Tak będzie wyglądało nowe Kino Świt | targowek.info

Tak będzie wyglądało nowe Kino Świt

Wkrótce kino przy domu kultury na ul. Wysockiego wkroczy w XXI wiek (choć pozostanie w nim „urok retro”).

 

Kino w bródnowskim domu kultury można było nazwać sympatycznym albo klimatycznym, ale z całą pewnością nie nowoczesnym. Od oddania Domu Kultury „Świt” do użytku w 1958 roku sala widowiskowo-kinowa praktycznie nie była remontowana (jeśli nie liczyć wymiany foteli i bieżących napraw) i w ostatnich latach jej wygląd powodował spore zaskoczenie u młodszej widowni oraz łezkę nostalgii za PRL-em u widowni starszej.

Ale w końcu, po 60 latach, najważniejsza część domu kultury przy ul. Wysockiego została poddana generalnemu remontowi.

Od wakacji kino Świt jest zamknięte, a w środku trwa generalny remont. Wymieniane jest wszystko, łącznie z zerwaniem podłogi i boazerii. Obecnie prace są już bardzo zaawansowane i DK Świt udostępnił wizualizacje, jak sala będzie ostatecznie wyglądać.

Fani „oldskulowego” wyglądu dawnego kina mogą odetchnąć – pozostanie tam, jak to mówią w Świcie, „urok retro”. Jednak sala zostanie wreszcie wyposażona w wentylację i klimatyzację. Widownia zmieni się (wreszcie) z płaskiej w kaskadową. Staną nowe fotele i zainstalowany zostanie (wreszcie) nowoczesny sprzęt kinematograficzny oraz nagłośnieniowy. Wyremontowana będzie też sama scena.

Na wizualizacjach udostępnionych przez DK Świt sala kinowo-widowiskowa wygląda… fajnie.

 

Kiedy otwarcie wyremontowanego kina? Oficjalnej daty jeszcze nie podano. Mówi się jednak o tej jesieni, a nieoficjalnie na otwarcie kina Świt są szanse już w październiku 2018 r.

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Tak będzie wyglądało nowe Kino Świt

 • 4 września 2018 o godz. 09:36

  Chyba za jasne ściany . Światło będzie się odbijać i pogorszy się komfort oglądania. Mam nadzieję że projektant projektował już podobne sale a nie tylko markety i magazyny.

 • 4 września 2018 o godz. 09:42

  Moje pierwsze kino. Początek lat 60-tych. Stare jeszcze niezatłoczone Brudno. Wspaniała cukiernia obok kościoła z jeszcze wspanialszymi bezami i lodami w dwóch płaskich wafelkach, które to lody topiąc się ściekały aż w mankiety koszuli. Zaraz obok niej prywatna wytwórnia oranżady i ,,kwasu”. Zawsze mieliśmy z siostrą dylemat: od czego zacząć? To dobre a to jeszcze lepsze. No i te niedzielne filmowe ,,poranki” dla dzieci w Świcie. To dopiero były wrażenia dla kilkulatka, tym bardziej że pierwszy telewizor pojawił się w domu dopiero w 1963 roku.

 • 4 września 2018 o godz. 09:57

  Wracają duże kina zamiast tych klitek.BRAWO!!!

 • 4 września 2018 o godz. 12:11

  Ale siedzenia dalej wygladają jak z lat 80. Nawet nie ma miejsca na napój i generalnie nie wyglądają na zbyt wygodne. Byle tylko upchac jak najwiecej.

 • 4 września 2018 o godz. 12:16

  Różnica poziomów w tym kinie pomiedzy rzędami prawie żadna. Komfortowo tam nie będzie. Może i wnetrze odświeżone, ale rozwiązania dalej sprzed 30 lat.

 • 4 września 2018 o godz. 12:16

  Napój …
  Jedzenie i picie, to jedna z rzeczy, która mnie do kina zniechęca.
  Ciumkanie, sirobanie, mlaskanie, szeleszczenie … I tak przez cały seans. Masakra.
  Tak, to nie wina jedzenia czy picia tylko konsumentów. Ja jednak w takich warunkach oglądać nie potrafię.

 • 4 września 2018 o godz. 14:14

  Takich stromych schodów jak w Arkadii to nie będzie. Tam jest conajmniej 45 stopni skosu.

 • 4 września 2018 o godz. 14:46

  Dobrze że nadal nie ma miejsca na odkładanie kubka z napojem. To było klimatyczne kino, bez reklam, bez jedzenia popcornu. Do kina idzie się na film! Dobrze byłoby gdyby ten klimat pozostał.

 • 4 września 2018 o godz. 14:49

  Ponarzekać można… Ja pamiętam czasy, gdy w kinach po kilka razy podczas seansu zrywała się taśma i można było podziwiać biały ekran. A to, że w kinach i na innych imprezach śmierdzi popcornem to już inna sprawa.

 • 4 września 2018 o godz. 18:06

  Poić w ciągu dwóch godzin, to trzeba niemowlęta, a i to nie zawsze!
  Bogdanie , cukiernię obok kościoła prowadzili moi wujostwo.Miło mi, że ją dobrze (podobnie jak ja) wspominasz.

 • 4 września 2018 o godz. 20:19

  pamietam to kino z podstawowki jak na wycieczki chodziliśmy. Wszystkie fotele w jednym poziomie hahahha i nic nie było widać.

 • 4 września 2018 o godz. 20:20

  do Bogdan: lata 60 i BRUDNO? Wracaj słoiku skąd przybyłeś i nie oszukuj…

 • 5 września 2018 o godz. 08:32

  Januszu – „słoik”,jak dumny z siebie nie wiadomo dlaczego piszesz, nie byłby w stanie pamiętać tego, co pamięta Bogdan.Co innego ortografia a co innego kultura,z którymi widocznie obydwaj -każdy w swoim zakresie – jesteście na bakier.

 • 5 września 2018 o godz. 09:08

  Według tej wizualizacji, to chyba balkon zlikwidują.

 • 5 września 2018 o godz. 10:36

  Będą blokowiska przy torach, to trzeba kino przerobić dla lemingozy, może jakaś mała galeria handlowa od strony weterynarza?

 • 5 września 2018 o godz. 23:00

  Czy to będzie kino soft czy hard fikoł?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.