Budowa na kilka miesięcy stanęła. Ale – właśnie znowu rusza.
Hej, targówek.info, czy wiecie może co się dzieje z inwestycją przy ulicy Ossowskiego (w miejscu Kanwy)? Jakiekolwiek prace na budowie zamarły. Folia ochronna odpada z okien, wandale powoli rozkładają płot na części pierwsze a robotników ani widu, ani słychu – pyta nas czytelnik Tomasz.
Czy wiecie coś na temat budowy osiedla na ulicy Witebskiej przez RSM Praga. Od dłuższego czasu na budowie nikogo nie widać, oraz nic się nie zmienia. Czy firma splajtowała? – pyta czytelnik Arek.
Takich pytań dostaliśmy w ostatnim czasie więcej.
Chodzi o inwestycję w samym sercu Targówka Mieszkaniowego, tuż obok budowanej stacji metra „Targówek”, pomiędzy ulicami Ossowskiego, Witebską i Skargi. Przez kilka dekad w tym miejscu stał Goldbox vel Kanwa – jeden z symboli osiedla i jeden z jego najbrzydszych budynków. Kanwa została zburzona w 2016 roku i na jej miejscu zaczęła się budowa bloku RSM Praga na 92 mieszkania.
Budowa – która ze względu na swoje położenie wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców Targówka – faktycznie na wiosnę zamarła.
Co się dzieje? Sprawdziliśmy u źródła. Spółdzielnia Praga potwierdza, że wiosną na jej inwestycji rzeczywiście pojawiły się perturbacje, ale też zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju.
W związku z opieszałością i niedotrzymywaniem terminów przez dotychczasowego Generalnego Wykonawcę – Zarząd RSM „Praga” podjął decyzję o jego zmianie. Po przeanalizowaniu pełnego materiału ofertowego oraz podjęciu decyzji dot. wyboru nowej firmy, w efekcie naszych działań, w połowie lipca br. na teren budowy wszedł nowy Wykonawca – informuje nas Joanna Golecka z RSM Praga.
Czyli – właśnie w tej chwili budowa bloku w miejscu Kanwy/Goldboksa powinna ponownie się rozkręcać.
Zamieszanie na budowie przy ul. Ossowskiego będzie jednak miało wpływ na oddanie do użytkowania budynku. Początkowo zakończenie inwestycji (wtedy nazywanej „Piotra Skargi 54”) planowano na IV kwartał 2018 roku. Teraz Spółdzielnia Praga podaje, że blok (nazywany obecnie „Metro Targówek”) zostanie ukończony w III kwartale 2019 roku.
zdjęcie na górze: budowa bloku „Metro Targówek”. Zdjęcie z września 2017 r., jednak od tego czasu na inwestycji zmieniło się niewiele / fot. RSM „Praga”
Widać na zdjęciu że to fuszerka prawa część budynku jest krzywa lewa trochę lepsza nie chciałbym mieszkania w tym budynku !!
Super zdjęcie. Panorama ?
Spółdzielcze budynki w tle od lat falują a pojęcie pionu i poziomu jest im prawie nieznane – i co dobrze się w nich mieszka – chyba tak.
Miejsce jak miejsce nic specjalnego :)
taki wielki bum bo budują obok metro bo w samym miejscu blokowisko jakich setki. :)
Najważniejsze że prezes spółdzielni zadowolony,jeden wykonawca odchodzi drugi przychodzi,będzie kasa.
jak w 2021 bedzie gotowy to bedzie dobrze. taka prawda
Kiedy spółdzielnia zapłaci podwykonawcom dawnego GW?
Tak wyglądają inwestycje budownictwa spółdzielczego. Terminy nie istnieją, jakość przeciętna, a organizacja pracy w spółdzielniach to czysty socjalizm… nigdy więcej…
Najważniejszy jest jednak status gruntu pod tą inwestycją. Umowa wieczystego użytkowania została podpisana na pawilon handlowy w 1996 roku i mam spore wątpliwości co do jej prawidłowego podpisania. Ale to niech sąd rozsądzi. Natomiast umowa jest na 40 lat czyli do 2036 roku!!!! Ten kto teraz tam kupuje mieszkanie i bierze na to kredyt niech się poważnie zastanowi, jak w banku chce dostać kredyt np na 40 lat a za 18 kończy się umowa? ( to co pisze to wiedza na dzisiaj interesowałem i interesuje się tą sprawą na równi z innymi gruntami miasta Warszawa na Targówku i Warszawie a… Czytaj więcej »
Grunty w użytkowaniu wieczystym zostaną przekształcone w prawo własności w 2019 r. z bonifikatą do 60%…
Jeśli były w wieczystym użytkowaniu, bo jeśli sąd stwierdzi że umowy sa nieważne to mieszkańcom należy się zwrot kasy która przez dwadzieścia lat płacili
rozpoczęto montaż rusztowań do prac związanych z elewacjami.czuwaj!