Jak będą nazywać się stacje metra na Targówku? Aż 6 różnych propozycji | targowek.info

Jak będą nazywać się stacje metra na Targówku? Aż 6 różnych propozycji

Budowa metra się kończy, a wciąż nie wiadomo, jak będą nazywały się stacje na Targówku Mieszkaniowym. Ostateczny wybór będzie jedną z pierwszych decyzji nowej Rady Warszawy.

Budowane stacje metra na Targówku nazywają się na razie tak: C17 i C18. I tyle. Żeby te stacje lepiej odróżnić i zapamiętać, na pierwszą z nich (przy ul. Ossowskiego) mówi się roboczo „Targówek”, a na drugą (przy ul. Trockiej) „Trocka”. To jednak nie są ostateczne ich nazwy.

Przed wyborami samorządowymi nazwami targóweckich stacji zajęli się eksperci od nazewnictwa, radni dzielnicy oraz całej stolicy. I każde z tych organów ma inne zdanie.

Propozycje Zespołu Nazewnictwa Miejskiego (złożonego z varsavianistów, historyków, kartografów itd.) to: Targówek-Ossowskiego oraz Targówek-Trocka – a więc połączenie nazwy osiedla i głównych ulic, przy których zatrzyma się metro.

Wbrew tej opinii, Komisja ds. Nazewnictwa Miejskiego (złożona z radnych Warszawy) wybrała nazwy: Targówek oraz Trocka – a więc te, których potocznie używamy od początku budowy metra.

Obie te propozycje odrzucili radni Targówka, którzy na ostatniej sesji przed wyborami zagłosowali na takie nazwy: Teatr Rampa oraz Targówek Mieszkaniowy – choć szczególnie ta pierwsza wydaje się dość zaskakująca, bo jednak od stacji przy Ossowskiego do teatru jest dobrych kilkaset metrów pomiędzy blokami.

To jednak wciąż nie są ostateczne i oficjalne nazwy metra na Targówku – finalne decyzje podejmuje Rada Warszawy, która nie zdążyła zająć się tym tematem przed wyborami.

Decyzja o nazwach naszego metra przechodzi więc na nowych radnych stolicy, którzy nie muszą się słuchać nikogo z powyżej wymienionych (mogą przegłosować nawet zupełnie inne nazwy), ale muszą się naprawdę spieszyć. Budowniczowie metra powinni już bowiem opracować i zamówić tablice na nowe stacje, a także przygotować nowe mapki i inne materiały informacyjne. Zakończenie budowy na Targówku planowane jest na wiosnę 2019 r.

na górze strony: jedna z pierwszych wizualizacji stacji metra na Targówku – z czasu, gdy stacje w dzielnicy były roboczo nazywane „Targówek I” oraz „Targówek II”

PRZECZYTAJ TEŻ:

91 komentarzy na temat “Jak będą nazywać się stacje metra na Targówku? Aż 6 różnych propozycji

 • 29 października 2018 o godz. 07:54

  znając życie teraz nie trudno domyśleć się jak może nazywać sie stacja metra imienia Lecha Kaczyńskiego, Marii i Lecha Kaczyńskich itd to będą jedyne słuszne propozycje PISu

 • 29 października 2018 o godz. 07:56

  W urzędach mamy od groma matołów niestety

 • 29 października 2018 o godz. 07:57

  1. Im. Lecha Kaczorka. 2 im Mamusi Kaczorka 3. im. Maryj Kaczorka. 4 im Katastrofy smoleńskiej 5. im Pomordowanych w katastrofie.. 6. im. Antka M. 7. im. Obłudy

 • 29 października 2018 o godz. 08:07

  ej debile , komentatorzy powyższych propozycji, to zwykłe chamstwo,

 • 29 października 2018 o godz. 08:16

  ha ha ha ha

 • 29 października 2018 o godz. 08:19

  Boże , tylko nie im. L.Kaczyńskiego . Patron ten jest w co drugiej wsi i prawie w każdym mieście po dwie ulice czy skwery.

 • 29 października 2018 o godz. 08:38

  do 4563t
  Zgadzam się to jest chamstwo, i uważam że jest to nawiązanie równorzędnej konwersacji z obecnie rządzącą ekipą.

 • 29 października 2018 o godz. 08:42

  Może szmaciarze przedstawcie się z imienia i nazwiska, tchórze małe.

 • 29 października 2018 o godz. 08:47

  Powinna nosić imię Hanki Kamienica że tak sprawnie zbudowała metro i rozdawała za pół darmo kamienice

 • 29 października 2018 o godz. 08:48

  A co z metrem na Bródno? Umowa podpisana a prace przygotowawcze – np. ogrodzenie terenów – jeszcze się nie rozpoczęły. Czy są jeszcze jakieś przeciwwskazania formalne? Przypomnijmy, że gdy Astaldi podpisało umowę na obecnie budowany odcinek, to wręcz natychmiast po podpisaniu tej umowy rozpoczęto budowę.

 • 29 października 2018 o godz. 08:49

  przypominam ,że Warszawą rządzą post komuniści z po.
  Będą stacje kamienica oraz 140 latka

 • 29 października 2018 o godz. 08:53

  Ja proponuję:
  1. Zadufane słoiki
  2. Patolegia
  3. Warszawsioki
  4. Wielbicieli smogu

 • 29 października 2018 o godz. 09:01

  Mogą być jeszcze
  1. Utraconej kamienicy
  2. Przyczółek HGW
  3. Drukarnia Legia SA
  4. Marcinkiewicza drukarza
  5. Snoba Warszawioka
  Co myślicie ?

 • 29 października 2018 o godz. 09:03

  Idioci ,nawet tutaj musicie wyśmiewać Kaczyńskiego, jego żonę i Pis.Jesterście durniami z którymi nie da się normalnie dyskutować.Właśnie przez hejt takich durniów wygrała jeszcze gorsza wersja Gronkiewicz Waltz.

 • 29 października 2018 o godz. 09:11

  Ale czemu się tak oburzasz, jak to pis sortuje na lepszych i gorszych polaków. I jeszcze wybiera „Prawdziwych Polaków”. A innych nazywa zdradzieckimi mordami. Dostajecie do samo g*, które od lat macie w ustach. :)

 • 29 października 2018 o godz. 09:13

  Targówek jest dzielnica Warszawy. W mojej ocenie nie można nazwać jednej stacji TARGÓWEK, a drugiej TROCKA.
  Podoba mi się nazwa Targówek – Ossowskiego, Targówek – Trocka, wiadomo o co chodzi.

 • 29 października 2018 o godz. 09:15

  @gość2, No rzeczywiście , popatrz na siebie, i jak chcesz kogoś wyzywać stań przed lustrem, to będziesz miał kogo powyzywać , do woli. Miłego wyzywania.

 • 29 października 2018 o godz. 09:16

  Moim zdaniem nazwa powiną jak najdokładniej podpowiadać osobom przyjezdnym gdzie się znajdują bo dla miejscowych każda nazwa się przyjmie. Może to być np nazwa przecznicy. A to jak brzmi albo z czym się kojarzy to zbytek

 • 29 października 2018 o godz. 09:18

  Anty peło – przypominam że 80% mieszkańców Warszawy urodziło się w komunistycznej Polsce, żyło w komunistycznej Polsce, uczyło w komunistycznych szkołach, pracowało w komunistycznych zakładach i kupowało komunistyczne produkty wspierając komunistyczną gospodarkę. Tylko niektórzy mieli „odwagę” obalać komunizm siedząc na kanapie głaszcząc kota a inni jak już komunizm się obalił prosto z komunistycznej prokuratury trafili do antykomunistycznego rządu. Proponuję zatem stację „kanapowych bohaterów”, „ kota co to komunę obalił” i „komunistycznego antykomunistycznego prokuratora”. A jak by dobudowali odcinek do Toruńskiej to to na deser można by dodać „Agenta Antka” lub „Kleryka milionera z ubogiego kościoła toruńskiego” .

 • 29 października 2018 o godz. 09:28

  Druga stacja powinna się nazywać Trocka. Pierwsza stacja to pewien problem. Powinna się nazywać Targówek. Ale mogą być pretensje, że to nie cały Targówek. Teatr Rampa wydaje się niezłą propozycją, bo wszyscy wiedzą, gdzie jest. Politechnika też jest daleko od Politechniki. Ossowskiego jest totalnie bez sensu. A czy nadający nazwę wiedzą, że tuż obok tej pierwszej stacji jest ulica Smoleńska?… Czyżby szykowali nazwę Smoleńska?

 • 29 października 2018 o godz. 09:32

  I jak na załączonym obrazku widać w powyższych komentarzach, z wyjątkiem kilku poziom intelektualny mieszkańców naszej dzielnicy. Nie potraficie Państwo prowadzić merytorycznej rozmowy NA TEMAT, tylko ciągłe wylewane żółci. Wracając do tematu, uważam że nazwy robocze na tyle się utrwalily, że mogłyby zostać. Tak jak na most Curie Skłodowskiej większość mówi most Północny.

 • 29 października 2018 o godz. 09:45

  W pojazdach komunikacji miejskiej nie jeżdżą tylko pacjenci, wierni czy widzowie do danego obiektu. Jeżdżą pasażerowie, więc nazwa powinna być na tyle szeroka, że dla wszystkich jest zrozumiała. Szpital [jakiś], Sanktuarium [Kogoś], Teatr XYZ – nie, dziękuję.

 • 29 października 2018 o godz. 09:50

  Forma dzielnicy z ulicą jak najbardziej , ale już np. teatr Rampa – to bez sensu

 • 29 października 2018 o godz. 10:00

  Trocka jest ok., natomiast Ossowskiego totalnie bez sensu? To chyba twoje rozumowanie Zygmunt jest jednak bez sensu. Jedna stacja znajduje się pod ulicą Trocką a druga pod Ossowskiego, więc dlaczego niby jedna nazwa jest ok a druga nie? Bądźmy konsekwentni, jak tu nazwiemy od ulicy to i tam też i nie ma żadnego przeciwwskazania aby stacja nie mogła nazywać się Ossowskiego. A Teatr Rampa jest jednak dużo mniejszym obiektem niż Politechnika, dlatego ze względu na odległość nie jest to dobra nazwa. Nazwa Politechnika może ujść ponieważ jednak zajmuje ona duży obszar i tym samym można powiedzieć, że jest ona jednak blisko stacji, na dodatek jest ona w linii prostej a nie między blokami.

 • 29 października 2018 o godz. 10:24

  A dlaczego nie po prostu: 1) Park Wiecha (łatwo znaleźć na mapie i do tego nazwa mocno związana z Targówkiem) dalej 2) Trocka, 3) Zacisze, 4) Targówek Ratusz, 5) Park Bródnowski i być może kiedyś 6) Węzeł Toruńska lub PKP Toruńska lub P&R Toruńska. Proste, krótkie i ułatwiające lokalizację.

 • 29 października 2018 o godz. 11:05

  mamy 25 lat na wymyślenie nazwy….

 • 29 października 2018 o godz. 11:33

  a kiedy bedzie gotowa stacja metra do mnie na Brodno ?

 • 29 października 2018 o godz. 11:36

  przeciez to oczywiste, stacja Naczelnika Drobiowego ew. Brata Naczelnika Drobiowego ew. Drobiowych

 • 29 października 2018 o godz. 11:37

  Targowica od 1 do 6

 • 29 października 2018 o godz. 12:20

  Mam nadzieję, że przyjezdni, czy rdzenni, ale prawdziwi warszawiacy nie wypisują tych chamskich bzdur, żenada. Trocka, to przystanek autobusowy, wszyscy wiedzą gdzie jest. Teatr Rampa też, więc nazwy dobre, bez zadęcia, bez głupich aluzji i nadużywania pewnych patronów.

 • 29 października 2018 o godz. 12:21

  Możecie zgłaszać pomysły na stacje braci Kaczyńskich – ale to bezcelowe!
  W Warszawie rządzimy MY, a nie Prawo i Sprawiedliwość!

  Stacja na Szwedzkiej będzie imienia Hanny
  Stacja na Targówku I – Gchonkiewicz
  Stacja na Targówku II – Waltz
  Stacja Na Zaciszu – pchofesola Bachcelka
  kolejna – Chatusz Tachgówek
  ostania – Chaj Wam Gie.

 • 29 października 2018 o godz. 12:22

  Przepchaszam, ostatnia będzie: Chaj Gie Wam.
  przepchaszam

 • 29 października 2018 o godz. 12:29

  Weź wysmarkaj ten nos u siebie i zrób to dyskretnie. Nawet nie jesteś dowcipny, gimbaza czy co?

 • 29 października 2018 o godz. 12:30

  straszne smieszne Rafał @

  A może by tak imionami kolejnych prezydentów:
  Szwedzka – tow. sekretarza KC PZPR Marcina Święcickiego z PO
  Targówek I – pana Prezydenta Pawła Piskorskiego z PO
  Targówek II – pana PO Prezydenta Kozaka z PO
  Zacisze – tu nikt nie będzie wsiadał, więc może być Prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego nie z PO
  Ratusz Targówek – pani profesor Hanny Gronkiewicz Waltzz z PO
  Bazyliańska – pana prezydenta Rafała Trzaskowskiego z PO i jego mamy.

 • 29 października 2018 o godz. 12:40

  Szczerze podobają mi się obydwie zaproponowane przez radę Targówka. Od stacji Politechnika do budynku politechniki również jest kilkaset metrów. Stacji metra jest na tyle niewiele, że w moim odczuciu powinny one nosić nazwę charakterystycznych punktów o ile to możliwe, by ułatwić podróżującym odnalezienie się w mieście. Jest też w tym biznesowa myśl, co mi się osobiście bardzo podoba. Skoro Teatr Rampa ma aż własną stację metra, to znaczy że jest ważny! A jak jest ważny, to można starać się o bardziej medialnych aktorów i głośniejsze spektakle, które sprawią, że ludzie zostawią pieniądze w kasie teatru, co jeszcze bardziej napędzi tą koniunkturę, i może przypnie nam łatkę „kulturalnej” dzielnicy w perspektywie kilku/kilkudziesięciu lat. Oczywiście nie musi tak być, ale spróbować warto.

 • 29 października 2018 o godz. 12:56

  Nazwa Teatr Rampa jest bez sensu. Co to Teatr Wielki czy Narodowy? Ot co, niezbyt poważny teatrzyk rewiowy, nie wiem, ale być może prywatny. Dziś jest, jutro może być zamknięty lub przeniesiony. Jeśli mamy stację przypisywać do efemerydy, to czemu nie nazwać np. Pańskiej Skórki (za kilka dni będzie zatrzęsienie stoisk), czy Uczciwej Meliny?

  To samo Targówek Ossowskiego i Targówek Trocka. Czy inne stacje mają ten zapis dzielnica/ulica?

 • 29 października 2018 o godz. 13:05

  Mi się podoba to co powyżej czyli Park Wiecha, Trocka, Zacisze, Targówek Ratusz, Park Bródnowski.

 • 29 października 2018 o godz. 13:41

  Park Bródnowski??? Chyba Różopol, albo patrząc na wynik wyborów to raczej TęczoPOl.

 • 29 października 2018 o godz. 14:12

  @WillaNove: właśnie nie Różopol, bo ta wieś historycznie była gdzie indziej a nazwa bloku (jak sam wskazałeś dziś jest taka a jutro może być inna. Tęczopol też odpada bo jak widać na powyższym przykładzie dziś tęcza (normalnie symbol przymierza) budzi panikę u części społeczeństwa :)

 • 29 października 2018 o godz. 14:16

  proponuje lecha kaczynskiego kolejny Mari kaczynskiej a klejny Jaroslawa kaczynskiego-tak powinny nazywac sie przystanki

 • 29 października 2018 o godz. 14:24

  aby zamieszac turystom, nazwac stac 1 palac kultury, 2 lotnisko chopin, 3 lotnisko radom, 4 Sosnowiec, 5 stacja im. prezydenta warszawy jakiego, ?

 • 29 października 2018 o godz. 14:59

  oj tam oj tam. tak się uczepiliście tego Opola, a jak burmistrzem od kultury zrobiliście gościa z Raciborza, to cicho siedzieliście. Widać nie o miasto wam chodzi, a o zachowanie stołków.

 • 29 października 2018 o godz. 15:08

  odwalcie się od tęczy, katole

 • 29 października 2018 o godz. 15:37

  Będzie Park Wiecha, Trocka, Zacisze, Targówek Ratusz i Park Bródnowski. Zobaczycie!

 • 29 października 2018 o godz. 16:01

  Teatr Rampa? No bez jaj, gdzie teatr, a gdzie stacja? Chyba że teatr przeniosą do kościoła!

  Park Wiecha już lepiej, ale Targówek i Trocka to chyba najlepsze nazwy.

 • 29 października 2018 o godz. 16:23

  Teatr Rampa to dobry pomysł. Metro Uniwersytet… też nie jest przy UW.

 • 29 października 2018 o godz. 16:36

  Targówek nie jest najlepszy skoro potem najpewniej będzie Targówek- Ratusz lub Ratusz Targówek. Lepiej jak by nazwy były zupełnie różne od siebie Park Wiecha jest łatwy w identyfikacji.

 • 29 października 2018 o godz. 16:55

  @chwałaracjonalizatorom
  Nie siej fermentu.Na Targówku umowa została podpisana w marcu 2016 a prace ruszyły po dwóch miesiącach w maju.Na Bródnie umowe podpisano 28.09 a więc minął dopiero miesiąc.

 • 29 października 2018 o godz. 17:58

  Skoro ma być stacja Trocka to powinna być też Stalinka :)

 • 29 października 2018 o godz. 18:45

  Hahahaaa Metro Targowek-Kaczynskiego ? babaha beka

 • 29 października 2018 o godz. 19:15

  Trocka i Tykocińska.

 • 29 października 2018 o godz. 21:08

  Tykocińskiego to podrzędna uliczka. Nikt jej na mapie nie znajdzie. Już lepiej Skwer Stefana Wiecheckiego. Można by też było pomyśleć nad „Rondem Balcerka” (tak z humorem oczywiście). Dalej Trocka, Zacisze, Targówek Ratusz i Bródnowski Central Park :) Wdedy będzie jedna stacja z nazwą Targówek, jedna z nazwą Bródno i jedna z nazwą Zacisze :)

 • 29 października 2018 o godz. 22:46

  W nazwach ostatnich stacji II linii powinny znalesc się nazwy przede wszystkim lokalne znane od dziesiecioleci jednoznacznie kojarzone – Targówek,Zacisze,Bródno.Reszta nazw stacji – powinno byc zorganizowane jakieś głosowanie internetowe wśród mieszkanców.

 • 29 października 2018 o godz. 23:25

  Nazwa stacji Teatr Rampa to słaby pomysł, nie dość że teatr jest daleko od stacji, to nie jest to miejsce o takiej randze jak Centrum Nauki Kopernik czy Politechnika, które mają swoje stacje. Dobre są proste nazwy, Targówek i Trocka są jak najbardziej OK. Mokotów ma stacje Wierzbno i Wilanowska i nikt się nie czepia, że jedna jest od nazwy osiedla a druga od nazwy ulicy, a takie nazwy są przynajmniej bardzo praktyczne na co dzień.

 • 29 października 2018 o godz. 23:46

  Jak widać po komentarzach powyżej, miażdżąca większość czytelników tegoż portalu nie posiada sprawnego mózgu. Jednakże, wracając do tematu nazewnictwa, skoro dziś pojawiło się zdjęcie ze stacji TARGÓWEK, na którym widać ścianę zatorową oraz zamontowaną belkę z napisem TARGÓWEK to taka nazwa raczej zostanie.
  Zdjęcie można obejrzeć na stronie ZTM (część osób komentująca powyżej może poprosić o wejście na tę stronę kogoś dorosłego bądź lekarza prowadzącego na swoim oddziale psychiatrii. Pozostali mogą sprawdzić samodzielnie)

 • 30 października 2018 o godz. 01:17

  „Targówek” jako nazwa stacji przy Parku Wiecha, to głupi pmysł. Jeśli ta stacja to Targówek, to jak nazwana zostać powinna stacja przy urzędzie gminy? Targówek to naturalna nazwa tej stacji a nie stacji przy Ossowskiego.

 • 30 października 2018 o godz. 07:43

  Bródnowszczaku, urząd dzielnicy jest na Bródnie, Targówek to inne osiedle. Stacja przy urzędzie może nazywać się Kondratowicza.

 • 30 października 2018 o godz. 08:41

  REKORD POBITY!!

  ODCINEK ŻUROMIÑSKA-RONDO ŻABA W 55 minut!!! Dziekujemy :)

  500 opozniona o 12 minut. Kocham Targowek!!

 • 30 października 2018 o godz. 08:45

  STAcja nr 1:
  Słoikowo
  Stacja nr 2: Wekowa
  Idealnie do komentujacych tu i mieszkanclw hahahahahah same MUNDRE SLOJE

 • 30 października 2018 o godz. 09:32

  Targówczaninie – dokładnie tak. A jeszcze pomiędzy Bródnem a Targówkiem jest Zacisze, a przed Targowkiem mieszkaniowym Targówek przemysłowy. Tylko taki podział jest czytelny tylko dla mieszkańców dzielnicy ale pozostałym warszawiakom już nie ułatwia lokalizacji. Poza tym urząd dzielnicy (jak sama nazwa wskazuje) jest dzielnicowy a nie osiedlowy, więc Targówek w tym miejscu, jest jak najbardziej na miejscu. A stacja Kondratowicza zupełnie nie daje orientacji gdzie się znajduje – czy przy lesie, czy przy urzędzie, czy przy Rembielińskiej.

 • 30 października 2018 o godz. 10:34

  @Janusz – faktycznie należałoby podziękować jaśniepanom/ niom z dup..mi przyklejonymi do foteli samochodowych. Jak by taki szlachcic na zagrodzie przesiadł się do komunikacji miejskiej od razu byłoby luźniej a i busy można by było puścić z większą częstotliwością. Ale nic – za pół roku jak zamkną na trzy lata Wincentego dla ruchu samochodowego (a to co raz bardziej prawdopodobny scenariusz), to może szlachta wyrobi przez ten czas w sobie inne zwyczaje i zacznie jeździć busami (byleby bez kur, świnek i innych takich). A autobusy jako jedyne jeżdżące tą trasą będą śmigać do gdańskiego jak we Wszystkich Świętych.

 • 30 października 2018 o godz. 11:17

  Bardzo podobają mi się nazwy Teatr Rampa i Targówek Mieszkaniowy. Proste do zapamiętania dla podróżnych, mówią coś o naszej dzielnicy, a wielu ludzi nawet nie wie, że na Targówku jest teatr.

 • 30 października 2018 o godz. 12:11

  Anonim powsinoga -ależ ty jednak ułomny jesteś. Jak chcesz się wyżyć artystycznie to kup sobie zeszycik i zapisuj tam swoje złote myśli a potem czytaj je przed lustrem i klaszcz. Naprawdę zaśmiecanie forum kretynizmami nie musi być tolerowane przez redakcję. Jak ktoś jest poniżej pewnego minimalnego poziomu to albo nie powinien pisać albo nie powinien być dopuszczony do pisania. Niech redakcja zastanowi się nad rejestracją w celu publikowania postów. Może część półgłówków od razu zostanie wycięta. PS powiedz co twórczego wniosłeś do tej dyskusji oprócz bełkotu?

 • 30 października 2018 o godz. 12:20

  Ja bym była za Skwer Stefana Wiecheckiego lub Park „Wiecha” dalej Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, następnie Targówek Ratusz i na razie na koniec Park Bródnowski. To by bardzo ułatwiało lokalizację.

 • 30 października 2018 o godz. 12:45

  dokładnie tak. wypisują kretynizmy, a na dole petenci czekają w kolejkach. Weźcie się do roboty urzędnicy, bo zaraz do CBA zadzwonię.
  A jak wam się nudzi, to na drugą stronę ulicy marsz z szuflą zbierać błoto! To wstyd, ze na przeciw urzędu chodnik zawalony błotem jak w Pcimiu. To, że obok mamy wykopaliska, to nie powód tolerowania dziadostwa! Przejść nie mogą starsi ludzie, a wy po urzędach bzdury wypisujecie za moje podatki!!!!

 • 30 października 2018 o godz. 13:29

  Nazwa musi być krótka Targówek, Trocka, Zacisze, Kondratowicza/Bródno.

 • 30 października 2018 o godz. 15:04

  Oj bajkopisarz z tego Jana vel Janusza… Ale jak już tak dobrze temu Janowi vel Januszowi idzie pisanie tych bajek, to mógłby zrobić coś dobrego (wystarczy dla sąsiadów – nie koniecznie dla całej ludzkości) i napisać lub zadzwonić pod 19115 z informacją o problemie z zanieczyszczeniem chodnika przez prace ziemne. W aplikacji jest nawet taka opcja do wybrania. Jan vel Janusz mógłby być wówczas z siebie dumny i mówić – jam to sprawił że tam posprzątano a i społeczność lokalna byłaby dumna z Jana vel Janusza, ciesząc się, że za sąsiada nie ma gderającego i na wszystko narzekającego z za klawiatury komputera pierdziela, tylko osobę dbającą o swoje bliższe i dalsze otoczenie i umiejącą aktywnie uczestniczyć w życiu dzielnicy.

 • 30 października 2018 o godz. 17:04

  Park Wiecha / Trocka / Zacisze / Targówek Ratusz / Park Bródnowski :)

 • 30 października 2018 o godz. 18:45

  Janusz poprzedni, nic dziwnego że teraz można pobić rekord w czasie przejazdu Wincentego bo mamy okres przed 1 listopada, sporo aut jedzie teraz na cmentarz bo 1 listopada nie będzie już takiej możliwości, ulice będą zamknięte i jedyną opcją dojazdu będzie autobus. Teraz jak zauważysz sporo aut korkuje ulicę szukając wolnych miejsc parkingowych pod cmentarzem i jest znacznie więcej ludzi korzystających z przejść dla pieszych co też spowalnia ruch.
  A jeśli chodzi o nazwę stacji przy ratuszu to naturalną nazwą będzie Targówek-Ratusz tak jak teraz nazywają się tam przystanki i nie przeszkadza to oczywiście aby stacja przy Ossowskiego nazywała się po prostu Targówek.

 • 30 października 2018 o godz. 19:57

  Nie wiem co niektórym przeszkadza, że stacja Targówek odpowiada też nazwie dzielnicy. Ursynów też jest dużą dzielnicą i taką nazwę ma pierwsza stacja od strony centrum. Ratusz Ursynowa jest przy stacji Imielin i nie nazwali tej stacji Ursynów-Ratusz ;) Ogólnie podobają mi się nazwy stacji pochodzące od mniejszych osiedli, przybliżają trochę znajomość dzielnic z metrem wszystkim warszawiakom.

 • 30 października 2018 o godz. 22:11

  Ratusz Bródno – tak powinna nazywać się stacja. A dzielnica nasza powinna nazywac się Bródno!
  Bródno jest większe od Targówka mieszkaniowego – to po pierwsze. Po drugie na Bródnie jest grodzisko, a na Targówku nic ciekawego.
  Dzielnica – a właściwie gmina – nazwana została Bródno, bo żaden z postkomunistów nie chciał być burmistrzem za przeproszeniem Bródna, a na radną Targówka to nawet za przeproszeniem Pitera z psiapsiółkami startowała, choć żadna tu nigdy nie była – bały się.

 • 31 października 2018 o godz. 02:10

  Jest decyzja na stronie um. 1. Skwer „Wiecha” (uzasadnienie: felietonista który rozsławił powojenny Targówek), 2. P&R Trocka (uzasadnienie: parking parkuj i jedź dla mieszkańców Targówka przemysłowego i mieszkaniowego) , 3. Zacisze. ( uzasadnienie: … serce willowego Zacisza).

  Odnośnie dalszych stacji trwają jeszcze spory. Wstępnie 4. Skwer Ciechowwskiego lub Ratusz Targówek i ostatnia P&R Rembielińska

 • 31 października 2018 o godz. 10:59

  ależ największy parking dla mieszkańców Białołęki ma być wybudowany na tyłach urzędu, a drugi na Blokowej. Być moze trzeci będzie w miejscu stadniny koni. Czy zatem nie powinno być stacji: P&R Ratusz????

 • 31 października 2018 o godz. 12:52

  Na tyłach urzędu nie ma być żadnego parkingu, przy Trasie Toruńskiej jest taki planowany aby mieszkańcy Białołęki, Marek i okolicznych wiosek mogli sobie spokojnie zaparkować unikając korków na Wincentego i szybko dojechać autobusem do stacji metra. Bo jaki jest sens budowania tu parkingu na który aby dojechać trzeba będzie spędzić sporo czasu w korkach?

 • 31 października 2018 o godz. 15:09

  kanty@
  sensu sie nie doszukuj w decyzjach urzędników. To najgorzej opłacana klasa ludzi. Pracują tam głównie nieudacznicy i żony biznesmenów i polityków. Nieudacznicy zasuwają w punktach obsługi, a żony malują paznokcie i plotkują po kątach.
  Miejsca parkingów wskazane są w Studium Uwarunkowań dla Warszawy. To dokument prawa na podstawie którego sporządzane są plany miejscowe. Dlatego wszystkie osiedla z tak zwanej Zielonej Białołęki będą z jeszcze większym natężeniem korkować Bródno. No ale coś za coś. Za to mieszkańcy Bazyliańskiej będą mieli metro, a mieszkańcy Zacisza i Wincentego parking ;-)
  Sorry, ale tak to jest i tak będzie.

 • 31 października 2018 o godz. 17:11

  Alfreda ją Ci napisałem gdzie zapadła decyzja o budowie parkingu P@R. Było to już pisane i na tym portalu. Gdyby zbudowano parking przy ratuszu cała Białołęka stałaby w korkach na Głębockiej i Wincentego do Kondratowicza. Na tym odcinku korki dla Bródna są bez znaczenia. To Białołęka stałaby w tych korkach. Ja nie piszę co jest zapisane w przeróżnego rodzaju studiach tylko o tym co już konkretnie zdecydowano. A dla mnie osobiście jest to kompletnie bez znaczenia.

 • 31 października 2018 o godz. 18:42

  Na Bródnie też ma powstać jeden P&R, ale akurat nie przy Ratuszu tylko przy Rembielińskiej w miejscu gdzie teraz jest bazarek. Ale bazarek całkowicie nie zniknie, na parterze powstaną stoiska gdzie przeniosą się kupcy z obecnego bazarku a powyżej powstaną miejsca parkingowe P&R.

 • 1 listopada 2018 o godz. 01:04

  Alfredo – widać że żyjesz mitami i dawno danych nie sprawdzałaś. Już w 2016 r. przeciętne wynagrodzenie w ministerstwach sięgało 7850 zł, w urzędach centralnych 6250 zł a w urzędach wojewódzkich 4200 zł. Za PIS zawsze jest jednak lepiej, bo oni dbają o ludzi. Na dane trzeba jeszcze poczekać ale z pewnością będzie więcej we wszystkich kategriach, bo nagrody i ich częstotliwość rosną geometrycznie :) W skali kraju nie jest więc źle i wbrew pozorom wykształconych i kreatywnych specjalistów jest naprawdę wielu. Problemem są oczywiście informatycy, oraz kadra kierownicza.

 • 1 listopada 2018 o godz. 22:40

  Moim zdaniem nazwy z dzielnicą są bez sensu, bo nie grają dobrze z innymi nazwami stacji metra. Poza wyjątkiem w postaci stacji Ursynów, większość nazw nawiązuje do ulic bądź obiektów architektury. Także nazwy Ossowskiego i Trocka pasują. Pasuje też teatr Rampa, bo w poprzednim nazewnictwie niektóre obiekty nie są bezpośrednio obok stacji np. sprawdźcie ile jest od stacji Politechnika do budynku głównego Politechniki. Też kilka bloków po drodze mijacie. Do każdej nazwy się da przyzwyczaić.

 • 2 listopada 2018 o godz. 19:25

  Park Wiecha, Targówek Mieszkaniowy, Zacisze, Targówek Ratusz, Park Bródnowski.

 • 3 listopada 2018 o godz. 10:02

  Targówek Mieszkaniowy to okropna, sztuczna nazwa, kojarzy się z komunizmem i określeniami typu „zwis męski elegancki”. Lepiej niech Targówek ma swoją nazwę stacji, a to paskudne określenie zostanie tylko na tych nieszczęsnych tabliczkach z adresami.

 • 3 listopada 2018 o godz. 10:49

  Park Wiecha, Trocka, Zacisze, Targówek – Ratusz, Park Bródnowski.

 • 3 listopada 2018 o godz. 14:31

  Proponuję – Stacja 1 – Mała Odessa! Stacja 2 – Mała Ukraina. Stacja 3 – DONBASS!!

  Priviet z Codziennej! Tzn – Ukrainskaja Oblastia!

 • 3 listopada 2018 o godz. 22:58

  a co z kolejnymi liniami metra? Trzaskowski tak tylko obiecywal? Czy na prawde chce wybudowac?

 • 3 listopada 2018 o godz. 23:00

  Zapomniałeś jednej stacji nazwać WOŁYŃ. Ale nic straconego jeszcze 3 ostatnie stacje zostały do nazwania.

 • 3 listopada 2018 o godz. 23:44

  Rychu Mateuszu Sowo. No przecież nie zbuduje, bo Yaki powiedział, że rząd nie da mu pieniędzy. Tylko on Yaki był gwarantem wybudowani a 5 linii, dzielnicy nad Wisłą i zabudowania Warszawy przez deweloperów, zgodnie z pisowskim prawem Lex Developer.

 • 5 listopada 2018 o godz. 06:55

  Stacje: Bolka i Lolka, Reksia, Zaczarowanego ołówka, Pankracego, Jacka i Agatki, Pana Kleksa, Tytusa, Romka i A Tomka. I po problemie. Zero polityki. I intelektualnie każdy doskoczy…

 • 8 listopada 2018 o godz. 22:24

  Można oczywiście dalej się zastanawiać dla sportu jak stacj będą się nazywać ale formalnie to już pozamiatane, bo tablice i mapy wiszą: Szwedzka, Targówek, Trocka. Czyli jak zwykle burza w szklance wody :) *

 • 14 listopada 2018 o godz. 17:50

  1. Jeszcze Warszawa
  2. Już nie Warszawa
  3. Przed Warszawą
  4. Pod Warszawą
  5. Warszawa nadal daleko
  6. Grzyby

 • 14 listopada 2018 o godz. 17:56

  Mogą być jeszcze :
  1. Kaczyńskiego
  2. Marii Kaczyńskiej
  3. Pisu
  4. Kocia
  5. Katastrofy Smoleńskiej
  6. Zamachu

 • 24 listopada 2018 o godz. 20:22

  dlaczego Trocka ,.kojarzy sie z bazarkiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.