Trzy kolejne pozwolenia na budowę metra na Zacisze i Bródno!

37
Share

Łącznie jest już pięć z siedmiu niezbędnych zezwoleń. Gdy będą wszystkie, budowa ruszy.

 

Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera zatwierdził projekty budowlane i udzielił pozwoleń na budowę stacji C19 i C21 na II linii metra. Innymi słowy wydał zgodę na budowę stacji metra na Zaciszu (u zbiegu ulic Figara i Rolanda) i ostatniej na Bródnie (u zbiegu ulic Kondratowicza i Rembielińskiej). Decyzje mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Pozwolenie obejmuje też budowę: torów odstawczych, tuneli wraz z łącznikiem tunelowym, budowę oraz przebudowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących, w tym: wejść, wind, przebudowę sieci uzbrojenia terenu, dróg i układu drogowego, a także, w odrębnej decyzji, wentylatorni szlakowej V19 (ul. Władysława Łokietka – pomiędzy ul. Chojnowską a ul. Samarytanka).

Przypomnijmy, że zgoda na stację C20 (przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i św. Wincentego, pod urzędem dzielnicy) i szybu demontażowego dla tarcz TBM za stacją C18 Trocka zostały wydane już w czerwcu.

Oznacza to, że gdy tylko otrzymamy [ostatnie] pozwolenia na budowę dwóch wentylatorni, możliwe będzie podpisanie umowy na prace na ostatnim fragmencie drugiej nitki na prawym brzegu – zapowiedziała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Gdy to się stanie, konsorcjum firm Astaldi i Gülermak, które zwyciężyło w przetargu na wykonawcę ostatniego odcinka linii metra M2 w prawobrzeżnej Warszawie, będzie miało 36 miesięcy na całą budowę – co oznacza, że powinniśmy dojechać metrem na Zacisze i Bródno w 2022 r.

Koszt tej wielkiej inwestycji to niemal 1,4 miliarda złotych.

 

Zobacz, jakie będą (prawdopodobnie) zamknięte ulice i objazdy podczas budowy metra na Bródnie

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx