Są już WSZYSTKIE pozwolenia na budowę metra na Bródno! | targowek.info

Są już WSZYSTKIE pozwolenia na budowę metra na Bródno!

Rozpoczęcie budowy jest już naprawdę blisko!

 

W poniedziałek 20 sierpnia wojewoda mazowiecki zatwierdził projekty budowlane i udzielił pozwoleń na budowę dwóch wentylatorni szlakowych V20 (przy ul. Blokowej pomiędzy ul. Czerwińską a ul. Kanałową) i wentylatorni V21 (przy ul. Kondratowicza, na zachód od ul. Chodeckiej). Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

To już jest koniec, ale w pozytywnym znaczeniu: to koniec wszystkich urzędniczych formalności na drodze do budowy końcowego odcinka II linii metra w dzielnicy Targówek, a więc odcinka od stacji przy ul. Trockiej, przez Zacisze, na Bródno!

Od rozpoczęcia tej wielkiej inwestycji dzieli nas już tylko jeden podpis: pod umową z  konsorcjum Astaldi-Gülermak, które zwyciężyło w przetargu na wykonawcę ostatniego odcinka linii metra M2 w prawobrzeżnej Warszawie.

Umowa powina zostać zawarta w ciągu kilku najbliższych tygodni, a więc prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Potem budowlańcy będą mieli równo 3 lata (36 miesięcy) na całą inwestycję – co po dodaniu czasu na niezbędne odbiory końcowe oznacza, że mamy realną szansę pojechać metrem z Bródna i Zacisza do centrum Warszawy (i dalej) już w początkach 2022 r.

 

Zobacz, jakie będą (prawdopodobnie) zamknięte ulice i objazdy podczas budowy metra na Bródnie

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

fot. Facebook/ Metro Warszawskie

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Są już WSZYSTKIE pozwolenia na budowę metra na Bródno!

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 08:08

  narescie !!! metro jest konieczne jak tlen do zycia

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 08:20

  Brawo! Czekamy teraz na paraliż komunikacyjny i zaciskamy zęby przez 3-4lata.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 08:27

  Super , oby prace szybko ruszyły i postępowały bezproblemowo jak dotychczas na Targówku.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 08:40

  Brawo! Nie jestem z Wawy ani tam nie mieszkam, ale to dobrze, że prace mogą iść na przód. Urzędnicze wymagania – bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i przyszłości użytkowania obiektów-tu metra, czasem potrafią zblokować na lata każdy projekt. Pozdrawiam z Wrocławia.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 10:07

  Nie mogę się doczekać, chociaż na pewno będzie się z tym wiązał chaos. Cały czas się zastanawiam, kiedy realnie ruszą prace w okolicy ratusza Targówek.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 10:22

  ŚW. WINCENTEGO JUZ TERAZ JEST NIEPRZEJEZDNE. A BĘDZIE JESZCZE CIEKAWIEJ JAK ZAMKNĄ KONDRATOWICZA :D

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 11:20

  A nijaki Jaki chce zbudować 2 metr(y)a równocześnie, to ci dopiero dobrodziej, dobroczyńca, zupełnie jak Pstrowski z kopalni wujek, albo ciotka, już nie pamiętam, ale rąbał na przodku co się zowie.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 13:57

  Super. Teraz czas zacząć prace nad wytyczeniem optymalnych objazdów kompleksowym przygotowaniem kolejnej inwestycji w postaci tranwaju wzdłuż Głębockiej wraz z parkingami dla mieszkańców i przyjezdnych, oraz – co bardzo ważne – odtworzeniem arterii zajętych przez budowę i ich ucywilizowaniem (porządne chodniki, zieleń, mała infrastruktura). Wszystko spójne i z porządnych materiałów oraz w kudzkiej skali).

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 17:25

  Janusz, ale jeden z wariantów zakłada że Św. Wincentego będzie tylko dla autobusów więc ulica będzie super przejezdna :)

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 17:35

  Super.Projekt jest,wykonawca wybrany, pieniądze są, pozwolenia są. Nic tylko budować! Tyle lat czekamy…i jest już pewne że ten odcinek powstanie.Ciekawe czy zaczną budowe na Bródnie zanim skończą na Targówku.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 17:49

  „dzieli nas już tylko jeden podpis: pod umową z konsorcjum”

  A z podpisem tym poczekamy na odpowiedni moment: finisz kampanii wyborczej do samorządów, aby pokazać ile włodarze miasta robią :-)

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 18:49

  raczej będzie to podzielone, bo jest jeszcze rozstrzygnięty przetarg na stację postojową Mory – też podpisanie umowy. Przetarg na budowę dwóch stacji na Bemowie – rozstrzygnięty, ale brak jeszcze zgód budowlanych. Przetarg na pociągi – ten to wisi. Więc nie ma sensu wszystkiego komasować na finał. :-) Nie mówiąc o wjeździe pierwszego pociągu na Targówek, jak będą szyny gotowe.

 • 21 sierpnia 2018 o godz. 22:00

  Ale po co metro…. Pasażerowie wolą linie autobusowe do centrum…

 • 22 sierpnia 2018 o godz. 21:46

  Papier wszystko przyjmie.Skoro się tak rozpedzają to może niech narysują metro do Podkowy Leśnej :)

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 00:24

  @L: Chyba bliskość wyborów do głowy ci uderzyła… Zejdź na ziemię: był przetarg, jest plan, są pozwolenia. Trzeba tylko podpisać umowę i w 36 miesięcy zbudować. Tu nawet PIS nie torpeduje projektu bo wie, że za dużo mogłoby stracić. Ciekawe czy jak zobaczysz pierwsze wykopy i pierwsze efekty prac tarcz górniczych to podobnie jak Komiczny Ali (Iracki minister propagandy z okresu wojny) nadal będziesz twierdził, że nic się nie dzieje a wszelkie wykopki to tylko nadaktywność dżdżownic :):):)

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 07:47

  Projekt metra ma bardzo poważne wady. Decyzje pozwolenie na budowę zostały wydane przez Wojewodę po cichu i szybko, bo za każdy dzień zwłoki płacił by wysokie kary. W efekcie budowa metra spowoduje kolejne wysokie koszty, za które zapłaci podatnik. To metro jest płytkie, naprawdę płytkie. Jego budowa i funkcjonowanie stanowi zagrożenie dla budynku Kondratowicza 22, który złoży się jak domek z kart. Nie wspomnę już o lepiankach na Zaciszu. Miasto chcąc oszczędzić na kosztach, zamiast projektować przebieg zgodnie ze sztuką w osiach ulic i terenów zielonych, postanowiło iść płycej 10m pod ziemią, a że przeszkadza palowanie mostu nad Kanałem Bródnowskim w ciągu ul. Kondratowicza, poszli pod Skwerem Ciechowskiego. Mieszkańcy okolicznych budynków wzorem Japończyków mieszkających na terenach sejsmicznych już powinni być szkoleni, by w chwilach przejazdu kolei metra wchodzić pod stół. Najlepsze jest to, że projektanci nie zdają sobie sprawy ile lat posiedzą za katastrofy budowlane, tylko dlatego że ulegli śliskim kombinacjom Inwestora.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 12:01

  Co ty chłopie pitolisz. Całe metro w Warszawie jest metrem płytkim. Pierwsza linia jest nawet płytsza (stacje na poziomie 5 – 12 m poniżej powierzchni) niż centralny odcinek drugiej linii (12 – 30 m poniżej powierzchni). Zresztą nawet te 10 metrów to średnio tak jak by 4 piętra pod ziemią. A jak masz dowody, że stwarza to zagrożenie budowlane, to twoim obowiązkiem jest zgłoszenie tego do prokuratury! PS – oczywiście wojewoda z PIS idąc na rękę prezydentowi z PO wydał szybko pozwolenia. Jakie bajki ty czytałeś?

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 12:23

  Inżynier jest babą a nie chłopem – to po pierwsze. Obawia się słusznie, bo mieszka na Kondratowicza 22 – to po drugie. Problemy górnego Mokotowa ze źle zaprojektowaną pierwszą linią metra są znane urzędniczkom z Ratusza. Cztery piętra???? 10 : 4 = 2,5 Odejmując 30 cm na strop, wychodzi 2,2 m w świetle kondygnacji. Jeśli tej wysokości projektujesz piętra, to źle to wróży zaprojektowanemu przez ciebie metru.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 14:40

  @ inżynier nie wiem czego jesteś inżynierem ale raczej nie budownictwa:) PS czy na Górnym Mokotowie coś się złożyło jak domek z kart przez metro. 2.20m + strop to akurat tyle co za żelazną bramą. Ponawiam apel – jak masz dowody, że projekt grozi katastrofą budowlaną, złóż oficjalne doniesienie do organów ścigania. To twój obowiązek!

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 17:15

  „Źle wróży zaprojektowanemu przez ciebie metru”. A to Ciapkowski vel inżynier to jednak wróżbita. Projekty są do niczego bo jeden prawdziwy inżynier wróżbita wie najlepiej i wywróżył katastrofę budowlaną :) Projektanci metra oprócz swojej wiedzy inżynierskiej powinni mieć wiedzę wróżbiarską gdyż na samej wiedzy inżynierskiej nie można polegać.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 02:17

  ad Iundex, pozdrawiam z Warszawy !!! Dolny Śląsk mam w sercu!!! No cóż, Rodzina….
  ad Mirek – pisz za siebie, ja wolę metro !!
  ad Inżynier – jakieś dowody??? Czy tylko domysły???

 • 28 września 2018 o godz. 17:37

  co też jeszcze dobra pani przed wyborami przetnie,POdpisze,odwiedzi,obieca?? wysiłki zbędne bo i tak wygra Patryk bo tak chcą Warszawianie.

 • 28 września 2018 o godz. 17:39

  do Inżynier-a kogo to obchodzi?dla elit Kowalski i jego klitka w blokowisku to NIKT.Ważne aby wygrać wybory i tulić kasę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.