Zawodówki wyprowadzą się z ul. Mieszka I za dwa lata?

15
Share

I przeniosą się na Bródno.

 

Jest wreszcie szansa na „rozmontowanie” wielkiego zespołu szkół przy ul. Mieszka I 7 na Targówku Fabrycznym. Obecnie w jednym, przedwojennym kompleksie budynków znajdują się przedszkole, podstawówka, technikum, liceum, ośrodek kształcenia zawodowego oraz jeszcze kilka innych placówek edukacyjnych dla dorosłych – co oznacza, że w jednym obiekcie uczą się obok siebie i trzylatkowie i dwudziestoparolatkowie.

Cierpią na tym szczególnie młodsi uczniowie. Szkoła podstawowa nr 58 im. T. Gajcego nie cieszy się dobrą opinią, a dodatkowo, odkąd zbudowano osiedle Wilno i inne bloki, pęka w szwach.

Władze dzielnicy to widzą i od wielu lat przymierzają się do wyprowadzenia szkół zawodowych z ul. Mieszka na teren dawnych warsztatów przy ul. Wysockiego 51 na Bródnie, tuż obok przystanku kolejowego Warszawa-Toruńska.

Tyle że od lat nie udało się zabezpieczyć w budżecie pieniędzy na generalny remont tych starych warsztatów…

Na szczęście teraz mamy kampanię wyborczą i w budżecie Warszawy nagle znajdują się środki na przeróżne inwestycje (o wizjach niezliczonych linii metra nawet nie wspominając ;) – pojawiła się więc też szansa dla szkół z ul. Mieszka.

Jak podała na Facebooku pochodząca z Targówka radna Warszawy Iwona Wujastyk, stołeczna Komisja Infrastruktury i Inwestycji przygotowała autopoprawkę do budżetu miasta, przeznaczającą 18 milionów złotych przez najbliższe dwa lata na remont budynku przy Wysockiego.

Głosowanie nad tymi pieniędzmi odbędzie się już w czwartek i biorąc pod uwagę przedwyborczy entuzjam, jest duża szansa, że radni Warszawy wreszcie wysupłają na to pieniądze.

Dokumentacja projektowa już jest. Po przyznaniu środków można ruszać z pracami budowlanymi – podkreśla pani radna.

Gdyby to się udało, przeprowadzka szkół zawodowych z Targówka Fabrycznego na Bródno powinna nastąpić w lecie 2020 roku. Choć na razie to termin wciąż tylko teoretyczny.

 

Zabytkowy zespół szkół przy ul. Mieszka I po niedawnym remoncie elewacji / fot. targowek.info

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx