Rodzice walczyli, radni wsparli – i szkoła na Zaciszu będzie miała balon

13
Share

Wyjątkowo zgodna współpraca dała efekty.

 

O proteście i walce dzieci oraz rodziców ze szkoły podstawowej nr 52 na ul. Samarytanka pisaliśmy w lutym. Przypomnijmy pokrótce, że w przepełnionej szkole brakuje (między innymi) miejsca na lekcje WF. To problem szczególnie dotkliwy późną jesienią i zimą, gdy dzieci nie mogą przebywać na boisku – zaś sala gimnastyczna ma ograniczoną pojemność – więc uczniowie ćwiczą na korytarzach i w piwnicy.

Dyrekcja i rodzice z SP 52 wpadli na pomysł przykrycia na zimę szkolnego boiska balonem – czy, mówiąc bardziej fachowo, przenośną halą pneumatyczną. Lecz byli bardzo rozgoryczeni sposobem traktowania ich przez władze Targówka. Zarząd dzielnicy przez cały rok na przemian obiecywał inwestycję i wyszukiwał wymówek, dlaczego nie może tego zrobić.

Pod koniec zimy rodzice ze szkoły im. „Alka” Dawidowskiego ogłosili mobilizację: zaopatrzeni w symboliczne baloniki protestowali w urzędzie dzielnicy i walczyli o pieniądze dla szkoły w targóweckim budżecie – już na zimę 2018/2019. I po zaangażowaniu się lokalnych radnych (przede wszystkim radnego Jędrzeja Kunowskiego) oraz lokalnych mediów (m.in. targowek.info) – w końcu się udało.

Na wczorajszej sesji Rady Warszawy (bo to stołeczni, a nie dzielnicowi radni trzymają ręce na pieniądzach) przegłosowano zmiany w budżecie miasta, a wśród nich m.in. równo 1,5 mln zł na „Modernizację boiska piłkarskiego i montaż przykrycia pneumatycznego nad boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 52, ul. Samarytanka 11A”.

Czyli: balon przy zaciszańskiej szkole będzie! I to już jesienią 2018 roku, zaraz po rozpoczęciu następnego roku szkolnego. Zgodna współpraca dyrekcji szkoły, rodziców i radnych przyniosła pozytywny efekt – szkoda, że udaje się to tak rzadko.

 

zdjęcie na górze: Szkoła podstawowa nr 52 przy ul. Samarytanka na Zaciszu / fot. targowek.info

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx