Są już WSZYSTKIE pozwolenia na budowę metra na Bródno!

23
Share

Rozpoczęcie budowy jest już naprawdę blisko!

 

W poniedziałek 20 sierpnia wojewoda mazowiecki zatwierdził projekty budowlane i udzielił pozwoleń na budowę dwóch wentylatorni szlakowych V20 (przy ul. Blokowej pomiędzy ul. Czerwińską a ul. Kanałową) i wentylatorni V21 (przy ul. Kondratowicza, na zachód od ul. Chodeckiej). Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

To już jest koniec, ale w pozytywnym znaczeniu: to koniec wszystkich urzędniczych formalności na drodze do budowy końcowego odcinka II linii metra w dzielnicy Targówek, a więc odcinka od stacji przy ul. Trockiej, przez Zacisze, na Bródno!

Od rozpoczęcia tej wielkiej inwestycji dzieli nas już tylko jeden podpis: pod umową z  konsorcjum Astaldi-Gülermak, które zwyciężyło w przetargu na wykonawcę ostatniego odcinka linii metra M2 w prawobrzeżnej Warszawie.

Umowa powina zostać zawarta w ciągu kilku najbliższych tygodni, a więc prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku. Potem budowlańcy będą mieli równo 3 lata (36 miesięcy) na całą inwestycję – co po dodaniu czasu na niezbędne odbiory końcowe oznacza, że mamy realną szansę pojechać metrem z Bródna i Zacisza do centrum Warszawy (i dalej) już w początkach 2022 r.

 

Zobacz, jakie będą (prawdopodobnie) zamknięte ulice i objazdy podczas budowy metra na Bródnie

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

fot. Facebook/ Metro Warszawskie

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx