Basen na Polonezie zamknięty na miesiąc

9
Share

W sam raz na początek wakacji…

 

Mamy początek lata oraz początek wakacji, ale największy i najnowocześniejszy basen w dzielnicy (który nawet stał się „dziełem sztuki”) właśnie teraz został zamknięty na ponad miesiąc.

Chodzi oczywiście o pływalnię OSiR Targówek (Polonez) na ul. Łabiszyńskiej 20. Razem z basenem od 18 czerwca aż do 20 lipca 2018 r. zamknięte są też inne atrakcje, m.in. stacje masażu pionowego i poziomego, kurtyna wodna oraz zjeżdżalnia o długości 120 metrów.

Co się dzieje? OSiR wyjaśnia, że to przerwa technologiczna. Zazwyczaj odbywa się ona zimą, gdy z pływalni korzysta znacznie mniej osób, ale nie tym razem – gdyż została połączona z remontem szatni i budową nowych szatni rodzinnych, których nie dało się podobno wykonać w innym terminie.

Dodajmy, że remont szatni jest możliwy dzięki zwycięstwu projektu OSiRu w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym. Kosztująca ponad 390 tys. zł inwestycja przejęła większość pieniędzy przeznaczonych w tym budżecie dla Bródna.

„Zgarnianie” pieniądzy z budżetu obywatelskiego przez publiczne instytucje, które powinny w całości być finansowane przez dzielnicę i z własnych dochodów, to sprawdzona sztuczka, od lat stosowana przez targówecki Ośrodek Sportu i Rekreacji (ale nie tylko, bo także np. przez biblioteki). W tym roku OSiR Targówek ma ochotę sfinansować sobie w ten sposób kupno łyżew na zimowe lodowisko. Głosowanie jeszcze trwa.

 

zdjęcie na górze: basen Polonez jeszcze czynny / fot. archiwum targowek.info

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx