Wybory 2018: kim i skąd są kandydaci do Rady Warszawy? Nie wszyscy są z Targówka!

33
Share

W wyborach do Rady Warszawy u wszystkich największych partii – PO, PiS, SLD, PSL – „jedynkami” są osoby spoza Targówka! Zależy wam na naszej dzielnicy? Niezależnie od poglądów, głosujcie na mieszkańców Targówka.

 

W wyborach samorządowych 21 października 2018 r. będziemy głosować kilka razy – m.in. na kandydatów do Rady Warszawy. Przypominamy, że Rada Warszawy jest dużo ważniejszym organem niż Rada Targówka. Rada całej stolicy ma realną władzę w mieście, zarządza budżetami, decyduje o największych inwestycjach – także na Targówku. Więc to głosowanie naprawdę ma znaczenie.

Rada Warszawy składa się z 60 osób. W tych wyborach w naszym okręgu (nr 7) będziemy wybierać ośmiu radnych do Rady Warszawy. Niestety, nie znaczy to, że wszyscy będą reprezentowali Targówek!

Nasza dzielnica bowiem znajduje się w jednym okręgu z Wesołą i Wawrem (tak, z dzielnicami, z którymi nawet nie graniczymy). Ba, prawo pozwala kandydować do rady Warszawy także osobom mieszkającym poza okręgiem – byle na terenie stolicy. To oznacza, że na listach wyborczych do Rady Warszawy na Targówku jest mnóstwo ludzi, którzy nie mają o naszej dzielnicy zielonego pojęcia.

Takich „spadochroniarzy” znajdziemy szczególnie na czołówkach list największych ugrupowań. Niezależnie od waszych poglądów politycznych zauważcie, że „jedynkami” u wszystkich największych partii – PO, PiS, SLD, PSL – są osoby z innych dzielnic.

Podobnie było w poprzednich latach. W kończącej się kadencji mogliśmy wybrać nawet dziewięciu radnych z Targówka, ale ostatecznie do Rady Warszawy dostały się tylko trzy osoby z naszej dzielnicy, z czego tylko jedna w koalicji rządzącej. Dlaczego? Bo wiele osób głosowało po prostu na „numery 1” swoich ulubionych partii – bez sprawdzenia, kim te osoby tak właściwie są. Efekt (kiepski na naszej dzielnicy) wszyscy znamy.

Dlatego prosimy wszystkich głosujących z Targówka, Bródna i Zacisza: bez względu na to, na które ugrupowanie oddacie swój głos, nie wybierajcie ślepo pierwszego miejsca na liście!

Warto poszperać i znaleźć kandydata, który na pewno jest z naszej dzielnicy. Żeby wam pomóc, sprawdziliśmy, w miarę możliwości, pierwsze „trójki” z każdej z list do Rady Warszawy w naszym okręgu nr 7. Nie są to więc pełne dane, ale dają pewien pogląd tak na głównych kandydatów, jak i na ugrupowania, które reprezentują.

Jeśli wiecie więcej o innych kandydatach, których nie opisaliśmy, dodajcie swoje uwagi w komentarzach. I głosujcie 21 października na mieszkańców Targówka!
Lista nr 1
BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

1 ANTONIK Sławomir Wawrzyniec, 59 lat
Mieszkaniec Targówka. Obecny burmistrz Targówka, przez lata ściśle związany ze Spółdzielnią Mieszkaniową Bródno i z jej ramienia rządzący Targówkiem w koalicji z PO. Ostatnio obrał kurs w kierunku Bezpartyjnych Samorządowców i teraz, oprócz kandydowania do Rady Warszawy, jest także kandydatem na prezydenta stolicy.

2 BARAŃSKA-WRÓBLEWSKA Anna Danuta, 55 lat
Kilka lat temu kierowała Białołęckim Ośrodkem Kultury (BOK) – lokalna prasa opisywała wtedy jej rządy, które doprowadziły BOK niemal na skraj bankructwa.

3 TRZCIŃSKI Jarosław Robert, 50 lat
Bliski znajomy Sławomira Antonika – obaj są zapalonymi motocyklistami. Wiceprezes Stowarzyszenia Kupców bazarku „Trocka”, były właściciel znanego na Targówku (niedawno zamkniętego) klubu motocyklowego Choppers z ul. Radzymińskiej, współorganizator akcji Motoserce.

4 BIERNACKA Katarzyna Władysława, 52 lata
5 TOMASZEWSKI Jacek Grzegorz, 51 lat
6 STAŃCZUK Dunia, 36 lat
7 TOMASZEWSKA Monika Sylwia, 46 lat
8 ĆWIK Tomasz, 45 lat
9 DĄBROWSKA Żaneta Izabela, 33 lata
10 WOJCIECHOWICZ Witold Czesław, 68 lat

Lista nr 2
POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE PSL

1 WRÓBLEWSKI Dariusz, 34 lata
Mieszkaniec Wawra. Współwłaściciel hotelu Arkadia Royal w Wawrze i hotelu Arkadia przy ul. Radzymińskiej na Targówku.

2 KARTON Wojciech, 67 lat
Mieszkaniec Targówka. W poprzednich wyborach samorządowych w 2014 r. kandydował do Rady Targówka z ramienia PO – ale nie został wybrany.

3 WASILEWSKI Antoni Paweł, 67 lat
W 2015 roku kandydował do Sejmu z ramienia PSL – ale nie został wybrany.

4 KACZMARCZYK Sebastian, 39 lat
5 DEREŃ Ewa Maria, 58 lat
6 BARBACHOWSKA Anna Mirosława, 50 lat
7 PACZKOWSKA Małgorzata Irena, 47 lat
8 MISIEJKO-POPKOWSKA Karolina, 34 lata

Lista nr 4
PLATFORMA .NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA PO

1 POTAPOWICZ Sławomir, 45 lat
Mieszkaniec Pragi Południe. Politolog, były wiceburmistrz i radny Pragi Południe. Przed laty wyrzucony z PO, obecnie szef Nowoczesnej w Warszawie.

2 TRETTER Tomasz Stanisław, 38 lat
Mieszkaniec Wawra. Aktualny radny Warszawy z ramienia PO. Wcześniej był w PiS – m.in. w 2006 r. kandydowal na radnego Wawra z ramienia PiS (ale nie zostal wybrany)

3 WUJASTYK Iwona, 38 lat
Mieszkanka Targówka (związana też z Ząbkami). Wcześniej radna Targówka, zaś w kończącej się kadencji była jedyną radną PO w Radzie Warszawy reprezentującą naszą dzielnicę. Niestety, jako przewodnicząca stołecznej Komisji Infrastruktury firmowała wyrzucenie do śmietnika projektu budowy Mostu Krasińskiego. Dyrektor zarządzanego przez samorząd Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury.

4 MICHALEC Beata Barbara, 54 lata
5 ZDRZAŁKA Jerzy, 65 lat
6 JACZEWSKA-GOLIŃSKA Agnieszka, 27 lat
7 WOJDA Paweł Konrad, 25 lat
8 BOJCZEW Piotr Jan, 38 lat
9 DYMOWSKA Joanna Małgorzata, 48 lat
10 UTECHT Rafał Teodor, 46 lat

Lista nr 5
SLD LEWICA RAZEM

1 ŻUKOWSKA Anna Maria, 35 lat
Mieszkanka Mokotowa. Prawniczka, anglistka, wiceprzewodnicząca mazowieckiego SLD oraz rzeczniczka prasowa SLD.

2 KLIMASZEWSKI Dariusz Romuald, 61 lat
Mieszkaniec Targówka. Doświadczony samorządowiec. Wieloletni radny Warszawy wybierany z naszej dzielnicy. W latach 2006-2010 przewodniczył komisji infrastruktury i inwestycji. W ostatnich wyborach odnotował słabszy wynik – tak jak całe SLD.

3 CZARNACKA Agata Alicja, 37 lat
Filozof polityki, działaczka lewicy, członkini Inicjatywy Feministycznej, współorganizatorka „Czarnych Protestów”. W 2015 roku kandydowała pod Sejmu z okręgu pod Lublinem – bez powodzenia.

4 KORNACKA Beata, 54 lat
5 KALSKI Stanisław, 70 lat
6 SZYMAŃSKI Andrzej Wiesław, 76 lat
7 KOZIOŁ Dariusz Krzysztof, 43 lat
8 SZULAKOWSKA Iwona, 41 lat
9 ŁOMOWSKI Zdzisław Adam, 71 lat
10 ROZENEK Dariusz Krzysztof, 56 lat

Lista nr 8
KUKIZ’15

1 MODZELEWSKI Jarosław, 31 lat
Mieszkaniec Targówka. Przewodniczący Rady Osiedla Zacisze i wiceprzewodniczący Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego. W 2014 r. (wybory samorządowe) i 2015 r. (wybory parlamentarne) kandydydował z ramienia ugrupowania Janusza Korwina-Mikke – w obu przypadkach bez powodzenia.

2 MISZCZUK Paweł Jakub, 31 lat
Mieszkaniec Białołęki, bardzo zaangażowany w sprawy tamtej dzielnicy. W poprzednich wyborach też związany z partią Janusza Korwina-Mikke, i też bez sukcesów.

3 MARTYŃSKA Marlena Urszula, 49 lat
W 2010 roku kandydowała do Sejmiku Mazowieckiego w ramach ugrupowania Prawica Rzeczypospolitej – bez skutku.

4 PRUSKA-WISZNIOWSKA Anna Maria, 51 lat
5 KOMOSA Jan Piotr, 25 lat
6 CIESIELSKI Marek Antoni, 65 lat
7 PIASECKA Agnieszka Małgorzata, 44 lata
8 OWCZAREK Magdalena, 24 lata
9 BANACH Artur Lech, 32 lata

Lista nr 9
WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

1 MACIEJOWSKI Maciej Juliusz, 40 lat
Mieszkaniec Białołęki. Swego czasu nazywany „jastrzębiem PiS”. Były radny Warszawy z ramienia PiS – wyrzucony z tej partii w 2012 r. po tym, jak nazwał ówczesnego Prezydenta RP „bydlęciem i pajacem”. Potem wyrzucony z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, gdy zwyzywał dziennikarzy TVP (w poprzednim rządzie) od „platformerskich kur…”.

2 OGRODNICZAK Ewa, 39 lat
3 KŁOS Mariusz Władysław, 48 lat
4 KIERKO Wioletta, 19 lat
5 WOJCIECHOWSKI Piotr, 39 lat

Lista nr 10
PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ PIS

1 JURKIEWICZ Cezary Andrzej, 55 lat
Mieszkaniec Wawra. Szef klubu PiS w Radzie Warszawy mijającej kadencji. Członek zarządu (wcześniej prezes) założonej przez PiS kontrowersyjnej Polskiej Fundacji Narodowej, w której jak twierdzą media, zarobił w 2017 roku ponad 300 tys. złotych.

2 ŻEBROWSKA Alicja, 53 lata
Mieszkanka Targówka. Radna Warszawy od kilku kadencji (obecnie wiceprzewodnicząca klubu PiS), gdzie jako jedyna w PiS regularnie upominała się tam o sprawy naszej dzielnicy. Pracownik kancelarii Sejmu.

3 KUBICKI Oliwer Jerzy, 32 lata
Mieszkaniec Jeleniej Góry (kilka tygodni temu przeprowadził się do Warszawy). W poprzedniej kadencji był radnym Jeleniej Góry, we wrześniu 2018 r. zrezygnował z mandatu w swoim mieście, żeby kandydować w stolicy. Jeden z najbliższych wpółpracowników Patryka Jakiego.

4 SAMONEK Ewa, 69 lat
5 ŻBIKOWSKI Piotr Jacek, 33 lata
6 BILEWICZ Jerzy Cezary, 60 lat
7 RADZIO Milena Emilia, 27 lat
8 JANIEC Stanisław, 73 lata
9 OLEJNIK Anna Helena, 24 lata
10 MACIĄŻEK Mirosław, 54 lata

Lista nr 15
MIASTO JEST NASZE – RUCHY MIEJSKIE MJN

1 MENCWEL Jan Tomasz, 34 lata
Mieszkaniec Targówka. Przwodniczący MJN, miejski aktywista, bardzo zaangażowany także w sprawy dzielnicy (np. uczynienie z ul. Kondratowicza centrum lokalnym). W głośnej sprawie mostu i trasy Krasińskiego z jednej strony będąc mieszkańcem dzielnicy jakby popierał tę inwestycję, ale będąc też działaczem MJN jakby był przeciw.

2 KLEMBOWSKA Agnieszka Joanna, 45 lat
Mieszkanka Wesołej. Jest członkiem zarządu stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej, które walczy z przebiegiem Wschodniej Obwodnicy Warszawy.

3 ZWIERZYŃSKI Maciej, 34 lata
Mieszkaniec Targówka. Harcmistrz, fotograf, aktywista z Ruchu Sąsiedzkiego – Targówek, Zacisze, Bródno.

4 FRYZA Maria Magdalena, 37 lat
5 DUMIEŃSKI Marcin Krzysztof, 29 lat
6 KOWALSKA Barbara Katarzyna, 24 lata
7 CELMER-DOMAŃSKI Piotr Mikołaj, 41 lat
8 WIECZOREK Jan Józef, 35 lat
9 JĘDRZEJCZYK Barbara, 32 lata

Lista nr 16
SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNA PIOTRA IKONOWICZA

1 PÓLKOWSKA Mirosława, 55 lat
Związana z Ząbkami. Handlarka uliczna i sprzątaczka. Członkini Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

