Ogród sensoryczny w Parku Bródnowskim otwarty

37
Share

Były zapuszczone korty tenisowe. Jest nowa atrakcja dla dzieci z Targówka – także niepełnosprawnych.

 

Ogród sensoryczny został otwarty wczoraj (czyli 15 sierpnia) po południu, podczas wielkiej fety z obowiązkowym udziałem burmistrza i radnych Targówka.

Teraz dzieciaki z Bródna i innych rejonów Warszawy mają dla siebie nowe, ciekawe miejsce. Znajduje się ono w Parku Bródnowskim, obok istniejącego od kilku lat placu zabaw na przedłużeniu ulicy Poborzańskiej – w miejscu, gdzie przez wiele lat były ukryte „społeczne korty tenisowe” – teoretycznie dostępne za darmo dla wszystkich, a w praktyce tylko dla przedziwnej grupy osób, którą przed laty nazwaliśmy Grupą Trzymającą Korty.

Dziś po starych kortach już nie ma śladu. Są za to tzw. ogród sensoryczny i boiska sportowe dla dzieci. Zaś plac zabaw został doposażony w urządzenia edukacyjne i integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych.

O co chodzi z „ogrodem sensorycznym”? Jego głównym założeniem jest uwzględnienie oddziaływania na wszystkie pięć zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu i smaku. W ogrodzie zamontowane zostały m.in. zamgławiacze, urządzenia do zabawy takie jak boiska, karuzela, huśtawka typu bocianie gniazdo, piaskownica dla dzieci na wózkach inwalidzkich, ścianki sensoryczne i edukacyjne. Pełen zestaw „zmysłów” pojawi się jednak dopiero za kilka tygodni, gdyż z uwagi na niedawne upały, nasadzenia roślin (pachnących, czasem dopiero po dotknięciu, a także jadalnych) zostaną wykonane we wrześniu 2018 roku.

Cała inwestycja kosztowała 1,6 miliona złotych.

Tak wyglądało wczorajsze otwarcie ogrodu i odnowionego placu zabaw – na zdjęciach UD Targówek:

Wszystkie zdjęcia: Facebook/Urząd Dzielnicy Targówek

 

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx