74. rocznica Powstania Warszawskiego. Aga Zaryan zaśpiewa na Targówku

0
Share

W tym roku obchody wybuchu Powstania 1944 będą w naszej dzielnicy nieco inne.

 

1 sierpnia o godzinie 17 cała Warszawa znów się zatrzyma. Będziemy wspominać początek największej bitwy – i największej tragedii – w dziejach naszego miasta.

Oficjalnie dzielnicowe uroczystości, z udziałem władz dzielnicy i radnych, odbędą się jak co roku przy pomniku „Reduta Bródnowska” na rógu ul. Wysockiego i Bartniczej – o godz. 10.

Największym wydarzeniem na Targówku będzie jednak w tym roku koncert w Parku Bródnowskim. Zaraz po syrenach 1 sierpnia o godz. 17 rozpocznie się tam koncert Agi Zaryan, znanej wokalistki jazzowej, która zaśpiewa swoje utwory z płyty „Umiera piękno” – poświęconej w całości Powstaniu Warszawskiemu. (Wstęp wolny).

Początku koncertu nie wysłuchają środowiska kibicowskie z Targówka, które uczczą Godzinę W na rondzie Żaba – o godz. 17, jak co roku, odpalonymi racami i wstrzymaniem ruchu.

Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że 1 sierpnia 1944 roku Powstanie Warszawskie wybuchło także na Targówku. Zobaczcie powstańcze miejsca na Targówku i Bródnie.

 

 

zdjęcie na górze: Powstańcy na ul. Białostockiej na Pradze / fotografia pochodzi z książki: Poland’s bid for freedom, Osprey Publishing, London

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx