W sam raz na początek wakacji…
Mamy początek lata oraz początek wakacji, ale największy i najnowocześniejszy basen w dzielnicy (który nawet stał się „dziełem sztuki”) właśnie teraz został zamknięty na ponad miesiąc.
Chodzi oczywiście o pływalnię OSiR Targówek (Polonez) na ul. Łabiszyńskiej 20. Razem z basenem od 18 czerwca aż do 20 lipca 2018 r. zamknięte są też inne atrakcje, m.in. stacje masażu pionowego i poziomego, kurtyna wodna oraz zjeżdżalnia o długości 120 metrów.
Co się dzieje? OSiR wyjaśnia, że to przerwa technologiczna. Zazwyczaj odbywa się ona zimą, gdy z pływalni korzysta znacznie mniej osób, ale nie tym razem – gdyż została połączona z remontem szatni i budową nowych szatni rodzinnych, których nie dało się podobno wykonać w innym terminie.
Dodajmy, że remont szatni jest możliwy dzięki zwycięstwu projektu OSiRu w zeszłorocznym głosowaniu nad budżetem partycypacyjnym. Kosztująca ponad 390 tys. zł inwestycja przejęła większość pieniędzy przeznaczonych w tym budżecie dla Bródna.
„Zgarnianie” pieniądzy z budżetu obywatelskiego przez publiczne instytucje, które powinny w całości być finansowane przez dzielnicę i z własnych dochodów, to sprawdzona sztuczka, od lat stosowana przez targówecki Ośrodek Sportu i Rekreacji (ale nie tylko, bo także np. przez biblioteki). W tym roku OSiR Targówek ma ochotę sfinansować sobie w ten sposób kupno łyżew na zimowe lodowisko. Głosowanie jeszcze trwa.
zdjęcie na górze: basen Polonez jeszcze czynny / fot. archiwum targowek.info
No to basen Polonez będzie zamknięty do końca października. Zobaczycie, ze w miesiąc , to oni wyrobią się może z przygotowaniem placu budowy, ale nie z remontem.
Super wreszcie będą szatnie rodzinne – to spore ułatwienie dla rodzica młodszych dzieci :)
mam nadzieję, że jesteś w błędzie. Jednak rozum podpowiada mi, że możesz mieć rację… ;)
Oprócz remontu szatni przyda się wymiana pryszniców koło sauny oraz naprawa dysz w jacuzzi
Widzę, że Pan redaktor jest mocno tendencyjny, wypadałoby doczytać z czego jest finansowany budżet partycypacyjny, a potem pisać…dla nieświadomych budżet partycypacyjny to nic innego jak część budżetu dzielnic przekazany w ręce mieszkańców. Dodam, że OSIR nie wygrał, bo tak sobie życzył dyrektor ośrodka tylko dlatego, że mieszkańcy zawnioskowali o przebudowę i na to zagłosowali…
Co do terminu, to zgodnie z regulaminem budżetu partycypacyjnego projekt musi zostać zrealizowany w ciągu roku, a z racji tego, że dzieci ze szkół mają zajęcia w roku szkolnym w tym ośrodku, to wakacje są jedynym możliwym terminem (prace na przełomie 2018 i 2019 roku nie wchodzą w grę ze względu na regulamin).
Droga redakcjo Tragówek.info, cieszę się, że informujecie o sprawach ważnych dla dzielnicy, ale odniosłam wrażenie, że artykuł, jak i post na facebooku, kierujący do artykułu zabarwione są nutką narzekania. Czy to źle, że zgodnie z wolą mieszkańców dzielnicy realizowany jest projekt, którego chcieli mieszkańcy? Skąd to negatywne nastawienie redakcji? Lepiej, żeby dzieci nie miały zajęć na basenie w trakcie roku szkolnego? Czy wtedy narzekalibyście na wyłączenie basenu w innym okresie? Jak będzie budowa metra na Kondratowicza też będziecie narzekać? Ja się cieszę, że coś jest robione, a że wiąże się to z utrudnieniami, trzeba to przeżyć, a później cieszyć się… Czytaj więcej »
Pani Elu, dziękuję Pani za ten wpis. Czytając wpis, odczuwa się wyraźnie nutkę narzekania. Tak jest prawie we wszystkich artykułach.
pozdrawiam Panią, i życzę miłego dnia
A ja narzekanie rozumiem, mało tego – chciałabym również wyrazić swoją dezaprobatę. To jest najgorszy możliwy termin na remont. Dziękuję za uwagę.