Kiedy będzie otwarta ulica Lusińska?

27
Share

Pochwaliliśmy inwestycję w połowie. Więc oczywiście zaraz potem wszystko się zawaliło. Główny objazd rozkopanego przez budowę metra Targówka będzie zamknięty jeszcze długo.

Czy interesowali się Państwo tym co dzieje się na Lusińskiej? Ulica została zaślepiona przy wyjeździe do Handlowej. W związku z tym, że jest to jedyny objazd Trockiej i Pratulińskiej, po jej zamknięciu sytuacja na osiedlu w porannym szczycie wygląda tragicznie. Stoi cała Borzymowska, Gościeradowska i Kołowa. Wąziutką Gościeradowską prowadzi objazd z połowy osiedla – pisze w mejlu do targowek.info pan Piotr.

Czy Redakcja wie coś na temat otwarcia przejazdu z Lusińskiej na Handlową? Codziennie widzę tam zawracające samochody. Remont miał się zakończyć 20-tego maja i rzeczywiście robotników już nie ma, ale wygląda to tak jakby prace nie zostały dokończone, bo przejaz jest zastawiony – pisze inny czytelnik.

Dlaczego zaprzestano remontu ulicy Lusińskiej? Został duzy kawałek (wjazd) do zrobienia. Nie robią tam nic od dobrych kilku dni. Chyba nawet z tydzień – dodaje pani Edyta.

To tylko kilka z mejli i pytań na Facebooku, którymi zasypali nas mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego. I rzeczywiście. Tak, jak miesiąc temu pisaliśmy na targowek.info, zabytkowa uliczka Lusińska została pięknie wyremontowana – lecz tylko w części bliżej ulicy Borzymowskiej, tej pokrytej brukiem.

Odcinek Lusińskiej pomiędzy Złotopolską i Handlową miał zostać wyremontowany w pierwszej połowie maja – wciąż stoją znaki informujące, że remont zostanie zakończony do 20 maja. Problem w tym, że się nie zakończył – i w rezultacie główny objazd rozkopanej od dwóch lat Trockiej i Pratulińskiej, z którego korzystały tysiące mieszkańców Targówka, został całkowicie zamknięty.

Co się dzieje?

Otóż, jak zwykle, wychodzi na wierzch chaos i brak organizacji w warszawskich urzędach. Remont Lusińskiej generalnie organizował Urząd Dzielnicy Targówek – i zlecone przez niego prace zostały zakończone.

Okazuje się jednak, że najważniejszy punkt – czyli newralgiczny wjazd z Lusińskiej w Handlową – został wyłączony z tego remontu i zostanie zbudowany dopiero w ramach innej inwestycji: wielkiej przebudowy tzw. obwodnicy Targówka, czyli ulic Handlowej, Myszkowskiej i Ossowskiego, którą przeprowadzi Zarząd Dróg Miejskich.

Remont „obwodnicy” miał był przeprowadzony w 2017 roku. Ale oczywiście się opóźnił i nastąpi dopiero latem 2018 roku. Wg naszych nieoficjalnych informacji, prace przy obwodnicy mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu, zaś skrzyżowanie Lusińskiej i Handlowej będzie budowane w pierwszej kolejności i powinno zostać otwarte pod koniec czerwca.

Czyli: zamiast kilkunastu dni zamknięcia ważnego objazdu rozkopanego Targówka, urzędnicy zafundowali mieszkańcom co najmniej dwa miesiące męczarni i korków. Oczywiście, o ile zapowiadany nieoficjalnie termin otwarcia skrzyżowania pod koniec czerwca zostanie dochowany.

Cały remont „obwodnicy Targówka” ma się skończyć w listopadzie, akurat na wybory samorządowe. Nie mamy wątpliwości, że urzędnicy będą się wtedy głośno chwalić swoim „sukcesem”.

 

zdjęcie na górze: zamknięte skrzyżowanie ul. Lusińskiej i Handlowej, zdjęcie z wczoraj / fot. targowek.info

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx