Wybory 2018: sukcesy i porażki samorządu na Targówku w tej kadencji | targowek.info

Wybory 2018: sukcesy i porażki samorządu na Targówku w tej kadencji

Cztery lata to całkiem dużo czasu. Co w tym czasie udało się rządzącym Targówkiem i Warszawą zrobić w naszej dzielnicy?

 

Nim pójdziemy do wyborów 21 października 2018 r., przypomnijmy sobie największe sukcesy i porażki samorządu podczas kończącej się kadencji. Poniższa lista dotyczy zarówno działań władz Warszawy (w temacie naszej dzielnicy), jak i samych władz Targówka. Nie rozdzielamy ich, gdyż partia rządząca całą stolicą była też przez cały czas w zarządzie dzielnicy.

 

CO UDAŁO SIĘ ZROBIĆ

 • BUDOWA METRA – na Targówku zbliża się już do szczęśliwego zakończenia, na Zaciszu i Bródnie prace powinny ruszyć lada tydzień. O ile nie zatrzymają tego kłopoty finansowe wykonawcy, firmy Astaldi (ale te kłopoty to już nie wina urzędników).
 • TRASA ŚWIĘTOKRZYSKA – rodziła się w bólach i bezsensownych protestach na Pradze, powstała okrojona z rezerwy pod tramwaj, lecz jest: nowe połączenie Targówka z Pragą pod torami kolejowymi. Które mogłoby być bardziej użyteczne, ale… czytajcie niżej.
 • projekt nowej ul. Kondratowicza – budzi kontrowersje, jak wszystko, ale mimo to zaplanowanie już teraz jak ma wyglądać główna ulica Bródna po zakończeniu budowy metra, jest jednym z nielicznych przykładów wizjonerstwa w naszej dzielnicy. Jeśli nie jedynym.
 • przebrnięcie przez reformę edukacji – likwidacja gimnazjów, zafundowana nam przez partię rządzącą Polską, spowodowała wielki chaos i duże koszty (tak ludzkie, jak i finansowe), więc plus dla samorządowców z Targówka za w miarę sprawne opanownie tego bałaganu. Wszędzie, oprócz szkół na Zaciszu, o czym poniżej.
 • remonty boisk szkolnych, balony na boiskami w zimie – chyba już nie ma podstawówki w dzielnicy, która miałaby stare boisko z krzywymi bramkami. Ogólnie szkolnictwo to dziedzina, której radni i urzędnicy z Targówka nie muszą się wstydzić. Oczywiście poza Zaciszem.
 • budowa dróg rowerowych – mieszkańcy narzekali (słusznie) na mozolne tempo robót, jednak ścieżki rowerowe przybywały regularnie przez całą kadencję tego samorządu. Rembielińska, Wysockiego, Radzymińska itd. – 4 lata temu większości z nich nie było.
 • poprawa bezpieczeństwa na ulicach – było sporo frezowań nawierzchni, nowe latarnie, doświetlenia przejść dla pieszych. Wincentego, Rembielińska, Krasnobrodzka i wiele innych ulic całkowicie w ostatnich latach się zmieniło. Do ul. św. Wincentego wracamy jednak poniżej.
 • przebudowa kortów tenisowych na sensoryczny plac zabaw – to drobiazg, ale dobre podsumowanie działań samorządu w tej kadencji: w sprawach małych, jak place zabaw, nasi urzędnicy działali całkiem skutecznie. Gorzej z większymi i poważniejszymi inwestycjami…

CZEGO SIĘ NIE UDAŁO ZROBIĆ

 • MOST I TRASA KRASIŃSKIEGO – wielka kompromitacja władz Warszawy i zmarnowanie 30 milionów złotych. Po wykonaniu projektu, zdobyciu pozwoleń i decyzji, przeprowadzeniu konsultacji, rządzący stolicą w ostatniej chwili wyrzucili inwestycję do śmietnika, uginając się przed grupą krzykaczy z Żoliborza – i skazując Bródno na kolejne dekady stania w korkach.
 • NOWOTROCKA – prawdziwy symbol nieudolności samorządowców. Ta ważna droga obiecywana była przez obecnie rządzącą partię m.in. przed wyborami w 2006 i 2010 roku, potem na Euro 2012, na otwarcie metra, jako „pocieszenie” po moście Krasińskiego… ale nie powstała do dziś. Teraz obiecują ją w aktualnej kampanii wyborczej.
 • ROZBUDOWA SPALARNI ŚMIECI – forsowana przez miasto od lat, dziś jest bardzo bliska finalizacji. Wkrótce powiększony o 750% zakład będzie spalał 300 tys. ton śmieci rocznie, a na Targówek będą się zjeżdżały śmieciarki z całej Warszawy. Samorząd zadowolił się pieniędzmi z rekompensaty, za które zbudowano promenadę nad kanałkiem i parę skwerków.
 • REMONT TORÓW TRAMWAJOWYCH – kosztujący 70 mln zł remont na Bródnie spowodował przyspieszenie jazdy tramwajów o 3 minuty. Fajnie – tyle, że obyło się to kosztem zlikwidowania popularnych przystanków przy ul. Julianowskiej. Mieszkańcy protestują już trzy lata, a Tramwaje Warszawskie kręcą, grają na zwłokę i udają, że cokolwiek chcą zmienić…
 • OBWODNICA ŚRÓDMIEŚCIA – kolejny projekt obiecywany od lat. Udało się dojść do etapu konsultacji i projektowania trasy, ale do budowy jeszcze daleko. Jednak największą porażką jest zaplanowanie jednopoziomowych skrzyżowań z Trasą Świętokrzyską i przy ul. św. Anny. Czyli: pojedziecie bezkolizyjnie obwodnicą przez pół Warszawy, a na Targówku czerwone światło i korek.
 • TRASA ŚWIĘTOKRZYSKA – pamiętamy, że zaliczyliśmy trasę Świętokrzyską do sukcesów miasta. Tyle, że powstał tylko jej mały odcinek, ważny, lecz słabo skomunikowany z resztą dzielnicy. Trasa byłaby naprawdę użyteczna, gdyby ją przedłużyć dalej, w kierunku Ząbek – co jednak nie jest planowane, bo drogę blokuje…. ogród – przy starej willi, remontowanej na dom kultury.
 • sortownia drobiu – jedno, to że na taką uciążliwą inwestycję w ogóle zgodzono się na bródnowskiej ul. Staniewickiej niedaleko domów. Drugie, że władze dzielnicy po cichu wydały pozwolenie na tę budowę, bardzo się starając, żeby nikt się nie dowiedział i nie protestował. Prawie się udało…
 • parkingi Park&Ride – za kilka miesięcy na Targówku Mieszkaniowym zostanie otwarte metro – i tysiące ludzi będą chciały do niego dojechać samochodami. Gdzie zaparkują? Nie wiadomo, bo pracy nad wielopoziomowymi parkingami utknęły na etapie planowania. Zresztą – nie wiadomo nawet, jak ludzie odjadą do metra, bo nowych dróg, o czym pisaliśmy, też brak.
 • szkoła i przedszkole na polu PGR – kolejna wielka porażka obecnych władz Targówka. To miała być sztandarowa inwestycja dzielnicy, ale urzędnicy wdali się w awanturę w deweloperem, a potem źle oszacowali koszty inwestycji. Efekt: budowa szkoły, która powinna trwać od roku i zostać być otwarta w 2019 r. odsuwa się w nieznaną przyszłość.
 • katastrofa szkoły nr 52 na Zaciszu  – najlepsza podstawówka w dzielnicy jest od dawna przepełniona . W tym roku była zmuszona otworzyć już trzecią filię – na krótko, bo zamknął ją Sanepid. Teraz dzieci gnieżdżą się w głównym, ciasnym budynku, a władze i radni rozkładają ręce. I nie tylko tam – podobne przeludnienie jest w drugie szkole na Zaciszu, SP 84, która ma już cztery różne adresy.
 • rewitalizacja Parku Bródnowskiego – pomysł sam z siebie dobry, lecz fatalnie zrealizowany przez władze Targówka. Projekt remontu przedstawiony po pseudokonsultacjach, z forsowaną na siłę budową „mediateki”, spowodował liczne protesty mieszkańców. Ostatecznie dzielnica wycofała się z dużej części pomysłów, a wykonanie reszty zaczyna się powoli oddalać.
 • remont Łodygowej – planowany co najmniej od 10 lat, wielokrotnie opóźniany i przesuwany, wreszcie kilka miesięcy temu się rozpoczął. Tyle, że kiepsko przygotowane prace straszliwie się ślimaczą, inwestycja łapie kolejne opóźnienia, a tysiące okolicznych mieszkańców żyją na placu budowy.
 • remont św. Wincentego – wyżej wspominamy, że udało się w tej kadencji wyfrezować ul. Wincentego. Super – tyle, że przecież od lat jest planowana generalna przebudowa tej wciąż zakorkowanej, ważnej drogi. Obecnie jest ona odłożona na „świętego Nigdy”, a na świętego Wincentego władze szykują nowe skrzyżowanie i światła.
 • dojście do stacji PKP Zacisze Wilno – to nawet byłoby śmieszne, gdyby nie było żałosne. Mija już pięć i pół roku od zbudowania (przez dewelopera) przystanku kolejowego, a całe Zacisze wciąż nie ma do niego dostępu. Coś zaczęto planować dopiero w zeszłym roku – ale budowa dojścia do stacji wciąż jest odległą przyszłością.
 • oddanie dzielnicy deweloperom – to udało się władzom dzielnicy zrobić, ale nie uważamy tego za sukces samarządowców. Skuszeni nadchodzącym metrem deweloperzy w tej kadencji dosłownie zalali dzielnicę nowymi projektami mieszkaniowymi, bez problemów dostając od urzędników zgody na budowę dziesiątek bloków – na polu PGR, przy Malborskiej, wzdłuż Rembielińskiej, między Wysockiego a torami kolejowymi itd. I pewnie tak musi być – ale nie poszły za tym żadne inwestycje w poszerzenia dróg, poprawę komunikacji, powiększenie szkół, przychodni itp. Mieszkańców w naszej dzielnicy przybywa w zawrotnym tempie, ale infrastruktura pozostała bez zmian na poziomie praktycznie sprzed 30 lat. I jedna ogólnomiejska budowa metra, w dużej mierze za pieniądze Unii Europejskiej, tego nie zmieni.

KTO ZA TO ODPOWIADA

Przypomnijmy, że w skali Warszawy całą władzę w kadencji 2014-2018 r. sprawowała Platforma Obywatelska. W radzie Warszawy znalazło się zaledwie troje reprezentantów naszej dzielnicy: Iwona Wujastyk z rządzącej PO, oraz Alicja Żebrowska i Ewa Samonek z PiS.

Natomiast w samej dzielnicy Targówek, przez całą kadencję rządzi nami koalicja Platformy Obywatelskiej oraz radnych klubu „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (pod którą to nazwą kryją się działacze Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno).

Burmistrzem Targówka w tym czasie był i jeszcze jest Sławomir Antonik, wywodzący się ze ścisłego kierownictwa Spółdzielni Bródno, ale obecnie kandydujący na urząd prezydenta Warszawy z ramienia „Bezpartyjnych Samorządowców”.

Radnymi Targówka w kadencji 2014-2018 byli (stan na dzień dzisiejszy):

Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza (Spółdzielnia Bródno):
– Duczman Jacek
– Gapys Andrzej
– Poczesny Zbigniew
– Winter Bożena

Platforma Obywatelska:
– Górska-Manczenko Katarzyna
– Jamiński Michał
– Kozielska Dorota
– Kunowski Jędrzej
– Miszewski Krzysztof
– Miśkiewicz Jolanta
– Mroczek Joanna
– Szajkowski Bartosz

Prawo i Sprawiedliwość:
– Bittel Andrzej
– Cichocki Tomasz
– Dąbrowski Andrzej
– Golec Grzegorz
– Jankiewicz Maciej
– Marczyk Janusz
– Skłodowski Marcin
– Suzdalcew Urszula
– Waszczak Marek
– Wąsik Cezary

Radni niezrzeszeni:
– Harasim Witold (SLD, blisko związany z PO)
– Rybak Jacek (odszedł z PO)

To właśnie te partie i te osoby miały największy wpływ na to, co wydarzyło się – i nie wydarzyło – na Targówku w latach 2014-2018. Zdecydowana większość z nich kandyduje ponownie w obecnych wyborach, zdecydowana większość na czołowych miejscach w swoich partiach.

Czy zasługują na ponowny wybór 21 października? Decyzja należy od was: czytelników targowek.info, czyli mieszkańców Targówka.

Na koniec szybkie wyjaśnienie dla czytelników, którzy nas nie do końca znają: targowek.info nie jest związany z żadną partią (ani rządzącą, ani opozycyjną), z żadnymi spółdzielniami ani aktywistami. Jest to bezstronne podsumowanie kadencji samorządu 2014-2018 na Targówku zrobione przez nas – mieszkańców dzielnicy Targówek.

Chcecie coś dodać do tej listy? Pamiętacie inne sukcesy lub porażki samorządu w tej kadencji? Zapraszamy do komentowania pod artykułem.

zdjęcie na górze ilustracyjne : bloki na Targówku / fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

54 komentarzy na temat “Wybory 2018: sukcesy i porażki samorządu na Targówku w tej kadencji

 • 12 października 2018 o godz. 10:22

  Remont Ossowskiego, Handlowa, Myszkowska – chyba na pomarańczowo, bo nie wiadomo czy się skończy o czasie. Coraz bardziej widać, że raczej nie.

 • 12 października 2018 o godz. 10:32

  Pozwolę sobie zauważyć że w Polsce po zmianach dokonanych przez PiS przechodzimy na emeryturę, kobiety w wieku 60 lat a mężczyźni 65.
  Wybierajmy do władz samorządowych ludzi młodych!
  Ludzi zdrowych, kreatywnych i chętnych do wytężonej pracy.
  Pomyłką jest wybieranie do tej odpowiedzialnej działalności osób pobierających z ZUS dodatek pielęgnacyjny!
  Dajmy też odpocząć tym którzy pomimo młodego wieku zawiedli, mam na myśli między innymi Jędrzeja Kunowskiego.

 • 12 października 2018 o godz. 10:44

  Wszystko czego nie udało się zrobić zawdzięczamy Partii rządzącej na w Warszawie czyli Po i jej sojusznikom .A zarzucanie zaniechań opozycji jest zwyczajnym kłamstwem .

 • 12 października 2018 o godz. 10:45

  Do minusów dołożyłbym jeszcze cyrk wokół bazarku na Trockiej i poszukiwaniu dla niego lokalizacji przez 3 lata, w efekcie przez rok bazarku nie było, bo grupa KODowców, czy innych ZOMOwców blokowała jego powstanie. Do tego brak porozumienia w sprawie pętli 512, w efekcie czego wielkie autobusy jeżdżą osiedlowymi uliczkami Zacisza, nie mając możliwości skrętu. I jeszcze brak dojazdu, a nawet dojścia do przystanku Wilno od strony Zacisza. O odwodnieniach ulic np. Ks. Ziemowita, czy jakości nawierzcni przy ul. Blokowej to nawet żal wspominać.
  Na plus – oferta i działalność DK Targówek – jak na te możliwości, naprawdę sporo.

 • 12 października 2018 o godz. 11:20

  Na stronie ZMID został ogłoszony przetarg na budowę Nowo-Trockiej. Termin otwarcia kopert 22.10.2018.

 • 12 października 2018 o godz. 11:23

  Duczmam , pisiory, pełowcy i inni to idą do rady tylko po jedno. Po łatwą kaskę :)
  TYCH MINUSÓW JEST O WIELE WIĘCEJ. I NIE SĄ TO DROBNOSTKI, TO SĄ NAPRAWDĘ POWAŻNE PROBLEMY.

  A ANTONIK NA PREZYDENTA TO JEST DŻOŁK ROKU :)

 • 12 października 2018 o godz. 12:33

  Błagam, nie głosujcie według klucza partyjnego, bo znów wygrają kandydaci z PO lub PiS. Nie dajcie się manipulować mediom, że niby między tymi partiami jest jakaś walka ideologiczna. Nie głosujcie na nikogo z tych partii, bo jest to gwarancja nijakości.

 • 12 października 2018 o godz. 13:13

  Błagam, nie głosujcie również na zrzeszenie Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza (Spółdzielnia Bródno): Ci ludzie nic nie zrobią dla Zacisza!!

  Towarzystwo spółdzielniane, ma głównie na celu interesy SP Bródno,czyli interesy Zarządu Spółdzielni a nie mieszkańców czy spółdzielców.
  Oddanie na nich głosu to kolejne aferki i hucpa w stylu- rozdawnictwo „znajomym królika” mieszkań w nowo planowanych Bródnowskich blokach , czy intensywna zabudowa Bródna kosztem likwidacji terenów wspólnych , zieleni i przestrzeni.
  Pamiętajcie również o masowej wycince drzew i roślinności wykonanej przez spółdzielnię w celu uzyskania nowych miejsc pod zabudowę.

 • 12 października 2018 o godz. 13:44

  Czy coś wiadomo kiedy wreszcie położą asfalt na ul. Kościeliskiej i Krośniewickiej? Sfrezowali i dalej nic.

 • 12 października 2018 o godz. 13:50

  Nie rozumiem sensu takiego podsumowania…
  Za cztery lata będziemy sobie mówić że Jaki/Trzaskowski nie zbudował trzech nowych linii metra?
  Przecież wiadomo, że 3/4 tego co obiecywano nie da się zrobić w ciągu jednej kadencji.

  Wystarczy zadać sobie pytanie – czy da się zbudować na raz Metro, place zabaw, Most i Trasę Krasińskiego, Obwodnicę Śródmiejską, Trasę Świętokrzyską, szkołę i przedszkole i jeszcze parę innych rzeczy?? Nawet gdybyśmy mieli budżet 20 razy większy to i tak by się nie dało bo nie byłoby rąk do pracy.

  Ludzie, którzy głosują na kogoś kto najwięcej obiecał są po prostu głupi…

 • 12 października 2018 o godz. 14:05

  Mateusz Kluźniak – święte słowa.

  Duma -obiecanki cacanki, nie ciesz się tak .Otwarcie przetargu to nie sukces a zwykły chwyt przedwyborczy. Po wyborach przetarg zostanie anulowany i to tyle będzie w temacie. Po raz kolejny jak bumerang, Nowo-Trocka wróci przed kolejnymi wyborami.

 • 12 października 2018 o godz. 14:30

  Co z tą Kościeliską??? 6 tygodni cyrk. Tak samo było z Sawy, Króla Artura, Fausta, Guliwera. Szumne nazwanie naprawy naqwierzchni na tych ulicach trawało 7 tygodni, bez żadnych informacji dla mieszkańców i polegalo na kosmetycznych poprawkach wjazdów w nie przejezdne ulice.

 • 12 października 2018 o godz. 14:41

  Mateusz Kluźniak. Onintonronia od 5 kadencji i ciągle nic.
  Duma, nie kłam. Chodzi i sam projekt, a nie budowę. Do budowy minie jeszcze z 10 lat.

 • 12 października 2018 o godz. 14:49

  NIE CHCEMY PARK AND RIDE W ŚRODKU OSIEDLA! NIECH BUDUJĄ NA PĘTLI JAK MŁOCINY GDZIE SĄ BUSY DALEKOBIEŻNE BUSY DO ŁOMIANEK JABŁONNEJ LEGIONOWA I BIAŁOŁĘKI ORAZ TRAMWAJE Z BIELAN! NIE RÓBMY TEGO NA TARGÓWKU!

  NIE DLA SORTOWNI DROBIU W TAKIEJ DZIELNICY!
  NIE DLA SPALARNI ŚMIECI!

  JAK TO OPROTESTOWAĆ?

 • 12 października 2018 o godz. 14:53

  Zdecydowanie popieram komentarze powyżej dotyczące głosowania, lepiej dać innym szanse, a nie głosować na „mniejsze zło”, bo to może ciągnąć się bez końca… wygrywa PO i wszędzie jest krytyka PO, więc potem wygrywa PiS i wszędzie jest krytyka PiS, żeby potem znowu wygrało PO i w ten sposób nic się nie zmienia na lepsze.

 • 12 października 2018 o godz. 15:03

  Zabieram głos w imieniu mieszkańców Zacisza.

  Porażki to prowadzone procesów remontów dróg

  Ostatnimi czasy połowa dzielnicy jest rozkopana w rozumieniu FREZOWANIA

  Od wielu tygodni ulice sa zniszczone, nie przejezdne, Ostre frezy niszczą opony

  TRAGEDIA

 • 12 października 2018 o godz. 15:15

  Kolejna osoba, która chce zdobyć łatwy pieniądz za zasiadanie w Radzie Dzielnicy.

 • 12 października 2018 o godz. 15:33

  do mamonki
  kogo polecasz do rady dzielnicy z Zacisza ? kto coś zrobi dla Zacisza ? czy wszyscy pozostali kandydaci oprócz sm b są ok ? . pytam powaźnie

 • 12 października 2018 o godz. 15:43

  Na listach Koalicji Obywatelskiej znajdziecie również kandydatów Nowoczesnej – same nowe twarze w polityce, młodzi ludzie, może warto na nich postawić? Justyna Rucyk, Marcin Zadrożny, Wojciech Perkowski – to trójka Nowoczesnej na liście KO w naszej dzielnicy.

 • 12 października 2018 o godz. 15:48

  Nie należy głosować na tych, których plakaty wiszą na latarniach (i to kiepskie plakaty). Gdyby tak zwykli
  obywatele obwiesili latarnie ogłoszeniami, to by dopiero było! A ci to co? Święte krowy? Kto ma inklinacje do naginania prawa, gdy nie jest jeszcze radnym, ten całkiem będzie miał gdzieś prawo, gdy radnym zostanie.

 • 12 października 2018 o godz. 15:50

  Do GWS2016, jakie brak porozumienia w sprawie pętli 512? Nowa pętla została wybudowana jakieś rok temu. A wcześniej po zamknięciu starej pętli przez parę lat 512 jeździło w jedną stronę Wincentego. Teraz sytuacja jest chyba już najlepsza. 512 jako linia dedykowana Zaciszu obsługuje znacznie więcej tego rejonu niż kiedykolwiek wcześniej, mieszkańcy okolic ulicy Rolanda mają blisko do tej linii, a jeszcze parę lat wcześniej nic nie jeździło tą ulicą. Autobusy jak widać jeżdżą po Zaciszu i skręcają więc pod względem mieszkańców jest to jak najbardziej właściwa trasa i nikt z tego powodu nie powinien tu narzekać.

 • 12 października 2018 o godz. 16:06

  Czy można również przedstawić jak wyglądają skuteczność realizacji projektów ze wsparciem UE? Ile środków zostało wykorzystanych na poczet rozwoju infrastruktury i dzielnicy?

 • 12 października 2018 o godz. 16:27

  najważniejsze to iść i zagłosować. każdy głos się liczy

 • 12 października 2018 o godz. 16:33

  A oddanie Zalewu na Bardowskiego prywatnemu zarządcy który prowadzi tam Wakefarmę i niszowe atrakcję dla dobrze uposażonych?

 • 12 października 2018 o godz. 16:44

  Moim zdaniem totalną porażką władz są zaniedbane tereny wokól starego cmentarza żydowskiego okolice ulicy Rogowskiej. Udało się jedynie położyć kawałek chodnika. Teren, który powinien być wizytówką dzielnicy, jest jednym wielkim byle czym, placem manewrowy, wątpliwym parkingiem, a ustronne zakamarki bywają szaletem publicznym. Może nowo rządzącym uda się ten teren uporządkować i żeby był on godnym terenem nowoczesnej Warszawy.

 • 12 października 2018 o godz. 17:11

  Jeden z kandydatów z partii Płaszcza i Szpady z Zaciszu wpisał sobie jako sukces projekt dojścia do stacji Wilno. Bareja wiecznie żywy

 • 12 października 2018 o godz. 17:38

  Jesteście nudni z tymi przystankami tramwajowymi… Co zlikwidowali? Bolesławicką. Pod naporem starych dziadów z Rembielińskiej przeniesiono Julianowską do tyłu. Kłamiecie jak PiS i PO.

 • 12 października 2018 o godz. 18:15

  statystycznie rocznie umiera około 1% Polaków, więc w ciągu ostatnich 4 lat zmarło na Targówku około 5 tys. ludzi, ale nie wiem czy to na zielono czy na pomarańczowo

 • 13 października 2018 o godz. 10:11

  Remont św. Wincentego – wyżej wspominamy, że udało się w tej kadencji wyfrezować ul. Wincentego. Super – tyle, że przecież od lat jest planowana generalna przebudowa tej wciąż zakorkowanej, ważnej drogi. Obecnie jest ona odłożona na „świętego Nigdy”, a na świętego Wincentego władze szykują nowe skrzyżowanie i światła. – Zdecydowanie można zaliczyć to na plus ekipie rządzącej.

 • 13 października 2018 o godz. 13:51

  Plany rozbudowy spalarni śmieci to największa porażka obydwu stron konfliktu.
  Spalarnie należy WYBURZYĆ i przenieść np. w miejsce dawnej zwałki – Tam teren jest już wystarczająco zatruty a nie tu truć Targówek…
  Jeżeli ktokolwiek wierzy w te dane o czystości powietrza wokół spalarni to albo nie ma pojęcia albo jest kompletnym kretynem , dającym się nabrać na te wyniki.

  No i ten wszechobecny smród… Wystarczy przejechać się w okolice spalarni latem np. na rowerze a wymioty gotowe.

 • 13 października 2018 o godz. 14:12

  Spalarnia ?
  Sortownia drobiu ?
  Przepraszam, czy Targówek ma się kojarzyć wszem i wobec z brudem, smrodem i zarazkami ?

  Nie ma na kogo głosować.
  Jedni płaczą że nie mogą zrealizować, bo nie mają na to funduszy, inni wskazują pierwszych że im się to nie udało.

  Dla mnie kandydat dbający o dzielnicę, to taki kandydat, który będzie walczył z tym a nie proponował dodatkowe „atrakcje” mieszkańcom.
  Walczmy o zieloną dzielnicę, bo jak na razie to przodujemy na mapie pt. „Zanieczyszczenia w Warszawie”.

  Dokładnie ten sam motyw dotyczy Nowotrockiej. Na co komu ona tak naprawdę ? Jest Trocka, niczym jak w filmach Barei otwierana przez obecnie rządzącą ekipę Targówka.. Tak jakby to był jakiś wyczyn.. a nie tylko naprawa zniszczonej wcześniej drogi na potrzeby metra.

  Stawiajmy na metro – tak, tu jest sens.. Jeżeli metro dojedzie aż do Białołęki, zmniejszy się ruch kołowy przez Targówek o ponad 50% i żadna tam Nowotrocka nie będzie nikomu do niczego potrzeba. To tylko wymyk , by międzynarodowe tiry mogły szybciej przeprawiać się przez Warszawę.

  Następna sprawa.. Który KRETYN zaakceptował blokadę wylot Zamiejskiej w Trocką, tworząc skrzyżowanie dróg Zamiejska/Pratulińska/ Askenazego, Wyjazd z dwóch osiedlowych uliczek w główną, którą ma być Pratulińska. Taaak. Trocka będzie tym odciążona, za to węzeł Askenazego/Zamiejska/Pratulińska będzie jednym, nigdy nie kończącym się koszmarem.

  Takich kwiatków jest mnóstwo. Nie dajcie się ludzie nabierać. Nie wybierajmy mniejszego czy większego zła. Dajmy szansę innym, nie ważne na którym.

 • 13 października 2018 o godz. 15:57

  Do mieszkaniectargowka. Ulica Wincentego nie zostanie przebudowana z jednego prostego powodu. W okolicach Rogowskiej odnaleziono szczątki pochowanych Żydów, w miejscu gdzie kiedyś był cmentarz żydowski. Miasto spytało rabina czy można przenieść, a on ZAKAZAŁ bo wg judalizmu tam gdzie pochowano człowieka, to na wieki wieków i nie wolno przenosić. To już wiesz czemu. Przy okazji HGW to na rękę, bo nie musiała wydawać tyle mamony na wyburzanie budynków pod drogę. