Radni: zamiast mostu Krasińskiego zbudujcie chociaż wiadukt nad torami | targowek.info

Radni: zamiast mostu Krasińskiego zbudujcie chociaż wiadukt nad torami

Radni Targówka podejmują jeszcze jedną próbę walki o odkorkowanie Bródna. Co jest ona warta?

 

Po pamiętnej kompromitacji rządzącej Warszawą Platformy Obywatelskiej – która dwa lata temu w ostatniej chwili skasowała budowę mostu oraz trasy Krasińskiego i od tamtej pory nie jest w stanie zrealizować chociażby „ochłapów pocieszenia” dla Targówka – dzisiaj radni Targówka (głównie z tej samej PO) będą głosowali nad kolejną uchwałą w tej sprawie.

Na LIX sesji rady dzielnicy będzie dziś poddane pod głosowanie (i raczej bez wątpliwości zostanie uchwalone) „Stanowisko rady dzielnicy Targówek w sprawie budowy wiaduktu wraz z dojazdami nad torami PKP w ciągu projektowanej Trasy Mostu Krasińskiego pomiędzy ul. Matki Teresy z Kalkuty na Targówku i ul. Jagiellońską na Pradze Północ”.

W skrócie: w związku z przesunięciem na „świętego Nigdy” budowy całego mostu i trasy z Żoliborza przez Pragę Północ (Śliwice) na Bródno, radni postulują budowę tylko części tego projektu – czyli drogi która połączy przez tory kolejowe nasze ul. Matki Teresy/Budowlaną z szeroką praską Jagiellońską.

„Budowa wiaduktu ma kluczowe znaczenie dla poprawy obsługi komunikacyjnej osiedla Bródno i odciążenia w szczególności ul. Odrowąża i ul. św. Wincentego, na których będzie wzrastać natężenie ruchu w związku prowadzonymi inwestycjami mieszkaniowymi i budową II linii metra. Należy zaznaczyć, że budowa w/w wiaduktu jest inwestycją, na realizację której od dawna liczą mieszkańcy Dzielnicy Targówek i nie budzi żadnych kontrowersji po stronie Dzielnicy Żoliborz ani Pragi Północ. Ponadto realizacja wiaduktu wraz z dojazdami z uwagi na zakres inwestycji jest mniej kosztowna w stosunku II etapu planowanej Trasy Mostu Krasińskiego” – czytamy w projekcie uzasadnienia stanowiska.

Czy to słuszny postulat? Tak. Choć cała trasa i most są najlepszym i koniecznym rozwiązaniem, to w sytuacji, gdy PO z powodu swoich partykularnych interesów zablokowała tę inwestycję, sam wiadukt jest oczywiście lepszy niż nic. Nawet tylko dojazd do Jagiellońskiej znacząco ułatwi poruszanie się po zakorkowanym Bródnie.

Jakie ma znaczenie? Żadne. „Stanowisko” rady dzielnicy to tylko forma wyrażenia opinii, sugestii, propozycji przez dzielnicowych radnych. Wiążące decyzje w tej sprawie może podjąć tylko rada całej Warszawy, która wyjątkowo rzadko przejmuje się „sugestiami” radnych Targówka.

Czy budowa wiaduktu ma szansę realizacji? W kampanii przedwyborczej i dzielnicowi i miejscy radni Platformy (gwoli sprawiedliwości – innych ugrupowań też) oczywiście obiecają nam wszystko, więc w tym sensie nie zdziwi nas przywrócenie jeszcze w tym roku do planów miasta budowy wiaduktu w 2020-którymś roku.

Czy naprawdę ma szansę realizacji po jesiennych wyborach? Chcielibyśmy wierzyć, że tak, ale doświadczenie z dotychczasowych (nie)realizacji obietnic wyborczych rządzących Warszawą na Targówku podpowiada nam jednak, że nie tylko nie ma co otwierać szampanów, ale nawet nie ma sensu wsadzać ich do lodówki…

 

Gąszcz torów kolejowych oddzielających Bródno od centrum Warszawy / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

22 komentarzy na temat “Radni: zamiast mostu Krasińskiego zbudujcie chociaż wiadukt nad torami

 • 11 lipca 2018 o godz. 06:55

  Się radni obudzili bo wybory idą, a tak przez całą kadencję cisza jak makiem zasiał. Nie mają co się powoływać na problemy z komunikacją przy budowie metra, bo ta budowa startuje na dniach, a wiaduktu nawet projektu nie ma.

 • 11 lipca 2018 o godz. 06:56

  W końcu ktoś napisał prawdę o tych wszystkich stanowiskach i stanowczych sprzeciwach rady dzielnicy.
  Bezsensowne kłótnie i przepychanki nie mające wpływu na nic.

  Po co w ogóle oni są?

  A co do wiaduktu: to przechodzi przez teren FSO i nie ma co liczyć, ze dadzą wybudować ten wiadukt w duchu zasady ząb za ząb. Z planem miejscowym zmieniającym fabrykę w blokowisko walczą już dekadę.

 • 11 lipca 2018 o godz. 07:57

  Wybory do dzielnicy powinny być co roku a nie co 4 lata. Jeżeli „wybrańcy” w tym czasie nie zrealizują przynajmniej w projektach swoich obietnic i założeń wyborczych to powinni być wpuszczani inni bardziej zaradni. Ale taką mamy demokrację, której tak pilnie strzegą nowo powstałe ugrupowania. Przy 40% frekwencji wybory są uznawane za ważne a powinna wynosić 80-90% wtedy można by powiedzieć że Obywatele wybrali.
  Pytanie radnych powinno raczej brzmieć ile kilometrów albo metrów dróg wybudowano w dzielnicy Targówek w ciągu tej kadencji nie wliczając w to frezowań już istniejących.
  Bardziej miasto stawia na ścieżki rowerowe, których nawierzchnia jest zmieniana z kostki na asfalt więc też pytanie ile taka wymiana kosztowała w skali dzielnicy i dlaczego ktoś wcześniej wybrał kostkę brukową dla ścieżek rowerowych (chyba nigdy ta osoba nie siedziała na rowerze).
  Poza tym kładka czy wiadukt dla samochodów raczej już nie powstanie bo przy budowlanej 7 jest kończona budowa bloków mieszkalnych i na pewno przyszli mieszkańcy nie zgodzą się żeby taki wiadukt powstał nad/obok ich bloków – więc konflikt będzie nie tylko po stronie Żoliborza ale i na Targówku.

 • 11 lipca 2018 o godz. 08:59

  Do redakcji: Czy możecie pomóc w zgłoszeniu nowej lokalizacji dla stacji Veturilo?
  Mianowicie chodzi o stację w okolicy przystanku Żuromińska vis a vis Folwarku Bródno. Są tam osiedla zarówno Zacisze jak i po drugiej stronie. Najbliższa stacja jest przy Urzędzie albo przy Szkole SP 42 albo na pętli Korzona. Jest to dość daleko szczególnie jakby się chciało dojechać do Ronda Żaba.

 • 11 lipca 2018 o godz. 10:57

  Budowa trasy tylko do zakorkowanej Jagiellońskiej jest bzdurą. Najpierw utrudnienia podczas realizacji, przez zmiany w organizacji ruchu, po czym dojazd do zakorkowanej Jagiellońskiej, skąd można dotoczyć się do zakorkowanego mostu Grota lub Gdańskiego. Bez budżetu łącznie z mostem nie sensu w ogóle zaczynać. Radni dobrze o tym wiedzą.

 • 11 lipca 2018 o godz. 11:19

  Ulica Krasińskiego od samego początku była przewidziana do połączenia Powązek z Targówkiem i dalej na wschód i na zachód. Budowę mostu Krasińskiego zablokowali mieszkańcy tej ulicy, tak samo jak długie lata była blokowana ul. Wołoska i nadal jest blokowana ul. Andersa.

 • 11 lipca 2018 o godz. 12:47

  Czy szanowna redakcja dostała z Nowogrodzkiej zalecenia co do przesłania napisanego tekstu i użytych zwrotów?

 • 11 lipca 2018 o godz. 14:38

  Trzeba walczyć o most !!! Jak przeforsują wiadukt to mostu nigdy się nie doczekamy !!!!

 • 11 lipca 2018 o godz. 14:46

  spokojnie na pewno któryś z kandydatów obieca w kampanii most

 • 11 lipca 2018 o godz. 15:02

  @poro czy jak sie piszę prawdę to musi to być zlecenie z Nowogrodzkiej. Może szanowni radni i włodarze na Targówku skończą z pijarowymi podrygami a zaczną realne działania. Od tego są media żeby przypominać co zostało obiecane a co zostało wykonane. Niestety niektórzy myślą że ludziom można bajki opowiadać cały czas a oni będą w nie wierzyć…

 • 11 lipca 2018 o godz. 15:49

  „radni postulują budowę” wygląda na to że tyle mogą tylko to. Postulować i robić sobie sweet focie z dziećmi w social media… Taka kosztowna dekoracja. Kiedy się doczekamy radnych, którzy będą zabiegać o nasze sprawy i je realizować??? a nie tylko przyjmować dyrektywy co mają robić z centrali… patologia

 • 11 lipca 2018 o godz. 22:46

  Taki wiadukt to świetny pomysł.

 • 12 lipca 2018 o godz. 09:12

  Anonimie, na Targówku żadnego konfliktu co do tego wiaduktu nie będzie bo jak mieszkańcy nowych bloków zaczną stać w korkach to sami zaczną się domagać nowego połączenia. Przecież ten wiadukt również im poprawi sytuację. Ja jak miałbym stać stale w korkach a alternatywą byłaby nowa droga nawet obok mojego osiedla to oczywiście, że wolałbym nową drogę. Najgorszą rzeczą są przecież korki w pobliżu osiedla co generuje dużą emisję spalin i ma bezpośredni wpływ na jakość życia na takim osiedlu. Jeżeli powstaje nowa droga obok która jednak te korki rozładowywuje to przecież zmniejsza to emisję spalin więc poprawia sytuację.
  Ponadto tak czy inaczej mieszkańcy jednego małego osiedla nie mają możliwości zablokowania dużej inwestycji w sytuacji gdy prawie cała dzielnica jest za, tym bardziej że ta trasa jest cały czas w planach i kupujący tam mieszkanie z góry muszą zakładać że trasa kiedyś tam powstanie.

 • 12 lipca 2018 o godz. 21:10

  Jutro podajcie wyniki głosowania na projekty w ramach mini-budżetu partycypacyjnego. Pośmiejemy się z projektów, które wygrały.

 • 13 lipca 2018 o godz. 15:52

  do buuu:

  ja juz pękłem ze śmiechu. Jak zawsze wygrały same PEREŁKI.
  Na zasadzie : kasa do kieszeni – projektu nie widać:D

 • 14 lipca 2018 o godz. 21:46

  że niby kilku emerytów z Żoliborza zablokowało budowę mostu….
  Kaska na budowę poszła w pizdu i trzeba było wymyślić
  protesty

 • 17 lipca 2018 o godz. 07:03

  niech buduja most i to szybko tak jak jest w planie niech szukaja pieniedzy nawet na ksiezycu po to tam siedza w urzedach

 • 17 lipca 2018 o godz. 20:10

  ja chcialabym nowy most w Warszawie ,

 • 18 lipca 2018 o godz. 15:50

  buduja osiedla ,przybywa mieszkańcow i wydostać sie zTargówka trudniej,trzebabędzie pieszo chodzić

 • 3 września 2018 o godz. 12:57

  boleks przestać pleść głupoty o budowie mosty Krasińskiego na ulicy Budowlanej. .Nie oglądaj ul. Budowlanej przedłużenie Matki Teresy z Kalkuty na google map terenu z 2014 roku, bo od wielu lat ta mapa jest nieaktualna. Pojedź i zobacz naocznie to miejsce jak wygląda.
  Wygląda następująco-po lewej stronie ul. Budowlanej postawiony jest duży 7 piętrowy blok komunalny prawie na krawędzi ul. Budowlanej.- link do tej budowy http://www.targowek.info/2018/01/stanęly-budowy-domow-komunalnych-na-brodnie-i-targowku/.

  Po prawej stronie ul. Budowlanej postawiony jest też nowy blok 7-piętrowy. Link do tej inwestycji jest ulica Budowlana 7 -http://www.mintcity.pl/.

  Jak w takiej sytuacji miałby powstać jeszcze nad tymi nowymi blokami most???Nie ma żadnych szans!!!!!Pomyśl zanim napiszesz !!!

 • 17 listopada 2018 o godz. 18:56

  W komunikacji smród mieli zabierać tylko pasażerów a tam lumpy

 • 9 czerwca 2020 o godz. 17:01

  Czy wasz portal informacyjny nie jest przypadkiem stronniczy? Jedziecie po PO, a Wasza rolą nie jest wydawanie opinii na temat władz rządzących, a jedynie informowanie ludzi w miare bez żadnych podtekstów politycznych. Chłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.