Wielki remont w Urzędzie Dzielnicy. WOM przeniesiony, USC zamknięte | targowek.info

Wielki remont w Urzędzie Dzielnicy. WOM przeniesiony, USC zamknięte

Przeczytajcie koniecznie, szczególnie jeśli chcecie załatwić jakąś sprawę w urzędzie na Kondratowicza.

 

Dziś w ratuszu Targówka zaczął się generalny remont Wydziału Obsługi Mieszkańców (WOM) – czyli korytarza z „okienkami” na parterze urzędu przy ul. Kondratowicza, w którym załatwiane są podstawowe sprawy urzędowe mieszkańców, m.in. sprawy meldunków, dowodów osobistych, praw jazdy czy dowodów rejestracyjnych samochodów.

Od dziś ten korytarz jest zamknięty (za wyjątkiem dojścia do okienka pocztowego). W ramach rozpoczętej modernizacji WOM zostaną wykonane w nim nowe stanowiska obsługi mieszkańców, zgodne z nowoczesnymi standardami. Kompleksowo przebudowane zostaną stanowiska obsługi bezpośredniej, a także zmodernizowane zostanie wejście do samego Urzędu Dzielnicy Targówek.

W czasie remontu WOM będzie działał dalej – jednak obsługa mieszkańców została przeniesiona do sali sesji (sali konferencyjnej) Urzędu Dzielnicy Targówek.

Większe kłopoty dotkną mieszkańców, chcących załatwić sprawę w Urzędzie Stanu Cywilnego (USC) na Targówku. Z powodu tego samego remontu do odwołania została zawieszona działalność USC w siedzibie urzędu przy ul. Kondratowicza 20 w zakresie wydawania odpisów z aktów stanu cywilnego, rejestracji małżeństw i wydawania zaświadczeń oraz rejestracji zgonów. Tylko rejestracja urodzeń będzie prowadzona bez zmian.

Osoby potrzebujące odpisów z aktów stanu cywilnego albo dokonania rejestracji zgonu, muszą to zrobić w dowolnym innym USC działającym na terenie Warszawy – najbliższy jest na Pradze przy ul. Kłopotowskiego 1/3 (Pałacyk nad Wisłą – Praga Płn.).

Także w USC na ul. Kłopotowskiego 1/3 (i tylko tam) można teraz załatwić wszystkie formalności związane ze ślubem cywilnym w targóweckiej Sali Ślubów, która dalej funkcjonuje.

Prace remontowe WOM i USC na Targówku mają potrwać do 31 lipca 2018 r. – i wtedy wszystkie utrudnienia powinny się zakończyć.

zdjęcie na górze: WOM Targówek / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Wielki remont w Urzędzie Dzielnicy. WOM przeniesiony, USC zamknięte

 • 28 maja 2018 o godz. 08:16

  do odwołania? obudzili się z remontem z dnia na dzień?
  SKANDAL!!!

 • 28 maja 2018 o godz. 11:47

  Iekawe c9 chca tam zmieniac? Wssyztko jeat tak jak powinno.
  Widocznie ktos musi zarobic na remoncie

 • 28 maja 2018 o godz. 13:43

  to przez RODO

 • 28 maja 2018 o godz. 13:49

  Do odwołania czyli do zakończenia remontu. A remont (zgodnie z tym co jest napisane w artykule) a potrwać do końca lipca. Jak USC skończą szybciej (np. bo zakres prac jest niewielki) to przywrócą działanie szybciej.

 • 28 maja 2018 o godz. 15:37

  dod USC: no świetna wiadomośc.
  To tak jak na głębockiej robią jeden pas już od miesiąca. A nawet NIE ROBIĄ tylko rozkopali i stoi

 • 28 maja 2018 o godz. 21:18

  I Wk powinni ograniczyć do jednego okienka niech mieszkańcy stoją w jeszcze większych kolejkach, o 9 i tak nie ma już numerków … ŚREDNIOWIECZE

 • 29 maja 2018 o godz. 19:50

  Średniowiecze? Za dużo was przychodzi !

 • 29 maja 2018 o godz. 21:39

  Nie remontują – źle bo złe warunki, bo za mało okienek, bo na pewno ktoś przytulił kasę i teraz nie ma na remont …

  Remontują – źle bo po co coś zmieniać, bo zły harmonogram, bo na pewno ktoś przytulił kasę i teraz będzie remontować coś co remontu nie wymaga …

  Wszyscy pomstują na kolejki w internecie, niewielu załatwia sprawy przez internet….

 • 30 maja 2018 o godz. 00:00

  Czy w koncu „petenci” nie będą musieli stać przy urzędnikach ? Może stanowiska jak w banku – z krzesełkami były by dobrym pomysłem

 • 30 maja 2018 o godz. 11:25

  Też wydaje mi się, że znikną wreszcie okienka. Tak jak w innych urzędach będzie można usiąść przy biurku i normalnie porozmawiać z urzędnikiem bez wsadzania głowy w to okno.

 • 30 maja 2018 o godz. 12:41

  Ja pracuję na 2 piętrze urzędu. I ja się pytam kiedy będzie remont mojego piętra? Dlaczego wszystkie podatki mają iść na dziadków z parteru? Czas naprawić klimę. Czas naprawić wentylacje w kiblach. No i przydały by się wygodniejsze fotele. Monitory mamy przestarzałe; myszki się zacinają; klawiatura nie klika….

 • 30 maja 2018 o godz. 13:05

  czas to ZAINSTALOWAĆ klimę na 3 i 4, drugie piętro niech nie przesada, że ma tak źle, inni mają gorzej.

 • 31 maja 2018 o godz. 12:52

  Czytam tych „urzędników” … i czytam… i czytam …. i dochodzę do wniosku, że skoro takich ich mamy to raczej urząd jest do ….d… dużej reorganizacji! Sposób wypowiedzi i kompletny brak inicjatywy na „własnym terenie” wskazuje, że „oni” (ale gwarantuję, że nie wszyscy!!!!!!) powinni zająć się czymś innym!! Skoro wywlekają takie drobiazgi na zewnątrz, a nie potrafią tego załatwić u siebie, to mam olbrzymie wątpliwości czy sprostają moim sprawą. Wybory są jesienią (prawdopodobnie!!), ale „ich” niestety, nie dotyczą! Wybieramy ich wysokich zwierzchników (cokolwiek to znaczy) ! A może „łapa demokracji” i „ich” zagarnie???
  PS> Naiwny jestem, prawda?

 • 31 maja 2018 o godz. 16:28

  @ GreG: jesteś pewien że to urzędnicy – przecież to wyraźna prowokacja mająca wywołać „gów…burzę” ku uciesze sfrustrowanego autora :)

 • 1 czerwca 2018 o godz. 08:34

  Rafał Czasowki
  a włączyłeś komputer do prądu ?

 • 1 czerwca 2018 o godz. 15:14

  po tym jak dzisiaj są przyjmowani obywatele w urzędzie wnioskuję, że na womie budowana jest fosa i zasieki.

 • 1 czerwca 2018 o godz. 16:19

  czy poczta jest otwarta ?

 • 4 czerwca 2018 o godz. 08:45

  zanim dobierzemy się do „działaczy” z urzędu zróbmy porządek z tymi ze spółdzielni, dzisiaj o 17 na ul. Kawęczyńskiej 36 walne zgromadzenie sm bródno.

 • 4 czerwca 2018 o godz. 13:46

  poczta jest otwarta w czasie w którym nie obowiązuje przerwa

 • 7 czerwca 2018 o godz. 07:04

  Ciekawe gdzie będzie spotkanie z Patrykiem Jakim, jeśli sala konferencyjna jest zajęta?

 • 7 czerwca 2018 o godz. 08:38

  pewnie będzie na ciupagi.

 • 7 czerwca 2018 o godz. 13:45

  Remontować moga ale czas oczekiwania w wydz. komunikacji jak za czasów króla świeczka. Udalo mi sie za czwartym podejściem. Rejestracja tylko 2godz.
  Ps. Umówić sie na daną godz. przez stronę gov – nie działa wylaczona.

 • 8 czerwca 2018 o godz. 08:25

  wyłączona bo polska administracja nie przewiduje kompatybilności z internetem :-) w urzędach pracują „panie urzędniczki”, które prostego worda nie potrafią obsłużyć to co dopiero internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.