Klęska Sławomira Antonika w wyborach. Chociaż... może wcale nie? | targowek.info

Klęska Sławomira Antonika w wyborach. Chociaż… może wcale nie?

Burmistrz Targówka uzyskał znikomą ilość głosów zarówno w głosowaniu na prezydenta Warszawy, jak i na radnego miasta.

 

Kandydowanie burmistrza Targówka i działacza Spółdzielni Bródno Sławomira Antonika na stanowisko Prezydenta Warszawy było jednym z największych zaskoczeń – a, dla niektórych, żartów – wyborów samorządowych 2018.

Teraz mamy już pełne wyniki głosowania. Startujący z ramienia ogólnopolskiej inicjatywy „Bezpartyjni” Antonik zdobył w wyborach prezydenckich mikroskopijną ilość 6457 głosów, czyli 0,72% w skali całego miasta .

Nie były to jedyne wybory, w jakich startował pan burmistrz-spółdzielca. Kandydował on także na radnego do Rady Warszawy i tutaj zdobył 2584 głosów, czyli 2,33% w obwodzie nr 7, co także nie dało mu cienia szansy na zdobycie mandatu.

Czyli kompletna klęska na wszystkich frontach? Niezupełnie.

Bowiem fakt, że Sławomir Antonik kandydował z list „Bezpartyjnych” nie oznacza, że rozszedł się z macierzystą Spółdzielnią Bródno. Przeciwnie, mimo startu w „obcych barwach” pan Antonik był przez całą kampanię wspierany przez bródnowską spółdzielnię oraz jej działaczy (startujących dla niepoznaki, przypomnijmy, pod pseudonimem „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza”).

Zaś w wyborach do Rady Targówka „Mieszkańcy BeTeZet” zdobyli cenne 4 mandaty i stali się „języczkiem u wagi” w wielkiej bitwie pomiędzy PO i PiS. Właśnie trwają zakulisowe targi na temat utworzenia koalicji, która będzie rządzić Targówkiem aż do 2023 roku – i niezależnie, kto zaoferuje więcej (stawiamy na PO), to spółdzielnia Bródno znów znajdzie się u władzy. Prawdopodobnie ze Sławomirem Antonikiem na czele.

 

zdjęcie na górze: Facebook/Bezpartyjni Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

44 komentarzy na temat “Klęska Sławomira Antonika w wyborach. Chociaż… może wcale nie?

 • 25 października 2018 o godz. 07:49

  Ten pan to nieszczęście spóldzielców i właścicieli mieszkań.

 • 25 października 2018 o godz. 07:58

  CHCIAL MNOSTWO BEDZIE MIAL WIELE (Warszawa – Targowek)

 • 25 października 2018 o godz. 08:01

  To byłaby tragedia dla mieszkańców Targówka. Chyba nie jesteśmy idiotami.

 • 25 października 2018 o godz. 08:01

  Ten pan co dokonał wpisu iż Sławomir Antonik to nieszczęście pomylił się i jest kompletnym cymbałem bez wiedzy co to Spółdzielnia i Spółdzielcy niech weźmie lekcje u rydzyka!

 • 25 października 2018 o godz. 08:02

  To byłaby tragedia dla mieszkańców Targówka. Chyba nie jesteśmy idiotami. Ten pan się nie sprawdził i ludzie go nie chcą.

 • 25 października 2018 o godz. 08:02

  Panie Antonik!
  Odcinek Źuromińska – Rondo Żaba jedzie sie obecnie okolo 30-40 minut!
  To SA 3 przystanki!

  Co Pan i kolesie z sm brodno z tym zrobicie?!

 • 25 października 2018 o godz. 08:13

  ~Rafał
  Nie wiem więc odpowiadam:
  Sprzeda się kolejne działki przy ul. Św. Wincentego na osiedla mieszkaniowe, żeby jechało się 60 minut. Ale za to będzie koncert Kayah w Parku Bródnowskim. Deal??

 • 25 października 2018 o godz. 09:48

  Gdy Targowek dostał 2 razy z rzędu nagrodę ” Gmina na 5 ” , portal to przemilczał , bo to takie nieistotne. Piszecie tylko negatywnie , bo ” Spółdzielnia” i Urząd nie zamieszczają reklam na ” targówek info „

 • 25 października 2018 o godz. 09:50

  po i pis powinnny się dogadać i zrobić jak na bemowie koalicje przeciw „języczkowi uwagi”
  ale to marzenie ściętej głowy a szkoda.

 • 25 października 2018 o godz. 11:01

  @Anonim
  Forum gmina na 5, jak czytamy na stronie SGH: „Jest to konferencja połączona z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom przedsiębiorczym gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców.”

  O jakie „zachowania przedsiębiorcze” wobec obsługi przedsiębiorców w naszej gminie chodzi? Może o łatwość, z jaką pozyskują u nas gruntu pod zabudowę deweloperską? A może łatwość, z jaką można u nas stawiać kolejne sieciówki? No to rzeczywiście, nasza gmina na 5.

  Z innej beczki. Kto głosuje na Spółdzielnię Bródno? Osoby, które obawiają się, że ich apartamenty z wielkiej płyty z lat 70, 80 zaczną się sypać i radni ze spółdzielni podejmą działania, aby znalazły się środki na remonty tych blokowisk? Bo innego wytłumaczenia nie znajduję. Aż tylu kolesiów popierających się nawzajem chyba nie ma, aby zdobyć 4 mandaty.

 • 25 października 2018 o godz. 11:27

  Co ma gmina do remontów bloków należących do spółdzielni, chyba cię trochę poniosła fantazja.

 • 25 października 2018 o godz. 11:44

  Jestem tu nowy, ale nie bardzo rozumiem, co ma spółdzielnia bródno do miasta czy dzielnicy. Miasto zajmuje się terenami miejskimi , terenami wspólnot mieszkaniowych – wspólnoty , a terenami spółdzielni – spółdzielnia. Każdy robi remonty na swoim terenie za swoje pieniądze i nie bardzo rozumiem, dlaczego ktokolwiek może pomyśleć ,że miasto czy dzielnica miałoby się zajmować inwestowaniem w nieswoje budynki czy grunty. Jak budynki z wielkiej płyty zaczną się walić , to zaczną i tyle. Taka jest kolej rzeczy. Te budynki miały wytrzymać 50 lat , nie dłużej, więc ich czas jest policzony . Jak ktoś ma pretensje , to proszę mieć do tych co te budynki projektowali i budowali. Nie wyobrażam sobie żeby podatki dzielnicy szły na remonty tych molochów bez znaczenia czy są to molochy jakieś wspólnoty czy jakieś spółdzielni.

 • 25 października 2018 o godz. 11:51

  Antoniak to dno . ludzie pamiętajcie się, edukacja na Brodnie dno, domy kultury najdroższe w mieście , też park bródnowski to jeden wielki syn, brak parkingów, brak nowych dróg ale budynki i osiedla powstają. rondo żaba które mogło być wielkim węzłem komunikacyjnym dla Brodna zostało zmarnowane bo metro poszło na zacisze -zadupie …. I wiele innych . jeżeli tak rzadzicie U siebie to nie dzieje się ze jest syn w Warszawie

 • 25 października 2018 o godz. 12:12

  anonim: no wlasnie jestrs nowy to siedz cicho

 • 25 października 2018 o godz. 12:15

  ” edukacja na Bródnie ” to dno. To znaczy mamy dennych nauczycieli czy wyjątkowo głupich uczniów , a może jedno i drugie ?

 • 25 października 2018 o godz. 12:18

  Ale po co metro na Żabie? Tam nie ma nic. Tory kolejowe, cmentarz, stary drewniak, stacja benzynowa, kilka oddalonych kamienic, po drugiej stronie na Starzyńskiego budynki dopiero za przystanek, pływalnio-bazarek, I jakiś jeden większy budynek przy 11 Listopada.
  Po co Targówek ma jeździć na Żabę, jak ma dwie stacje w środku osiedla? A Bródno, po co jeździć Wincentego jak będzie stacja przy urzędzie dzielnicy, a druga przy Rembielińskiej? Po co stać w korkach, żeby do mitycznej Żaby dojechać?
  Jak by jeszcze Smrek działał, to rozumiem, na piwko.

 • 25 października 2018 o godz. 12:40

  Do legion. Twój język polski to dno , czy kształciłeś się na Bródnie ?

 • 25 października 2018 o godz. 13:15

  @Anonim
  Zachowania wyborców niekoniecznie muszą być logiczne. Może wychodzą z założenia, że lepiej w radzie mieć „swoich ze spółdzielni” niż nie mieć nikogo? Może myślą, że prawdopodobieństwo podniesienia funduszu remontowego będzie mniejsze, gdy część wazonów ze spółdzielni zasiądzie w radzie i jakies publiczne pieniądze „skapną” do spółdzielni?

 • 25 października 2018 o godz. 13:44

  Należę do wyborców głosujących na listę ” pod pseudonimem Mieszkańcy Bródna Zacisza Targówka . Nie oczekuję , że coś mi ” skapnie” . Mój typ w wyborach to dobry sąsiad i porządny człowiek. Widzę, że niektórym frustratom trudni to zrozumieć.

 • 25 października 2018 o godz. 14:20

  do anonim: pozdrów wujka Antonika

 • 25 października 2018 o godz. 15:24

  Szyderstwo to lekarstwo Janusza na własną bezradność i frustrację.

 • 25 października 2018 o godz. 19:13

  może „ktoś”mi wyjaśni jak Prezes ( przedstawiciel członków spółdzielni )Spółdzielni Mieszkaniowej może SAM zdecydować że np na „tym trawniku gdzie był parking samochodowy ” wybuduje spółdzielnia BLOK.
  Przecież każdy z członków spółdzielni jest w 1-ej jakieś tam współwłaścicielem gruntu spółdzielni.
  Czy ktoś pyta o zgodę mieszkańców .Wydaję mi się że potrzeba 50% WSPÓŁWŁAŚCICIELI + 1

  Czy nie wydaje się wam że ODWOŁANIE czegokolwiek ( jakiejkolwiek decyzji władz spółdzielni ) czyli zebranie ponad 50% głosów to rzecz nieosiągalna !!!

 • 25 października 2018 o godz. 20:43

  Pan Antonik to raczej wygrany, bo cała Polska go widziała w debacie prezydenckiej. Darmowa reklama.

 • 25 października 2018 o godz. 21:35

  Tylko tą debatę mało kto oglądał – bo reżimowa TVP, ja na przykład nie, a popularniejsze fragmenty internetowe to show na przykład Krzekotowskiej i faktycznie ona zrobiła sobie reklamę.

 • 25 października 2018 o godz. 21:47

  A ja mam nadzieję że w końcu pokażą jednak Antonikowi środkowy palec i nareszcie docenią Panią Bożenę Winter! Ostatnio rozmawiałem z Panem Jerzym i stwierdził, że całe szczęście że weszli do rady dzielnicy Targówek a Antonik został za drzwiami bo nareszcie TERAZ będzie można faktycznie zadbać o dobro mieszkańców dzielnicy! Podobno Sławomir Antonik torpedował wszystkie pomysły i nie pozwalał ich realizować! Nie wiem czy to prawda ale kto wie! Mam nadzieję że teraz ten spad nie „zasili” SM Bródno! Temu panu już dziękujemy!

 • 25 października 2018 o godz. 22:01

  Ale mam klub Baseballowy chyba na bródnie nie wiem czy nie jedyny w Warszawie . Zawsze jak tak patrzę z okna to chłopaki cisną na boisku do piłki nożnej w Gimnazjum Jana Pawła. Na tej tarce bo nawierzchnia do gry to to nie jest ślizgają się i rzucają. Podziwiam ich za to . Kurcze ciekawe czy dało by się zrobić boisko baseballowe zamiast tego gówna z papierem ściernym . Zawsze nasza dzielnica by się wyróżniała na tle całej Warszawy.

 • 25 października 2018 o godz. 22:10

  O znalazłem Dragons na facebooku są .
  Z tego co kiedyś się dowiedziałem parking to teren szkoły gdy by przenieść parking to by chyba boisko się zmieściło a piłkarskie jest przecież małe na którym i tak wszyscy grają . Byłem kiedyś w Stanach i to jest jedyny według mnie sport naj bardziej nie doceniany u nas w kraju a jest super moje dzieci świetnie się bawiły i ja też jak tam graliśmy ;-) . Może nowy zarząd dzielnicy coś zrobi z tym tematem bo jest ciekawy .. Albo jakieś mniejsze boisko w Parku ? ;-)

 • 25 października 2018 o godz. 22:37

  Co baseball ?? Super nie wiedziałam że jest jakiś klub w Warszawie. Bardzo fajny pomysł . Co wy na to .

 • 25 października 2018 o godz. 22:47

  Czytając tu te wszystkie komentarze zrobiło mi się po prostu przykro. Miałam okazję poznać Pana Antonika i z nim rozmawiać. To jest naprawdę pożądny i mądry facet któremu jeszcze się chce! Jeszcze się chce pracować w urzędzie, gdzie większość to banda idiotów (bo czy wykształcony architekt, inżynier, prawnik, urbanista będzie pracował w urzędzie za marne grosze?). Najłatwiej jest komentować z kanapy i oczerniać innych. Dlaczego Targówek info nie napisze choć jednej pozytywnej notki o naszej dzielnicy? Sukcesy też odnosimy, choćby wspomniana gmina na 5-tkę, która jest dużym wyróżnieniem! Jestem studentką i już wiele razy podczas swoich badań przekonałam się, że Targówek to bardzo trudna dzielnica, podzielona na części, które nie są ze sobą spójne – bloki na Bródnie i Targówku mieszkaniowym, Zacisze z domkami jednorodzinnymi i wszystkim zapomniana część Targówka Fabrycznego, a mieszkańcy to nie mili i uczynni sąsiedzi, a wzajemni wrogowie. Z całym szacunkiem do Pana Wojciechowicza, ale nie wiem czy wiecie że też na chwilę zawitał do naszej dzielnicy. Szybko jednak stąd uciekł, bo nie miał z kim pracować – ani mieszkańcy (tak! tak! mieszkańcy) nie biorą aktywnego udziału w spotkaniach organizowanych w urzędzie, gdzie pyta się „czego oczekujecie”, a pracownicy uwikłani w różne układy i układziki (raz będąc w tej partii a później przechodząc do innej) grzeją ciepłe posadki od lat i nie chcą patrzeć w przyszłość. Każdy widzi tylko czubek swojego nosa i to co dzieje się wokół wejścia do mieszkania czy domu… Wstyd!

 • 25 października 2018 o godz. 23:18

  Nasza dzielnica nie jest wspólnotą. Może dlatego,że jest wyjątkowo katolicka. Targówkowski katolik to w większości zapatrzony w siebie snob, który lubi oczerniać, pomawiać, pluć na drugiego, bo wtedy czuje się lepszy.

 • 26 października 2018 o godz. 00:07

  Czy Weronika to nie jest przypadkiem pseudonim artystyczny pani Kwiatkowskiej z gazetki SM Bródno? Takich bzdur o Sławomirze Antoniku dawno nie słyszałem! Jakim jest lokalnym patriotą, kulturalnym obywatelem i społecznikiem miałem okazję się przekonać podczas walnego SM Bródno w czerwcu przy ul. Kawęczyńskiej! Słoma sterczała z butów panu burmistrzowi!!!

 • 26 października 2018 o godz. 00:12

  A jakieś konkrety?

 • 26 października 2018 o godz. 06:27

  Antonik niespotykanie chamski człowiek, PO niema prawa go ponownie wskazać.

 • 26 października 2018 o godz. 10:18

  @Zamyślony rodzic, to jest okazja , bo zaraz będą robić projekt przebudowy parku, z tego co słyszałem nawet trwa już przetarg . Zainteresuj się i zgłoś pomysł. Może rzeczywiście zamiast któregoś parkingu przy parku zrobili by boisko.

 • 26 października 2018 o godz. 14:27

  Słuchajcie ludzie,
  ktoś wie w których miejscach ma przebiegać 4 lub 5 linia metra? i kiedy start?
  No bo trzecia to chyba na Gocław.
  Pytam wyborców Rafałka :)

 • 26 października 2018 o godz. 14:29

  Jakie boisko??? W parku potrzeba nowych domów, a nie klepiska.

 • 26 października 2018 o godz. 16:07

  Jak ktoś chce nowy dom , to niech sobie go kupi. Na zaciszu mnóstwo domów do sprzedania, a na bródnie i targówku jeszcze więcej mieszkań, więc …. to tylko kwestia wyboru, gdzie i jak duże.

 • 26 października 2018 o godz. 20:51

  Andżela, nie wiem czy pamiętasz ale Patryczek też Ci metro oferował pod dom to może kego zapytasz? No i którym z nowych mostów w Bródna wyjedziesz Patryk też Ci powie.

 • 27 października 2018 o godz. 16:06

  ale patryczek nie wygrał, tylko rafałek, to po co się go pytać. rusz głową i nie wypisuj głupot.

 • 27 października 2018 o godz. 18:26

  Gwarancje rządowe załatwił Patryczek , więc pytanie jak najbardziej na miejscu.

 • 29 października 2018 o godz. 14:41

  Człowiek porażka, nic dla Targówka nie robi, tylko skok na stołek!!!

 • 31 października 2018 o godz. 09:38

  Fajnie by było jak by powstało boisko baseballowe w parku tylko z kim na ten temat tozmawiać . Kto pomoże . Jestem jednym z zawodników Dragons Baseball . Może ktoś będzie chętny udzielić pomocy w tej sprawie .

 • 31 października 2018 o godz. 19:33

  Szanowni Państwo. Nowi niech nie wypisują bzdur bo nie wiedzą o co chodzi…jak zobaczyłem kandydatów to powiem krótko, jedna wielka klika, i spółdzielnia i Antonik…towarzystwo wzajemnej adoracji…Stara nomenklatura sobie kasę na zmianę trzepie i grzeją stołki. Żadnych zmian a szkoda…tylu młodych wspaniałych ludzi a tu stare grzybki…ręce mi opadły i tyle…bez komentarza, nic się nie zmieni. Najgorsze to budowa deweloperów, zgody na wszystko i wszędzie, a gdzie parkingi? Zapraszam pod Galerię Rembielińska, budynki powstały a parkingi? POd blokiem i nie dla wszystkich, koszt miejsca 25 tyś. + 120 czynsz co miesiąc, to jest chore żeby dzielnica nie wybudowała miejsc postojowych albo przynajmniej zobligowała deweloperów…nóż w kieszeni się otwiera kiedy wracam z pracy i nie mam gdzie postawić auta, to jest normalne?

 • 7 listopada 2018 o godz. 21:39

  Polskie piekiełko. Szkoda mi was frustraci. Może w końcu dostrzeżcie, że problem jest w was anie ludziach sukcesu lol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.