Korzenie Europy po raz czwarty na Bródnie

8
Share

Festiwal Muzyki Etnicznej „Korzenie Europy” na dobre zapuścił korzenie na Targówku. Gwiazdami tegorocznej edycji będą m.in. Kuba Sienkiewicz i zespół Hańba!.

 

„Korzenie Europy” odbędą się już po raz czwarty – 19 maja 2018 r. od godz. 15 w Parku Bródnowskim.

Festiwal poświęcony jest kulturom etnicznym Polski i Europy, archeologii oraz antropologii. Poprzez szereg przeprowadzonych warsztatów, koncertów, spotkań z twórcami będzie popularyzowna nauka i edukacja historyczna i wiedza na temat kultury europejskie. Impreza służy on integracji różnych środowisk Europy Środkowo-Wschodniej poprzez sięganie do tradycji i wspólnych korzeni, budowanie nowych więzi społecznych oraz propagowanie tradycyjnej sztuki ludowej i wykorzystanie jej źródeł we współczesnej kulturze. Warszawa, jako stolica Polski, stanie się łącznikiem pomiędzy Wschodem a Zachodem.

Program imprezy:

„Korzenie Europy” w 2018 roku rozpocznie symbolicznym kręgiem bębnów, do którego każdy będzie mógł dołączyć, zespół Słoma & D’Roots Brothers. Dzięki muzyce Lelka przeniesiemy się w świat mitologii i panteonu Słowian. Węgierski zespół Erdőfű wraz z Jackiem Hałasem przedstawi program „Barwny tygiel Karpat”. Jazzowym akcentem będzie drugi z węgierskich zespołów: EastWing. Najbardziej znany wykonawca Kuba Sienkiewicz – na co dzień lider zespołu Elektryczne Gitary (i lekarz w Szpitalu Bródnowskim) – zaprezentuje się z Kwartetem Artystycznym. Zagra też „folkcorowa” grupa Hańba!, a brzmienie ostatniego z zespołów można wyczytać z samej jego nazwy: Warszawskie Combo Taneczne zagra w rytmie warszawskich, przedwojennych podwórek.

Szczegółowy program:
15:00 Lelek
16:00 Słoma i D’Roots Brothers
17:00 Erdőfű i Jacek Hałas
18:00 EastWing Group
19:00 Hańba
20:00 Kuba Sienkiewicz
21:00 Warszawskie Combo Taneczne

 

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

8
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx