Nowa porodówka w Szpitalu Bródnowskim. Czy teraz będzie miała lepszą opinie?

21
Share

Szpital Bródnowski oficjalnie otworzył wyremontowane oddziały Położnictwa i Neonatologii. Zobaczcie na zdjęciach, jak teraz wygląda.

 

Cztery lata temu budynek porodówki w Szpitalu Bródnowskim na ul. Kondratowicza przeszedł duży remont dachu, elewacji i izby przyjęć, teraz oficjalnie zakończyła się gruntowna przebudowa sal dla małych i większych pacjentów. Wreszcie są w nim kameralne pokoje z łazienkami, nowe sale porodowe oraz nowoczesny sprzęt medyczny do opieki nad noworodkami i przyszłymi mamami.

 

Szpital Bródnowski, oddział położniczy / fot. archiwum targowek.info

Co dokładnie się zmieniło?

Oddział Położnictwa na Bródnie dysponuje teraz salą do cięć cesarskich z nowym wyposażeniem i nowym stołem operacyjnym, czterema salami porodowymi, wyposażonymi w stanowiska do resuscytacji noworodków oraz 48 łóżkami (wieloosobowe sale zastąpiły jedno- i dwuosobowe pokoje z łazienkami), gdzie mogą być hospitalizowane pacjentki w zakresie patologii ciąży i położnictwa. Oddział doposażono m.in. w nową centralę nadzoru okołoporodowego z dodatkowym KTG i dwa aparaty USG, w tym jeden z opcją 3D.

Modernizacja na Kondratowicza objęła też Odział Neonatologii, czyli opieki nad najmłodszymi. Powiękoszono go i wyposażeno w 4 stanowiska intensywnego nadzoru medycznego, 5 stanowisk opieki ciągłej, 5 stanowisk opieki pośredniej oraz 21 miejsc dla matek z dzieckiem w systemie rooming-in. Tutaj znajduje się również pokój laktacyjny ze stanowiskiem do odciągania pokarmu oraz jego przechowywania. Szpital otrzymał również nowoczesny respirator z funkcją oscylacji, aparat USG z dopplerem, aparat RTG przyłóżkowy oraz nowe inkubatory, w tym inkubator transportowy z respiratorem.

Gruntownie odnowione Oddziały Położnictwa i Neonatologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, wizytował zarządzający placówką marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, wraz ze swoją świtą. Remont oddziału kosztował 13,6 mln zł, z czego 12,8 mln zł to właśnie środki samorządu województwa mazowieckiego.

Do tej pory porodówka w szpitalu na Kondratowicza zbierała, delikatnie mówiąc, mocno mieszane opinie młodych mam (polecamy nasz artykuł na ten temat oraz komentarze pod nim – kliknij tutaj). Czy teraz, po wielkim remoncie, będzie lepiej?

 

A tak wyglądają teraz nowe sale Oddziałów Położnictwa i Neonatologii na Bródnie. Zapraszamy do komentowania.

wszystkie zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego / mat. prasowe

 

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx