Ossowskiego odbudowana. Kiedy otwarcie? | targowek.info

Ossowskiego odbudowana. Kiedy otwarcie?

Lepiej późno niż jeszcze później.

Dwa lata i trzy miesiące. Dokładnie tyle czasu mija od rozpoczęcia budowy metra na Targówku Mieszkaniowym – i rozkopania na potrzeby tej inwestycji ulic Ossowskiego, Trockiej i Pratulińskiej.

Na szczęście ten trudny czas dla tysięcy okolicznych mieszkańców dobiega końca: ulica Ossowskiego została wreszcie odtworzona. Jest nowa (węższa) jezdnia, nowe zatoki autobusowe, kładzione są nowe chodniki. Wczoraj po południu na ulicy trwały ostatnie prace i zaczynało się wielkie sprzątanie.

Kiedy nastąpi otwarcie? Mimo bliskiego końca robót, jeszcze nie dzisiaj – chociaż ten termin padał jako ostatnia obietnica władz Warszawy. Jednak tym razem opóźnienie będzie minimalne. Nowa Ossowskiego zostanie prawdopodobnie oddana do użytku jeszcze w tym tygodniu.

(Choć przypomnijmy, że wg pierwotnych planów ulica być odbudowana już niemal rok temu – pierwszym obiecywanym terminem był 30 września 2017 r.)

Ulica Ossowskiego wczoraj – niemal gotowa, ale jeszcze sporo zostało do posprzątania /fot. targowek.info

Ulica Ossowskiego prawie gotowa! #budowa #metro #m2 #targówek #targowek #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

A co się dzieje na pozostałych zamkniętych dla ruchu ulicach Targówka Mieszkaniowego? Jeszcze niewiele. Wg aktualnych obietnic ulica Trocka na zostać oddana w listopadzie (z półrocznym poślizgiem w stosunku do pierwotnych planów). Obecnie wymieniane są na niej rury kanalizacyjne.

Skrzyżowanie Trockiej i Pratulińskiej wczoraj / fot. targowek.info

Terminów oddania ulicy Pratulińskiej na razie nikt nie podaje. Znajduje się tam baza budowy metra, więc zostanie ona oczyszczona na samym końcu inwestycji: wiosną lub wczesnym latem 2019 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Ossowskiego odbudowana. Kiedy otwarcie?

 • 31 lipca 2018 o godz. 07:22

  niech odrazu pomysla o przywróceniu lewostrętu z gorzykowskiej w myszkowską…

 • 31 lipca 2018 o godz. 08:24

  Po co pisać, że jezdnie są węższe i prowokować tych którym przysłowiowe tyłki przyrosły do samochodowych foteli do biadolenia jak to teraz będzie źle i ciężko i jakie to będą korki. Przecież jezdnie miały i mają po jedny, pasie ruchu w każdą stronę, więc nic się tak naprawdę nie zmieniło.

 • 31 lipca 2018 o godz. 08:30

  Zgadzam się z przedmówcą – nic nie zmieniło się na gorsze. Wszystko jest w porządku, czemu piszecie nieprawdę?.

 • 31 lipca 2018 o godz. 09:12

  Zmieniło się – na gorsze. Jak był szerszy jeden pas, to karetka mogła jakoś się przecisnąć obok samochodów, które maksymalnie zjechały od krawędzi. Teraz się nie przeciśnie, bo nie będzie gdzie zjechać, a nowe krawężniki są diablo wysokie, dla małych autek mogą być nie-do-pokonania.

 • 31 lipca 2018 o godz. 09:18

  Po co tyle ścieżek rowerowych skoro rowerzyści i tak w większości jadą ulica spowalniając ruch. Powinny być takim wlepiane mandaty. Miasto wydaje dużą kasę żeby mieli lepiej, wygodniej bezpieczniej a oni i tak wolą jeździć po ulicy i biadolić że jest niebezpiecznie że nikt na nich nie zwraca uwagi itd… To tak jak z motorami. Pozwolono im jeździć BUS pasem po Radzymińskiej i co (nie wszyscy) ale spora większość dalej kluczy pomiędzy samochodami. My już chyba jesteśmy takim przekornym narodem !

 • 31 lipca 2018 o godz. 10:46

  Ja już nie wiem czy chcę otwarcia tej ulicy przed otwarciem metra, bo aż boję się co mogą wymyślić z komunikacją miejską… teraz jest dobrze, po otwarciu może wcale nie będzie lepiej.

 • 31 lipca 2018 o godz. 12:27

  hhahaahha i tak najlepszy jest wjazd na Lusińską. Ciągle pachołki, ciągle wąsko, ciągle niedokończone. To właśnie nasza dzielnica. A za 3 lata kolejny remont :D

 • 31 lipca 2018 o godz. 13:04

  Z komunikacją to wymyślają dziennikarze żeby był temat na aferę

 • 31 lipca 2018 o godz. 14:12

  @korek temat motorów na bus-pasach to temat na osobny artykuł, teraz na Radzymińskiej motor może zajechać Ci drogę dosłownie z każdej strony… Jeżeli wpuszczamy motorynki na BUS-pasy to wszystkie mają tym bus pasem jechać, a nie na 3 pasy 3 motory jadą sobie każdy innym szlaczkiem.

  Co do atakujących kierowców to właśnie auto cenię sobie za szybkość, elastyczność i to, że takich Gerwazych nie muszę wąchać w zapchanym autobusie… Ani słuchać tyrrad wygłaszanych w języku ukraińskim do głośnomówiącego telefonu.

 • 31 lipca 2018 o godz. 14:42

  do fxkf6doyc: komunikacji nie będzie. Metro albo nic. Metro albo siedz w domu i nie pracuj bo awaria lub plecaczek ktoś zostawił

 • 31 lipca 2018 o godz. 15:04

  No i widzi redakcja – jak Gerwazy napisał tak się stało. Informacja o zwężeniu jezdni wywołała dyskusję zmotoryzowanych Januszy o tym jak będzie źle po zwężeniu.

  Jak widać większości bardzij pasuje sowiecki model planowania miasta (znany z Moskwy, Mińska czy Kijowa), gdzie, każdy kwartał przecięty jest pięciopasmową drogą a piesi, rowerzyści czy motorowerzyći nie mają praw i wrzuceni są w najlepszym wypadku na popękany i zaniedbany chodnik albo wręcz pod ziemię.

  Pewnie jak by miasto lepiej wsłuchało się w głos ludu, to mała obwodnica Targówka stałaby się po przebudowie obwodnicą z prawdziwego zdarzenia.

  Dwa pasy ruchu w każdą stronę, do tego pas techniczny dla karetek (bo przecież w tej lokalizacji codziennie czyjeś życie jest zagrożone przez to, że karetka czy straż pożarna stoją w korku na „zbyt wąskiej ulicy” a nie przez to, że nie mogą podjechać pod klatkę schodową pod którą Janusze zrobili sobie nielegalne parkingi na drogach pożarowych).

  A co do rowerzystów na ulicach czy głośnych rozmów w autobusach to wystarczy zwracać uwagę czy informować odpowiednie służby, żeby zajeły się problemem. a nie tylko narzekać, narzekać i narzekać…

  Początkowo też się mówiło , nie będzie wydzielonej ścieżki rowerowej na obwodnicy tylko pas rowerowy na jezdni, Ale jak się zebrało odpowiednią ilość podpisów i bombardowało urzędników wnioskami to w końcu dało się zrobić to czego wcześniej się nie dało…

 • 31 lipca 2018 o godz. 16:00

  Tzw. ścieżki rowerowe w obecnym kształcie są niebezpieczne, zarówno dla pieszych jak i rowerzystów oraz niewygodne.

  Ideałem by było aby w całej Warszawie drogi rowerowe były częścią jezdni. Zamiast budować drogi rowerowe na chodnikach i między przystankami, przesunąć, o ile takowy istnieje, trawnik na miejsce obecnych lub planowanych dróg rowerowych, poszerzając tym samym jezdnię o dwa metry aby miały gdzie bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się rowery.

 • 31 lipca 2018 o godz. 18:01

  Zgadza się, tylko wtedy nie mogłyby istnieć miejsca do parkowania wzdłuż jezdni, bo takie rozwiązanie byłoby niebezpieczne dla rowerzystów. No i pas rowerowy powinien być oiddzielony od jezdni separatorami. Nie wiem więc czy Janusze motoryzacji by to znieśli…

 • 31 lipca 2018 o godz. 18:03

  Zdumiewający jest brak wyobraźni dyskutantów. Nadchodzącym problemem komunikacyjnym Targówka Mieszkalnego będzie ruch dojazdowy do stacji metra pochodzący z poza dzielnicy. Obecnie stacją przesiadkową jest Wileńska. Wszyscy widzą co się tam dzieje. Po uruchomieniu metra wielu będzie chciało przesiadać się na stacjach Targówka, a one są usytuowane w środku gęstej zabudowy mieszkaniowej. Zwężona Ossowskiego definitywnie załatwia sprawę. Ta stacja nie będzie mogła, na szczęście dla okolicznych mieszkańców pełnić roli stacji przesiadkowej. Co nie znaczy, że nie zostanie zakorkowana. Pozostaje Trocka. Z poprzednich artykułów o komunikacji autobusowej wynika, że władze miasta chcą tam urządzić terminal przesiadkowy. A obecne dojazdy do tej stacji, to wąskie jednopasmowe ulice. lub „ulice planowane” jak Nowo Trocka czy Samarytanki. Pozostaje ulica Trocka od Radzymińskiej. Jeżeli zostanie przebudowana w „ściek komunikacyjny” to wypada współczuć wszystkim mieszkającym w pobliżu i z niej korzystających. Jedynym ratunkiem dla mieszkańców Targówka jest skłonienie władzy do budowy terminalu przesiadkowego przy stacji Szwedzka. Ale owe władze o takim rozwiązaniu zupełnie nie myślą.

 • 31 lipca 2018 o godz. 19:53

  @kartownik. Mial powstać p+r ale jak zwykle na planach się skonczylo. Więc tym z np. Zamiejskiej, askenazego współczuję ale to się rozleje na cały Targówek. Nikogo to nie obchodzi niestety, bo co taki Ukrainiec się będzie przejmował. Wynajął, Janusz wziął kasę. Niestety Targówek to sciek najgorszy :(

 • 31 lipca 2018 o godz. 19:56

  A przykład, wsiada koleś do samochodu najebany że ledwo trafił puszka w kosz. Nikt nie zareagował. Nikt! Dlatego czekam na otwarcie metra i uciekam stąd. Patologia, która każdy toleruje :( Szkoda, bo to jest naprawdę fajne miejsce.

 • 31 lipca 2018 o godz. 21:19

  to nie bedzie pietrowych garazy?…. zdziwiło mnie ze nic sie nie buduje… to towarzycho z białołeki, marek itp zostawią samochody na trawnikach?….. jezzzuuu to bedzie sie działo…

 • 31 lipca 2018 o godz. 22:28

  Widze ze wy na Ausländer narzekacie znowu. Ja to widze anders, bo w Deutschland sie urodziłem i dobrze pamietam jak to było z wami. Myslicie ze jesteście lepsze niż te Ukraince jak za Arbeit jezdzicie? Tez 10 was w jeden Wohnung mieszka, tez Grill w Park robi, Smiecici zostawia i nasz Sozialleistungen podbiera. Powinnyscie wiecej Selbstkritik mieć. Pojezdzic za granica i zobaczyć większy Ordnung i Freundlichkeit. I malej narzekac rodaki!

 • 31 lipca 2018 o godz. 23:48

  @Janek: zupełnie jak by lokalni nie zostawiały samochodów na trawnikach :) Problem po prostu narośnie za chwil i to wcale nie tylko przez najazd dojeżdżających do metra ale przez to, że dotychczasowe parkingi spółdzielcze zabudowane zostaną nowymi blokami.

  Spółdzielnie przespały czas i nie zbudowały parkingów dla mieszkańców. Niektóre zbierały w czynszu pieniądze na kulturę ale żadne na budowę piętrowych parkingów. Znaczna liczba mieszkańców myśli z kolei że parkingi zbuduje im miasto (bo wciąż mentalnie tkwią w systemie w którym wszystko było za darmo) i nie naciskają na spółdzielnie w sprawie zapewnienia miejsc do parkowania. Zresztą spółdzielnie prędzej same dołączą się do zabudowywania wolnej przestrzeni blokami niż będą przejmować się dotychczasowymi mieszkańcami.

  Takie prawa rynku …

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 07:54

  Dzisiaj o 13:00 zbiera się komisja. O 14 decyzja czy otwierać.

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 08:28

  do janusz niestety mieszkancy spółdzielni nie zgadzają się na budowę parkingów przy swoich blokach bo wolą trawniki i drzewa , a o wielopoziomowych przed oknami to już absolutnie nie chcą słyszeć , najlepiej byłoby przy sąsiednim bloku, ale ci z sąśredniego bloku tez nie chcą chyba że wyłącznie dla nich itd itd……

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 08:36

  kiedy patrze na ścieżki rowerowe, ściezki dla biegaczy to wychodzi mi, że mamy więcej rowerzystów niz chodzących. To zwyczajne przegięcie … czy chęć wykazania się służb miejskich, uleganie modzie ? Piesi zaczynaja byc spychani na margines. Matki z dziećmi oraz seniorzy przestają się czuć bezpiecznie w tych przestrzeniach. Wskazany umiar i zdrowo rozsądkowe podejście.

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 09:38

  @taka prawda. Wystarczy zbudować trzypoziomowy parking w miejsce jednopoziomowe parkingu społecznego znajdującego się na terenach zarządzanych przez spółdzielnię i problem znacząco się zmniejszy. Takie parkingi społeczne są dziś średnio co 500 – 700 m. Do tego nie trzeba wycinki drzew tylko środków i dobrych chęci. Ale spółdzielnia wie, że nie ma po co budować jak zaraz będzie tam można postawić nowy blok :)

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 15:42

  Rozwiazanie jest proste. Po pierwsze rogatki przed wjazdem do miasta iz niechecenie poprzez zwężenie Radzyminskiej od M1 w Markach do Młodzieńczej.

  Po drugie. Rozłożenie autobusów (te podmiejskiej albo Wilenski albo metro Szwedzka za Tesco. Niech podpisuja umowe z dyakontem i tyle. Zakaz wjazdu w Targówek.

  Po trzecie nie ma ze boli. Wielki wezel autobusowy ZTM na Trockiej w moejwce gdzie teraz jest bazar.

  Po czwarte tam gdzie obecna petla zrobic p end r (pietrowy).
  Proste

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 15:55

  do janusz masz słuszne intencje tylko nie masz pojęcia o procedurach. a dobrymi
  chęciami nie uzyskasz np. pozwolenia na budowę. nie te czasy.

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 16:20

  @ taka prawda: mam jako takie pojęcie o procedurach bo parę lat temu budowałem dom. Oczywiście skala inna i pozwolenia inne ale … w obydwu przypadkach, bez złożenia wniosku pozwolenia na pewno nie uzyskasz. A w przypadku parkingów jesteśmy właśnie na etapie przed złożeniem wniosku – ba – nawet przed etapem pomyślenia o złożeniu wniosku, bo po prostu nikt takich inwtestycji nie planuje :):):)

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 01:52

  @Nanoaik podobno są plany zakazu wjazdu mieszkańców Targówka na Pragę i do Śródmieścia. Też w imię likwidacji korków. A co do planów dla okolic Trockiej, to tam gdzie jest bazarek mają powstać bloki, tam gdzie jest pętla ma pozostać pętla a tam gdzie jest górka ma powstać Park and Ride.

 • 3 września 2018 o godz. 13:29

  Jedno tylko można powiedzieć….że znów URZĘDASY w Warszawie ZWARIOWAŁY!!! Na całego!!!!!

  Wyrzucenie ważnych linii autobusowych nr 160, 162 i 517 to jest SKANDAL!!!!

  Pozbawia się ludzi mieszkających na Targówku wokół ul. Borzymowskiej, Handlowej innych ulic bezpośredniego dojazdu do Śródmieścia np do Sądów na ul. Solidarności- autobus nr 160), na Ursus, na Dworzec Centralny zmuszając ludzi z dziećmi i wózkami, inwalidów z wózkami inwalidów o kulach,ludzi starszych do przesiadek, by nie mogli bezpośrednio dojechać w inne miejsce niż biegnąca linia metra.

  Mieszkańcy Targówka nie potrzebują jeździć na obrzeża Warszawy do pracy, tylko chcą bezpośrednich dojazdów do Śródmieścia i innych dzielnic Warszawy!!!

  Takiego szkodnictwa na niekorzyść mieszkańców Targówka trudno jest znaleźć, jak tylko w rządzących Warszawą przez PO.

  Nie wystarczyło im już złośliwe osłupkowanie Targówka wszędzie, gdzie tylko się dało wcisnąć , nawet blokując istniejące wjazdy na parkingi, bo przecież zależało im bardziej dokuczą ludziom, tym bardziej te trutnie z PO są zadowoleni z siebie!!!

  Teraz URZĘDASY chcą ściągnąć na Targówek „plagę egipską ” w postaci mieszkańców z okolicznych miejscowości jak Marki, Ząbki i innych miejscowości, a pętle końcową na Targówku uczynić wręcz zajezdnią autobusową pozamiejskich autobusów.

  NIE WYRAŻAMY ZGODY NA POWSTANIE ZAJEZDNI AUTOBUSOWEJ NA PĘTLI PRZY KORZONA/ TROCKA (gdzie były przystanki autobusowe nr 160,162 , 517)

  Zajezdnia autobusowa na Stalowej jest obszerna i tam powinni kończyć swoje kursy wszystkie te wymienione autobusy wciskane na Borzymowską , Trocką.

  To po co budowali metro na Targówku , gdy ma być stworzona gehenna dla mieszkańców Targówka, a nie ułatwienie życia ….dla tych mieszkańców Targówka.

  Skoro Urzędasy tak dbają o mieszkańców Marek, Ząbek , to powinni w linii prostej wzdłuż Radzymińskiej wybudować im metro, a nie wciskać je na osiedle mieszkaniowe Targówek.!!!!.

  Dodam , że przy dużej Zajezdni na Stalowej (za Tesco) tuż obok …jest wybudowana stacja Metro II, ma też tam powstać stacja przesiadkowa kolei miejskich-link w tej sprawie o budowie stacji PKP-Oto informacja o budowie przystanku kolei miejskiej blisko przy stacji Metro II Stalowa http://www.targowek.info/2018/08/nowa-stacja-pkp-bedzie-dalej-od-radzyminskiej/
  , więc jest to doskonałe miejsce do obwodnicy autobusowej i zawrotek, do przesiadek, a przy Tesco jest duży parking dla samochodów i pozostawienie tam samochodów nie będzie stanowiło żadnego problemu.

  Nie wolno wciskać tych wszystkich zaplanowanych autobusów (z dojazdem do Metra Pratulińska) na ulice Wincentego, Borzymowską , Trocką, Handlową , Gościeradowską i inne ulice Targówka, bo te ulice są stanowczo zbyt wąskie i nie przystosowanie do zwiększonego ruchu samochodowego, autobusowego takiego… jaki panuje obecnie na Trasie Toruńskiej ,a jaki planują nam urządzić URZĘDASY z Warszawy na Targówku Mieszkaniowym!!!

  Niech URZĘDASY walną się w swoje puste głowy…. ale ……tak silnie i mocno , by nastąpiło rozjaśnienie umysłów, że ich chore pomysły są, abstrakcyjne , urojone i niewykonalne.

  Niech urzędasy warszawskie przed wydaniem decyzji o zabudowie mieszkaniowej, handlowej najpierw zadbają o szerokie drogi na nowych osiedlach i powstanie całej infrastruktury, a dopiero pozwolić na budowę obiektów. To co robią URZĘDASY to SKANDAL!!!!

  Starych osiedli i ulic nie da się rozciągnąć, bo na dodatek…jeszcze pseudo-urzędnicy zwężają obecne ulice ….robiąc dla kilku osób na rowerach ….szerokie ścieżki rowerowe w linii istniejącej jezdni.
  Jak trzeba być chorym na umyśle, bez żadnej wyobraźni, by tak się nierozsądnie zachowywać????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.