Strefa kibica na Bródnie. Tutaj obejrzycie mecze mundialu (ale nie wszystkie) | targowek.info

Strefa kibica na Bródnie. Tutaj obejrzycie mecze mundialu (ale nie wszystkie)

Podczas piłkarskich mistrzostw świata w Parku Bródnowskim powstanie oficjalna strefa kibica, w której będzie można oglądać mecze mundialu 2018. Jest jednak haczyk, a nawet kilka.

 

O tym, że na Targówku ma być strefa kibica „wróbelki ćwierkały” od kilku tygodni. Wczoraj oficjalnie potwierdziły to władze Warszawy: w całym mieście powstanie siedem takich lokalnych stref, w których będzie można oglądać transmisje meczów z Rosji – w tym jedna na Bródnie, konkretnie w Parku Bródnowskim.

Jak podały władze miasta, strefy będą darmowe i we wszystkich, oprócz wielkich ekranów, będą też dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Strefy będą wyraźnie oznaczone, zabezpieczone i pojawią się przy nich toalety.

Dla głodnych nie tylko piłkarskich wrażeń przygotowany będzie na Bródnie również punkt gastronomiczny z przekąskami i napojami. Ale tu pojawia się pierwszy haczyk: na teren strefy nie będzie można wnosić alkoholu.

Haczyk drugi: strefa w Parku Bródnowskim ruszy pięć dni po rozpoczęciu mundialu, tj. 19 czerwca – więc np. meczu otwarcia mistrzostw w niej nie zobaczymy. W fazie grupowej będzie można w niej obejrzeć trzy mecze reprezentacji Polski, a więc we wtorek 19 czerwca (Polska-Senegal, godz. 17:00), 24 czerwca (Polska-Kolumbia, godz. 20:00) i 28 czerwca (Polska-Japonia, godz. 16:00), a także mecze innych drużyn.

Haczyk ostatni: jak podała wczoraj wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, przygotowanie każdej strefy kibica, czyli także tej na Bródnie, będzie kosztowało między 200 a 300 tysięcy złotych. Ocena, czy to dobrze wydane pieniądze, będzie zależała głównie od gry biało-czerwonych w Rosji…

 

AKTUALIZACJA:

Program otwarcia strefy kibica na Bródnie 19 czerwca 2018:

16:00 rozpoczęcie – prowadzący Sergiusz Ryczel
16:05 występ CHEER ANGELS
16:10 pokaz żonglerki piłką nożną
16:15 oficjalne otwarcie Strefy Kibica
16:30 konkursy
17.00 – 17:45 MECZ Polska – Senegal
17:45 – 18:00 PRZERWA – losowanie 5 nagród dla zwycięzców w konkursach
18:00 – 18:45 MECZ Polska – Senegal

Atrakcje dodatkowe:
• malowanie buzi, animacje dla dzieci, wata cukrowa biało-czerwona.

Strefa na Targówku będzie funkcjonowała od 19 czerwca do 15 lipca 2018 r. – codziennie od godziny 14.00. W strefie będzie można oglądać mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej transmitowane na żywo.

 

zdjęcie ilustracyjne, fot.: Flickr/PolandMFA/Creative Commons 2.0

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Strefa kibica na Bródnie. Tutaj obejrzycie mecze mundialu (ale nie wszystkie)

 • 12 czerwca 2018 o godz. 10:23

  Podczas ME2012 w strefie kibica normalnie można było kupić piwko, usiąść i obejrzeć mecz. Ale nie, teraz będą „gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców” to jest to co jest najważniejsze podczas Mistrzostw Świata prawda?

  Ja rozumiem, dni dziecka, festyny inne okazje, niech się dzieci bawią śmieją ile mają tylko ochotę. Ale czy mogło by się kiedyś odbyć coś co NIE jest imprezą skierowaną do najmłodszych lub absurdalnym performance-em artystycznym?

  Byłem w takich strefach w różnych miastach w europie i to normalne, że są z boku jakieś mini boiska dla dzieci itd itp. natomiast ludzie dorośli mogą sobie kupić piwko, usiąść na leżaczku i oglądać zmagania naszych. Ale ja już przeczuwam jak to będzie wyglądało u nas… W strefie dzieciaki, za granicą strefy wszędzie dorośli z piwkiem z okolicznych sklepów i nerwowe rozglądanie czy panowie co to muszą limity mandatów wyrobić nie nadchodzą.

  Zaraz się pojawią komentarze, że jestem zwykły Janusz z brzuchem który chce się nawalić i zasnąć na trawie i meczu nie oglądać… nie uważam się za takiego, wypicie dwóch piwek do meczu nie czyni z nikogo Janusza ani nie powinno zgorszyć ludzi zgromadzonych na około. Kto bywa np. na letnim kinie wieczornym wie jaki fajny panuje wtedy klimat.

 • 12 czerwca 2018 o godz. 10:56

  To niech Pani wiceprezydent napisze do chłopaków z Kadry Narodowej że wszystko w ich rękach ( sorry nogach) . Pokaże to co wypadało by pokazać. Co za szczodrość granicząca zenitu. Zobaczymy na wyborach jakie skąpstwo z nich wyjdzie.

 • 12 czerwca 2018 o godz. 11:19

  Sytuacja parku przypomina trochę sytuację wojsk amerykańskich w Polsce. Bazy stałej nie mają, ale są permanentnie i rotacyjnie obecne.

  Co prawda udało się trochę przyciąć festyniarskie zapędy w palach modernizacji, ale festyny zjawiska się niemal co tydzień.

  Fastyny jak festyny, ale takie imprezy demolują park, zostawiają po sobie pobojowisko. Kilka lat temu były duże opady podczas jednego z festynów. Czołg (sic!) rozjechał kawał trawnika, straż łamała gałęzie, żeby wyprowadzić ciężki sprzęt, do dzisiaj są widoczne koleiny. W zeszłym roku ktoś podczas turnieju rycerskiego wpadł na pomysł wypalenia napisu na trawie. Co roku po tym festynów zostaje kilka miejsc po ogniskach. Po niedawnym festynów motocyklowym zostało ohydne klepisko, trawa wytarta po piachu.

  Może wyciąć to wszystko, wybetonować, bo mam wrażenie, że park przeszkadza wszelkim miłośnikom tandety, dmuchanych zamków, karkówki i piwka?

  Ze strefą kibica będzie to samo. Skończy się tonami śmieci i podpitą gawiedzią.

  Kiedyś do parków chodziła arystokracja. Potem w ramach demokratyzacji usunięto ogrodzenia i parki opanował lud. A lud z natury wszystko zastępcze w rytm doskonale polo z pieczoną kiełbachą w gębie, no o w samych gaciach ma dodatek, bo z parku zrobiło się też solarium dla ubogich.

 • 12 czerwca 2018 o godz. 11:52

  prawobrzeżna warszawa 2 – lewobrzeżna 5

 • 12 czerwca 2018 o godz. 12:01

  Anu – z tym „solarium dla ubogich” to cię poniosło. Miałem przyjemność bywać trochę w parkach na terenie Europy i to, że jest tam pełno ludzi w ciepłe dni to normalne. Nikt nie gania za opalanie się na trawie i nikt tego palcem nie wytyka.
  Problem z naszymi parkami jest taki, że odpowiedzialni za zieleń nie mają o niej pojęcia. Nikt nie rozumie znaczenia słowa „park”. Zaprzęga się do pracy w „zieleni miejskiej” każdego, kto umie sztych trzymać trzonkiem do góry, a łopatą na dół, to i efekty są opłakane. Nie ma systemu nawodnienia więc trawka licha jak tylko tydzień bez deszczu. Nie ma też wyobraźni stąd czołgi, inscenizacje batalistyczne itd…
  Od tego powinna być łąka przy Wincentego, czy obszar miedzy Malborską i Głębocką, a nie teren parku, ale tamte lepiej było sprzedać deweloperom niż wykorzystać dla dobra lokalnej społeczności.

 • 12 czerwca 2018 o godz. 14:46

  cyt. „Ale tu pojawia się pierwszy haczyk: na teren strefy nie będzie można wnosić alkoholu…” Ufff, Chwała Bogu, że piwo to nie alkohol ….

 • 12 czerwca 2018 o godz. 19:36

  Targówek-park Bródnowski…

 • 13 czerwca 2018 o godz. 10:05

  Nie rozumiecie – WNOSIC alkoholu. Piwo bedzie sprzedawane na miejscu, z beczek. A kto dostanie na to pozwolenie….?:)

 • 17 czerwca 2018 o godz. 20:19

  Strefa kibica hahaha. Raczej strefa kibola w przykrótkim dresiku i inteligencji ameby. Tak u nas kibicowanie wygląda niestety.

 • 19 czerwca 2018 o godz. 12:56

  będzie piwko do kupienia na strefie ?

 • 19 czerwca 2018 o godz. 21:34

  Żenada. Kto to reorganizowal? Jakieś maly namiot jeden telewizor. Ludzie na zewnątrz stali żeby cokolwiek z daleka zobaczyć, bo ten namiot stał na podwyższeniu.
  Naprawdę jak chcecie obejrzeć mecz to napewno nie w parku tej śmiesznej strefie. Szkoda nerw naprawdę. Lepiej w domu lub na mieście ale nie tu!

 • 20 czerwca 2018 o godz. 07:08

  Porażka.

 • 20 czerwca 2018 o godz. 13:34

  My dla odmiany wybraliśmy się do centrum do knajpy na mecz;) Zarezerwowaliśmy miejsce w Bubbles i było świetnie! Oczywiście oprócz faktu, że przegraliśmy ten mecz… :P

 • 20 czerwca 2018 o godz. 14:06

  strefka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.