obniżyć do wysokości pensji Burmistrza dzielnicy, czyli do 10 tys. zł miesięcznie tak jak zarządził Kaczyński.
  Zapytajmy Pana Wiesława Majcherka ile kasy Rada Nadzorcza przyznała Szczurowskiemu ( bierze emeryturę i pensję), Ryszardowi Turkowi i Barbarze Estkowskiej i porównamy z poborami Prezydenta Andrzeja Dudy. Zróbmy to ZAPYTAJMY !!!!!!!! KONIECZNIE!!!!! Dosyć super dobrego życia naszym kosztem.

 • 26 maja 2018 o godz. 21:27

  Mozecie se gadac ile chcecie a jak na walne nie pojdziecie to na bank przegracie glosowanie bo tam juz wszystko po ustawiane przez dyr, kier administracji i administratorow. Glosowac beda przeciw Wam lokatorom firmy podwykonawcze hydraulicy elektr nawet sprzataczki co z nimi rano gadacie hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.