Sławomir Antonik chce zostać prezydentem Warszawy!

60
Share

Burmistrz Targówka nie ma zbyt wielkich szans na zwycięstwo, ale i tak przeniesie walkę o fotel prezydenta stolicy na inny poziom.

 

To jedno z największych zaskoczeń tegorocznej (formalnie wciąż jeszcze nierozpoczętej) samorządowej kampanii wyborczej. Ogólnopolska inicjatywa „Bezpartyjni” ogłosiła wczoraj, że jej kandydatem na fotel prezydenta Warszawy będzie obecny burmistrz Targówka Sławomir Antonik.

Mieszkańcom naszej dzielnicy nowego kandydata przedstawiać chyba nie musimy. Gwoli formalności: we wrześniu skończy 59 lat, jest warszawiakiem i absolwentem Politechniki Warszawskiej. W naszej części Warszawy mieszka od lat 70. XX wieku. Nie należy do żadnej partii, za to należy do najważniejszych osób we wszechwładnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, w której długo był przewodniczącym Rady Nadzorczej. Jak funkcjonuje SM Bródno, też tutaj szczególnie pisać nie musimy.

Od kilkunastu lat Sławomir Antonik z ramienia Spółdzielni działa też w targóweckim samorządzie, w którym zgrabnie lawiruje pomiędzy większymi partiami, zawierając sojusze na przemian z PO i PiS, w zależności od tego, która partia zapewni jemu i spółdzielni bardziej intratne stanowiska.

Aktualnie więcej daje Platforma Obywatelska, więc chociaż w 25-osobowej Radzie Targówka spółdzielnia Bródno (pod mylącym szyldem „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”) ma tylko 4 radnych, to dzięki korzystnemu sojuszowi z PO posiada dwa najważniejsze stanowiska w naszej dzielnicy, zarówno burmistrza jak i przewodniczącego rady Targówka.

Sławomir Antonik należy też do najbogatszych samorządowców na Targówku. Wg jego najnowszego oświadczenia majątkowego na koncie i w gotówce ma ponad 270 tys. zł, posiada też m.in. 114-metrowe mieszkanie, terenowego Jeepa Grand Cherokee, motocykl Harley-Davidson i drogocenną kolekcję koniaków.

A teraz aktualny burmistrz Targówka ogłosił start w jesiennych wyborach samorządowych – będzie kandydował na urząd przezydenta Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego „Bezpartyjni”.

Jaki jest ogólnowarszawski program wyborczy Sławomira Antonika?

W związku z jego bliskimi związkami ze Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno nie dziwi, że jednym z priorytetów ma być uregulowanie stanów prawnych nieruchomości. Burmistrz-kandydat chce też poprawiać infrastukturę miasta – np. budować nowe drogi (może w końcu zbuduje ulicę Nowotrocką?). Zapowiada również m.in. poprawę pracy urzędników oraz wprowadzenie zmian w budżecie partycypacyjnym.

Wygląda też na to, że Sławomir Antonik chciałby także zmienić ustrój Warszawy, tak żeby prezydent stolicy miał mniejszą władzę, a większą burmistrzowie poszczególnych dzielnic.

Burmistrz Targówka jest co najmniej dziewiątym kandydatem do walki o fotel prezydenta Warszawy. Start w jesiennych wyborach ogłosili już także: Jacek Wojciechowicz (eks-PO, obecnie niezależny),  Andrzej Celiński (SLD), Justyna Glusman (Miasto Jest Nasze), Piotr Ikonowicz (Ruch Sprawiedliwości Społecznej), Janusz Korwin-Mikke (Wolność), Jakub Stefaniak (PSL), Patryk Jaki (PiS) i Rafał Trzaskowski (PO).

Największą szansę na zwycięstwo w Warszawie mają ci dwaj ostatni. Poparcie dla Sławomira Antonika i „Bezpartyjnych” oscyluje w granicach będu statystycznego, co nie znaczy, że nie będziemy się przyglądać, co też nasz burmistrz przed tymi wyborami jeszcze obieca.

 

zdjęcia: Facebook/Bezpartyjni Warszawa, Facebook/PO Targówek, UD Targówek, targowek.info

60
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx