Ossowskiego odbudowana. Kiedy otwarcie?

28
Share

Lepiej późno niż jeszcze później.

Dwa lata i trzy miesiące. Dokładnie tyle czasu mija od rozpoczęcia budowy metra na Targówku Mieszkaniowym – i rozkopania na potrzeby tej inwestycji ulic Ossowskiego, Trockiej i Pratulińskiej.

Na szczęście ten trudny czas dla tysięcy okolicznych mieszkańców dobiega końca: ulica Ossowskiego została wreszcie odtworzona. Jest nowa (węższa) jezdnia, nowe zatoki autobusowe, kładzione są nowe chodniki. Wczoraj po południu na ulicy trwały ostatnie prace i zaczynało się wielkie sprzątanie.

Kiedy nastąpi otwarcie? Mimo bliskiego końca robót, jeszcze nie dzisiaj – chociaż ten termin padał jako ostatnia obietnica władz Warszawy. Jednak tym razem opóźnienie będzie minimalne. Nowa Ossowskiego zostanie prawdopodobnie oddana do użytku jeszcze w tym tygodniu.

(Choć przypomnijmy, że wg pierwotnych planów ulica być odbudowana już niemal rok temu – pierwszym obiecywanym terminem był 30 września 2017 r.)

Ulica Ossowskiego wczoraj – niemal gotowa, ale jeszcze sporo zostało do posprzątania /fot. targowek.info

Ulica Ossowskiego prawie gotowa! #budowa #metro #m2 #targówek #targowek #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

A co się dzieje na pozostałych zamkniętych dla ruchu ulicach Targówka Mieszkaniowego? Jeszcze niewiele. Wg aktualnych obietnic ulica Trocka na zostać oddana w listopadzie (z półrocznym poślizgiem w stosunku do pierwotnych planów). Obecnie wymieniane są na niej rury kanalizacyjne.

Skrzyżowanie Trockiej i Pratulińskiej wczoraj / fot. targowek.info

Terminów oddania ulicy Pratulińskiej na razie nikt nie podaje. Znajduje się tam baza budowy metra, więc zostanie ona oczyszczona na samym końcu inwestycji: wiosną lub wczesnym latem 2019 roku.

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx