Spółdzielnia zajmuje ulicę i wynajmuje miejsca parkingowe | targowek.info

Spółdzielnia zajmuje ulicę i wynajmuje miejsca parkingowe

„Rewolucja parkingowa” na osiedlu RSM Praga.

 

Zmiany na ulicy Janinówka (na tyłach budynku przy ul. Mokrej 33) nastąpiły w tym tygodniu, acz spółdzielnia mieszkaniowa RSM „Praga” planowała je od zimy. W ramach „modernizacji miejsc postojowych” spółdzielnia zablokowała wjazd do szerokich zatok parkingowych, do tej pory swobodnie i bezpłatnie dostępnych dla wszystkich samochodów. Teraz w zatokach przy ul. Janinówka wydzielono 59 miejsc postojowych, zabezpieczonych podnoszonymi blokadami – i RSM „Praga” zaczęła pobierać opłaty za ich wynajem.

Łatwo się domyślić, że zmiany nieszczególnie podobają się mieszkańcom – przynajmniej niektórym. Napisał do nas pan Jacek:

„Pracownica administracji wyjaśnila, że owa ‚modernizacja’ ma na celu eliminację parkowania obcych samochodów. Ciekawy jestem, jak można odróżnić obcy samochód od swojego, no bo przecież nie po tablicach rejestracyjnych, bo te mogą być różne, niekoniecznie z Targówka.

Co ciekawe, podobno sami mieszkańcy wystąpili o zagrodzenie miejsc. Padło również stwierdzenie, że teren jest ich (sic!), więc mogą robić co chcą. Miejsca mogą wynajmować wszyscy, także ci, którzy nie są członkami chciwej, jak widać, RSM Praga. W czasach, gdy liczba miejsc parkingowych maleje, a wszędzie gdzie może wciska się nowe budynki, takie działania są bardzo naganne”

– pisze w liście do targowek.info pan Jacek i dodaje, że w piątek zagrodzono ostatnie miejsca parkingowe na ulicy.

„Stojące na nich samochody zostały zablokowane” – podkreśla nasz czytelnik.

 

Blokady parkingowe na ul. Janinówka, założone przez RSM Praga / fot. czytelnik targowek.info

 

Działka nr 33, na której znajduje się ten odcinek ulicy Janinówka, należy do miasta stołecznego Warszawy, ale RSM Praga włada nią poprzez użytkowanie wieczyste. Gdzie mają parkować samochody, które teraz nie mieszczą się na zagrodzonym parkingu, spółdzielnia nie informuje.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

39 komentarzy na temat “Spółdzielnia zajmuje ulicę i wynajmuje miejsca parkingowe

 • 19 maja 2018 o godz. 08:29

  Bardzo dobrze, że zdecydowano się na te miejsca parkingowe. Za rok wszyscy się o tym przekonają jak ważne jest mieć gdzie postawić samochód przy końcowej stacji metra. Januszowe narzekanie „bo mnie się wszystko za darmo należy „

 • 19 maja 2018 o godz. 09:38

  Jak już uruchomią tę ostatnią stację metra przy Trockiej,to należy niezwłocznie zamontować przy każdym wejściu szlaban,postawić budkę strażniczą i legitymować wchodzących/wychodzących.Jedynie ci,którzy mają meldunek na Targówku,powinni mieć prawo korzystać z tej stacji.A Januszom z Wołomina,Marek,Ząbek czy innej Białołęki mówimy stanowcze „nie”.Zróbcie se metro u siebie i przy nim parkujcie!

 • 19 maja 2018 o godz. 09:53

  @Mokry widzę że należysz do ludzi lubiących jak im drenują kieszeń i jesteś chyba jednym z tych którzy chcieli tego grodzenia. jeśli myślisz że RSM ogrodziła te ze względu na twoją wygodę to się grubo mylisz. widzę że spółdzielnia ruszyła do ataku wystawiając chór słowików.

 • 19 maja 2018 o godz. 09:56

  PS. te miejsca może wynająć każdy, nawet janusze z Ząbek, Marek czy Wołomina. dla RSM liczy się kasa misie, kasa a nie dobro lokalsów.

 • 19 maja 2018 o godz. 10:09

  Płacić za miejsce parkingowe które nawet nie jest strzeżone ?

 • 19 maja 2018 o godz. 10:12

  Czy redakcja może się dowiedzieć co się (nie)dzieje z remontem basenu na Namysłowskiej?
  Od dawna miały być prace a ten basen z PRL dalej funkcjonuje i przez następne miesiące podobno ma dalej działać.
  Jeden radny mówił, ze w 2018 już kompleks basenów będzie czynny, taa chyba w 2028

 • 19 maja 2018 o godz. 10:25

  Ja nie ma samochodu ale to świństwo że mieszkańcy pobliskich bloków nie mają miejsca do zaparkowania bo ważniejsi są ci co do metra muszą dojechać.Niech kombinują jak chcą tyłek wozić bo nie mogą przejść/dwie lewe nóżki??/kilkanaście metrów.Mieszkańcy pobliskich bloków nie dajcie się to Wy jesteście ważniejsi,mieszkam blisko tego miejsca i widzę jakie macie kłopoty z parkowaniem od czasu budowy i płotków metra.

 • 19 maja 2018 o godz. 11:25

  My nie jesteśmy ważniejsi, liczy się tylko kasa, bo to nie spółdzielnia, a deweloper. Zresztą chyba trochę nierówno im to wyszło, jak się robi na partyzanta oznakowanie i stawia słupki.
  Ciekaw jestem ile tych miejsc wykupionych jest przez mieszkańców Mokrej czy Janinówki.
  Tak należy mi się, nie tylko mi ale każdemu kto może zaparkować na wolnych miejscach, niezależnie od zamieszkania.
  Nie każdego blok ma parking podziemny aby tam parkować, i nie każdy potrzebuje tam stać na stałe.
  Dlaczego tego nie zrobili 20 lat temu jak stawiali okoliczne bloki. Wtedy sprawy by nie było. Tylko widać, że RSM nie może postawić tutaj kolejnego bloku, więc najlepiej zagrodzić i wynajmować, nie jest ważne kto jest mieszkańcem, a kto nie. Najważniejsza jest kasa.
  Przecież i tak wszyscy płacimy w czynszach za tereny, które ma RSM w wieczystym użytkowaniu, gdyż musi płacić za nie miastu.
  Ciekawe komu RSM, z tego powodu obniży czynsz.

 • 19 maja 2018 o godz. 20:17

  Zkandal. Napisalam juz do gazety co wyprawia spoldzielnia. Aha, miejsc podobno juz nie ma. Ciekawe kto z sąsiadów upadl na glowe i za tyle pieniedzy wzial miejwce

 • 19 maja 2018 o godz. 22:06

  To jakieś qres*wo, nie ma gdzie zaparkować, chyba na dach albo balkon!! Czary trzeba znać, żeby umieć zmniejszac auta! Albo słupki, albo blokady, albo zakazy na odcinkach dróg, na których nie przeszkadzają parkujące auta. Co to za poje*aby mgr inż. to wszystko wymyśla?!?!?!

 • 20 maja 2018 o godz. 08:01

  Zarabiać to ta spółdzielnia umie pokazując przy tym że swoich mieszkańców ma w du..e. Miejsc jest za mało, więc ich wygrodzenie nie rozwiąże problemu wszystkich mieszkańców. Oczywiście łatwiej i taniej jest postawić blokady i na tym zarabiać niż zbudować prawdziwy parking piętrowy, dla tych którzy chcieliby płacić za abonament i zostawić dotychczasowe miejsca dla tych któtrzy podjęliby wyzwanie codziennej walki z dojeżdżającymi do metra o takie miejsce. Ta historia powinna być nauczką dla mieszkańców Kondratowicza 4 przy parku, którzy naiwnie myślą że oprotestowujący Mediatekę z parkingiem wielopoziomowym coś wygrali. Tak – wygraliście na 2-3 lata. A potem będziecie płacić za miejsca jak ci przy Janinówce… I dla wszystkich na pewno nie starczy :)

 • 20 maja 2018 o godz. 09:48

  Ta organizacja zwana spółdzielnia ma takich numerów więcej za kołnierzem, niedługo zacznę je ujawniać, a co do wieczystego użytkowania to warto przeczytać ta umowę bo jest sporządzona z wadą prawna :)

 • 20 maja 2018 o godz. 10:26

  Może właśnie czas na ruch aby odwołać zarząd na walnym zgromadzeniu, które już niedługo.

 • 20 maja 2018 o godz. 10:42

  „RSM Praga wlada nia poprzez uzytkowanie wieczyste” – Szanowna Redakcjo, czym innym jest wladanie gruntem, a czym innym prawo uzytkowania wieczystego. Co do parkowania, na Targowku jest taki balagan, ze niejednokrotnie nie da sie wejsc swobodnie do bloku, nie wspominajac juz o wiecznie rozjezdzonych trawnikach przez lokalna „inteligencje” np. na Remiszewskiej, czy Gorzykowskiej.

 • 20 maja 2018 o godz. 10:57

  Dwa tygodnie i będą demontować. Jest bezprawny zapis w umowie. Wiem, bo z mężem byliśmy w piątek i chcieliśmy miejsce jedno. Nauczkę spółdzielnia będzie miała, a my zapamiętamy przy wyborach .

 • 20 maja 2018 o godz. 20:25

  Z ciekawosci, ile sobie licza za miejsce?
  Ja mam nieco odmienne zdanie, mieszkam tez na Janinowce i wolalbym zaplacic pare zlotych ale mkec pewnosc ze zaparkuje o kazdej porze bo wieczorem to jest tragedia…

 • 20 maja 2018 o godz. 23:03

  Niech się spółdzielnia weźmie za prawdziwe rozwiązywanie problemu i zbuduje na swoich osiedlach parkingi piętrowe a nie udaje, że coś robi dla rozwiązania problemu, grodząc to co jest. Te osiedla powstawały w latach 70 i 80 kiedy na mieszkanie miało przypadać 0,25 samochodu. Może niech państwo z zarządu obudzą się i spojrzą do aktualnych statystyk. Rok 1980 był blisko 40 lat temu!

 • 20 maja 2018 o godz. 23:04

  Podobno 70zl

 • 21 maja 2018 o godz. 02:48

  I bardzo dobrze. Łoic wszystkich kierowcow. Niewazne skad, niech placa 9 zl za godzine w centrum i kalkaset miesiecznie za parkingi na osiedlach. Moze sie w koncu oducza zatruwac srodowisko i szpecic otoczenie. Powinny byc wydawane pozwolenia tylko tym,ktorym trudno bez samochodu,jak niepelnosprawni,hydraulicy,masazysci itd. Sam jezdzilem kilka lat samochodami, ale teraz na krotkie dystansy uzywam rowerow, na dluzsze komunikacji miejskiej,a samochodu uzywam do wiekszych zakopow i ewentualnie na objazdowki po Polsce i Europie wiec sie pozbywam.Uzywanie samochodu tylko po to ,zeby dojechac do pracy i niej wrocic to nonsens. W razie koniecznosci mozna kupic 1 na kilka osob,jest tez w razie czego car-sharing choc na razie w powijakach.Im szybciej zaczniemy zatruwac zycie samochodom,tym szybciej z nich zrezygnuja

 • 21 maja 2018 o godz. 07:28

  Jeśli mieszkańcy okolic mają pierwszeństwo to ok, kwestia ceny ale jedyne sensowne rozwiązanie to budowa parkingów wielopoziomowych w miejsce np. tych pięknych przepompowni. Zamykane na pilota, po 150 PLN miesięcznie i problem z głowy z parkowaniem w okolicach. Po otwarciu metra to dopiero będzie armagedon.

 • 21 maja 2018 o godz. 08:56

  NAJLEPSZE JAJA BYŁY JAK NA OSIEDLU ZIELONE ZACISZE NAŁOZONO BLOKADE… CHYBA PIERWSZY RAZ OD 5 LAT . TYLKO NIE WIEM PO CO BO SAMOCHÓD NIKOMU NIE PRZESZKADZAŁ ….
  A JAK SAMOCHODY BLOKUJĄ PRZEJAZD ŚMIECIARCE TO NIC SIE NIE DZIEJE.,.. TE AUTA NIE PRZESZKADZAJĄ SPOŁECZNIAKOM Z OSIEDLA.

 • 21 maja 2018 o godz. 09:01

  Czas najwyższy pomyśleć na Targówku mieszkaniowym na parkingami wielopoziomowymi, to jedyne możliwe rozwiązanie parkowania na tym osiedlu. RSM „Praga” miała kiedyś pomysły na taki parking przy ul. Św. Wincentego w okolicy ul. Gościeradowskiej. Może wspólnie z miastem warto nad tym pomyśleć, dużo miejsca jest też po drugiej stronie ul. Św. Wincentego w okolicach ulic Rogowskiej, Cmentarnej itp.
  Każde dotychczasowe rozwiązanie w postaci kolejnych parkingów naziemnych będzie wielką prowizorką.

 • 21 maja 2018 o godz. 10:00

  parkingi wielopoziomowe to dobry pomysł, ale niestety w naszym kraju wolą zaparkować w miejscach niedozwolonych niż zapłacić te 150 zł miesięcznie za miejsce parkingowe w garażu. Żeby takie garaże miały sens trzeba by było wprowadzić strefę płatnego parkowania w całym mieście bez ograniczeń godzinowych (7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę płatne) i podnieść cenę za godzinę do 20 zł. Wtedy szybko by się okazało, że wszyscy chcą miejsca w garażach…i tylko wtedy opłacałoby się je budować…

 • 21 maja 2018 o godz. 11:23

  haha ale dajecie się robić lemingi. az miło patrzeć. o 7 rano grzecznie ustawiła się kolejka żeby z pokorą podpisać umowę i zapłacić kase. miejsc juz nie ma.

  plan sie udal w 100%. Cena celowo była niska zeby znalazło się wielu januszy na to miejsce. w przeciwnym razie nie byłoby chętnych i trzeba by było demontować.
  a tak miejsca opłacone, chetnych januszy 2 razy wiecej niz miejsc a za ROK jak ruszy metro cena 150zł za miesiąc (POTWIERDZONE INFO). W przypadku dużych oporów 110 zł (łaskawie obniżona cena).
  Czekamy na 2019 r.
  Brawo wy

 • 23 maja 2018 o godz. 07:39

  He, he, he, te Lemingi przynajmniej będą miały gdzie parkować jak otworzą metro. A inni będą mogli albo stawać w strefie płatnego parkowania albo podnajmować od tych lemingów miejsca za 200-300 zł. Sprawdzona informacja. Tak robią w innych dzielnicach. Ja mam trzy na wynajem jak by ktoś kiedyś był zainteresowany :)

 • 23 maja 2018 o godz. 08:22

  Ale że co – że niby te 110-150 zl po podwyżce to ma być drogo? To chyba normalna cena. Zresztą za parkowanie powinni płacić wszyscy właściciele aut – w końcu zajmują przestrzeń publiczną która do nich nie należy. Ale spółdzielnie powinny też najpierw pobudować parkingi piętrowe a nie takie prowizorki rodem z krajów trzecuego świata stosować.

 • 23 maja 2018 o godz. 08:37

  W dalszych planach SM jest zmiana zasad korzystania z grodzonych parkingów społecznych. Dotychczasowe umowy mają być wypowiedziami i ma być przeprowadzony ponowny nabór zainteresowanych. Wiąże się to z opłatą za wykup miejsca (ponoć symboliczna złotówka) i miesięcznym abonamentem rzędu 200 – 250 zł. Ale to jeszcze nie potwierdzone bo na razie robią rozpoznanie jakie będzie zainteresowanie przy tych cenach. Ja wypełniłem ankietę wczoraj.

 • 23 maja 2018 o godz. 10:43

  Też wypełniłem ankiete i jestem za. 250zł/miesiąc do przyjęcia.
  dlaczego jedni płacą 150zł/ROCZNIE i maja ogrodzony parking a inni nie. bedzie po równo dla wszystkich

 • 23 maja 2018 o godz. 11:57

  Na parkingach miejsko/spółdzielczych nabór użytkowników, powinien odbywać się na drodze licytacji.
  -Kto da więcej- ten nabywa miejsce na określony umową czas.
  Drugą opcją zdobycia upragnionego parkingu, jest losowanie miejsca pomiędzy zgłoszonymi chętnymi.
  Do licytacji lub losowania powinni być uprawnieni wszyscy mieszkańcy zameldowania na TArgówku :-DD

 • 24 maja 2018 o godz. 08:18

  O co ten krzyk. Mamy KAPITALIZM tylko kasa się liczy.

 • 24 maja 2018 o godz. 08:22

  Miejsca powinny być dla samochodów mieszkańców, które są zarejestrowane w pobliskich blokach, a kto da więcej w drugiej kolejności. Wyeliminuje to handel miejscami. Masz auto masz miejsce.

  To kiedy znikają blokady?

 • 25 maja 2018 o godz. 11:34

  Ponad 90% tych miejsc stoi pusta rano (godzina 7) oraz popołudniu (godzina 18).
  Kto więc je wykupił? Ktoś, kto teraz w ogóle nie parkuje, a zacznie gdy ruszy metro ? :/

 • 26 maja 2018 o godz. 01:17

  Niech spółdzielnia buduje parkingi wielopoziomowe na swoim terenie a nie grodzi ulice… To droga do Niką i udawanie że się rozwiązuje problem. A mieszkańcy spółdzielczych bloków niech się pogodzą z tym, że wraz z metrem czas darmowego parkowania przechodzi powoli do historii.

 • 29 maja 2018 o godz. 06:44

  21.06 walne zgromadzenie RSM może to dobry czas na zmiany. Tu potrzebne nowe myślenie, a nie tylko kasa kasa i kasa.

 • 31 maja 2018 o godz. 14:25

  Ludzie to jest bezprawie !!!!!! Gdy w latach 70-tych ubiegłego wieku budowano osiedle to nie budowano podziemnych garaży , samochodów tez było bardzo mało . A teraz budowa metra ,bardzo dużo samochodów i bardzo proszę spróbujcie w ciągu dnia powszedniego podjechać pod własna klatkę z człowiekiem .który nie może chodzić ?????? A ogrodzone i puste miejsca są wolne !!!!!!!!!

 • 2 czerwca 2018 o godz. 00:56

  Spółdzielnia Praga i Spółdzielnia Bródno do roboty! Budować parkingi piętrowe i cywilizować przestrzeń a nie wprowadzać rozwiązania rodem z republiki bananowej. Zacznijcie wreszcie myśleć o przestrzeni wspólnej, o estetyce, o człowieku a nie wszędzie metalowe rurki z odzysku, co pięć metrów inna nawierzchnia na chodniku, inne ławki i latarnie, dzika i zaniedbana zieleń, bloki w srastelowych kolorach. Pojedźcie na zachód, zobaczcie co to porządek i estetyka i nie powierzajcie projektowania czy wyboru kolorów Pani Wiesi – żonie Prezesa.

 • 18 czerwca 2018 o godz. 10:09

  No i Gajkowicza,Szczepanika,Mokra-zapchane samochodami które wcześniej stały na tym parkingu. Obojętne gdzie-na chodnikach,na trawnikach,przed śmietnikami,na drogach pożarowych…nie ważne. Spółdzielnia zrobiła „porządek”. Można? Można!

 • 19 czerwca 2018 o godz. 07:26

  Szkoda wydać 39 zł za miejsce? To parkujcie na trawnikach

 • 19 czerwca 2018 o godz. 18:34

  Szkoda i nie ale wolę wolne miejsca dla wszystkich. Gdyby chociaż zrobili zadaszenie, 20 lat nie przeszkadzała wolność parkowania RSM. Niech jeszcze pozamykają cała okolicę, i dowalić domiar do czynszu dla mieszkańców, niezależnie czy mają auta czy nie. Spółdzielni się przecież należy, bo koszty ma coraz większe pewnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.