Spółdzielnia zajmuje ulicę i wynajmuje miejsca parkingowe

39
Share

„Rewolucja parkingowa” na osiedlu RSM Praga.

 

Zmiany na ulicy Janinówka (na tyłach budynku przy ul. Mokrej 33) nastąpiły w tym tygodniu, acz spółdzielnia mieszkaniowa RSM „Praga” planowała je od zimy. W ramach „modernizacji miejsc postojowych” spółdzielnia zablokowała wjazd do szerokich zatok parkingowych, do tej pory swobodnie i bezpłatnie dostępnych dla wszystkich samochodów. Teraz w zatokach przy ul. Janinówka wydzielono 59 miejsc postojowych, zabezpieczonych podnoszonymi blokadami – i RSM „Praga” zaczęła pobierać opłaty za ich wynajem.

Łatwo się domyślić, że zmiany nieszczególnie podobają się mieszkańcom – przynajmniej niektórym. Napisał do nas pan Jacek:

„Pracownica administracji wyjaśnila, że owa 'modernizacja’ ma na celu eliminację parkowania obcych samochodów. Ciekawy jestem, jak można odróżnić obcy samochód od swojego, no bo przecież nie po tablicach rejestracyjnych, bo te mogą być różne, niekoniecznie z Targówka.

Co ciekawe, podobno sami mieszkańcy wystąpili o zagrodzenie miejsc. Padło również stwierdzenie, że teren jest ich (sic!), więc mogą robić co chcą. Miejsca mogą wynajmować wszyscy, także ci, którzy nie są członkami chciwej, jak widać, RSM Praga. W czasach, gdy liczba miejsc parkingowych maleje, a wszędzie gdzie może wciska się nowe budynki, takie działania są bardzo naganne”

– pisze w liście do targowek.info pan Jacek i dodaje, że w piątek zagrodzono ostatnie miejsca parkingowe na ulicy.

„Stojące na nich samochody zostały zablokowane” – podkreśla nasz czytelnik.

 

Blokady parkingowe na ul. Janinówka, założone przez RSM Praga / fot. czytelnik targowek.info

 

Działka nr 33, na której znajduje się ten odcinek ulicy Janinówka, należy do miasta stołecznego Warszawy, ale RSM Praga włada nią poprzez użytkowanie wieczyste. Gdzie mają parkować samochody, które teraz nie mieszczą się na zagrodzonym parkingu, spółdzielnia nie informuje.

 

39
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx