Co się dzieje z blokiem w miejscu dawnej Kanwy?

12
Share

Budowa na kilka miesięcy stanęła. Ale – właśnie znowu rusza.

 

Hej, targówek.info, czy wiecie może co się dzieje z inwestycją przy ulicy Ossowskiego (w miejscu Kanwy)? Jakiekolwiek prace na budowie zamarły. Folia ochronna odpada z okien, wandale powoli rozkładają płot na części pierwsze a robotników ani widu, ani słychu – pyta nas czytelnik Tomasz.

Czy wiecie coś na temat budowy osiedla na ulicy Witebskiej przez RSM Praga. Od dłuższego czasu na budowie nikogo nie widać, oraz nic się nie zmienia. Czy firma splajtowała? – pyta czytelnik Arek.

Takich pytań dostaliśmy w ostatnim czasie więcej.

Chodzi o inwestycję w samym sercu Targówka Mieszkaniowego, tuż obok budowanej stacji metra „Targówek”, pomiędzy ulicami Ossowskiego, Witebską i Skargi. Przez kilka dekad w tym miejscu stał Goldbox vel Kanwa – jeden z symboli osiedla i jeden z jego najbrzydszych budynków. Kanwa została zburzona w 2016 roku i na jej miejscu zaczęła się budowa bloku RSM Praga na 92 mieszkania.

Budowa – która ze względu na swoje położenie wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców Targówka – faktycznie na wiosnę zamarła.

Co się dzieje? Sprawdziliśmy u źródła. Spółdzielnia Praga potwierdza, że wiosną na jej inwestycji rzeczywiście pojawiły się perturbacje, ale też zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju.

W związku z opieszałością i niedotrzymywaniem terminów przez dotychczasowego Generalnego Wykonawcę – Zarząd RSM „Praga” podjął decyzję o jego zmianie. Po przeanalizowaniu pełnego materiału ofertowego oraz podjęciu decyzji dot. wyboru nowej firmy, w efekcie naszych działań, w połowie lipca br. na teren budowy wszedł nowy Wykonawca – informuje nas Joanna Golecka z RSM Praga.

Czyli – właśnie w tej chwili budowa bloku w miejscu Kanwy/Goldboksa powinna ponownie się rozkręcać.

Zamieszanie na budowie przy ul. Ossowskiego będzie jednak miało wpływ na oddanie do użytkowania budynku. Początkowo zakończenie inwestycji (wtedy nazywanej „Piotra Skargi 54”) planowano na IV kwartał 2018 roku. Teraz Spółdzielnia Praga podaje, że blok (nazywany obecnie „Metro Targówek”) zostanie ukończony w III kwartale 2019 roku.

 

zdjęcie na górze: budowa bloku „Metro Targówek”. Zdjęcie z września 2017 r., jednak od tego czasu na inwestycji zmieniło się niewiele / fot. RSM „Praga”

 

12
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx