Strefa kibica na Bródnie. Tutaj obejrzycie mecze mundialu (ale nie wszystkie)

14
Share

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Parku Bródnowskim powstanie oficjalna strefa kibica, w której będzie można oglądać mecze mundialu 2018. Jest jednak haczyk, a nawet kilka.

 

O tym, że na Targówku ma być strefa kibica „wróbelki ćwierkały” od kilku tygodni. Wczoraj oficjalnie potwierdziły to władze Warszawy: w całym mieście powstanie siedem takich lokalnych stref, w których będzie można oglądać transmisje meczów z Rosji – w tym jedna na Bródnie, konkretnie w Parku Bródnowskim.

Jak podały władze miasta, strefy będą darmowe i we wszystkich, oprócz wielkich ekranów, będą też dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Strefy będą wyraźnie oznaczone, zabezpieczone i pojawią się przy nich toalety.

Dla głodnych nie tylko piłkarskich wrażeń przygotowany będzie na Bródnie również punkt gastronomiczny z przekąskami i napojami. Ale tu pojawia się pierwszy haczyk: na teren strefy nie będzie można wnosić alkoholu.

Haczyk drugi: strefa w Parku Bródnowskim ruszy pięć dni po rozpoczęciu mundialu, tj. 19 czerwca – więc np. meczu otwarcia mistrzostw w niej nie zobaczymy. W fazie grupowej będzie można w niej obejrzeć trzy mecze reprezentacji Polski, a więc we wtorek 19 czerwca (Polska-Senegal, godz. 17:00), 24 czerwca (Polska-Kolumbia, godz. 20:00) i 28 czerwca (Polska-Japonia, godz. 16:00), a także mecze innych drużyn.

Haczyk ostatni: jak podała wczoraj wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, przygotowanie każdej strefy kibica, czyli także tej na Bródnie, będzie kosztowało między 200 a 300 tysięcy złotych. Ocena, czy to dobrze wydane pieniądze, będzie zależała głównie od gry biało-czerwonych w Rosji…

 

AKTUALIZACJA:

Program otwarcia strefy kibica na Bródnie 19 czerwca 2018:

16:00 rozpoczęcie – prowadzący Sergiusz Ryczel
16:05 występ CHEER ANGELS
16:10 pokaz żonglerki piłką nożną
16:15 oficjalne otwarcie Strefy Kibica
16:30 konkursy
17.00 – 17:45 MECZ Polska – Senegal
17:45 – 18:00 PRZERWA – losowanie 5 nagród dla zwycięzców w konkursach
18:00 – 18:45 MECZ Polska – Senegal

Atrakcje dodatkowe:
• malowanie buzi, animacje dla dzieci, wata cukrowa biało-czerwona.

Strefa na Targówku będzie funkcjonowała od 19 czerwca do 15 lipca 2018 r. – codziennie od godziny 14.00. W strefie będzie można oglądać mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej transmitowane na żywo.

 

zdjęcie ilustracyjne, fot.: Flickr/PolandMFA/Creative Commons 2.0

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx