Walne zgromadzenie SM Bródno. Czy mieszkańcy odwołają Radę Nadzorczą? | targowek.info

Walne zgromadzenie SM Bródno. Czy mieszkańcy odwołają Radę Nadzorczą?

Członków (i włodarzy) Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” czekają cztery gorące dni.

 

Dziś rusza czterodniowy maraton obrad walnego zgromadzenia członków Spółdzielni Bródno. Do spółdzielni należy ponad 26 tysięcy osób, a jeśli dodać ich rodziny, okazuje sie, że zebranie dotyczy większości mieszkańców całej dzielnicy Targówek.

Tegoroczne walne „tradycyjnie” podzielone jest na 4 części, zgodnie z osiedlem zamieszkania każdego członka spółdzielni:
* Mieszkańcy Os. Wysockiego – 4 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Kondratowicza – 5 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Podgrodzie – 6 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00
* Mieszkańcy Os. Toruńska – 7 czerwca 2018, godz. 17.00-21.00

Też „tradycyjnie” obrady nie odbędą się ani na Bródnie, ani nawet na Targówku, tylko na Pradze – w sali Wyższej Szkoły Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36.

Już zeszłoroczne obrady były bardzo burzliwe, a w tym roku zapowada się jeszcze goręcej. Aktywnym mieszkańcom, protestującym przeciwko nieprzejrzystym metodom zarządzania spółdzelnią, udało się wprowadzić do porządku obrad projekty uchwał, których ewentualne przegłosowanie wstrząśnie SM Bródno i zapoczątkuje w niej prawdziwą rewolucję.

W uzupełnionym porządku obrad są teraz m.in. takie punkty:
* odwołanie wszystkich członków Rady Nadzorczej SM Bródno,
* zakaz używania tablic ogłoszeniowych w budynkach spółdzielni do umieszczania materiałów wyborczych podczas jesiennych wyborów samorządowych (w domyśle: zakaz agitacji radnych SM Bródno),
* wycofanie się z podwyżki opłaty za użytkowanie nieuregulowanych prawnie gruntów (o… 3400 procent),
* zwrot opłaty na działalność społeczną i oświatowo-kulturalną (czyli przymusowej kwoty 300 zł od każdego członka),
* stworzenie raportu w sprawie rozliczania kosztów ogrzewania na podstawie podzielników.

Czy jednak te uchwały zostaną przegłosowane? Nie jest to niemożliwe, lecz wiele zależy od frekwencji na obradach. W poprzednich latach na walne zawsze docierali stronnicy władz spółdzielni (m.in. licznie w niej zatrudnieni), natomiast „zwykli” mieszkańcy w większości pozostawali w domach. W tym roku to się może zmienić.

Chociaż władze Spółdzielni Bródno nie są zainteresowanie zorganizowaniem dowozu mieszkańców na obrady w innej dzielnicy, tym razem do akcji zaangażowała się Partia Razem. Opłaca ona autobusy dla starszych mieszkańców, żeby bezproblemowo mogli dojechać na walne zgromadzenie SM Bródno. Autobus będzie jeden dziennie: 4 i 7 czerwca odjedzie o godz. 16.00 z parkingu przy ul. Rembielińskiej 28 (na tyłach parafii św. Włodzimierza), zaś 5 i 6 czerwca o godz. 16.00 z pętli Bródno-Podgrodzie (przystanek linii 345). Po zakończeniu obrad autobusy przywiozą mieszkańców z Pragi z powrotem na Bródno.

Dojechać też można oczywiście na własną rękę – np. samochodem (ul. Kawęczyńska 36, obok bazyliki) lub komunikacją miejską (tramwajem 3 lub 25 z Bródna, z przesiadką na Kijowskiej w tramwaj 7 lub 13 – ostatni przystanek: Kawęczyńska-Bazylika).

 

zdjęcie: archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

61 komentarzy na temat “Walne zgromadzenie SM Bródno. Czy mieszkańcy odwołają Radę Nadzorczą?

 • 4 czerwca 2018 o godz. 08:44

  ludzie są zbyt leniwi, nie ruszą się, „działacze” się obronią, niestety

 • 4 czerwca 2018 o godz. 08:53

  A co ma SM do oplat za nieuregulowane grunty? Przeciez te oplaty ponosi Spoldzielnia na rzecz miasta… Proponuje w tej sprawie zwrocic sie do Prezydent Warszawy…

 • 4 czerwca 2018 o godz. 10:04

  Wierzę, że to będzie sądny czas dla tych złodziei z SM Bródno! Następny do odstrzału to Sławomir Antonio, dziś burmistrz Targówka a do niedawna prezes SM Bródno. Dosyć z tym nepotyzmem! Członkowie spółdzielni przyjdzie na walne byśmy wszyscy pokazali tym oszustom środkowy palec!!!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 10:05

  Dlaczego tam?przecież na Bródnie jest gdzie się zbierać /szkoły/.Widać że zależy im na małej frekwencji!!!!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 10:22

  To zgadzając sie z przedmówcami trzeba się zebrać w ….”kupę” i wywalić to towarzystwo na zbity *ysk!!
  I trzeba BYĆ na walnym, aby tego dokonać!!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 11:04

  Trzeba być. Ja samochodem zabieram dwie sasiadki z bloku.
  Koniec budowania kolejnych gett

 • 4 czerwca 2018 o godz. 11:11

  dlaczego tam? bo tym bandytom zależy na jak najmniejszej frekwencji

 • 4 czerwca 2018 o godz. 12:11

  JAK MOGĄ ODWOŁAĆ JAK RZĄDZĄ CAŁĄ DZIELNICA? SIEBIE nie odwołają… to tak jak spółdzielnie…. Państwo w państwie.

 • 4 czerwca 2018 o godz. 12:20

  pogonić to towarzystwko!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 12:23

  Bierzemy sąsiadów i jedziemy na walne :) koniec eksplatacji mieszkańców przez pana Szczurowskiego i jego kolegów

 • 4 czerwca 2018 o godz. 12:25

  Czemu obrady nie odbywają sie na Bródnie??? To skandal!!!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 13:06

  A co z funduszem remontowym ? Podzielili jak chcieli !

 • 4 czerwca 2018 o godz. 13:55

  DRUKUJCIE PROSZĘ I WYWIEŚCIE NA TABLICACH W SWOICH KLATKACH !!! Przecież qrcze nikt o tych zebraniach nie wie :(

 • 4 czerwca 2018 o godz. 14:05

  Ruch dla Zmian w Spółdzielni „Bródno” organizuje

  BEZPŁATNY AUTOBUS Z BRÓDNA W OBIE STRONY WE WSZYSTKIE DNI WALNEGO ZGROMADZENIA

  4 i 7 czerwca, odjazd o godz. 16.00, parking przy ul. Rembielińskiej 28, na tyłach parafii św. Włodzimierza (powrót po zakończeniu obrad)

  5 i 6 czerwca, odjazd o godz. 16.00, pętla Bródno-Podgrodzie, przystanek linii 345 (powrót po zakończeniu obrad)

 • 4 czerwca 2018 o godz. 15:41

  widzę w internecie wszyscy mocni, zobaczymy jak będzie na walnym.

 • 4 czerwca 2018 o godz. 15:46

  Doszła do nas informacja że tzw zarząd i rada nadzorcza płaca po 100 zl ludziom za przyjście na walne i głosowanie za nimi a przeciw nam, czyli naszymi pieniędzmi chcą płacić by nas okradać dalej> Czy to prawda? Może ktoś potwierdzić z drugiego, trzeciego źródła?

 • 4 czerwca 2018 o godz. 17:49

  Z betonem nie wygracie, hehehehe.

 • 4 czerwca 2018 o godz. 18:04

  Zarząd dowiezie swoich opłaconych którzy zagłosują za obecnym zarządem.Ten beton ciężko będzie rozbić ale trzymam za Was kciuki choć już nie jestem mieszkańcem od 7dmiu lat (emigracja).Pozdrawiam

 • 4 czerwca 2018 o godz. 18:15

  Naprawde nie rozumiem jak tyle lat nikt nie moze tego towarzystwa usunac?
  a co do uregulowania gruntow to SM musi zwrocic sie do miasta ale specjalnie nie chce bo jak sie wykupi grunty to ludzie beda mogli wspolnoty mieszkaniowe zakladac a wtedy SM bedzie miala problem bo nie bedzie mial kto na nih robic!dlatego nie maja interesu w zwroceniu sie do miasta o urefulowaniw sprawy gruntow!

 • 4 czerwca 2018 o godz. 22:18

  Zaj.ebią tych działaczy i ok

 • 5 czerwca 2018 o godz. 06:24

  Ludzie pracujący w Spółdzielni i cały Zarząd to wyjątkowo dranie okradają ludzi z pieniędzy w imię prawa .Dziw bierze że instytucje powołane do ścigania złodziei niczego w tym kierunku nie robią Pozostawiają ludzi samych z tym problemem .Gdzie są dziennikarze śledczy to oni by szybko tych cwaniaków załatwili
  Powodzenia przegońcie tych cwaniaków w białych kołnierzykach i do pierdla .

 • 5 czerwca 2018 o godz. 13:25

  jakieś wieści z wczorajszego zebrania ?

 • 5 czerwca 2018 o godz. 15:05

  CZy nowi obrońcy uciemiężonych tj. Partia Razem ma wyłacznie czyste intencje aby pomóc ludziom czy to przedwyborcze podchody , a myśle ze to drugie.

 • 5 czerwca 2018 o godz. 15:13

  no przecież to oczywiste, po to się zakłada partię bo się ma jakiś interes wyborczy. Żadna partia nie robi niczego charytatywnie.

 • 5 czerwca 2018 o godz. 17:07

  to oby tylko takie pomocne były te nasze partie jak ta :D

 • 5 czerwca 2018 o godz. 20:14

  Wczoraj WYSOCKIEGO ODNIOSŁO MAŁY SUKCES W głosowaniu nad odwołaniem członków RADY NADZORCZEJ głosy rozłożyły się prawie równomiernie. Pan Majcherek stwierdził, że ubolewa nad tym wnioskiem, bo przecież bardzo dobrze Rada pracuje ( raz w miesiącu). W toku dyskusji z mieszkańcami stwierdził, że odpowiedzialność za inwestycję Bródno Centrum ponoszą Dzielnica i projektant, za puste lokale usługowe Administracje, plany gospodarcze ustalane sa w oparciu o wskazniki zaczerpnięte z mediów, impreza w Rampie była finansowana przez sponsorów, mieszkańcy nie musieli być zapraszani bo to była impreza zamknięta. Ogólnie nie radził sobie ani ON ani P. Antonik na Walnym. Cieszę sie tylko, że było więcej mieszkańców zadających im często trudne pytania. Nasz mieszkaniec był przewodniczącym komisji skrutacyjnej i świetnie wypadł w porównaniu z paniami z administracji , które prowadziły komisję w latach ubiegłych. Szkoda tylko że zmiany proponowane w statucie zgłoszone przez mieszkańców przepadły tj: utrzymanie obecnej kadencji Rad Osiedli i zapis o dalsze niezadłużanie bloków przez fikcyjne remonty . Dokumenty w wersji internetowej zostały całkowicie zignorowane przez mieszkańców, 300+ tak samo. Złośliwość Przesa , Antonika i spółki nie pozwoliło przeprocesować tych uchwał – odwrócił kolejność procedowania uchwał. Mam nadzieję że na pozostałych grupach będzie lepsza frekwencja i zagłsujecie odpowiednio. Pamiętajcie wyższe czynsze i opłaty dziwne zależą od WAS bo nie przychodzicie i nie głosujecie.

 • 5 czerwca 2018 o godz. 20:16

  AVE SM BRÓDNO! ZBAWICIELE BRÓDNA I TARGÓWKA!! AVE RSM I INNE TEGO TYPU ORGANIZACJE O DZIWNYM CHARAKTERZE

 • 5 czerwca 2018 o godz. 21:29

  Zarząd SM Bródno jest bardzo łaskawy dla mieszkańców . Mógł przecież zwołać walne zgromdzenie w katowickim spodku. Należy to docenić.

 • 5 czerwca 2018 o godz. 21:42

  czytam nieprzychylne komentarze o panu Antoniku , a czy wy ludzie wiecie że on co niedzielę służy do mszy św. w kościele na ul. wysockiego .

 • 5 czerwca 2018 o godz. 23:30

  Farsa!!!! Zebranie rady nadzorczej to czysta ustawka – widać to gołym okiem.
  lokatorzy podstawieni przez administracje i spółdzielnie-pracownicy ,konserwatorzy z adm ,dozorcy z udzielonymi pełnomocnictwami ,prowadzący czyta i nie wie co i o czym czyta ,pomijane punkty obrad,przewodniczący prowadzący obrady raz mówi że to 5 punkt obrad, za chwilę /bo prezes spółdzielni powiedział / że to 14.Ktoś z sali wstaje zgłasza wniosek o zamknięcie dyskusji -jest głosowanie
  na sali ustawka – przegłosowano koniec zadawania niewygodnych pytań i wszystko po myśli prezesa i rady nadzorczej – jest OK.

 • 6 czerwca 2018 o godz. 12:14

  SM Bródno to czysta patologia ale trzymają się twardo. Ciekawe jak długo jeszcze?

 • 6 czerwca 2018 o godz. 13:04

  Prawda jest taka, że dopóki nie zaczniemy chodzić na te pseudo zebrania to ta banda oszustów zawsze będzie wygrywać wyreżyserowane głosowania. W poniedziałek mieszkańcy administracji WYSOCKIEGO przegrali praktycznie każde głosowanie, które było nie po myśli spółdzielni i p. Antonika.
  Czy jestem zaskoczony? I tak i nie. NIE – bo jeśli na zebranie przychodzą poplecznicy zarządu w postaci pracowników i ich rodzin nie rzadko z pełnomocnictwami to szansa na wygraną w słusznej sprawie maleje!!! TAK – bo mieszkańcy nie dbają o swoje interesy. Jeśli się nie obudzimy, zawsze będziemy przegrywać i nic się nie zmieni w SM BRÓDNO!!!!

 • 6 czerwca 2018 o godz. 13:11

  Za sporządzenie dokumentów do notariusza pani w Spółdzielni Miezkaniowej Bródno kazała za małżonka zapłacić 300 zł,jak zapytałam co będzie jak nie zapłacę to odpowiedziała,to nie wydam dokumentów.Jest to złodziejstwo bo na kp napisane że za działalność kulturalną ,której nie ma , a w czynszu i tak jest pozycja działaność kulturalna ,gdzie spędza się dzieci pod blok i niech się drą,bo jest ciepło i okna są otwarte.Zero inicjatywy tylko kasa.Tak,że te 300 zł to spółdzienia po prostu bierze za wystawienie dokumentu do notariusza w godzinach pracy wiec moje pytanie za co dostają pensję i jeszcze bezczelnie kłamią.Snują się po tej spóldzielni jak w transie aby do 16.Na koniec miesiąca pensja się należy.Złodzieje w majestacie prawa okradają mieszkańców jak się da.Wywalić na pysk i pognać do łopaty darmozjadów i ich pociotków.

 • 6 czerwca 2018 o godz. 13:11

  Czy nie mozna tych spraw tj dzialalnosci SM Brodno zglosic do dziennikarzy sledczych czy nawet gdzies wyzej?

 • 6 czerwca 2018 o godz. 13:16

  Powodem tej sytuacji jest zwyczajnie nieswiadomosc wiekszosci mieszkancow co tam sie wyrabia i jak funkcjonuje SM Brodno. Teraz jest internet, oczy zaczynaja sie otwierac ale ludzie powinni sie zjednoczyc w sprawie i wyjsc poza internet, inaczej patologia i bezkarnosc bedzie szerzyla sie dalej.

 • 6 czerwca 2018 o godz. 18:16

  Wiele osób pyta :Co i jak na Walnym?
  Ale żeby przyjść zagłosować , to już za trudno, za daleko, nie chce się. Czyli ok. 200 podstawionych wazeliniarzy , kręci i rządzi całą Spółdzielnią , a reszta członków, około 30 tyś to same ciapy?Płacą co im każą , kiedy każą i jak każą. Rąbią ich na dużą forsę ,a Ci nie narzekają. Tak dać się okradać???Dziwne? Bo jak by komu w sklepie policzyli o 5 zł za dużo, niezasadnie, to by zapewne protestował? SAMI SOBIE SPÓŁDZIELCY GOTUJECIE TEN LOS!!! Skoro można Was robić w wała bez protestu.

 • 6 czerwca 2018 o godz. 19:51

  wszyscy tacy poważni w sali Wyższej Szkoły Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36. a w sercu śmiech, śmiech na sali Wyższej Szkoły Menadżerskiej przy ul. Kawęczyńskiej 36., mnie chcecie odwołać? cała polska czyta to w necie i się z was śmieje, nie tacy jak WY próbowali mnie odwołać w 2003 i 2013

 • 6 czerwca 2018 o godz. 22:02

  Dziś wróciłam z walnego zgromadzenia. Byłam tu pierwszy raz. I co….. jedno wielkie oszustwo. Głosowanie to jedna wielka farsa. Zawsze na korzyść SM Bródno. Czemu… ? Tak są liczone glosy. Nadaje się ten temat do Uwagi TVN albo gdzieś do innych mediów. Pani przewodnicząca zgromadzenia arogancka. Wogóle nie jest pomocna. Co tam się działo to cyrk. Oszukują nas. Ciężko coś z tym zrobić bo to jedna wielka szajka która chyba opłacana jest przez Pana prezesa i napędza głosy SM. Jestem zdegustowana. I czuje się oszukana. Ktos musi się tym zająć.

 • 7 czerwca 2018 o godz. 00:52

  Jestem mieszkanką tego osiedla od ponad roku ( mieszkałam przez długie lata w Śródmieściu ) i jako nowy członek spółdzielni poczułam się w obowiązku wziąć udział w walnym zgromadzeniu SM Bródno. Zwolniłam się z pracy, pojechałam w poniedziałek o godzinie 17 do WSM na Kawęczyńską i to w czym uczestniczyłam to była jakaś farsa, żart, pranie mózgów spółdzielców ( albo byli oni podstawieni), mieszanie się w politykę, arogancja, brak konsekwencji wypowiedzi członków Zarządu. Jak w imieniu kilku tysięcy członków może głosować trzystu członków SM, a około godziny 22 ( gdzie głosowane były projekty ustaw przygotowane przez spółdzielców społeczników ) połowa tego, gdyby walne zorganizowali jeszcze dalej mieliby jeszcze większe poparcie. Obserwowałam co działo się na auli około godziny 22, część spółdzielców zaczęła wychodzić, byli to ludzie starsi, zmęczeni i widać było ich zwątpienie. Tylko zwarta grupa po lewej stronie auli dzielnie :) głosowała za… zarządem, nawet jeśli było to wbrew logice.
  Droga Rado Nadzorcza SM Bródno, jeśli spółdzielnia przynosi zysk to dlaczego ” na Bródnie tak brudno”, w małych wspólnotach wszystko jest klarowne, administratorom patrzy się na ręce, nie robią imprez jubileuszowych, nie odznaczają się za „wątpliwe zasługi”, a pieniądze uzyskane od sponsorów wydaje się na remonty i poprawę warunków życia mieszkańców a nie na zabawę ( wiem, mieszkałam w takich wspólnotach). Nie płaci się na działalność kulturalno oświatową, wszyscy płacimy podatki i o ile się orientuję to takie imprezy jak „Lato czy zima w mieście ” dla dzieci i mnóstwo innych organizuje m.st. Warszawa i UMWM, dlaczego mamy powtórnie płacić, to jest zwykłe draństwo.

  Ale jest nadzieja… w młodych, widziałam że robili co mogli, żeby im się jeszcze chciało i oby nie byli to zstępni tych leśnych d… z lewej strony auli no i oczywiście Rady Nadzorczej.
  W następnym walnym NAPEWNO wezmę udział i oby było NAS coraz więcej, bo wtedy to przyniesie jakiś skutek…

 • 7 czerwca 2018 o godz. 09:03

  Zostałam przymusowym członkiem tej „zacnej ” spółdzielni, chociaż wydawało mi się to nie możliwe aby w demokracji ktoś na siłę zapisał mnie do jakiejś organizacji. Więc skoro jestem członkiem to poszłam na walne i moje przerażenie jest ogromne, dużą SM rządzi grupa ludzi, którzy nie wiedzą na co głosują podnoszą kartki na sygnał, słyszałam pytania Czy teraz my? Pominę kwestie głosowania, bo to nazwać farsą to mało, jak na dłoni widać o co chodzi. Prezes na pytanie jednej z Pań obecnej na sali odpowiada, bardzo dumny z siebie jaką to cudowną inwestycją był Różopol mieszkania zostały sprzedane po kosztach, brawo cóż za sukces! Cóż za wspaniały gospodarz. Pragnę poinformować wszystkich „sponsorów” 300+, że ich pieniądze na działalność oświatową są tam nie potrzebne, ale „wyciągnąć” od ludzi trzeba bo tak jest w statucie. Gdyby z tych ponad czterech tysięcy „szczęśliwców”, poszła na walne połowa to nikt nie musiałby tego płacić, a Ci co zapłacili dostali by zwrot, a tak środki te zostaną przesunięte do zbiorczego funduszu remontowego całej spółdzielni, czyli worka bez dna. Najsmutniejsze jest to, że jest takie małe zainteresowanie walnym, może Ci co grzecznie płacą, no bo czynsz płacić trzeba, powinni się zainteresować dlaczego mimo płacenia czynszu klatka jest brudna, winda stara … Wystarczy wejść do bloku, a nawet klatki gdzie ludzi to interesuje gwarantuje, że można zobaczyć w tym samym bloku w klatce obok inny świat czystą klatkę, sprawny domofon i windę z XXI wieku. Szkoda, że sprytny plan zarządu spółdzielni tak dobrze działa, zróbmy walne gdzieś dalej w dzień roboczy po południu to większości nie będzie się chciało przyjść, a swoich dowieziemy, brawo panie prezesie to jest niewątpliwie pana sukces.

 • 7 czerwca 2018 o godz. 10:04

  Temat 300 zł trzeba nadal bardzo mocno drążyć. Na walnym prezes bez jakiegokolwiek krycia się przyznał, że przynajmniej część środków uzyskanych z tego źródła nie zostanie wykorzystana zgodnie z celem (określonym w art. 4 ust. 5 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz w pismach rozsyłanych przez SM Bródno), tj. na działalność społeczną, oświatową lub kulturalną, ale jako nadwyżka trafi na fundusz remontowy. Co to oznacza? Albo wysokość opłaty jest źle skalkulowana (tzn. rzeczywiste potrzeby kulturalno-oświatowe nie wymagają tak wysokiej opłaty), albo jest to działanie celowe, mające na celu wprowadzenie w błąd mieszkańców i wyciągnięcie z ich kieszeni dodatkowych pieniędzy. Pan prezes raczył również wspomnieć o równości wszystkich członków i tym, że każdy taką opłatę wnosi. Tylko problem polega na tym, że wcześniej robiło się to dobrowolnie, a teraz – na przymus, pod groźbą postępowania sądowego. Nawet, jeśli dzieje się z mocy ustawy, a nie z winy prezesa, nie ma tu mowy o żadnej sprawiedliwości. I to w tym wszystkim jest chyba najgorsze, bo o ile partycypowanie finansowe członków spółdzielni w jej działalności na zdrowych i transparentnych zasadach jestem w stanie zrozumieć (rozwinięte społeczeństwo tak powinno funkcjonować), o tyle rozsyłanie najpierw „powitalnych” pism typu „Dzień dobry, zostałeś wpisany na listę członków spółdzielni, a teraz zapłać nam 300 zł”, a potem ponagleń z groźbą postępowania sądowego, jest dla mnie przejawem skrajnej buty i arogancji. No ale wydaje mi się, że przerzucenie tych środków na fundusz remontowy jest strzałem prezesa w kolano. W pismach SM Bródno na ten temat nie było ani wzmianki. Bardzo istotny fakt został zatajony przed dużą liczbą ludzi, co do których – jako że są nowymi członkami – można podejrzewać, że nie są wtajemniczeni w zasady działania tej machiny. I choćby dla zdobycia tej wiedzy warto było być na walnym. Ta wiedza może się okazać przydatna. Choćby i w sądzie. :-)

 • 7 czerwca 2018 o godz. 10:18

  uuu widzę, że zaczyna się usuwanie „niewygodnych” dla redakcji komentarzy, oj nieładnie, nieładnie. Uwierzcie mi p jaki prędzej czy później trafi na ciupagi.

 • 7 czerwca 2018 o godz. 14:46

  Wszystkim, którzy zostali zmuszeni lub są zmuszani do wpłaty 300 zł proponuje mobilizację i pozew zbiorowy. #tematdlauwagi

 • 7 czerwca 2018 o godz. 15:13

  Proponuję w pierwszej kolejności byśmy podczas jesiennych wyborów pokazali Antonikowi i jego przydupasom wpisanym na listę wyborczą środkowy palec. CI ludzie nie mają prawa być radnymi. Oszuści, kłamcy i złodzieje!!!

 • 7 czerwca 2018 o godz. 16:02

  Może w końcu uda się coś zmienić w SM Bródno

 • 7 czerwca 2018 o godz. 17:29

  Kochani trzeba pojawiać się na walnym żeby coś zmienić :)

 • 7 czerwca 2018 o godz. 18:43

  Nie wiem czy pomoże, ale:
  1. w przypadku niegospodarności zarządu członek spółdzielni może złożyć oskarżenie do prokuratury.
  2. jeżeli brakuje głosów, żeby coś przegłosować to najpewniejszym sposobem jest stworzenie pisma do mieszkańców wyjaśniającego cała sprawę i wrzucenie go do skrzynek pocztowych.

 • 7 czerwca 2018 o godz. 19:34

  Kto nie jest czlonkiem ten nie placi.
  Czlonkiem moze byc tylko osoba ktorej lokal znajduje sie w budynku (budynku pod ktorym mamy uregulowany status gruntu). To ze wyslali jakies powiadomienie o wpsie na liste czlonkow to nie oznacza ze staly sie te oaoby czlonkami SM. W zwiazku z powyzszum wezwanie di zaplaty jest bezpodstawne.
  Obowiazkiem Spoldzielni jest wykreslanie poczawszy od dnia 09/09/2017 wszysykich ktorzy byli czlonkami SM a ich lokale moeszkalne są na nieurwgulowanym gruncie. JA NIE PLACE 300 ZL JAK CHCĄ TO NIEH IDĄ DO SĄDU…

 • 8 czerwca 2018 o godz. 08:40

  Gratuluje Prezesowi takiej cudownej Spółdzielni 26 tysięcy zadowolonych mieszkańców, szczególnie tych nowych członków i dzielnych pracowników broniących swojego szefa. Tylko mała grupka pieniaczy, którym się nie podoba wzorowa praca Prezesa, Zarządu i Rady Nadzorczej zakłócała spotkanie na Kawęczyńskiej . 300 trzeba zapłacić bo Prezes będzie nadzorował nową inwestycję i muszą być środki na nadzór inwestorski. A taki wzorowy spółdzielca musi być odpowiednio wynagradzany.

 • 8 czerwca 2018 o godz. 11:45

  A kto komu kazał płacić 300 pln? – na jakiej podstawie? Czy ktoś komuś to wyrywał? Ja nie zapłaciłem. Poprosiłem o podstawę prawną. Jak jesteście cielętami, przepraszam zwierzęta, ale „baranami” – to płaćcie – a potem wylewajcie tu swe żale :)

 • 8 czerwca 2018 o godz. 14:31

  Ja byłam na walnym zgromadzeniu na Kawęczyńskiej.To była farsa!!!Rada Nadzorcza przytakiwała Zarządowi: dobrze się nam współpracuje, nie było decyzji spornych itd itd..Duzo osób zaprzyjaźnionych miało pełnomocnictwa.Aby nie zadawać pytań panu prezesowi pracownica administracji zgłosiła wniosek o zaprzestaniu zadawania pytań W śród osob na zebraniu bardzo dużą grupą byli pracownicy spółdzielni.Wniosek został przyjęty! ZAMKNIĘTO NAM USTA!
  Dowiedziałam się , że nowe inwestycje budowlane będą , ale czy są dla wszystkich?Od ponad 20lat w moim budynku nie malowano klatek nie remontowano balkonów.Siedzialam w pobliżu osób ,, przyjaznych obecnemu zarządowi, gdy siedzący obok mnie pan zagłosował inaczej został zaatakowany:Czy pan jest Polakiem,

 • 8 czerwca 2018 o godz. 18:41

  @Wysocki, Ty nie bądź taki „hop do przodu”, żebyś nie przedobrzył. Zakładając na moment, że pismo SM Bródno nie jest straszakiem i spółdzielnia zechce sądownie dochodzić swoich roszczeń, to w trakcie sprawy raczej Ciebie będą pytać, dlaczego uchylasz się od opłaty. I to Ty będziesz musiał podważyć moc prawną tej opłaty, a nie na odwrót. Żadne pytania do SM Bródno i gra na czas nic nie dadzą. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Tym bardziej, że znalezienie podstawy prawnej w tej kwestii jest bardzo proste i nie trzeba pytać o to spółdzielni. Mi to zajęło 5 min. szperania w sieci. A jeśli już dokładnie wiesz, dlaczego nie jesteś zobowiązany do zapłaty, to podziel się tutaj tą wiedzą. Na pewno skorzysta na tym wiele innych osób „uszczęśliwionych” 300+, również tych „cieląt”…

 • 8 czerwca 2018 o godz. 23:45

  Do anonima . Skąd inni wiedzieli jak zagłosował pan siedzący obok ciebie skoro głosowanie jest tajne. Uważam , że skoro tego nie wiesz to nie byłeś na żadnym walnym i wymyślasz historie .

 • 8 czerwca 2018 o godz. 23:58

  @Mieszkańcu, na walnym głosowania były jawne (za podniesieniem mandatu). Tajne było tylko głosowanie w sprawie odwołania członków Rady Nadzorczej.

 • 11 czerwca 2018 o godz. 19:51

  a jak tam u sąsiadów w RSM PRAGA też mają walne i też ”rządzi” lewacki beton??????

 • 11 czerwca 2018 o godz. 22:06

  Tak, neony im potrzebne, ktoś się zapytał czy jest to niezbędny wydatek, podobno nawet opiekę medyczną pracownicy mają, żeby za swoje ale oni swoich pieniędzy nie mają tylko nasze spółdzielcze, palikuja ulice dla kasy nie dla swoich członków , windy bez UDT….
  Naprawdę nie można tego zmienić, jest XXI wiek już, czas otworzyć oczy?

 • 13 czerwca 2018 o godz. 22:17

  W zakresie wpłaty 300zl. w lokalach własnościowych, w celu nabycia członkostwa spółdzielni przez drugą osobę (małżonka) na tzw.poczet działalności kulturalnej jest jawnym przestępstwem i jest niedopuszczalne. Prokurator już powinien podjąć czynności.
  Zmiany 25 sierpnia Dz. U. z 2017r.poz 1596 7. W zakresie nieuregulowanym w ustawie stosuje się przepisy ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze (Dz. U. z 2016 r. poz. 21, 996 i 1250 oraz z 2017 r. poz. 1089), z zastrzeżeniem ust. 8 i 9.
  8. Przepisów ustawy wymienionej w ust. 7, dotyczących wystąpienia ze spółdzielni, wykluczenia ze spółdzielni i wykreślenia z rejestru członków spółdzielni, nie stosuje się. Osoba będąca założycielem spółdzielni oraz właściciel lokalu będący członkiem spółdzielni może wystąpić z niej za wypowiedzeniem.
  9. Nie stosuje się przepisów ustawy wymienionej w ust. 7 dotyczących udziałów i wpisowego, a także przepisów dotyczących obowiązku złożenia deklaracji w celu przyjęcia w poczet członków spółdzielni, z zastrzeżeniem art. 3.

 • 14 czerwca 2018 o godz. 10:40

  To zgłoś do prokuratury.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 11:18

  @Anonim Trzeba zacząć zgłaszać ponieważ SM Bródno działa jak zorganizowan grupa przestępcza. Na co wskazują liczne dowody, łącznie z brakiem jakichkolwiek podstaw do zarządzania gruntami i budynkami będącymi własnością miasta.

 • 21 czerwca 2018 o godz. 14:22

  Trzeba w końcu powstrzymac duet Antonik-Szczurowski. Jest on niezwykle szkodliwy dla mieszkańców…

 • 30 czerwca 2018 o godz. 15:35

  wszyscy sa madrzy ale zeby sie zebrac i zlozyc w prokuraturze doniesienie o mozliwosci wyludzenia oplat za grunty wynikajace z porozumienia ratusz targowek-spoldzielnia brodno. Takie porozumienie nie jest aktem prawnym,nie jest decyzja administracyjna od ktorej mozna zlozyc odwolanie. Ratusz miasta stolecznego nic nie wie o tych podwyzkach. A oplaty od nieruchomosci i za grunty maja rozne stawki za metr. prosze poczytajcie monitor polski z 2017 poz.800

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.