Na św. Wincentego będą nowe światła, a autobusy zatrzymają się na ulicy (fakt, tylko w jedną stronę) | targowek.info

Na św. Wincentego będą nowe światła, a autobusy zatrzymają się na ulicy (fakt, tylko w jedną stronę)

Karkołomne rozwiązanie na wysokości nowego osiedla firmy Atal.

Wkrótce na ul. św. Wincentego na wysokości Cmentarza Bródnowskiego nastąpią zmiany: powstanie zupełnie nowe, duże skrzyżowanie z ulicą Niwa – drogą dojazdową do budowanego przed firmę Atal osiedla Nowy Targówek.

„Gazeta Stołeczna” opisała skalę tego skrzyżowania: mają powstać pasy do skrętu w lewo i prawo zarówno dla samochodów wyjeżdżających z Nowego Targówka, jak i na to osiedle wjeżdżających.

Naszą uwagę przykuło jednak coś innego: na skrzyżowaniu św. Wincentego i Niwa powstanie sygnalizacja świetlna!

Oraz przystanki autobusowe, z czego jeden z zatoką przystankową (w kierunku Bródna), a drugi bez zatoki – tu autobusy będą zatrzymywać się na głównej jezdni (w kierunku Ronda Żaba).

Skąd takie dziwne rozwiązanie? Początkowo zatoki autobusowe miały być po obu stronach ulicy – ale „po stronie cmentarza jest kolizja ze szpalerem drzew, w związku z tym Zarząd Zieleni nie wydał decyzji na wycinkę. Wykonawca ma zrealizować inwestycję bez uszczerbku dla zieleni. Po stronie cmentarza nie będzie zatoki autobusowej, a jedynie słupek. Przystanek będzie zlokalizowany w pobliżu sygnalizacji świetlnej i będzie przystankiem na żądanie” – wyjaśnia targowek.info Karolina Gałecka, rzecznik prasowy Zarząd Dróg Miejskich.

Przedstawicielka ZDM uważa, że autobusy zatrzymujące się na jezdni w stronę ronda Żaba nie spowolnią dodatkowo ruchu – gdyż autobus zatrzymuje się jedynie na kilkanaście sekund. Może i prawda. Głównym spowalniaczem ruchu na i tak regularnie korkującej się ulicy św. Wincentego będą przecież światła na skrzyżowaniu z ul. Niwa…

Kiedy to skrzyżowanie i przystanki będą zbudowane? Tu jest kolejny kłopot, bo inwestycja się opóźnia. „W tej chwili firma Atal (która zbuduje skrzyżowanie na własny koszt) dokonuje zmian w projekcie. Będziemy mobilizować wykonawcę, aby prace zrealizował do końca tego roku” – podkreśla Karolina Gałecka.

Szybka budowa skrzyżowania jest kluczowa, bo lada chwila na Bródnie ruszy budowa metra i ul. św. Wincentego stanie się jednym z jej najważniejszych objazdów (choć może być częściowo zamknięta).

Z kolei firma Atal ma też inne kłopoty – z powodu problemów z nieuregulowanymi granicami osiedla Nowy Targówek wstrzymano wydawanie lokali w jednym z już zbudowanych bloków. Ale to zupełnie inna historia.

zdjęcie na górze ilustracyjne / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

65 komentarzy na temat “Na św. Wincentego będą nowe światła, a autobusy zatrzymają się na ulicy (fakt, tylko w jedną stronę)

 • 10 września 2018 o godz. 07:55

  „Przedstawicielka ZDM uważa, że autobusy zatrzymujące się na jezdni w stronę ronda Żaba nie spowolnią dodatkowo ruchu – gdyż autobus zatrzymuje się jedynie na kilkanaście sekund.”

  To jest jakaś tragedia, że ludzie którzy nie potrafią przewidzieć najmniejszego nawet wpływu swoich decyzji na świat zasiadają na zarządczych stanowiskach. W jednym zdaniu kobieta stwierdza fakt a potem go neguje. Kilkanaście sekund? No ciekawe czym Pani porusza się do pracy. Bo raczej nie autobusem skoro twierdzi, że ten na przystanku stoi kilkanaście sekund.

  Gmina wydała skandaliczne pozwolenie na budowę osiedla, bez zadbania o to by w ramach pozwolenia developer by zobligowany do poszerzenia ulicy Wincentego. Zobaczycie za rok-dwa jak będzie wyglądał ruch w stronę centrum w godzinach porannych jak sprowadzą się tam już mieszkańcy.

  Przykład z dziś:
  – Trasa Toruńska kolizja 3 aut przy Łabiszyńskiej Korek o 6:30
  – Wincentego stoi do ronda Żaba
  – Radzymińska po uszy w autach

  Alternatywy? Żadnej. W planach? Nic.

  Niedługo do pracy trzeba będzie wyjeżdżać o 5 rano chyba, żeby nie stać w korkach. Ja już chyba zacznę jeść śniadanie na kolację…

 • 10 września 2018 o godz. 08:02

  To nie Gmina wydaje pozwolenia na budowę , tylko Powiat, a w przypadku Warszawy – urząd miasta . Nauczcie się wreszcie !

 • 10 września 2018 o godz. 08:15

  Kto by nie planowal i nie wydawal decyzji,to od dluzszego czasu w Warszawie trwa jakis drogowy eksperyment,najpewniej kierowany przez jakiegos debila

 • 10 września 2018 o godz. 08:37

  … i jeszcze koniecznie ścieżka rowerowa! A cała reszta to h..j!

 • 10 września 2018 o godz. 09:04

  Już stoimy z każdej strony a będzie co raz gorzej bo inwetycje, które miały być już dawno budowane zostały wstrzymane lub wogóle ich nie będzie np. rozbudowa ul, Św. Wincentego, czy most Krasińskiego.
  A wystarczy ruszyć trochę głową, pomyśleć aby żyło nam się lepiej, ale po co…..

 • 10 września 2018 o godz. 09:27

  Noe no i spoko. Swiatla spowolnia ruch i nie bedzie wariatow gnajacych.
  Przypomnijmy jaka tam jest maksymalna dozwolona predkoac

 • 10 września 2018 o godz. 09:30

  światła? przystanki? Chyba żart!
  Jeszcze powiedzcie, że 500 sie tam będzie zatrzymywać! Ten autobus przyspieszony to jest tylko z nazwy!

 • 10 września 2018 o godz. 09:46

  Macie Państwo rację kto wydał pozwolenie na budowę osiedla w tym miejscu od urodzenia mieszkam na Bródnie i wcześniej nie było to do pomyślenia żeby w tym miejscu powstało osiedle.
  Teraz liczy się tylko pieniądz (ktoś dobrze na tym zarobił) a nie dobro mieszkańców którzy i tak mają wielki problem żeby dojechać do Centrum Warszawy.

 • 10 września 2018 o godz. 10:15

  Zgłaszam wniosek, żeby ten jeden pas w kierunku żaby zrobić jako buspas !!!
  Ps.Dwupasmowa św.Wincentego nigdy nie powstanie, bo nowi mieszkańcy będą protestować przeciw takiej alterii pod ICH DOMEM
  Komuś zależy, żeby Nas wykończyć.

 • 10 września 2018 o godz. 10:47

  A czekam też na budowę giganta Warszawski świt, cały ruch zostanie wpakowany w Wysockiego, umarł w butach, normalesi lokallesi czas opuścić Bródno i okolice, bo łobuzerka developerska robi tutaj co chce a urzedasy idą im na rękę i w rękę, kolejny krok to będzie zagęszczanie, czyli stawianie plomb pomiędzy blokami zbudowanymi pierwotnie na Bródnie, na zielonym i cichym Bródnie, ale to już jest historia….

 • 10 września 2018 o godz. 10:50

  Jak to w planach nic? Będzie stacja metra przy ratuszu.

 • 10 września 2018 o godz. 11:34

  Wszystko wskazuje na to, że będę tam mieszkać i jest za taką „alterią” jak to ktoś powyżej nazwał ;) Ale obawiam się, że dwupasmówka w tym miejscu i tak nigdy nie powstanie, bo po drodze są działki i działkowicze. A to siła trudniejsza do pokonania…

 • 10 września 2018 o godz. 12:03

  ZNAKOMICIE :) A MOŻE W OGOLE ZABLOKUJEMY TĘ TRASĘ BO I TAK JEST RZADKO UCZĘSZCZANA. PRZECIEŻ CO Z TEGO, ŻE TO JEDYNA DROGA DO METRA GDAŃSKI I ARKADII WAŻNE, ŻE OBOK JEST OSIEDLE GETTO I BĘDĄ MIESZKANKA.

 • 10 września 2018 o godz. 12:10

  JA O TYM PISZĘ OD DWÓCH LAT? COŚ TAKIEGO.
  JUŻ TERAZ ODCINEK DO JEDYNEJ STACJI METRA, KTÓRA MNIE INTERESUJE POKONUJE OD ŻUROMIŃSKIEJ OD GDAŃSKIEGO W ŚREDNIO 30 MIN. ALE CO TAM, MĄDRALE PROPONUJĄ , ŻE BĘDZIE 2 NITKA I TAM BEDDZIEMY JEŹDZIĆ. NO TAAAAAAAAK, BĘDĘ JECHAŁ NA TROCKIEJ (PEWNIE TEŻ ZE 20 MINUT) ŻEBY POTEM JECHAĆ 15 MIN DO GDAŃSKIEGO . A JAK KTOŚ ZAPOMNI PLECAKA TO BĘDĘ JECHAŁ 2 GODZINY :)

 • 10 września 2018 o godz. 12:16

  To Pany z Bródna i Białołęki powinny jeszcze więcej blachosmrodów sobie nakupić i każdy pojedyńczo swoim wieśvagenem za 4 tys. do roboty. a co! w rodzinnej wsi też furmankom wszyndzie jeździł, do autobusa nie wsiundzie!

 • 10 września 2018 o godz. 12:32

  Greg , nie wiem z jakiej planety się urwałeś, skoro uważasz, że na Bródnie i Białołęce mieszkają tylko ludzie ze wsi …..Żal…

 • 10 września 2018 o godz. 12:58

  Do monk, szkoda, że nie odniesiesz się do kwestii i nie wytłumaczysz nam dlaczego każdy wszędzie musi samochodem. Musi i koniec. To jest mentalność typowa dla prowincji. Miasto nie jest z gumy! Rocznie przybywa około 1 mln samochodów. Smog jest przez cały rok, miasto jest dla ludzi nie dla samochodów. W tym tempie to nawet 10 pasów nie wystarczy, ale do tych zakutych głów to nigdy nie dotrze i jeszcze pretensje, ze przystanek i ludzie będą wsiadać do autobusu. No cos podobnego bo przecież z drogi śledzie Grażyna i Janusz w tdi passacie jedzie i jeszcze będzie musiał stać i czekać no skandal, przecież on pan jest. Tak samo jak z tym, ze nie ma miejsca parkingowego-nic nie szkodzi są trawniki. A jak chciałem komuś wynająć swoje to wcale nie było chętnych, prawie na mnie bluzgali że jakim prawem za swoje własne wykupione miejsce z którego nie korzystam chcę aż 100 zł/msc. Taka mentalność, wszystko się należy.

 • 10 września 2018 o godz. 13:06

  Oho, kolejny ekolog @greg Dlaczego kłamiesz mówiąc, że smog jest cały rok? z boku strony masz mierniki i wszędzie jest dobry / bardzo dobry stan powietrza i tak było przez całe lato. Czemu wciąż powtarzasz nieprawdę o tym, że to samochody odpowiadają za smog? Czemu w lato nie powodują a jak tylko zacznie się sezon grzewczy to wskaźniki idą radykalnie do góry?

  Miasto nie jest z gumy to jest oczywiste, dlatego komunikację powinno się planować z głową. A wrzucanie przystanku na rympał to nie jest planowanie. Żyjemy w wolnym kraju i każdy do pracy może podróżować jak mu się podoba, jeżeli Ty wybierasz autobus to ja Ci nie tłumaczę, że robisz źle. Zwyczajnie to Twój wybór, ja jadę autem bo mam ku temu mnóstwo powodów. To, że Ty widzisz tylko czubek swojego nosa i świat postrzegasz binarnie nie jest moim problemem. A wyssane z palca historyjki to sobie dzieciom sprzedawaj.

 • 10 września 2018 o godz. 13:20

  do tentamten Twój wpis jest najlepszym przykładem osoby widzącej wyłącznie czubek swojego nosa ograniczonego myślowo i egoisty truciciela. Wybacz, ale właśnie nie każdy musi i nie powinien wszędzie jechać samochodem i to nie jest kwestia wolnego wyboru. W wielu zachodnich miastach jest to już uregulowane, w Polsce też to tylko kwestia czasu (ograniczenia wjazdu do centrum, podniesienie opłat za parkowanie lub opłaty za wjazd co centrum). Co do smogu to niebiesko-czarna chmura nad miastem latem to pewnie letnia bryza. W Japonii czy Chinach nie mają pieców a smog jest, no ciekawe

 • 10 września 2018 o godz. 13:32

  @anonim nie wiem o jakiej chmurze mówisz, bo w Warszawie jest piękne niebieskie niebo dziś.

  Rozumiem, że ukochane stacje pomiarowe nie są miarodajne jeżeli nie pasują do forsowanej tezy?

  Na Twoim miejscu nie próbował bym sugerować indolencji umysłowej innym osobom kiedy z Twojego wpisu oprócz pustych banałów i prób ataków adpersona nie płynie nic. Umieszczenie Chin w tym porównaniu to wręcz wisienka na torcie…

 • 10 września 2018 o godz. 14:18

  Ja mam inne pytanie. A na co do tej arkadii i centrum? Co to sklepów na Brodnie nie ma? Co to roboty na Brodnie nie ma.
  Niepojete! Ktos mieszka w centrum bo pracuje w centrum. Ktos moeszka na Brodnie to pracuje na Brodnie.
  W inne dzielice to okazjonalnie od swieta a nie się przebijac dzien w dzien przez pol miasta

 • 10 września 2018 o godz. 14:34

  Płakać mi się chce jak pomyślę, że takie osoby jak Pani powyżej mają prawa wyborcze…

 • 10 września 2018 o godz. 15:28

  To lemingoza nie daje rady przejść 400 m do istniejącego przystanku przy bramie cmentarza? No tak, kredycik i głupota ciąży….

 • 10 września 2018 o godz. 15:51

  Anastazja, mam nadzieję że piszesz ze swojego GSa w Przytulcyckach

 • 10 września 2018 o godz. 15:52

  I bardzo dobrze ze stoicie w korkach i bedziecie stali dalej dopoki nie nauczycie sie jezdzic po miescie KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ.Tak moi mili!po miescie jezdzimy komunikacją miejską.To co w innych krajach jest normalne w duzych miastach u nas wciaz jest nie do pomyślenia.U nas kazdy (zwłaszcza przyjezdny) MUSI jechac do pracy swoim autkiem bo tak mu pasuje.W kazdym z tych aut rano jedzie prawie zawsze tylko jedna osoba.Dlatego stoicie i narzekacie ze stoicie.Masło maślane.Zastanówcie się kto tworzy te korki a dopiero płaczcie.Tylko nie piszcie ze nie ma dobrze rozwiniętej komunikacji bo to zwykła wymówka.

 • 10 września 2018 o godz. 16:05

  do L Brawo! masz 100%racji

 • 10 września 2018 o godz. 16:20

  L, po Polsce też jeździmy komunikacją PKS.
  Precz z samochodami, wszyscy na rowery.
  U Anastazji, Grega i L można, to i tu się da

 • 10 września 2018 o godz. 16:26

  L – oczywiście, że to wymówka, komunikacja w Wwie, ze szczególnym uwzględnieniem Bródna jest wyśmienita. Wszędzie można dojechać szybko, wygodnie, czystymi autobusami i tramwajami, w których wita nas delikatny zapach kwiatów i uśmiechnięci współpasażerowie. Najważniejszą cechą naszego zbiorkomu jest jednak wyjątkowa punktualność, która pozwala dotrzeć na czas w nawet najodleglejsze zakątki naszego miasta, dzięki sprawnemu systemowi przesiadek.

 • 10 września 2018 o godz. 17:11

  Osiedla i budynki na Bródnie budowały się, budują się i będą się budować, dokąd będzie na to miejsce i nie ma się tu na co obrażać, bo taka jest kolej rzeczy. Nikt nie będzie trzymał terenów inwestycyjnych, tylko po to, żeby usatysfakcjonować mieszkańców którzy za punkt odniesienia biorą moment w którym pojawili się (przenieśli lub urodzili) na Bródnie. To jest część miasta która się rozwija. Pewnie ci którzy byli przed nami i mieli tu swoje domki i pola, też nie byli zadowoleni np. z budowy osiedla Bródno.

  Niewątpliwym problemem jest jednak brak pokrycia większości terenów planami zagospodarowania przestrzennego, dzięki którym można by było przynajmniej częściowo planować w jaki sposób zmienia się przestrzeń (tereny zielone, budynku użyteczności publicznej, infrastruktura) i sterować tymi zmianami w racjonalny sposób. Plany te powstają również zbyt wolno.

  Jeśli chodzi o korki, to oczywistym jest że powstają one z tytułu nadużywania samochodów zarówno przez mieszkańców jak i kierowców tranzytowych. Poszerzenia ulic rozwiązują problem tylko czasowo, lub przenoszą go w inne miejsca, gdzie występują wąskie gardła.

  I tu widzimy jak na dłoni całą nieudolność planowania. Skoro bowiem i tak za (dłuższą) chwilę, wraz z budową tramwaju na Białołękę, część tej ulicy na odcinku od Kondratowicza do Głębockiej będzie poszerzana, to odcinek od Żaby do Kondratowicza pozostanie wąskim gardłem.

  W najlepszym przypadku sytuacja przemieszczających się w stronę centrum nie poprawi się, a w najgorszym, wręcz pogorszy, bo poszerzony odcinek od strony Białołęki zachęci kierowców do korzystani z niego i pomieści więcej samochodów, które potem będą musiały pokonać wąskie gardło do Żaby.

  Rozwiązania planowane na dziś na Wincentego (skręty w nowe osiedla na kilkaset mieszkań, światła i przystanki) są tragiczne i są typowym gaszeniem pożarów wynikającym z braku racjonalnego planowania i koordynowania inwestycji w czasie.

  Problemem nie jest bowiem sama budowa mieszkań ale budowa mieszkań bez koordynacji inwestycji infrastrukturalnych.

  Podobnym przykładem jest budowanie takich osiedli jak APM przy Kondratowicza bez zapewnienia właściwej organizacji dojazdu do osiedla (brak możliwości wjazdu, podczas jazdy z kierunku Ratusza), czy Moderna (brak możliwości jazdy w stronę centrum handlowego po wyjeździe z osiedla).

 • 10 września 2018 o godz. 18:27

  ixi nie chrzań.
  HA HA HA … Nasza komunikacja na Bródnie jest wyśmienita?!
  No na Bródnie to może tak, ale na Targówku to już nie. Dojedź sobie z Zacisza do szpitala Bródnowskiego, przychodni na Poborzańskiej lub w inne ważne miejsce. Dupa Blada. Częste przesiadki, marnowanie czasu na przystankach, dalekie dojścia niewygodne zwłaszcza dla osób nie do końca sprawnych. Jeżdżę autem bo muszę, bo fatalna komunikacja wewnątrzdzielnicowa wymusza na mnie podróż autem a nie autobusem.

 • 10 września 2018 o godz. 19:12

  współczuję wam bo ja wszędzie na piechotę do 15 minut marszu: pkole, szkoła, praca, kościół, lekarze,sklepy, cpn……. wszędzie z buta ajak potrzebuję samochód to se wypożyczam raz na 2 tygodnie bo tak taniej

 • 10 września 2018 o godz. 20:14

  Do brodniak: no jak jestes bezrobotnym beneficjentem mośpu wośpi 500+, wyprawka + itd no to tak wszedzie w 5 minut

 • 10 września 2018 o godz. 21:46

  dyskusja z betonem samochodowym jest bez sensu.

 • 10 września 2018 o godz. 21:49

  o ile rzadziej związku z tym będzie chodziła 500-tka? bo ztm ma zwyczaj zmniejszać częstotliwość linii na Bródnie, gdy coś się buduję. Co 15 minut usatysfakcjonuje urzędników?

 • 10 września 2018 o godz. 22:39

  Dodajcie do tego przedłużenie 500 do osiedli przy Powązkowskiej, które sobie wywalczyli i 500 zobaczymy na przystanku dwa razy na godzinę.
  Od razu niech deweloper sfinansuje etat dopychacza, bo ja nie wiem jak mieszkańcy tych nowych osiedli mają sie zmieścić. Serio tak daleko do przystanku przy szpitalu?
  Chciałoby sie rzecz a nie mówiłam
  A większość twierdziła, ze nic takiego nie będzie miało miejsca, bo pójdą do metra. Jasne
  Już teraz jest masakra, dzień w dzień korek, dziś jechałam o 6.30 i już byl korek od skrzyżowania z Kondratowicza. Porażka

 • 10 września 2018 o godz. 22:40

  Miało być oczywiście cmentarzu a nie szpitalu

 • 10 września 2018 o godz. 22:51

  ” Orknn
  10 września 2018 o godz. 08:15
  Kto by nie planowal i nie wydawal decyzji,to od dluzszego czasu w Warszawie trwa jakis drogowy eksperyment,najpewniej kierowany przez jakiegos debila ”

  Np. Orknn ??

  PS>Szanuj innych, a też będziesz szanowany !

 • 10 września 2018 o godz. 23:07

  Miód na moje uszy. Pierwsze co robie w pracy to pije kawe i przegladam serwisy infoemacyjne o korkach, zatorach czy codziennych kolizjach na Grota.
  Ile to trzeba miec wolnego czasu albo braku zycia prywatnego zeby dzien w dzien tracic godziny w blaszaku.
  Komunikacja jest jedna z lepsztch w Europie, ale mam samochód to gdzie beda ztm jezdzic. Gratuluje

 • 11 września 2018 o godz. 00:10

  A ja zauważyłem że im większe są korki na ulicach tym więcej ludzi korzysta z komunikacji miejskiej co dla mnie jako mieszkańca jest pozytywne ponieważ zmniejsza się ilość spalin. Nie do przecenienia jest również fakt drożejącej ropy i jej produktu pochodnego czyli benzyny.
  Poza tym nikt nikomu nie każe jeździć samochodem bo jest komunikacja miejska chyba że ktoś mieszka w podwarszawskiej wsi i samochód to jedyny środek lokomocji ale to jego problem.

 • 11 września 2018 o godz. 06:49

  budowa zatoki autobusowej to skandal, to przecież opóźnia czas przejazdu autobusem. Chore!

 • 11 września 2018 o godz. 08:36

  Bardzo dobrze, że nie ma tej zatoki przystankowej. W drugą stronę też nie powinno być. W końcu to komunikacja miejska czy komunikacja prywatna ma byc uprzywilejowana? Bo redakcja jest za drugimi. A za Zachodzie właśnie likwidują zatoki, by zwiększyć bezpieczeństwo. Wtedy kierowcy nie jadą 150 km/h tylko tyle ile autobus i zwalniają i czekają gdy stoi na przystanku. Czyli redakcja jeździ samochodem i widzi tylko czubek wlasnego nosa.

 • 11 września 2018 o godz. 08:42

  Greg i inni miłośnicy komunikacji: w tym akurat przypadku nie macie racji, bo na Wincentego autobusy stoją w tym samym korku co samochody. Nie dziwi mnie że ludzie wolą stać we własnym aucie.

 • 11 września 2018 o godz. 08:56

  Do Mirek: BRAWO
  I o to chodzi. Ale myślisz ze ktos to zrozumie ? Nie trzeba leżących policjantów. Nikt nie jedzie 100. Wie o tym iz za chwile autobus stanie na przystanku. Tak powinno byc wszedzie

 • 11 września 2018 o godz. 09:52

  do Koło. W twojej wypowiedzi brak logiki. Skarżysz się, że są korki a sam je tworzysz i tobie podobni zakompleksieni osobnicy którzy muszą jechać w pojedynkę, Nigdzie nie stwierdziłem, ze jestem miłośnikiem komunikacji bo nie jest ona idealna( raz zimno raz gorąco, tłoczno itd.) ale niestety w tak dużym mieście jak Warszawa priorytet to komunikacja. To absurd, że ludzie w autobusach muszą stać w korkach tworzonych przez ameby z samochodów. Dlatego moim zadaniem akurat na św. Wincentego ruch indywidualny powinien być ograniczony lub wyłączony. Porównaj sobie ile zajmuje miejsca autobus ze 100 pasażerami, a ile 100 samochodów. Niestety ale komunikacja indywidualna jest obecnie zbyt uprzywilejowana.

 • 11 września 2018 o godz. 09:59

  Zbiorkom? Najlepszy? Gdzie? W Europie? Chyba wschodniej…hahahahah, widzę że jest tu cała zgraja piewców ZTM-u, a dalej jazda nygusy, podróżujcie sobie zatłoczonymi, śmierdzącymi tramwajami czy autobusami, polecam wizytę między 6.30 a 8.30 na przystanku Rembielińska, te stada, tłumy wysypujące się ze 114 i biegnące do już zapchanego tramwaju…

 • 11 września 2018 o godz. 11:02

  Miłośnicy komunikacji więcej zrozumienia dla tych którzy muszą jechać samochodem !!

  Niestety nie wszyscy pracują w centrum i do tego w stałych godzinach. Wielu z nas ma pracę wymagająca częstego przemieszczania się (usługi) ,przewożenia narzędzi pracy ( a to nie tylko laptop).
  Wielu dojeżdża na peryferie miasta – tam gdzie komunikacja miejska nie dochodzi lub dochodzi z częstotliwością 1xgodz. Wielu musi dojechać do odległego miejsca pracy.

  Gdy jadę do centrum jadę autobusem, lecz gdy jadę dalej, niestety biorę auto, bo komunikacja miejska nie zawsze się sprawdza.

 • 11 września 2018 o godz. 12:02

  do Bródnowszczak: a ja zapraszam na Żurominską między 7 a 9:30 :) jeśli wsiądziesz to dostaniesz 5 zł .

 • 11 września 2018 o godz. 12:04

  do Dorota z Kondratowicza: Rozumiem, że mieszkasz na Kondratowicza a pracujesz na Rembielińskiej?
  No to tak masz racje, jak można tracić czas w blaszaku.

 • 11 września 2018 o godz. 13:32

  TO JAKAŚ KPINA.
  Mieszkańcy ul. Zielone Zacisze mają tylko wyjazd w prawo, bo wyjazd w lewo by spowalniał ruch, a nowe osiedle cmentarne będzie miało w prawo, w lewo, światła by nie musieli czekać i autobus rozkraczony na środku ulicy. Ktoś tu komuś sporo posmarował czy co?????? Może wyjazd im zróbcie na Gilarską i odwalcie się od zatłoczonej św. Wincentego. Jak ktoś dokładnie zbada tę sprawę to polecą głowy. A może jakiś prominent sobie tam wykupił mieszkanie. DNO i 2 m mułu.

 • 11 września 2018 o godz. 14:23

  Do janusz. Za mało krzyczycie w sprawie „500”. Zróbcie taki raban jak na Chomiczówce czy Żoliborzu Artystycznym. Ci pierwsi dostali 171, drudzy 380. Tam autobusy się znalazły i dlatego ich na „500” nie zobaczycie.

 • 11 września 2018 o godz. 14:24

  mnie tam wszystko jedno mieszkam na Bródnie (od urodzenia) i pracuję na Bródnie, więc mogę przejść piechotką, z ze stojących w korkach -zwłaszcza z obcymi rejestracjami- to się mogę pośmiać.

 • 11 września 2018 o godz. 15:13

  Czy nazwa ulicy NIWA będzie ukłonem w stronę Putina i radzieckiej myśli technicznej produkującej ŁADĘ NIVA?

 • 11 września 2018 o godz. 15:21

  Pozostaje tylko czekac az bedzie metro na Brodnie, mozliwe ze beda miejsca zeby bezproblemowo sie zmiescic w autobus czy tramwaj. Moze tez nie bedzie korkow. Pozdrawiam

 • 11 września 2018 o godz. 18:57

  Odnośnie tzw. przyjezdnych. Tak narzekacie na infrastrukturę w Warszawie i teraz pytanie: gdzie płacicie podatki? No gdzie? Bo pewnie nie tu, tylko u siebie. Przyjeżdżacie do stolicy i macie czelność wymagać czegoś co nawet złamanego grosza nie daliście? Do autobusu się nie przesiądziecie z samochodów bo MUSICIE mieć miejsce siedzące. Jak w PKS. Jesteście jak uchodźcy z Afryki. Przyjechaliście, nie chcecie się dostosować i tylko narzucacie swoje nawyki.

 • 12 września 2018 o godz. 07:38

  GDZIE TE MADRALINSKIE SŁOJE? DZISIAJ GODZINA 7:00 przystanek Żuromińska… na Żabie o 7:25. TO JEST CHore!!’

 • 12 września 2018 o godz. 09:08

  Budowa przystanku bez zatoki to skandal. Dziś przejazd rano od Ratusza do Żaby to około 30 minut, po tych zmianach spokojnie będzie 40. I to ma mnie zachęcić do korzystania z zbiorkomu? Wolne żarty.

  STOP dyktatowi deweloperów, gówno mnie to interesuje że oni (Atal SA) zrobili sobie inwestycję i zarobili na tym wór kasy. Mówię STOP to nie może być moim kosztem!!! A ZDM to debilie czy łapówkarze? Kto na to wydaje zgody? Rozumiem że Pani rzecznika ma niewdzięczną robotę i musi z siebie robić idiotkę opowiadając głupoty ale ktoś te decyzje podjął !!!

  Targówek! Bródno! Czas na bunt i protesty. STOP wymuszaniu przez deweloperów zmian w naszym życiu!

 • 12 września 2018 o godz. 10:42

  i będzie jeszcze gorzej, naprawdę dla tych którzy na Bródnie urodzili się, pamiętają lata 70, 80 czy nawet 90 to widzą jak to się wszystko zmieniło i bynajmniej nie na plus, układ drogowy identyczny, komunikacja, mam wrażenie że słabsza, kto pamięta linie tramwajowe, które nas doskonale komunikowały z odległymi dzielnicami jak 2 czy 34, a potem 32? A 25 miało trzy wagony… Autobusy też były jak M, E3 (którym spod Uniwerku na Bródno w 15-20 min. można było dojechać)…tego wszystkiego już nie ma, Bródno jest regularnie kastrowane, a ten implant w postaci metra nic tu nie pomoże….

 • 12 września 2018 o godz. 11:14

  Peoblemem sa stawki. OC. Taki byl placz dwa lata temu jak podniesli. A prawda taka, ze powinno byc jeszcze drożej.
  2000 zl to minimu. Bez wyjątków na jakies KRUSY. Jeżdżą na obcych blachach, blokują ulice a placa OC po 200-300 zl ROCZNIE.
  z takimi cenami to sam bym postawil na Rembielinskiej 5 samochodów i każdego dnia do pracy btm jezdzil innym.
  Alno Wincentego ttlko buspas a reszta niech szuka szczęścia na innych mostach.

 • 12 września 2018 o godz. 11:22

  WoPo
  Mieszkańcy ZZ mają krótkie nóżki , bo do przystanków przy gminie było im za daleko chodzić. Ciekawe kto i ile posmarował żeby postawić im przed osiedlem przystanek autobusowy. Przystanek, który blokuje całe skrzyżowanie tylko po to, aby można było mieć autobus pod nosem. Ciekawe jaki to prominent kosztem bezpieczeństwa i płynności ruchu na skrzyżowaniu zadbał o wygodę ZZ ;-P

 • 12 września 2018 o godz. 11:43

  Czyli trzeba powalczyx o dodatkowe autobusy 169

 • 12 września 2018 o godz. 11:54

  Może Antonika pajacyka zapytajmy? Czas w tych wyborach zasadzić mu kopa w tyłek…

 • 12 września 2018 o godz. 12:19

  a czemu nie rondo bez sygnalizacji świetlnej?

 • 12 września 2018 o godz. 13:45

  a to skrzyżowania nie będzie?
  wyjazd z osiedla prosto na cmentarz to byłoby coś.

 • 12 września 2018 o godz. 15:58

  do mamonka: a gdzie ty mieszkasz mądralo? na pętli Podgrodzie a pracujesz przy ratuszu? uwielbiam takich speców od komunikacji jak ty. osiedle Zielone Zacisze ma wszedzie daleko. Do Żuromińskiej albo pod urząd .. nie ma Veturilo w pobliżu. A jeszcze teraz ta droga

 • 12 września 2018 o godz. 16:27

  Zaczynaja podskakiwac jak tresowane pieski. To dobry znak. Juz sa przyblokowani, teraz jeszcze niech zaplaca za parkingi. Potem pomysli sie o podwyzszeniu oplaty za smroda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.