Niemożliwe stało się możliwe: będzie lepsza winda do OPS na Wincentego

7
Share

Zajęło to ponad pięć lat, ale w końcu urzędnicy wymyślili sposób na rozwiązanie uciążliwego problemu. Częściowe.

 

O windzie prowadzącej do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. św Wincentego 87 pisały swego czasu całe warszawskie media, a najczęściej my. Problem jest w tym, że dostęp do instytucji mającej pomagać rodzicom, osobom starszym i niepełnosprawnym wiedzie przez kilkanaście wysokich schodów. Jest wprawdzie winda – formalnie: dźwig – lecz przeznaczona tylko dla niepełnosprawnych. Matki z wózkami dziecięcymi (na piętrze jest m.in. Referat Świadczeń Rodzinnych) czy osoby starsze nie mają prawa ani szans z niej skorzystać, bo dostępu pilnuje ochrona obiektu.

Urzędnicy długo stosowali różne wymówki, żeby wytłumaczyć tę kuriozalną sytuację (a najchętniej w ogóle tego nie tłumaczyli). Ale wreszcie, po ponad 5 latach, znaleźli rozwiązanie (które my podpowiedzieliśmy dawno temu). Rozwiązanie, podkreślmy, poprawiające sytuację – lecz nierozwiązujące problemu w całości.

W poprawce do budżetu dzielnicy udało się wprowadzić 45 tys. zł na wymianę nieszczęsnej windy w OPS przy św. Wincentego.

„Zgodnie z opinią techniczną firmy Energobud platforma nie spełnia już wymogów niezbędnych do przewodu osób niepełnosprawnych. W tej sytuacji zaistniała konieczność wymiany tego urządzenia na nowe z rozszerzonym zakresem użytkowania – również dla wózków dziecięcych z osobą towarzyszącą”

– czytamy w uzasadnieniu projektu. Daty wymiany windy w OPS jeszcze nie znamy, ale powinna ona nastąpić jeszcze w tym roku.

Niemożliwe stało się możliwe? Nie do końca. Nowy dźwig za 45 tys zł rozwiąże bowiem wreszcie problemy rodziców z wózkami dziecięcymi, ale osoby starsze, niedołężne – choć nie formalnie inwalidzi – wciąż będą musiały wspinać się do OPS Targówek po schodach.

 

wszystkie zdjęcia: archiwum targowek.info

 

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx