Motocykliści legalnie na buspasie na Radzymińskiej

10
Share

Potwierdzają się nasze informacje z marca:  kierowcy motocykli zostali wpuszczeni na pas dla autobusów na największej ulicy Targówka.

 

O planowanym legalnym pozwoleniu motocyklistom na jazdę buspasami pisaliśmy na targowek.info już w marcu. Zwolennicy tego rozwiązania podkreślają, że ułatwi to poruszanie po Warszawie, a podobny ruch zrobiły już inne polskie miasta, m.in. Kraków, Gdańsk i Łódź. Przeciwnicy (głównie policja) obawiają się, że spowoduje to dodatkowe zagrożenie na i tak niebezpiecznych ulicach.

Żeby przekonać policjantów, ratusz wymyślił „eksperyment”: wpuszczenie motocyklistów na próbę na dwa buspasy w mieście: na Trasie Łazienkowskiej oraz po naszej stronie Wisły: na pas dla autobusów w stronę centrum w ciągu ulic Radzymińska – al. Solidarności (od ul. Krynoliny na Zaciszu przez cały odcinek na Targówku Mieszkaniowym po ul. Rzeszotarską na Pradze).

Od kilku dni wzdłuż Radzymińskiej stoją nowe znaki drogowe, na których wymienione są już cztery kategorie pojazdów, uprawnionych do poruszania się po buspasie: BUS, TAXI, MTON i na końcu, najmniejszą czcionką, MOTOCYKLE.

 

Czytaj też: Co to jest ten MTON na buspasie na Radzymińskiej?

 

Nowe oznakowanie obowiązuje od dzisiaj, 1 maja 2018 r.

Ważne: na razie motocykliści są wpuszczeni na buspasy tylko w tych dwóch miejscach – i tylko na dwa sezony. Obecna roganizacja ruchu będzie obowiązywała do końca października 2019 r. Przez ten czas urzędnicy i policja będą sprawdzać, jak nowe rozwiązanie działa w praktyce w warszawskiej specyfice.

 

zdjęcie na górze: ulica Radzymińska z buspasem / fot. archiwum targowek.info

 

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx