Walne zgromadzenie SM Bródno. Czy mieszkańcy odwołają Radę Nadzorczą?

61
Share

Członków (i włodarzy) Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” czekają cztery gorące dni.

 

Dziś rusza czterodniowy maraton obrad walnego zgromadzenia członków Spółdzielni Bródno. Do spółdzielni należy ponad 26 tysięcy osób, a jeśli dodać ich rodziny, okazuje sie, że zebranie dotyczy większości mieszkańców całej dzielnicy Targówek.

Tegoroczne walne „tradycyjnie” podzielone jest na 4 części, zgodnie z osiedlem zamieszkania każdego członka spółdzielni:
* Mieszkańcy Os. Wysockiego – 4 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Kondratowicza – 5 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Podgrodzie – 6 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Toruńska – 7 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00

Też „tradycyjnie” obrady nie odbędą się ani na Bródnie, ani nawet na Targówku, tylko na Pradze – w sali Wyższej Szkoły Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36.

Już zeszłoroczne obrady były bardzo burzliwe, a w tym roku zapowada się jeszcze goręcej. Aktywnym mieszkańcom, protestującym przeciwko nieprzejrzystym metodom zarządzania spółdzelnią, udało się wprowadzić do porządku obrad projekty uchwał, których ewentualne przegłosowanie wstrząśnie SM Bródno i zapoczątkuje w niej prawdziwą rewolucję.

W uzupełnionym porządku obrad są teraz m.in. takie punkty:
* odwołanie wszystkich członków Rady Nadzorczej SM Bródno,
* zakaz używania tablic ogłoszeniowych w budynkach spółdzielni do umieszczania materiałów wyborczych podczas jesiennych wyborów samorządowych (w domyśle: zakaz agitacji radnych SM Bródno),
* wycofanie się z podwyżki opłaty za użytkowanie nieuregulowanych prawnie gruntów (o… 3400 procent),
* zwrot opłaty na działalność społeczną i oświatowo-kulturalną (czyli przymusowej kwoty 300 zł od każdego członka),
* stworzenie raportu w sprawie rozliczania kosztów ogrzewania na podstawie podzielników.

Czy jednak te uchwały zostaną przegłosowane? Nie jest to niemożliwe, lecz wiele zależy od frekwencji na obradach. W poprzednich latach na walne zawsze docierali stronnicy władz spółdzielni (m.in. licznie w niej zatrudnieni), natomiast „zwykli” mieszkańcy w większości pozostawali w domach. W tym roku to się może zmienić.

Chociaż władze Spółdzielni Bródno nie są zainteresowanie zorganizowaniem dowozu mieszkańców na obrady w innej dzielnicy, tym razem do akcji zaangażowała się Partia Razem. Opłaca ona autobusy dla starszych mieszkańców, żeby bezproblemowo mogli dojechać na walne zgromadzenie SM Bródno. Autobus będzie jeden dziennie: 4 i 7 czerwca odjedzie o godz. 16.00 z parkingu przy ul. Rembielińskiej 28 (na tyłach parafii św. Włodzimierza), zaś 5 i 6 czerwca o godz. 16.00 z pętli Bródno-Podgrodzie (przystanek linii 345). Po zakończeniu obrad autobusy przywiozą mieszkańców z Pragi z powrotem na Bródno.

Dojechać też można oczywiście na własną rękę – np. samochodem (ul. Kawęczyńska 36, obok bazyliki) lub komunikacją miejską (tramwajem 3 lub 25 z Bródna, z przesiadką na Kijowskiej w tramwaj 7 lub 13 – ostatni przystanek: Kawęczyńska-Bazylika).

 

zdjęcie: archiwum targowek.info

61
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx