Komunikacja miejska na Targówku po oddaniu metra. Które autobusy znikną? | targowek.info

Komunikacja miejska na Targówku po oddaniu metra. Które autobusy znikną?

Dotarliśmy do koncepcji opracowanej dla stołecznych urzędników. Szykuje nam się prawdziwy komunikacyjny armagedon.

Na budowie metra na powierzchni mamy perturbacje (terminy oddania dla ruchu Ossowskiego i Trockiej za nic się nie zgadzają z obietnicami miasta), ale pod powierzchnią praca wre. Wszystko wskazuje na to, że za rok o tej porze będziemy już mieli na Targówku Mieszkaniowym działające metro, którym dojedziemy do centrum Warszawy w mniej niż 15 minut.

Jak będzie wtedy działać naziemna komunikacja miejska w tej części dzielnicy? Dotarliśmy do planów miejskich urzędników (uściślając: do opracowania Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko na zamówienie m.st. Warszawy), które jeszcze nie są ostateczne (zapowiadane są m.in. konsultacje) ale pokazują, jakich zmian możemy się spodziewać już za około 12 miesięcy.

W skrócie: olbrzymia liczba tras autobusów zostanie skrócona i przekierowana do metra na ul. Trockiej. Sporo linii zostanie też skasowanych lub wycofanych całkowicie z Targówka. Autobusy, których zmiany nie dotkną, można policzyć na placach jednej ręki.

E7: zmiana przebiegu trasy. Wg planów E7 ma pojechać trasą: GRODZISK – Berensona – Skarbka z Gór – Jesiennych Liści– Głębocka– Toruńska – Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

120: zmiana przebiegu trasy: OLESIN – Kobiałka – Mochtyńska – Zdziarska – Kąty Grodzkie – Berensona – Lewandów – Głębocka – Kondratowicza – Św. Wincentego – Gilarska – Samarytanka – Jórskiego – Radzymińska – METRO TROCKA– Pratulińska – Handlowa – METRO OSSOWSKIEGO– Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – Rozwadowskiego – Ziemowita – Swojska –Wierna – PKP ZACISZE WILNO

140: zmiana przebiegu trasy. MARKI – Ząbki – Piłsudskiego – Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

160: całkowita likwidacja linii.

162: wycofanie linii z Targówka, proponowana nowa trasa: PL. HALLERA – Dąbrowszczaków – Ratuszowa – Targowa – Okrzei – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski- …- EC SIEKIERKI

169: zmiana trasy: wariant 1 – BRÓDNO-PODGRODZIE – Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska –
Łabiszyńska – Kondratowicza – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Szwedzka – al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI albo wariant 2 – BRÓDNO-PODGRODZIE –
Krasnobrodzka – Chodecka – Łojewska – Łabiszyńska – Kondratowicza – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Borzymowska – METRO TROCKA – Pratulińska – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI

176: zmiana trasy: CHOSZCZÓWKA – Raciborska – Mehoffera – Polnych Kwiatów – Parowozowa – Ołówkowa – Bohaterów – Czołowa – Marywilska – Wysockiego – Odrowąża – METRO SZWEDZKA.

190: trasa bez zmian.

199: trasa bez zmian.

212: zmiana trasy: METRO TROCKA – Trocka – Pratulińska –Handlowa – Myszkowska – Barkocińska– Ossowskiego – Kołowa– Św.Wincentego – 11 Listopada – Ratuszowa – Namysłowska– Szymanowskiego – PL. HALLERA

262: całkowita likwidacja linii.

340: zmiana trasy: MARKI – Piłsudskiego – Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

345: zmiana trasy: METRO TROCKA – Trocka – Radzymińska – Łodygowa – ZĄBKI

412: zmiana trasy: KONDRATOWICZA – Młodzieńcza – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA

512: trasa bez zmian.

517: wycofanie linii z Targówka i całej prawobrzeżnej Warszawy. Nowa trasa: URSUS NIEDŹWIADEK – Al. Jerozolimskie – Kopińska– Grójecka– pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Górnośląska – Czerniakowska – Łazienkowska – TORWAR

527: zmiana trasy: wariant 1: OS. DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka – Św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA albo wariant 2: OS. DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – METRO TROCKA

738: zmiana trasy. RADZYMIN – Marki – Ząbki– Radzymińska – skierowanie do METRA TROCKA

Nowa linia: wariant 1: BRZEZINY – Białołęcka – Kopijików – Łabiszyńska – Kondratowicza – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – METRO TROCKA i/lub wariant 2: BRÓDNO-PODGRODZIE – Krasnobrodzka – Kowalskiego – Malborska – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – METRO TROCKA.

Rozważana nowa linia: Łodygowa – Potulicka – Tużycka – Tarnogórska – Krośniewicka – Łokietka – Nowo-Pratulińska – METRO TROCKA

Nie podaliśmy linii, które omijają Targówek Mieszkaniowy i na których trasy nie wpłynie otwarcie metra na Targówku Mieszkaniowym (ale może je zmienić planowane rozpoczęcie budowy metra na Bródnie).

Jak pisaliśmy na początku artykułu, to jeszcze nie są ostateczne zmiany w komunikacji miejskiej – finalne rozwiązania poznamy zapewne wiosną 2019 roku. Nie ma jednak wątpliwości, że otwarcie metra w naszej dzielnicy zmieni komunikację miejską na Targówku całkowicie.

 

**** AKTUALIZACJA MARZEC 2019 ****

Oficjalna propozycja: zmiany tras autobusów po otwarciu metra na Targówku

 

zdjęcie na górze: autobus na ul. Ossowskiego /fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

172 komentarzy na temat “Komunikacja miejska na Targówku po oddaniu metra. Które autobusy znikną?

 • 16 lipca 2018 o godz. 07:50

  Ulalala. Jeszcze to metro wyjdzie nam bokiem, bo jak widać przede wszystkim jest ono dla miejscowości podwarszawskich a nie dla mieszkańców Targówka. Dodając do tego że nie wybudowano parkingu to wszystkie uliczki w okolicach zastawione.

 • 16 lipca 2018 o godz. 07:52

  a 156? Z ciekawości czy jakaś linia dowiezie nas do jakiegoś dworca bezpośrednio.

 • 16 lipca 2018 o godz. 08:12

  Cała komunikacja skierowana w Trocką. Bhawo Platforma ! Bez Nowotrockiej. Bhawo Czaskowski !

 • 16 lipca 2018 o godz. 08:37

  @Dario – przecież jest napisane że 169.

 • 16 lipca 2018 o godz. 08:37

  Nie dajcie się nabrać! To przedwyborcza piana.
  Zgodnie z doświadczeniem i zwyczajem ZTM, po wybudowaniu kolejnego odcinka metra zlikwiduje całkowicie komunikację miejską na Bródnie.

 • 16 lipca 2018 o godz. 08:54

  Dramat! Targowek bez trzech podstawowych linii 160, 162, 517…

 • 16 lipca 2018 o godz. 08:56

  Co z tego że dużo autobusów bedzie jechało ul. Radzymińską jak wszystkie będą wiozły ludzi z po za warszawy i np. na ul. Kościeliskiej nie można już wsiąść do autobusu (choć do metra jest to ok 3-4 przystanki). Puścili jakiś dziadowski autobus który jeździ nie wiem chyba co godzinę i to tylko jednokierunkowo ul. Tarnogórską i Tużycką potem w prawo do Radzymińskiej. On przecież mógłby zbierać więcej ludzi z prawej strony Radzymińskiej i podwozić ich do metra. Przecież po tej prawej stronie Radzymińskiej też mieszkają ludzie. A tu tylko wszystko dla zamiejscowych, brudna i tych co mieszkają po lewej stronie Radzymińskiej.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:03

  Mogliby chociaz zostawic 517, jeden bezposresni na dw centralny sie przyda.. rozumiem metro szykba komunikacja ale nie ulatwia dojazdu w inne miejsca poza obszar metra.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:11

  ani słowa o 500

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:14

  Nie rozumiem po co kierować teraz wszystkie linie do metra? są ludzie, którzy korzystać z niego nie będą bo im najzwyczajniej nie po drodze to całe metro. Weźmy chociaż pod lupę trasę linii 345, która do tej pory łączyła Ząbki z Bródnem? Jadąc z Bródna do Ząbek nie pasuje mi ni w ząb skorzystać z metra to po co na siłę mnie tam kierować innym autobusem, żeby móc się przesiąść do 345? Czy już wiadomo kiedy te konsultacje będą organizowane? kierowanie wszystkiego w kierunku Trockiej to jest paraliż dla tego regionu, bo teraz wszystkie linie będą waliły drzwiami i oknami w kierunku Trockiej.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:15

  Dla mnie porażka 162 jest potrzebne i 517
  przecież nie wszyscy muszą jeździć metrem . Ciekawe komu nie pasują te linie autobusowe. ? Komuś kto z Michałem nie korzysta.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:17

  W zasadzie nie ma dojazdu bezpośredniego na żaden węzłowy dworzec PKP ani do centrum bez przesiadki. Nie jest to dobre rozwiązanie.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:18

  Nie wszyscy będą jeździć metrem .Poco te zmiany i zabieranie autobusów! !!!!!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:23

  nie mozna wyrazić zgody na takie zmiany! Niby dlaczego wycofanie 517 i 162 ? Co w zamian? Nie zgadzamy się! K.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:27

  A co się stanie, jeżeli zostawi ktoś plecak w metrze i metro zamkną, np. w godzinach szczytu? Czym ludzie pojadą do pracy jeśli zabiorą wszystkie autobusy z Targówka?

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:43

  140,340,738 do Metro Trocka?? Po co? Przecież nie wszyscy jadą do metra, mogliby zostawić choć jeden autobus do wileńskiego.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:46

  Za**b*ście, 3 autobusy z Marek jak zwykle w jedno miejsce, trasa jeszcze krótsza, niż była. Wieczny ch w d mieszkańcom Marek.

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:49

  Przystanek Malborska znowu zapomniany przez ZTM – 4 duże osiedla przy nim, a on nadal „na żadanie”, bez przystanku na Malborskiej w stronę Kondrtatowicza i jeszcze okrajany z kolejnych linii. Bhawo ZTM: tylko 527 i to jeszcze tylko do metra. Proponuje zlikwidować całkiem, przecież można zawsze chodzić piechotą pod gminę….

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:57

  „Niby dlaczego wycofanie 517 i 162 ? Co w zamian?” – pomyślmy… METRO?

 • 16 lipca 2018 o godz. 09:59

  Jak dojade jednym autobusem na dw. Zachodni bez 517?

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:06

  Zobaczycie co się będzie działo na ulicach Trockiej i Borzymowskiej, gdzie skierowane będą te wszystkie autobusy.. przecież one utkną tam w korkach bo są to uliczki małe, które mają po jednym pasie z każdej strony.. Nie wyznaczą tam bus-podpasek bo nie ma na nie miejsca.. Dla ludzi Ząbek, Zacisza, Białołęki, Targówka to będzie prawdziwa rzeźnia.. już dawno powinni wybudować Nowo-trocką, most na Żoliborz.. no, ale miasto ma nas mieszkańców Targówka gdzieś w zamian za to będą rozbudowywać spalarnię. Powinniśmy zebrać się do kupy, zablokować rozbudowę spalarni, bo to już nasza ostatnia karta przetargowa i dopóki nie zaczną budować, tak nie planować tylko budować Nowo-trockiej lub most, wtedy dopiero odpuścić.. Może wtedy rura by zmiękła i zaczęli bardziej liczyć się z mieszkańcami.. na razie nie robimy nic w temacie i jest jak jest..
  Może będzie luźniej na Wincentego, tylko dlatego,że zaczną budować metro na Kondratowicza co przyblokuje ruch z Białołęki, ale i tak będziemy mieć rzeźnie dopóki nie wybudują dalszych stacji metra..
  Zróbmy coś wreszcie, zorganizujmy się i przyblokujmy rozbudowę spalarni, tak jak Żoliborz zablokował budowę mostu.. może razem coś zdziałamy..

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:11

  chcemy swoj autobus z petli trocka do centrum miasta i koniec z tym zwalaniem ludzi ze wszystkich zakatkow do metra trocka

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:12

  @KD Malborska to także mój przystanek i przecież 527 zostaje, jak i 120 dojdzie w kierunku centrum z racji zamknięcia skrzyżowania Malborskiej z Kondratowicza. Dodatkowo jedna nowa linia z Bródno-Podgrodzie pojawi się, bo jest planowana przez Kowalskiego.

  Problemem jest brak 112 i 126, ale to problem WSZYSTKICH, chyba że dojechać trzeba do Bródna-Podgrodzia tą nową linią, bo tam będą musiały kończyć bieg.

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:15

  nie jestesmy kretami i chcemy ogladac miasto z okien autobusu ,metro jest dla spieszacych sie

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:16

  xsx – JESTEM ZA na 100%. Ta część Warszawy będzie jak GETTO odcięte od świata. Fakt metro wielu osobom pomoże ale też nie jest potrzebne wszystkim !!! Ja nie będę miała jak dojechać do metra tylko będę musiała dojść do niego 4 przystanki na piechotę. Taki luksus. SKANDAL I TYLE !!! ul. Trocka to teraz będzie jedną wielką zajezdnią. A co z bazarkiem czy zostanie rozebrany ???

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:35

  Jak są tacy świetni to skoro nic nie będzie jeździło Radzyminska (do Wileńskiego oprócz 512) to niech zlikwidują bus pasy!!!! Od trockiej.
  Ciagle brakuje polacZen z Dworcem Centralnym PKP lub przynajmniej Wschodnim. Teraz jeszcze 120 jeździ a w nowym rozdaniu już nie…

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:41

  do a o 500 cicho: czytaj do konca

  „Nie podaliśmy linii, które omijają Targówek Mieszkaniowy i na których trasy nie wpłynie otwarcie metra na Targówku Mieszkaniowym”

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:46

  Kupujcie mieszkania przy metrze frajerzy! Wówczas nie ma problemu z dotarciem do niego. ja tak zrobiłem razem z moim ukraińskim partnerem i jesteśmy zadowoleni.

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:55

  I co z tego, że masz mieszkanie przy metrze jak nie wszędzie metrem do jedziesz kretynie..

 • 16 lipca 2018 o godz. 10:55

  dojedziesz*

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:04

  Wszystkie linie ciągną do metra na Trockiej ale na terenie Targówka jadą najkrótszymi drogami tzn. mieszkańcy Targówka nie będą mieli z tego żadnego pożytku. Targówczanie będą mogli bez problemu dojechać na peryferie ale mieć przesiadki do Centrum. Nie widzę żadnej (!) linii, któraby objeżdżała cały Targówek jak to było kiedyś. Czyli żeby dostać się np. z ulicy Korzona na Prałatowską trzeba dojść pieszo do metra i potem przejechać 1 stację i znowu dojść. Metro jest idealne na długich trasach ale nie warto np. jechać jednej stacji skoro można szybciej, bez długotrwałego wchodzenia i schodzenia przemierzyć ten dystans autobusem czy tramwajem. Potrzebna jest linia, któraby jeździła np. po samej obwodnicy, ewentualnie dojeżdżała do przychodni na Radzymińskiej. Skasowa 3 główne linie czyli 160, 162 i 517 to jakaś makabra. Powinno zostać przynajmniej 160 bo do Starówki czy placu Bankowego nie będzie żadnego bezpośredniego dojazdu! Nie ma też co ukrywać, że za kilka lat jak metro dojedzie na Bródno to wszystkie linie z Grodziska, Białołęki czy Ząbek skierują tam a wtedy na Targówku nic nie zostanie! Co bym zmienił:
  Zachował linię 160 albo 162, 517 można skrócić (miała kiedyś jechać na Gocław).
  169 puścił Borzymowską-Trocką-Pratulińską-Handlową-Gorzykowską-Radzymińską do Szwedzkiej albo dalej do placu Hallera.
  Nie dublował planowanej linii z ulicy Tużyckiej z kursującym tamtą trasą 199- najwyżej zwiększyłbym częstotliwość.
  Niektóre linie planowane do Trockiej puścił jednak dalej np. do Szwedzkiej, żeby nie zakorkować Targówka.
  Uwzględniłbym jeszcze jakiś autobus z Trockiej na Targówek Fabryczny. Chyba mieszkańcy tej samej dzielnicy powinni być uprzywilejowani względem tych spoza Warszawy.
  Ps. Martwię się też, że znowu odsunie się na święte nigdy przebudowy ul. św. Wincentego bo przy takiej konfiguracji tras komunikacyjnych zamkniętej tej ulicy, choćby odcinkami doprowadzi do katastrofy.

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:22

  120 – autobus widmo. PRzyjedzie albo nie. Można czasami 40 minut czekac :)
  500 – autobus aka bydłowóz. Zapchany do fulla, stojący w korku non stop .
  169 z Bródna do Wileńskiego jedzie pusty ale co z tego jak on raczej NIE JEDZIE A STOI

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:23

  Do przewidzenia. Większość się pokrywa z tym co było, mówione.
  Z jednym ALE: Gdzie chociaż jeden autobus do Dw. Wschodniego? Coś musi być a tu 120, 140, 738 tylko do Trockiej.
  JEDEN autobus do Dworca Wschodniego musi być!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:23

  Integracyjnie bedzie w tym metrze bedzie jak sie Marki wepchna na Targowku a Tluszcz i Wolomin na Wileniaku. Upychacze pasazerow jak nic beda potrzebni

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:26

  Szczerze:

  Proszę o odpowiedź JAK LUDZIE MAJĄ JEŹDZIĆ Z ZIELONEGO ZACISZA (OSIEDLA LUB PRZYSTANEK ŻUROMIŃSKA) DO WILEŃSKIEGO/WSCHODNIEGO? MOŻE NIECH PODEJDĄ DO METRA NA TROCKĄ NIE?! skandAL!!!!!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:29

  PARALIŻ TARGÓWKA I BRÓDNA. DO WILEŃSKIEGO TO JUŻ CHYBA TLYKO TAXÓWKĄ. MI METRO JEST NIEPOTRZEBNE I MYSLE ZE 50 % I TAK BY AUTOBUSAMI JEŹDZIŁA.

  KIEDYŚ BYŁO TAK FAJNIE W DZIELNICY A JAK WIDAC METRO NISZCZY.

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:32

  Jest pozytyw: 190 i 512 bez zmian. Ciekawe tylko jaka częstotliwość. Pewnie fatalna, co 20 minut. Oby nie.

 • 16 lipca 2018 o godz. 11:58

  Proponuje by Ci urzędnicy choć raz przejechali się komunikacją miejską zanim zaczną podejmować idiotyczne decyzje… skrócenie 527 to totalna głupota.

 • 16 lipca 2018 o godz. 12:43

  Zostawiliby chociaż 160 jako autobus zapasowy… jak metro się popsuje to będzie tragedia.

  Nie wiem też po co wszystko kierują na tą Trocką, to mała uliczka jest, na Wileńskim to ładnie funcjonuje, bo JEST NA TO MIEJSCE i nie jest to w środku osiedla, gdzie ludzie chcą mieć ciszę i spokój. Puścić jeden autobus do Trockiej, jak ktoś chce tam wsiadać, to wsiądzie, a reszta na Wileński.

 • 16 lipca 2018 o godz. 12:57

  Jeżeli to ma funkcjonować to już dziś trzeba zabrać się za demontaż bazaru i stawianie tam pętli.
  Bazar można ewentualnie przenieść w miejsce obecnie nie używanej pętli.

  Inna sprawa, że trzeba wprowdzić zakaz (i go egzekwować) wjazdu w Trocką autobusów „W”, „K”, „J” i innych. Niech jadą na Wielnski. Bez tego nie ma szans ze autobusy ZTM dojada dometra gdyż cała Trocka (a juz duzo wczesniej przed skretem bedzie kilometrowy korek).
  Skrzyżowanie Trocka/Radzymińska do przebudowy. Konieczny lewoskret jadac Trocką i skręcając w Radzymińską.
  Tak czy siak bedzie kocioł. Mała uliczka i wszystko bedzie stało całymi dniami.

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:13

  345 to bardzo dobre połączenie z Ząbkami (powinien zostać i w dodatku przydałoby się uruchomić go również w weekendy)
  169 też ma dobrą trasę
  517 jedzie do centrum i jest ok
  Raczej powinny być wprowadzone 1-2 nowe linie bądź wydłużona istniejąca tak aby dojeżdżała do tej Trockiej
  nie każdy jedzie metrem – nie każdemu pasuje wszystko do Trockiej

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:18

  TO chyba jakiś marny żart. Jak możną odciąć taki obszar od dworca i dojazdu w miejsca, do których dociera np. 162. Do tej pory uważałam komunikację miejską za doskonały autu (akurat mam dostęp do likwidowanych linii), a gdy d początku budowy metra przeciw wszyscy pukali się w głowę. Bokiem nam wyjdzie to metro

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:23

  A co się stanie jak np. metro w ogóle nie będzie jeździć, co się czasami zdarza? Czym się dostaniemy z Targówka do Centrum? Chyba ktoś nie przemyślał tej sprawy?

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:36

  Autobusem zastępczym, wtedy te linie, które kończą na Targówku skierują do najbliższej stacji, albo na Bankowy.

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:45

  TYLKO I WYŁĄCZNIE PROTEST!! INACZEJ ZOSTANIEMY TYLKO Z METREM.
  A JAK SIE ZEPSUJE ALBO KTOŚ ZOSTAWI PLECAK TO PÓŁ WARSZAWY NIE DOJEDZIE DO PRACY

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:46

  do anonim:
  a co to bankowy? to tylko jedno z miejsc. a co z wileńskim? gdanskim? wschodnim? NO SORRY

 • 16 lipca 2018 o godz. 13:55

  Trzeba koniecznie zostawic linie 160 z dojazdem jak teraz na Starówkę, pl. Bankowy, Muranów, Mirów i Dw. Centralny. Nie dubluje linii metra i jest potrzebna. Można zmniejszyc częstotliwośc , zamiast 15 min. do co 20 min. Starszym ludziom taki autobus jest potrzebny, Oni nie robią hop, hop na dół do metra i w górę do przesiadki, to za trudne. Niech jeżdzi rzadziej byle był. Decydenci zostawcie ten autobus

 • 16 lipca 2018 o godz. 14:16

  Po co zmieniać trasy i likwidować linie ? Pchacie wszystko w stronę metra. Nie każdy z Bródna/Targówka będzie korzystał z metra.
  My TU mieszkamy a nie na granicy warszawy.

 • 16 lipca 2018 o godz. 14:28

  Znika możliwość bezpośredniego dojazdu na Wschodni ze skrzyżowania Wincentego i Kondratowicza!!!!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 15:07

  później na Bródnie zabiorą ze trzy tramwaje i do centrum dłużej będziemy jechać metrem niż innymi środkami lokomocji.

 • 16 lipca 2018 o godz. 15:22

  Łapy precz od 527! Nie po to mieszkańcy walczyli jak lwy o to żeby mieć bezpośrednie połączenie z drugą stroną miasta żeby teraz znów wymyślać tak chore pomysły!! Nie zamierzam być wsadzany do jednego worka jakim jest metro, ludzie też muszą mieć alternatywę! Będziemy walczyć o tą linię! Obecna trasa jest super i łapy precz!

 • 16 lipca 2018 o godz. 15:47

  345 – tej zmiany nie rozumiem.

 • 16 lipca 2018 o godz. 15:51

  czyli przez to, że jest metro nie dojadę 120 do Dworca Wschodniego, gdzie – nota bene – metro nie dojeżdża. Fajnie, nie ma co…

 • 16 lipca 2018 o godz. 16:13

  Szanowni Państwo,

  Artykuł nie prezentuje „komunikacji miejskiej na Targówku po oddaniu metra” jak głosi tytuł, ani nie przedstawia „planów miejskich urzędników” jej dotyczących. To wybiórcze streszczenie opracowania Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko pod tytułem „Analiza obecnej organizacji ruchu oraz opracowanie założeń do jej zmian, mających na celu zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu planowanych robót inwestycyjno-remontowych w Warszawie w latach 2018-2021 przy budowie drugiego etapu odcinka wschodnio-północnego (3 stacje) oraz budowie drugiego etapu odcinka zachodniego (5 stacji + stacja techniczno-postojowa) II linii metra na funkcjonowanie układu drogowego i transportowego w Warszawie” zamówionego przez Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów Urzędu m.st. Warszawy. Zawiera ono propozycje zmian w organizacji ruchu i tras komunikacji miejskiej na czas budowy metra, które – zdaniem autorów – pozwolą zmniejszyć uciążliwości komunikacyjne dla mieszkańców Targówka po zajęciu przez place budów ważnych ciągów komunikacyjnych w dzielnicy. Nie są to plany organizacji komunikacji miejskiej po budowie metra.

  Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął już prace nad docelowym układem komunikacyjnym na Pradze-Północ i Targówku oraz Woli po oddaniu do użytku budowanych obecnie odcinków II linii metra. Przygotowane propozycje będą poddane szerokim konsultacjom społecznym i dopiero potem będą mogły być wprowadzone w życie.

  Podobne opracowania zostały przygotowane przed budową centralnego odcinka II linii metra oraz przed obecnie trwającymi budowami trzech stacji II linii na Woli i trzech na Pradze-Północ i Targówku. Tak więc informacja „Komunikacja miejska na Targówku po oddaniu metra. Które autobusy znikną?” jest nieprawdziwa i wprowadza czytelników portalu w błąd.

 • 16 lipca 2018 o godz. 16:23

  Zostawić 160 na Targówku, 120 na Wschodnim, jest okazja aby 190 pociąć na dwie linie, np.:
  190 CH Marki – Esperanto
  290 Górcewska – ……….
  190 to linia wiecznie opóźniona, często jeździ stadami.

 • 16 lipca 2018 o godz. 17:35

  Czy Elsnerow i kierunek Ząbki od ul.Swojskiej przez Janowiecka jest miastu męża obcy.Na Janowieckiej jest ruch jak na Marszałkowskiej a Swojska jeździ co drugie 170 na Elsnerow
  I co wy na to!!!!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 17:55

  Konsultacje społeczne. Dobre sobie, zaraz pęknę ze śmiechu. Nie przypominam sobie zadnych konsultacji jak na Brodnie całą komunikacje wycieliscje w pien: skrociliscie 500 i 127, zlikwidowaliscie 506, 524 i E3, zmniejszyliscie czestotliwosc kursowania 118 z 10 do 15 minut itd. itp.

 • 16 lipca 2018 o godz. 18:38

  A zacisze nadal czarna du*a bez dobrego dojazdu nigdzie, jak zabiorą 527 Ti już wgląd kaplica…. 512 na esperanto!

 • 16 lipca 2018 o godz. 18:43

  Powinni wam to metro zasypać i zbudować innym śladem, a wy stójcie w korkach jak debile w tym swoim 517! Najlepiej nic nie zmieniać, bo emeryci nie umieją z metra korzystać. Nie wiem jaki tuman będzie jechał pół godziny albo godzine w korkach 160 albo 517 na centralny, jak metrem z trockiej do ronda onz będzie 12 minut o każdej porze

 • 16 lipca 2018 o godz. 18:46

  I 3-ci wariant 527, czyli pozostawienie tej linii bez zmian.
  Już wcześniej chciano skrócić tą linię, to i tym razem ludzie nie będą chcieli telepać sie do stacji przy trockiej i tracić przez to dodatkowy czas (min. 10-15 minut).

 • 16 lipca 2018 o godz. 18:52

  Nie ma co płakać. Wiadomo ze jak metro bedzie to trzeba wyciac linie, powietrza nie beda wozic. A tu placz jakby wojna szla.
  Grunt ze 190 zostaje. 512 po staremu
  Plus moglaby isc do esperanto i dzieki temu 527 do skasowania.
  Cos na dworzec wschodi tez sie przyda. 738 albo 120.
  Po co 517? Jedzie przez wileniak, jedzie przez stadion – dubluje metro. 160 nie musi byc bo bedzie 190, to na co 160?
  162 fakt ze ma unikatowa trase ale jesli zostanie to raz na pół godziny.

 • 16 lipca 2018 o godz. 18:57

  No to chyba jakiś debil pracował nad tą zmianą komunikacji. Zabrać 3 linie łączące Targówek z Centrum… Łatwo urzędasom z za biurka wymyślać wariacje na temat komunikacji miejskiej. Szkoda gadać.

 • 16 lipca 2018 o godz. 19:29

  Od 42 lat mieszkam na Targówku.Jak dojadę do przychodni na Radzymińskiej a mam problem z poruszaniem się, jak dojadę na dworzec Centralny lub Wschodni? Tylko ktoś kto nie jest mieszkańcem Targówka mógł to wymyślić, metrem nie dojedziesz

 • 16 lipca 2018 o godz. 19:33

  a czym ja dojade z targówka na rondo waszygtona..??? zostawcie 517 !!!!

 • 16 lipca 2018 o godz. 19:36

  No tak wazny dojazd do przychodni 3 razy do roku niz 5 razy w tygodniu do pracy. Komunilacja dla kulawych a sprawni do samochodow.

 • 16 lipca 2018 o godz. 19:46

  Metro jest dobre na dłuźszych trasach a co dla ludzi poruszających się w obrębie swojej dzielnicy czyli Targówka per noga? bo metrem nie dojedziesz, autobus musi być a jak zlikwidują 160,162,517 to tylko spacery po okolicy ale nie wszyscy są młodzi i sprawni, są teź tacy ludzie jak starsi albo mniej sprawni czy oni dadzą radę bez autobusu, pomyślcie i o nich bo Was teź to nie ominie jak kaźdego z Nas

 • 16 lipca 2018 o godz. 19:56

  Do xyz, do przychodni chodzą nie tylko kulawi ale równieź matki z maleńkim dziećmi, współczuję braku empatii

 • 16 lipca 2018 o godz. 20:08

  Pytanie za 100pkt.Mieszkam przy skrzyzowaniu Kondratowicza/Sw.Wincentego i czym mam dojechac do Wilenskiego skoro jedyny na dzis autobus to 169???Mam rozumiec ze mam isc na piechote 1.5km do metra Trocka???Durnie.

 • 16 lipca 2018 o godz. 20:14

  To jakiś horror i skandal źeby wielką dzielnicę pozbawić autobusu, metro nie dowiezie wszędzie i

 • 16 lipca 2018 o godz. 20:42

  Jedynie co moze zniknąć to 160 i 262. Linie markowskie i ekspresy do metra trocka, 512 na plac bankowy za 160. Od 169 łapy precz. 227 zwiększyć i do metra trocka. Po co 120 na wilno przecież jest kolej. I trzeba zrobić porządek z liniami prywatnych przewoźników przewożących ludzi z powiatów wyszkowskiego i wołomińskiego. Autobusy często stoją na ulicy blokując ruch

 • 16 lipca 2018 o godz. 21:06

  Ulica Trocka jest wąską ulicą z jednym pasem ruchu w kaźdą stronę, Ta ulica nie jest w stanie przyjąć takiej liczby autobusów to będzie armagedon, czy wszystkie autobusy trzeba kierować na Trocką moźe część powinnna być kierowana na Szwedzką

 • 16 lipca 2018 o godz. 22:07

  Z tego, co obserwowałem to istnienie metra nie wyklucza tradycyjnej komunikacji np. na Ursynowie jest metro a oprócz tego sporo autobusów do różnych dzielnic.

 • 16 lipca 2018 o godz. 22:28

  Dla mnie ok. Więcej ciszy, mniej spalin. Jak się metro popsuje można dojść na Radzyminską albo św. Wincentego.

 • 16 lipca 2018 o godz. 22:57

  169, 140, 738 zostawić jak jest do Dw. wschodni
  160 albo 517 zostawić jak jest bo dojeżdża do dw. centralnego

 • 16 lipca 2018 o godz. 23:12

  Do Ojciec, lubisz spacery jak leje deszcz albo jest mróz, szczególnie z dzieckiem które wieziesz do szkoły w centrum?

 • 16 lipca 2018 o godz. 23:19

  To jakiś źart źeby zlikwidować wszystkie autobusy w dzielnicy, to niemoźliwe, kto to wymyślił? tylko słoik

 • 16 lipca 2018 o godz. 23:55

  Czy ktoś z komentujących zadał sobie trud, aby zweryfikować informację? W ciągu minuty można znaleźć, że podane informacje, ale capy już się burzą. To jest wybiórcze streszczenie opracowania i nie przedstawia projektu zmian! Ztm nawet wydał oświadczenie!

 • 17 lipca 2018 o godz. 00:06

  @ Zarząd Transportu Miejskiego

  Państwa treść:
  „Przygotowane propozycje będą poddane szerokim konsultacjom społecznym i dopiero potem będą mogły być wprowadzone w życie.”

  Jak bardzo szerokim?

  KIEDY?

  GDZIE I W JAKIEJ FORMIE?

  Może to będzie „obwieszczenie” zgodnie z KPA?

 • 17 lipca 2018 o godz. 00:09

  To chyba nieśmieszny żart. Co z komunikacją z okolic zacisza do WARSZAWA WSCHODNIA? Tam sa dogodne przesiadki w SKM. No i pociagi dalekobieżne. Chyba ktoś upadł na głowę.

 • 17 lipca 2018 o godz. 06:53

  dlaczego do nas wszystkie autobusy ze wszystkich wsi,sa inne stacje metra nie tylko TROCKA

 • 17 lipca 2018 o godz. 07:14

  To jest jakieś totalne g* i jak czytałam, że to jest głównie dla podwarszawskich mieszkańców to jeszcze gorsza bzdura. Dla nas to jeszcze gorsze. Większość chce odrazu bezpośrednio pojechać na Wileński albo Wschodni bez sensowne byłoby przesiadanie się. Są ludzie którzy nie chcą i nie korzystają z metra głównie starsi ludzie. Pomysł totalnie do d*!!!

 • 17 lipca 2018 o godz. 08:49

  79 POSTÓW POD TYM ARTYKUŁEM!! LUDZIE NIE DAJMY SIĘ !!! CHCĄ ZNISZCZYĆ KOMUNIKACJĘ NA TARGÓWKU I METRO TEGO NIE URATUJE.

  PRZEPRASZAM… JAK METRO STANIE ALBO KTOŚ ZOSTAWI PLECAK TO JAK DOJADĘ NA WILEŃSKI? WSCHODNI? CENTRUM? NO SORRY JAK?!

 • 17 lipca 2018 o godz. 08:54

  do L: hahaha no własnie. To samo pisałem wyżej. Co z ludźmi z Żuromińskiej/.Zielonego Zacisza i okolic? Rozumiemy, że 1,5 km na piechotkę do metra : ) a potem jak ktoś zostawi plecak i metro STANIE do 5 km spacerkiem na Wileński?:) super ….

 • 17 lipca 2018 o godz. 08:59

  „zdaniem autorów – pozwolą zmniejszyć uciążliwości komunikacyjne dla mieszkańców Targówka po zajęciu przez place budów ważnych ciągów komunikacyjnych w dzielnicy. Nie są to plany organizacji komunikacji miejskiej po budowie metra.”

  AHAHAHAHHAAHA zapraszam tych słoików co to zaproponowali na 2 tygodnie na Targówek. Niech pojadę do pracy do Wschodniego/Wileńskiego/Gdańskiego/Waszyngtona/.Centrum/Rozbrat i okolic.

  Potem niech sobie wyobrażą , że nie będzie autobusów tylko metro na Trockiej :)

 • 17 lipca 2018 o godz. 09:13

  Dalsza dyskusja w kontekście obrażania Zarządu TM niepotrzebna! Jest ich szybka reakcja. Zapewne przeczytano też komentarze. Przesyłajcie Państwo korespondencję do nich z propozycjami na przyszłość.

 • 17 lipca 2018 o godz. 09:40

  warto zlikwidować też linię 500 przecież każdy ma dzisiaj samochód, no część biedoty ma jeszcze rower

 • 17 lipca 2018 o godz. 10:14

  Dlaczego myśli się tylko o ludziach dojeżdzajacych do Warszawy z okolicznych miejscowości? A co z mieszkańcami Targówka, którzy płacą tu podatki, a mają wszystko utrudnione…. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez autobusów: 162, 160 i 517. To tylko 3 linie, które zresztą dobrze uzupełniałyby metro. Autobus 162 jedzie nietypową trasą i metro nie jest w stanie go zastąpić. Czym dojadę na Czerniakowską, bo na pewno nie metrem….

 • 17 lipca 2018 o godz. 10:17

  Normalny autobus na Elsnerów (prawa strona ul. Radzymińsiej jadąc od strony centrum za OBI ) a nie jakieś gu..o 199 które jest nie wiadomo dla kogo ? chyba tylko dla tych co ew. mają w tamtej okolicy działki. Jeździ tylko parę razy dziennie chyba co godzinę. Działki to już inna inszość !!!! Też się ktoś powinien za to wziąć. Tam są wille całoroczne domy na całej powierzchni działki tj. ogródka działkowego.

 • 17 lipca 2018 o godz. 10:18

  PRECZ Z 527!!!! TO ROZSADNIK ZARAZY I UKRAIŃSTWA

 • 17 lipca 2018 o godz. 11:40

  W artykule zabrakło informacji, ze jak wygra Jaki to będzie o wiele więcej autobusów na Targówek.
  Będzie też tramwaj.

 • 17 lipca 2018 o godz. 12:30

  Głupota totalna

 • 17 lipca 2018 o godz. 14:06

  Ludzie komentujący tu nie zdają sobie sprawy, że sporo tych zmian jeśli chodzi o Bródno wymusza zamknięcie ulicy Kondratowicza przez budowę metra przy Malborskiej. A z przystanku Żuromińska 500-ka ma być, jest propozycja aby z Bródna pojechała TT i dalej swoją trasą Św. Wincentego. Zatem i Zielone Zacisze nie zostanie pozbawione dobrej komunikacji.

 • 17 lipca 2018 o godz. 14:20

  Likwidacja 169 bez stacji metra Targówek-Ratusz?! Świetny pomysł, brak jakiegokolwiek dojazdu z ulicy Św. Wincentego na Pragę i Dw. Wschodni.
  Dopiero co zmieniona ul.11 Listopada, aby ułatwić przejazd autobusom.
  Aa, byłbym zapomniał o dojeździe do Cm. Bródnowskiego (zwłaszcza kościoła i kaplicy pogrzebowej) od strony Pragi piiip

 • 17 lipca 2018 o godz. 14:23

  Całe to.metro jest zbędne dla Targówka. Zobaczymy co wymyśla na Bródnie. Na Rembielińskiej będzie trzeba cofnąć się o dwa przystanki, by znów jechać do przodu i to okrężną drogą. Pewnie połowę linii tramwajowy i autobusowych zlikwidują.

 • 17 lipca 2018 o godz. 15:20

  Z Ursusa na Pragę metro nie jeździ

 • 17 lipca 2018 o godz. 16:30

  Nie bedzie juz 162 sza-lala-lala? Jak na Legię dojechać?

 • 17 lipca 2018 o godz. 18:11

  IDIOTYZM

  zabrali mi jedyne i ŚWIETNE komunikacje, dzięki którym miałem polaczenie prawie wszędzie z ewentualnymi przesiadkami : 160 i 517. A co będzie jak metro „stanie”?

 • 17 lipca 2018 o godz. 18:26

  Metro powinno być jedną z moźliwości transportu a nie jedyną, powinno być i metro i autobusy a kto czym będzie podróźować to jego wybór, nie zmuszajcie ludzi do korzystania wyłącznie z metra

 • 17 lipca 2018 o godz. 18:42

  527 musi zostać! Nie kazdemu pasuje jeżdżenie metrem na Daszyńskiego – czy planisci znowu powariowali?!

 • 17 lipca 2018 o godz. 19:03

  Coraz wyraźniej widać, że władze Warszawy chcą zamienić okolica metra na Trockiej w terminal podobny do tego na Merymoncie. Jak to wygląda w realu warto sprawdzić udając się na Metro Marymont. Pisałem o tym kilka razy , ale redakcja wycina systematycznie takie posty. Naprawdę szykuje się katastrofalna degradacja dużego fragmentu Targówka Mieszkaniowego.

 • 17 lipca 2018 o godz. 19:12

  Do ZTM, czytajcie komentarze pasaźerów a będziecie mieli dokładny obraz tego czego oczekują od komunikacji warszawiacy, macie te swoje konsultacje

 • 17 lipca 2018 o godz. 20:02

  Uwaga na osiedlu Wilno mieszka już 5000 osób za chwilę będzie 2 razy tyle 120 do Metro to za mało puśćmy bezpośrednią linię i to często

 • 17 lipca 2018 o godz. 20:53

  A wiecie że ten szeroki pas zieleni na ul. Kondratowicza rozdzielający przeciwne kierunki ruchu budowniczy w latach gdy powstawały osiedla i tramwaj na Bródno nie powstał przypadkiem ? Jest to celowo zostawiona rezerwa na linię tramwajową od ul. Rembielińskiej aż do ul. Św. Wincentego. Czy nie łatwiej i prościej byłoby wybudować tu linię tramwajową, która pełniłaby tą samą funkcję co metro a dodatkowo jeszcze czas przejazdu nią byłby podobny do metra. Koszt budowy 3 przystanków metra na bródno jest liczony w miliardach zł ( 1,398 mld zł brutto – dane z neta) a szacunkowy koszt linii tramwajowej na białołęke (info z neta) to 150 mln zł netto (bez wykupu gruntów) i ma powstać 9 przystanków na odcinku 6,5km. A na odcinku od Rembielińskiej do Wincentego jest 1,6 km i starczyło by 4-5 przystanków i można puścić dalej tramwaj na białołękę.
  Do nowych osiedli na wilanowie też będzie budowana linia tramwajowa a nie tylko metho i metho….. i co najmniej 3 lata utrudnień przez zamknięte ulice…

 • 17 lipca 2018 o godz. 20:58

  To co proponują to masakra. Nie raczył się zastanowić jak z Targówka dojechać do Ursusa po zabraniu 517. To samo z dojazdem na Mokotów 162

 • 17 lipca 2018 o godz. 21:13

  Analizując to tylko 190 będzie jechała do centrum. Dojazd do dworców bez przesiadki okaże się niemożliwy. Co z tego, ze będzie metro jeżeli nadal wielu ludzi korzysta z ztm. Taka furorę miało zrobić metro przy wileńskim a i tak autobusy upchane pękają w szwach. Czyli mimo wszystko metro problemu nie załatwiło tak samo jak i to nie załatwi. Wielu ceni sobie komfort jazdy w spokojnych warunkach a nie przesuadanie się co najmniej 2 razy- z autobusu do metra – z metra do autobusu, a poprzednio był to tylko autobus

 • 17 lipca 2018 o godz. 22:05

  Do Matka Polka

  Co ma piernik do wiatraka z tym deszczem?? Do centrum dojedzie się metrem :))) i dalej komunikacja miejską.

 • 17 lipca 2018 o godz. 22:06

  Metro+autobusy tak chcą pasaźerowie, to oni mają rację a nie Wy urzędasy

 • 17 lipca 2018 o godz. 22:14

  Do querty, widzę, źe nie rozumiesz tego co czytasz, przeczytaj co napisał Ojciec a zrozumiesz moją odpowiedz

 • 18 lipca 2018 o godz. 01:02

  Autobusy linii 160, 162, 169, 517 (T) stanowią trzon komunikacji miejskiej dla Targówka Mieszkaniowego od kilkudziesięciu lat i żadne metro ich nie zastąpi, bo po prostu metro nie dojedzie tam gdzie te autobusy. A komunikacja metrem też nie będzie taka super bo będzie zatłoczone pasażerami z linii podmiejskich. Budowanie komunikacji w oparciu o zmuszanie pasażerów do ciągłych przesiadek to zaprzeczenie idei komunikacji ( szybko i do celu). Przećwiczone na dojazdach z T na Mokotów – komunikacją miejską 25 min dłużej niż samochodem … żenada

 • 18 lipca 2018 o godz. 10:30

  Wybudowali metro za grubą kasę nie po to by obwodnicę Targówka blokowaly 18 metrowe autobusy wożące tylko powietrze. Po oddaniu metra większość lini do usuniecia a te które zostaną co 40 minut niech kursują. Z Targówka po taniości można uberem się wydostać.

 • 18 lipca 2018 o godz. 12:11

  Dark, te autobusy stanowią trzon obecnie, ale jak będzie otwarte metro to ono wówczas będzie trzonem komunikacji na Targówku. Oczywiście wszystkie linie nie powinny być zlikwidowane, ale zmiany muszą nastąpić, te autobusy powinny wspomagać ten trzon komunikacji i jakaś alternatywa dla metra też być powinna, przynajmniej jedna linia powinna pozostać. Wszystko musi być rozsądnie dopracowane aby mieszkańcy Targówka byli zadowoleni.

 • 18 lipca 2018 o godz. 13:08

  jesli chodzi tylko o „obwodnice” Targówka to wystarczy jak zostanie 517. Bez przesady i tak nci wiecej sie nie ugra. 160 i 162 do likwidacja.
  517 dojedzie do Dworca Centralnego. Calej linii nie usunac, wiec latwiej powalczyc o zostawienie jej w calosci

 • 18 lipca 2018 o godz. 13:15

  Wolę te autobusy niż metro ..

 • 18 lipca 2018 o godz. 14:04

  niech jeżdzą jak jeżdziły a póżniej okaże się które wypadły ,bo nie mają pasażerów

 • 18 lipca 2018 o godz. 14:05

  A ja wolę szybko wyjechać z Targówka metrem, niż krążyć autobusem, zaliczając przystanki na żądanie, stojąc przed Szwedzką czekając na możliwość wjazdu na przystanek, stojąc potem na światłach przed Rzeszotarską, czy placem Wileńskim.

 • 18 lipca 2018 o godz. 14:12

  to jest właśnie bandytyzm związany z budową podziemnego bydłowoza, dlatego zawsze byłem przeciwny budowie tej linii w stronę Bródna…

 • 18 lipca 2018 o godz. 14:58

  Borys pełna zgoda zmiana trzonu komunikacji nastąpi, ale niestety 2 linie metra nie zapewnią komunikacji do wszystkich miejsc w Warszawie na skasowanie połączeń autobusowych nie wolno pozwolić. Tak samo jak na skracanie tras autobusów do końcowych stacji metra. Targówek potrzebuje inwestycji drogowych od czasu powstania osiedli tj od lat 60 70 tych tylko realizacji wciąż brak a władze miasta i dzielnicy mają to głęboko… pod ziemią wg zasady dostaniecie metro a reszta już niepotrzebna albo później, później. Zrównoważony transport i infrastruktura to podstawa funkcjonowania miast.

 • 18 lipca 2018 o godz. 15:05

  I dlatego chcemy linii jak 156, kursujących co pół godziny.

 • 18 lipca 2018 o godz. 18:18

  Jeżeli MON wezwie OTK do zorganizowania przeprawy z Praskiego brzegu do miasta Warszawa za pomocą amfibii,pontonów i furmanek to problem zostanie rozwiązany.

 • 19 lipca 2018 o godz. 08:23

  komunikacja miejska jest robiona po taniości. Metro to koszty, więc siłą rzeczą gdzie trzeba ciąć. W Warszawie większość kasy wydaje się kierowców- drogi, remonty, sygnalizację, drogi dla rowerów (tylko po to by wyrzucić rowerzystów z jezdni) itd. Takie są priorytety miasta. Ludzie korzystający z komunikacji to taki drugi sort według władz.

 • 19 lipca 2018 o godz. 09:01

  metro to nie służy do przewozu bydła nie obrażaj ludzi tubylcu, bo sam będziesz korzystał z metra

 • 19 lipca 2018 o godz. 13:44

  do Anonim, a do czego służy, korzystasz z metra? Raczej nie… spróbuj wsiąść do metra w godzinach szczytu… zresztą nawet w weekendy jazda metrem jest koszmarem

 • 19 lipca 2018 o godz. 16:26

  Możecie sobie biadolić, a i tak nic nie zmienicie. Rozmawiałam dziś ze znajomym kierowcą autobusu, który powiedział mi, że w Warszawie zwolniło się ostatnio 100 kierowców, więc zmiany te są spowodowane brakiem kadry, a udaje się głupa i pisze o likwidacji linii autobusowych ze względu na otwarcie nowych linii metra. Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo, a będzie jeszcze weselej, jak zwolnią się następni kierowcy. przybysze z Ukrainy ich nie zastąpią – póki co, nie maja po pierwsze uprawnień, a po drugie zbyt duży pociąg do alkoholu. Musiałyby tu rekrutować się Panie Ukrainki, nie Panowie. :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • 20 lipca 2018 o godz. 00:48

  @Zorientowana

  No może być w tym trochę prawdy, bo już na autobusach ZTM pojawiają się reklamy / ogłoszenia „dam pracę” w ZTM – i podana jest konkretna kwota. Wniosek: mało chętnych?

 • 20 lipca 2018 o godz. 01:50

  Z opisu tras widzę, że pisała te trasy osoba, która wg mnie nie mieszka lub nie pracuje w dzielnicy i jeździ sobie palcem po mapie tworząc jakieś trasy wewnątrz-dzielnicowe. Co do wycofania 162 z Targówka wg mnie jest to nie możliwe, bo już trudno do niego wsiąść na przystanku Witebska czy DKS Targówek. Jeszcze ciaśniej robi się na Szwedzkiej nie mówiąc o Dworcu Wileńskim. I tak jest co najmniej do Chełmskiej, a w weekendy nawet do Santockiej. 160 jest dosłownie odciążeniem zarówno 190, jak i 517. Poza tym często i gęsto pasażerowie nie mieszczą się do tramwajów kursujących ciągiem Al.Jana Pawła II, a owe tramwaje tworzą korki tramwajowe o długości przekraczającej 100m. Alternatywą zatem jest 160. Ale i 517 jest problematyczne, bo rzeczywiście ma baaardzo długą trasę i dość czasochłonną. W dodatku trasa 517 jest bardzo wymagająca i męcząca dla kierowców. Pętlą tej pospiesznej linii jest Ursus-Niedźwiadek, położony prawie na granicy z podstołecznym Piastowem. Zatem w praktyce każda zajezdnia, posiadająca wozy przegubowe w mieście, wysyła swoje autobusy na 517. W kierunku Targówka zatem potrafią pojawiać się aż 3 autobusy naraz. 2 są ujęte w rozkładzie, a trzeci jako tzw. rezerwa dojeżdża na trasę i zabiera po chwili pasażerów albo wyjeżdża z zajezdni. I jest tak, że np. pierwszy jedzie z Ursusa na Targówek, drugi z Beresteckiej na Targówek (ten nigdzie nie ujęty rozkładem), trzeci z Zajezdni Kleszczowa do Pl.Trzech Krzyży (kurs skrócony z tzw.BWL-ką) i następne dwa ujęte już rozkładem z Ursusa na Targówek oraz z Ursusa na Pl.Trzech Krzyży (kurs skrócony). Dlatego moim zdaniem warto pomyśleć nad przywróceniem 512 do Centrum, ale śladem linii 517. Być może nawet z Bródna-Podgrodzia. Co do 127, jest on dokładnie tym samym przykładem, co 517, mimo krótszej o 30% i znacznie mniej męczącej trasy. Porównując 169 z powyższymi jest przykładem naprawdę zatłoczonej i potrzebnej(własna praktyka), więc nie należy z nią nic kombinować. W miejsce 262 skierowałbym z częstotliwością co 10min. linię 156, tym samym przywracając ją w ciągu ulic Radzymińska- Al.Solidarności-Targowa-Kijowska-Dw.Wschodni (Kijowska). By zmniejszyć korki na Mirowie i Muranowie 527 musi pozostać na trasie do Esperanta(patrz do zd. o 160). 120,135,140,176,199,212,340,345,738 powinny zostać na obecnej trasie.
  170 Elsnerów-PKP Zacisze…-Jagiellońska-Os.Golędzinów. Poprawa obsługi komunikacyjnej osiedli przy Jagiellońskiej. By zmniejszyć ilość samochodów jadących Targową i przyspieszyć alternatywną drogę do innych dzielnic 125 wróciłoby na Pl.Hallera. Po likwidacji 151 na Pradze Południe i w Śródmieściu nowy przebieg końcówki trasy miałyby linie: 141 P&R Al.Krakowska-…-Przyczółek Grochowski-Ostrobramska-Fieldorfa-Nowaka-Jeziorańskiego-Rechniewskiego; 143 Rembertów-Kolonia-…-GUS-Chałubińskiego-Koszykowa-Pl.Konstytucji; 182 Dw.Zachodni-…-Przyczółek Grochowski-Al.Stanów Zjednoczonych-Grochowska-Zamieniecka-Łukowska-Witolin; 123 Dw.Wschodni (Kijowska)-Targowa-Zamoyskiego-Dw.Wschodni (Lubelska)-Żupnicza-…-Saska-Waszyngtona-Al.Poniatowskiego-Wybrzeże Szczecińskie-Zamoście-Metro Stadion Narodowy. Częstotliwość jak obecnie 15/20/30 minut. Pojawiłaby się nowa linia 238 Targówek-Trocka-Pratulińska-Handlowa-Gorzykowska-Radzymińska-Rozwadowskiego-Księcia Ziemowita-Radzymińska-Naczelnikowska-Ząbkowska-Targowa-Kijowska-Dw.Wschodni-Trasa Świętokrzyska-Księżnej Anny-Zabraniecka-Utrata-Utrata(Urząd Celny) Częstotliwość co 20/30 minut w ciągu całego tygodnia.

 • 20 lipca 2018 o godz. 10:31

  I dlatego będziesz miał pociąg o pojemności 1400 pasażerów co 2,5 minuty (może i częściej). Przez godzinę to 33 600 – jakieś 200 autobusów przegubowych. :)

 • 23 lipca 2018 o godz. 00:29

  Osoby planujące powyższe zmiany na pewno nie są mieszkańcami Targówka i na co dzień nie borykają się z dojazdem do pracy komunikacją miejską… Sztandarowe autobusy linii 160, 162, 517 powinny zostać bez zmian. Nie wyobrażam sobie porannej „wyprawy” w dni robocze z przesiadkami z metra do autobusu, aby dojechać do pracy tam. Niepoważne. Metro miało być ułatwieniem, polepszeniem, rozładowaniem zapchanych autobusów, a nie utrudnieniem ludziom życia.

 • 23 lipca 2018 o godz. 23:53

  A mnie nowa trasa 345 bardzo pasuje. Dość kolejnej przesiadki by dostać się do metra..

 • 24 lipca 2018 o godz. 02:22

  Poirytowana, te sztandarowe autobusy przestaną być sztandarowymi jak ruszy metro i na pewno nie zostaną one bez zmian. Na to nie masz co liczyć. Zobacz jak zmieniła się komunikacja na Ursynowie a później na Żoliborzu po oddaniu metra, tu też nas to czeka, będą jeszcze oczywiście konsultacje ale i tak nie uchronią nas przed zmianami, mogą jedynie wpłynąć lekko na ich kształt.

 • 24 lipca 2018 o godz. 18:40

  Proponowana trasa 120 przypomina mi dawne 132. Z pętli Targówek – na Mańki-Wojdy czyli autobus donikąd.
  Gdyby nową trasę 120 puszczono Budowlaną i Chodecką tak jak w 2004r to można by dojechać chociażby do szpitala Bródnowskiego, lub przesiąść się bezpośrednio do komunikacji idącej Bródnem.
  Niewielka zmiana trasy a spore ułatwienie dla mieszkańców Targówka i Zacisza.

 • 24 lipca 2018 o godz. 21:52

  tak nie można normalnie dojechać autobusem na wspaniałe osiedle Wilno,trzeba poprzez szmulki,może mądra głowa wymyśli coś sensownego aby ulicą Bukowiecką jeżdził już teraz autobus

 • 24 lipca 2018 o godz. 22:48

  Jakiekolwiek zmiany powinny być robione dopiero co najmniej kwartał po uruchomieniu metra, PO sprawdzeniu jak się zmieniły trasy przemieszczania pasażerów a nie wymuszanie tych zmian

 • 30 lipca 2018 o godz. 12:47

  Jeszcze metra nie ma – a ja w tej sytuacji już go nie chcę. Dramat. Jeśli takie są istotnie plany – to oznacza paraliż komunikacyjny. Metro nie dojeżdża wszędzie. Jak można myśleć o zabraniu linii, które wiozą ludzi na dworce główne – centralny i zachodni. Kto to wymyślił – bo chyba nie mieszkaniec Targówka…Nie zgadzam się.

 • 30 lipca 2018 o godz. 16:34

  I dzięki takim osobom, jak szanowana pani Aga, na Targówku/Bródnie nie ma mostu Krasińskiego, bo właśnie mentalność „nie, mnie się nie podoba” wygrała po drugiej stronie Wisły.

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 13:28

  Dramat i koszmar. Metro super ale nie wszędzie dojedzie. Dlaczego nie zostawić linii które jadą bezpośrednio do centrum. To jest utrudnianie ludziom dojazdu do pracy. To ma niby pomóc w zmniejszeniu liczby aut na mieście? Najgorsze, że osoby które ustalają te zmiany nie jeżdżą tymi trasami i nie mają pojęcia jak jest w rzeczywistości.
  Liczę, że podane zmiany nie zostaną wprowadzone. Zamiast trzech autobusów w różnych kierunkach metro tylko w jednym kierunku.
  Wcale nie dobrze:(

 • 6 sierpnia 2018 o godz. 16:28

  To są dopiero plany które mogą jeszcze kilka razy się pozmieniać. Mam nadzieję że znajdzie się w ZTM-ie ktoś co ma mózg a nie styropian i te plany urealni.

  Usunięcie z pętli na Targówku linii 160 która łączyła Targówek z DW. Centralnym, linii 517 która dawała bezpośredni dostęp do Centrum i DW. Zachodni czy linia 162 to po prostu żenua i proszenie się o paraliż pierwszego dnia od uruchomienia tych tras.

 • 8 sierpnia 2018 o godz. 13:51

  -Budowa metra na Bródnie art z dnia 10 lipca
  „* Wentylatonia V19 – zlokalizowana będzie w ul. Władysława Łokietka, pomiędzy ul. Chojnowską a ul. Samarytanka, w pobliżu kanału Bródnowskiego. Zakłada się zamknięcie odcinka ul. Władysława Łokietka, na odcinku od ul. Chojnowskiej do skrzyżowania z ul. Samarytanka, przy czym zakłada się przejezdność wzdłuż ciągu ul. Samarytanka – Krośniewicka.”
  – Artykuł powyższy
  „Rozważana nowa linia: Łodygowa – Potulicka – Tużycka – Tarnogórska – Krośniewicka – Łokietka – Nowo-Pratulińska – METRO TROCKA”

  Wynika z tego,że autorzy projektów nie nie znają realiów ani założeń budowy. Zamknięty z powodu budowy wentylatorowni fragment ul. Łokietka spowoduje nierealność projektowanej nowej linii z powodu zamknięcia trasy na odcinku Mostek (Krośniewicka )-ul. Chojnowska
  Znowu jakieś mądrale organizują komunikację jeżdżąc jedynie palcem po mapie.

 • 18 sierpnia 2018 o godz. 12:53

  Witam,
  Nie wszyscy tak jak urzędasy, które wymyśliły likwidację 160 i 517 jeżdżą do pracy samochodem.
  Nie wszystkim pasuje dojazd metrem.
  Zapytajcie najpierw mieszkańców, a później decydujcie.
  Najlepsze połączenie bezpośrednio z Dworcem Centralnym czy Halą Mirowską zostanie zabrane.
  Mój bezpośredni dojazd do pracy na Szczęśliwice również (517).
  Płacę uczciwie za bilet do ZTM i mam prawo decydować, które autobusy mają zostać.
  Nie utrudniajcie ludziom życia, przez budowę metra.
  Nie chcę się w zimie przesiadać bo ktoś miał takie widzi-misie.

  Pozdrawiam
  Mieszkanka Targówka

 • 22 sierpnia 2018 o godz. 14:43

  http://www.targowek.info/2017/03/jak-bedzie-komunikacja-miejska-po-otwarciu-metra/

  Pisałem komentarz do artykułu z 18 kwietnia 2017 roku. Nikt nie zrozumiał.

  Po otwarciu metra M2 na TARGÓWKU MIESZKANIOWYM na początku 2019 roku linii autobusowych ma być więcej, nawet po likwidacji linii 160, 262 i wycofaniu linii 517 i 162.

  Ktoś upadł na głowę, żeby ponad 10 linii autobusowych dojeżdżało do stacji „Trocka”.

  Przed budową metra M2 były linie autobusowe : 160, 162, 517 jadące do Centrum Warszawy, 199 do Rembertowa przez Ząbki , 212 – linia lokalna (osiedlowa).

  W trakcie budowy metra M2 są linie autobusowe: 160, 162, 517 jadące do Centrum miasta, 199 do Rembertowa, 212, 262, 256 – linie lokalne osiedlowe

  Od 2019 roku mają być następujące linie autobusowe: 120, 140, 169, 212, 340, 345, 412, 527, 728, E-7, które będą dojeżdżać do stacji METRA TROCKA

  W zapasie są rozważane (dodatkowo) jeszcze dwie linie autobusowe.

  Już widzę tych ludzi z miejscowości: MARKI i RADZYMIN, którzy będą dojeżdżać o 5 rano do stacji Metra Trocka, wysiadać i budzić śpiących ludzi przed zakończeniem ciszy nocnej o 6 rano. Bałagan, łażenie i zwiedzanie osiedla.

  Dopóki nie zostaną wybudowane stacje na Zaciszu i na Bródnie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

  Myślę, że ktoś w końcu w ZTM dojdzie po rozum do głowy, wycofa tyle linii autobusowych z osiedla. Wystarczą tylko osiedlowe linie autobusowe zaczynające się od 2xx.

  Pozdrawiam.

 • 22 sierpnia 2018 o godz. 22:59

  Dziwne rozumowanie, ludzie z Marek i Radzymina mają tłumnie dojeżdżać już o 5 rano na Trocką, a mieszkańcy Trockiej i okolic będą jeszcze smacznie spali? To co oni jeżdżą o innych godzinach? O 5 ruch jest jeszcze marginalny, ale jak rano zaczną się dojazdy do Trockiej to okoliczni mieszkańcy również zaczną tak samo te dojazdy i jeżeli będą budzić to raczej sąsiedzi sąsiadów. I kto niby o tej porze miałby łazić i zwiedzać osiedle? Na pewno nie ludzie spieszący się o tej porze rano do pracy.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 17:29

  No i co z tego, że będzie metro, które nie wszystkim będzie „po drodze” ? Po jego ukończeniu i tak będę musieć dojeżdżać do pracy z trzema przesiadkami !

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 14:35

  Według mnie zmiany powinny wyglądać następująco:

  106 – Nowa linia kursująca na trasie:
  BRZEZINY – Białołęcka – Kopijników – Toruńska – Krasnobrodzka – Kowalskiego – Malborska – Kondratowicza – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Al. Solidarności – Targowa – Kijowska – DWORZEC WSCHODNI (KIJOWSKA)

  120 – Trasa bez zmian

  123 – Trasa bez zmian, albo:
  DWORZEC WSCHODNI (LUBELSKA) – (…) – Targowa – Al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA

  140 – Wydłużenie trasy:
  CZARNA STRUGA – Legionowa – (…) – Al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO (powrót: Anielewicza – Al. Jana Pawła II – Al. Solidarności)

  156 – Trasa bez zmian

  160 – Trasa bez zmian

  162 – Trasa bez zmian

  166 – Trasa bez zmian, albo:
  OS. KABATY – Al. KEN – (…) – Targowa – Al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA

  169 – Trasa bez zmian

  170 – Trasa bez zmian

  176 – Pomysł przedstawiony w artykule jest OK

  190 – Trasa bez zmian

  212 – Pomysł przedstawiony w artykule jest OK

  256 – Trasa bez zmian

  262 – Całkowita likwidacja linii

  340 – Wydłużenie trasy
  PUSTELNIK – (…) – Al. Solidarności – Targowa – Zamoyskiego – Grochowska – WIATRACZNA

  345 – Trasa bez zmian

  412 – Pomysł przedstawiony w artykule jest OK.

  512 – Wydłużenie trasy:
  GILARSKA – (…) – Al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO (powrót: Anielewicza – Al. Jana Pawła II – Al. Solidarności)

  517 – Trasa bez zmian

  527 – W żadnym wypadku nie zmieniać trasy!!

  738 – OS. VICTORIA – (…) – Al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Al. Solidarności – Okopowa – Anielewicza – ESPERANTO (powrót: Anielewicza – Al. Jana Pawła II – Al. Solidarności)

  E-7 – Skrócenie trasy:
  OS. DERBY – (…) – Radzymińska – Trocka – METRO TROCKA

  Myślę, że taki układ bardziej odpowiadałby mieszkańcom Targówka i Białołęki, oczywiście jak gdzieś piszę ,,trasa bez zmian”, to mam na myśli przywrócenie trasy sprzed budowy metra. Co do 517, to metro z Targówka nie dojedzie na Ursus, nie? A co do 527, to myślicie, że od czasu protestu przeciwko skróceniu tej linii do Dworca Wileńskiego coś się zmieniło? Białołęka nadal chce mieć bezpośrednie połączenie ze Starówką i I linią metra, a poza tym 190 na moście taki wyładowane, 160 zabierzecie, 527 skrócicie, to chyba pęknie ten autobus.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 19:27

  190 mogło by pozostać cały czas już na tej trasie co teraz jeździ na czas budowy metra.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 10:00

  @CafeKaskada.: Ta propozycja przebija chyba nawet tę: http://www.targowek.info/2017/03/jak-bedzie-komunikacja-miejska-po-otwarciu-metra/ :D Tylko skąd weźmiesz dodatkowe autobusy na wydłużanie obecnych linii i uruchomienie nowych? Zresztą pomysł zostawienia wszystkich trzech głównych linii Targówka Mieszkaniowego (160, 162 i 517) po otwarciu metra to oczywista utopia i niestety dwie z nich niemal na pewno w przyszłym roku nie będą już gościć na Targówku. Wydłużanie kilku linii na Esperanto – zasadnicze pytanie: po co? Z kolei dla Bródna nie ma właściwie żadnej propozycji dotyczącej szybszego dojazdu do M2, bo 169 bez zmian, a o 500 ani słowa… A argument „Co do 517, to metro z Targówka nie dojedzie na Ursus, nie?” jest kapitalny. Już widzę te tłumy wsiadające na Targówku w 517, by dojechać właśnie na Ursus. Koniecznie na Ursus i to bezpośrednio. :D A dlaczego nie ma bezpośredniej linii z Targówka (najlepiej przyśpieszonej) np. na Okęcie? Albo na Bemowo? Albo na Nowodwory? Albo do Zerznia? Niektórzy też chcieliby tam bezpośrednio dojechać, nie? ;-)

 • 3 września 2018 o godz. 10:13

  Jedno tylko można powiedzieć….że znów URZĘDASY w Warszawie ZWARIOWAŁY!!! Na całego!!!!!

  Wyrzucenie ważnych linii autobusowych nr 160, 162 i 517 to jest SKANDAL!!!!

  Pozbawia się ludzi mieszkających na Targówku wokół ul. Borzymowskiej, Handlowej innych ulic bezpośredniego dojazdu do Śródmieścia np do Sądów na ul. Solidarności- autobus nr 160), na Ursus, na Dworzec Centralny zmuszając ludzi z dziećmi i wózkami, inwalidów z wózkami inwalidów o kulach,ludzi starszych do przesiadek, by nie mogli bezpośrednio dojechać w inne miejsce niż biegnąca linia metra.

  Mieszkańcy Targówka nie potrzebują jeździć na obrzeża Warszawy do pracy, tylko chcą bezpośrednich dojazdów do Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy!!!

  Takiego szkodnictwa na niekorzyść mieszkańców Targówka trudno jest znaleźć, jak tylko w rządzących Warszawą przez PO.

  Nie wystarczyło im już złośliwe osłupkowanie Targówka wszędzie, gdzie tylko się dało wcisnąć , nawet blokując istniejące wjazdy na parkingi, bo przecież zależało im bardziej dokuczą ludziom, tym bardziej te trutnie z PO są zadowoleni z siebie!!!

  Teraz URZĘDASY chcą ściągnąć na Targówek „plagę egipską ” w postaci mieszkańców z okolicznych miejscowości jak Marki, Ząbki i innych miejscowości, a pętle końcową na Targówku uczynić wręcz zajezdnią autobusową pozamiejskich autobusów.

  NIE WYRAŻAMY ZGODY NA POWSTANIE ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ NA PĘTLI PRZY KORZONA/ TROCKA (gdzie były przystanki autobusowe nr 160,162 , 517)

  Zajezdnia autobusowa na Stalowej jest obszerna i tam powinni kończyć swoje kursy wszystkie te wymienione autobusy wciskane na Borzymowską , Trocką.

  To po co budowali metro na Targówku , gdy ma być stworzona gehenna dla mieszkańców Targówka, a nie ułatwienie życia ….dla tych mieszkańców Targówka.

  Skoro Urzędasy tak dbają o mieszkańców Marek, Ząbek , to powinni w linii prostej wzdłuż Radzymińskiej wybudować im metro, a nie wciskać je na osiedle mieszkaniowe Targówek.!!!!.

 • 3 września 2018 o godz. 10:25

  Dodam , że przy dużej Zajezdni na Stalowej (za Tesco) tuż obok …jest wybudowana stacja Metro II, ma też tam powstać stacja przesiadkowa kolei miejskich, więc jest to doskonałe miejsce do obwodnicy autobusowej i zawrotek, do przesiadek, a przy Tesco jest duży parking dla samochodów i pozostawienie tam samochodów nie będzie stanowiło żadnego problemu.

 • 3 września 2018 o godz. 10:45

  Nie wolno wciskać tych wszystkich zaplanowanych autobusów (z dojazdem do Metra Pratulińska) na ulice Wincentego, Borzymowską , Trocką, Handlową , Gościeradowską i inne ulice Targówka, bo te ulice są stanowczo zbyt wąskie i nie przystosowanie do zwiększonego ruchu samochodowego, autobusowego takiego… jaki panuje obecnie na Trasie Toruńskiej ,a jaki planują nam urządzić URZĘDASY z Warszawy na Targówku Mieszkaniowym!!!

  Niech URZĘDASY walną się w swoje puste głowy…. ale ……tak silnie i mocno , by nastąpiło rozjaśnienie umysłów, że ich chore pomysły są, abstrakcyjne , urojone i niewykonalne.

  Niech urzędasy warszawskie przed wydaniem decyzji o zabudowie mieszkaniowej, handlowej najpierw zadbają o szerokie drogi na nowych osiedlach i powstanie całej infrastruktury, a dopiero pozwolić na budowę obiektów. To co robią URZĘDASY to SKANDAL!!!!
  Starych osiedli i ulic nie da się rozciągnąć, bo na dodatek…jeszcze pseudo-urzędnicy zwężają obecne ulice ….robiąc dla kilku osób na rowerach ….szerokie ścieżki rowerowe w linii istniejącej jezdni.
  Jak trzeba być chorym na umyśle, bez żadnej wyobraźni, by tak się nierozsądnie zachowywać????

 • 3 września 2018 o godz. 13:53

  Linie 160, 162 i 517 są doskonale dostosowane do potrzeb mieszkańców Warszawy, często z nich korzystam ja, moja rodzina i znajomi. W autobusach zawsze jest pełno ludzi. Nie dlatego, że muszą nimi jeździć, bo metra jeszcze nie oddano do użytku, a dlatego, że tymi liniami dojadą do pracy bez problemu, bez przesiadek, nawet jeśli będzie to trwało trochę dłużej niż ewentualna jazda metrem w przyszłości. Tu chodzi o komfort, czego ZTM kompletnie nie pojmuje. Oni liczą tylko mamonę i snują plany oszczędności, nie patrzą na pasażerów. Co to za wygoda jazdy, jeżeli skasują człowiekowi autobus, jakim w 30 minut był w centrum w pracy? A od oddania metra będzie musiał jechać wstecz zamiast do przodu, bo wszystkie autobusy zjeżdżają się na Trocką, tam ładować się w metro, które zapewne będzie nieźle napchane – gdyż wszystkie autobusy jadą na Trocką, i dopiero metrem ruszy do centrum, a później albo kolejna przesiadka albo dłuższy spacer piechotą do pracy. Czasowo wyjdzie na tak samo albo i gorzej, już to przerabiałem z pierwszą linią metra, gdy kiedyś mieszkałem na Żoliborzu.

 • 4 września 2018 o godz. 14:31

  Linia 176 powinna wrócić na starą trasę, tzn. z Choszczówki na pl. Hallera przez rondo Starzyńskiego! To jest punkt przesiadkowy!

 • 23 września 2018 o godz. 16:16

  A co do artykułu ,,Jak chcą mieszkańcy Targówka, to myślę, że trasa lini 166:
  ŻERAŃ FSO – Modlińska – Toruńska – Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – Budowlana – Św. Wincentego – Borzymowska – Trocka – Radzymińska – Al. Solidarności – Targowa – (…) – OSIEDLE KABATY
  To kapitalny pomysł i myślę, że ma duże szanse.

 • 24 września 2018 o godz. 12:04

  Do przedmówcy: Tak długiej trasy nie ma żadna linia. I nie będzie mieć, bo nie od dziś wiadomo, że im dłuższa linia, tym mniejsza szansa na punktualność. A jaki jest sens istnienia linii, która jeździ rzadko i w dodatku nie wiadomo kiedy przyjedzie? Takiego kręcioła na pewno nikt nie będzie chciał tworzyć. Wystarczy, że 166 kręci się po Ursynowie. Zawijasów na drugim końcu miasta mu nie potrzeba. Z Bródna potrzebna jest silna linia do metra. Np. na 169 dołożyć kursów, co drugi albo dwa z trzech skrócić do Metra Trocka (albo stworzyć skoordynowane ze 169 269, które pojedzie tą skróconą trasą) i będzie dobrze. A dalej na Ursynów i Kabaty metrem, a nie 166.

 • 25 września 2018 o godz. 18:10

  Pójdźcie na całość i zlikwidujcie wszystkie autobusy! Albo zróbcie Ursynów Bis. Totalna amatorszczyzny!

 • 28 września 2018 o godz. 11:35

  zlikwidujcie całą komunikację czaskoskie durnoty.I tak tu PO już nie wygra.

 • 15 października 2018 o godz. 12:55

  a jak będzie jakiś wypadek w metrze, czy awaria, to kilka, a może kilkanaście tysięcy osób nie dojedzie do centrum…bo nie będzie autobusów. Linia 160 powinna zostać – jedyny bezpośredni dojazd do DW Centralnego !!! lub przynajmniej 517 kursować jak dotychczas….a gdzie naziemne parkingi ???. Wiocha zablokuje złomami cały Targówek. Jak zwykle kicha

 • 5 listopada 2018 o godz. 09:50

  Jeśli nie zostaną autobusy 160,517, będziemy jeździć metrem jak bydło.Ale to chyba o to chodzi,tak traktuje się mieszkańców Targówka

 • 5 listopada 2018 o godz. 10:03

  Co się pieklicie zrobią wam to samo co na chomiczowce czyli zostawia jeden autobus którym można dojechać gdzieś dalej (116)
  Wam zostawia np 517 a reszta do metra.
  Trochę pokrzyczycie a później i tak będziecie jeździć z przesiadka do metra na Trockiej.

 • 9 listopada 2018 o godz. 07:50

  Z tego wniosek, że teraz Radzymińska będzie ciągiem rowerowo-pieszym. BRAWO!!!! PIERWSZA NAGRODA ZA GŁUPOTĘ

 • 9 listopada 2018 o godz. 07:51

  Z tego wniosek, że teraz Radzymińska będzie ciągiem rowerowo-pieszym. BRAWO!!!! PIERWSZA NAGRODA ZA GŁUPOTĘ

 • 5 grudnia 2018 o godz. 16:50

  Linia 345 – ma jeździć tak jak dawniej. Większą częstotliwość w dni powszednie i weekend oraz w Święta.

  Trasa : Bródno- Podgrodzie i Ząbki Maczka

 • 6 grudnia 2018 o godz. 07:51

  Metro skręcające w Kondratowicza to debilizm, anachronizm. Trzeba być zwykłym przekrętasem, złodziejem, albo debilem trutniem, żeby tak to zaprojektować !
  A wystarczyło skierować metro do Białołęki wschodniej i dalej już na powierzchni w kierunku Nieporętu.
  Miasto ma się rozwijać, a nie zwijać i dusić w oparach absurdu, złodziejstwa i smogu !

 • 4 stycznia 2019 o godz. 14:43

  Widzę że przedmówca kosztem odwiecznych mieszkańców Warszawy chce podwyższyć sobie o 25 % cenę nieruchomości:))) A wystarczyło kupić na Bródnie, Targówku lub Tarchominie (I, II, III ew IV ) Było poprosić ojca żeby sprzedał więcej ziemi :) A tak na serio, tamte tereny na Białołęce mają trudne miałkie podłoże i koszty by się podwoiły ( było to nie raz mówione ) A dwa, kupując mieszkanie na dawnych wsiach ( 22 lata temu stał tam jeden 3 piętrowy blok i wiejskie chałupy ) czegóż można oczekiwać od infrastruktury?! Dlatego było dużo taniej niż gdzie indziej, no nie??

 • 16 stycznia 2019 o godz. 22:59

  A może jedna linia w kierunku Płochocińskiej i dwóch rondek

 • 16 stycznia 2019 o godz. 23:02

  Bardzo dobrze by było jakby linia metra przechodziła przez Osiedla „Białe regat” oraz „Derby” i dalej do Nieporętu.

 • 30 stycznia 2019 o godz. 15:52

  Fajnie, czyli z Marek nie ma jak dojechać bezpośrednio do dworca wschodniego.

 • 10 lutego 2019 o godz. 05:42

  ktoś na leb upadl z tym wariantem, chcemy autobus z Trockiej do centrum miasta

 • 10 lutego 2019 o godz. 13:27

  Z Trockiej do centrum będziesz miał metro.

 • 11 lutego 2019 o godz. 12:59

  no to wiem a co jak metro stanie z przyczyn bodajże technicznych ,musi być autobus do centrum

 • 11 lutego 2019 o godz. 13:53

  Linie, które będą kończyły bieg na Targówku, na przykład 140, będzie wysłany na pl. Bankowy.

 • 17 lutego 2019 o godz. 10:50

  527 proponuję zlikwidować, to rozsadnik zarazków, brzydkich woni i smogu elektromagnetycznego ze smartfonów.

 • 5 marca 2019 o godz. 17:48

  Popieram tych, którzy piszą, że przynajmniej część autobusów z kierunku Marki/Ząbki powinna być skierowana nie do stacji metra Trocka, a do stacji Szwedzka, gdzie jest dużo więcej miejsca na pętlę autobusową, a nawet na P+R, i gdzie te autobusy nie będą tak dolegliwe dla mieszkańców oraz lokalnej komunikacji. Część z w/w autobusów powinna także jechać dalej – przez Dw. Wileński do Dworca Wschodniego lub przez Dw. Wileński do Pl. Bankowego i dalej na Wolę (co najmniej po jednym z każdego kierunku). Zamiast tego powinien pozostać co najmniej jeden autobus jadący z kierunku Centrum/Powiśle i w końcowym swoim odcinku krążący obwodnicą Targówka Mieszkaniowego pomiędzy stacjami Trocka i Ossowskiego, służący wszystkim, którzy mają obiektywne trudności z pokonywaniem kilometrowych odcinków na piechotę. Najlepiej, gdyby takich autobusów było dwa – drugi z kierunku Most Gdański-Rondo Żaba-św. Wincentego. Wówczas – jeżeli by te autobusy odpowiednio zsynchronizować – nawet przy niezbyt dużej częstotliwości kursowania każdego z nich, praktyczna częstotliwość przejazdu wokół osiedla mogłaby się dzięki temu podwajać. Ponadto – wobec odcięcia od komunikacji miejskiej (przez budowę stacji Kondratowicza) okolic skrzyżowania Malborskiej i Kondratowicza – powinien mieć pętlę na Malborskiej co najmniej jeden autobus jadący w kierunku stacji Trocka i Dw. Wileńskiego/Dw. Wschodniego przez skrzyżowanie Malborska/Św. Wincentego. Taką małą pętlę (zawrotkę) możnaby stworzyć na zakręcie Malborskiej, naprzeciwko budynku i boisk gimnazjum nr 145 przy Krasiczyńskiej. Na pewno znalazłoby się wielu chętnych do korzystania z niego, z wielkich bloków po obu stronach Malborskiej.

 • 31 maja 2019 o godz. 17:31

  Jak dla mnie – porażka… 10 lat dojeżdżałem 162 do pracy… a teraz mnie zmuszacie do przesiadek i wydłużenia mojego czasu dojazdu o kilka do kilkunastu minut dziennie… już rowerem będę szybciej, przynajmniej mi na zdrowie wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.