2 OSTROWSKA Małgorzata Władysława, 64 lat
3 OLEWIŃSKA-ŚWIĄTEK Wiesława Urszula, 61 lat
4 WEŁPA Barbara Dorota, 72 lata
5 SULKOWSKI Aleksander Maria, 33 lata
6 BĄK Krystyna Janina, 71 lat
7 DUDA Oskar, 18 lat
8 KARDASIEWICZ Konrad Andrzej, 24 lata
9 WOŹNIAK Dorota Maria, 65 lat
10 NAPŁOSZEK Mirosław Jan, 52 lata

Lista nr 17
ODKORKUJEMY WARSZAWĘ. RIGCZ. TANAJNO. HAWAJSKA+

1 OWCZARCZYK Daniel Hubert, 18 lat
2 MAZUREK Aleksander, 19 lat
3 SAŁAGAJ Nikodem Artur, 18 lat
4 KOSIOREK Andrzej, 19 lat
5 MRÓZ Mateusz, 19 lat
6 TARKOWSKA Dominika Anna, 19 lat
7 PUDLARZ Magdalena, 19 lat
8 JAŚKIEWICZ Katarzyna Maria, 19 lat
9 WIADROWSKA Paulina, 20 lat

Lista nr 18
JAN ŚPIEWAK – WYGRA WARSZAWA

1 BOROWSKI-MONKIEWICZ Maciej Olaf, 33 lata
Mieszkaniec Targówka. Działacz partii Razem. Założyciel Ruchu dla Zmian w Spółdzielni “Bródno” – pozwany przez Spółdzielnię do sądu, po tym jak zaangażował się w nagłaśnianie nieprawidłowości w SM Bródno (proces trwa).

2 PIEKARSKA Magdalena Joanna, 22 lata

3 DROZDA Łukasz, 27 lat
Mieszkaniec Wawra. Inżynier planowania przestrzennego.

4 WOLNIK Magdalena Klaudia, 29 lat
5 RAWSKI Tomasz, 33 lata
6 MAZUREK Mirosława Wiesława, 74 lata
7 WĘGOROWSKI Bogusław, 65 lat
8 TAPEREK Marta Magdalena, 28 lat
9 WUJCIK Radosław Krzysztof, 38 lat
10 BOROWSKA-KAZIMIRUK Sylwia, 27 lat

Lista nr 20
ŚWIATOWY KONGRES POLAKÓW

1 SZMYT Wirginia Janina, 79 lat
Mieszkanka Ochoty. Działaczka społeczna zanagażowana w sprawy seniorów. Konsultant ds. Integracji Wielopokoleniowej Światowego Kongresu Polaków. Oraz najstarsza… didżejka w Polsce, występująca pod pseudonimem DJ Wika.

2 KACPERCZYK Ryszard, 73 lata
3 LEMPEK Krystyna, 68 lat
4 BUDZYŃSKI Marcin, 28 lat
5 FOKS Agata Łucja, 35 lat
6 JEDLIŃSKI Tomasz Piotr, 34 lata
7 TARASIUK-KOSTRO Jowita, 43 lata
8 BIELECKA Ewa, 43 lata
9 ZABŁOCKI Czesław, 62 lata

Lista nr 22
JACEK WOJCIECHOWICZ – AKCJA WARSZAWA

1 WOJCIECHOWICZ Jacek Piotr, 55 lat
Mieszkaniec Wesołej. Także kandydat na prezydenta Warszawy. Poseł na Sejm w latach 2004-2006. W latach 2006-2016 wiceprezydent Warszawy z ramienia PO. Na samym początku kariery politycznej w latach 2002-2004 był też, o czym mało kto pamięta, wiceburmistrzem Targówka.

2 ZAWISTOWSKI Grzegorz Jerzy, 66 lat
Mieszkaniec Targówka. W latach 2006-2013 (i przez chwilę w 2014) burmistrz Targówka z ramienia PO, który utracił jednak poparcie swojej partii w wyniku „kanapowych” rozgrywek pomiędzy PO, PiS i Spółdzielnią Bródno. Teraz, po czeroletniej przerwie, próbuje wrócić do lokalnej polityki.

3 SARRACH Teresa, 66 lat
Mieszkanka Wawra.

4 BOROWIECKA Sandra Paulina, 30 lat
5 TACIAK Ludmiła, 52 lata
6 BROŻYNA Sebastian Wojciech, 37 lat

 

Przeczytaj też przed głosowaniem:

Na kogo głosować do Rady Targówka? (kliknij tutaj)

Największe sukcesy i porażki samorządu na Targówku w tej kadencji (kliknij tutaj)

 

zdjęcie na górze: sesje Rady Warszawy odbywają się w Sali Warszawskiej PKiN/ fot. UM Warszawa

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx