Ziemowita jednokierunkowa co najmniej na miesiąc

5
Share

Budowa kanalizacji powoduje spore utrudnienia – i daje nadzieję na likwidację Wielkiego Bajora.

 

Budowa kanalizacji na Targówku Fabrycznym trwa od kwietnia, ale do tej pory prace toczyły się głównie w bocznych uliczkach.

Teraz nadszedł czas na poważne utrudnienia: od poniedziałku 2 lipca na ul. Księcia Ziemowita (pomiędzy ulicami Mieszka I i Grobelską) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy: samochody będą mogły jechać tylko w stronę ul. Naczelnikowskiej.

W przeciwnym kierunku (ogólnie mówiąc w stronę Ząbek) ulica Ziemowita będzie zamknięta, a objazd zostanie poprowadzony ulicami: Zabraniecka – Księżnej Anny – Rzeczna.

W związku z tym zmienią trasię także autobusy miejskie linii 156, 170 i nocnej N16 (tylko w kierunku krańców Metro Młociny, PKP Zacisze-Wilno/Elsnerów), które pojadą głównym objazdem ulicami: Zabraniecka – Księżnej Anny – Rzeczna.

Z kolei linia 338 (tylko w kierunku krańca Utrata) pojedzie z ul. Naczelnikowskiej dalej ul. Zabraniecką.

Taka organizacja ruchu na Księcia Ziemowita będzie obowiązywała do początku sierpnia 2018 roku. To oznacza co najmniej miesiąc utrudnień na głównej ulicy Targówka Fabrycznego – ale daje też nadzieję na likwidację jednej z najwiekszych bolączek tej drogi.

Po każdej większej ulewie dokładnie na tym odcinku Ziemowita na wysokości kościoła pw. Zmartwychwstania Pańskiego tworzy się gigantyczna kałuża, by nie rzec: jezioro, rozlewające sią na całą jezdnię. Po budowie kanalizacji i równego asfaltu to okresowe jezioro powinno na zawsze zniknąć.

 

 

zdjęcie na górze: Kościół Rzymskokatolicki Pw. Zmartwychwstania Pańskiego na ul. Ziemowita / fot. targowek.info

5
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx