Most łączący Krośniewicką i Łokietka otwarty dla ruchu

6
Share

Praktycznie został zbudowany od nowa.

Remont mostu nad kanałkiem Bródnowskim u zbiegu ulic Krośniewickiej, Łokietka i Samarytanka, trwał od początku marca. W zasadzie to nie był remont, a budowa – przeprawa została całkowicie rozebrana i odtworzona od nowa.

Była to niezbędna inwestycja, gdyż po otwarciu metra na Targówku most znajdzie się w ciągu ulic na trasie planowanego autobusu dowożącego mieszkańców Zacisza do stacji metra Trocka.

Nowy most na Krośniewickiej/Łokietka nie zapisze się w annałach architektury, ale za to wytrzyma nacisk ciężarówek i autobusów, do czego stara zrujnowana przeprawa nie była zdolna.

Co warto podkreślić, remont tego mostu, przeprowadzony za nieco ponad 1 mln zł przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o., zakończył się bez opóźnień – w planowanym terminie: miał trwać do 30 czerwca 2018 i dokładnie wczoraj został otwarty dla ruchu.

To druga w ostatnim czasie dzielnicowa inwestycja, która została zrealizowana terminowo – co podkreślamy, bo standardem na Targówku są raczej duże opóźnienia publicznych inwestycji.

Inna sprawa, że niedawne terminowe zakończenie remontu bruku na ulicy Lusińskiej zostało zaprzepaszczone przez skandaliczne opóźnienie przebudowy wjazdu tej ulicy w Handlową – w wyniku czego jeden z nielicznych objazdów budowy metra na Targówku został całkowicie zamknięty.

zdjęcie na górze: nowy, otwarty dla ruchu most łączący Krośniewicką i Łokietka – przy okazji na zdjęciu widać zniszczone i zaśmiecone brzegi kanału Bródnowskiego, który tak źle nie wyglądał od lat… /fot. targowek.info

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx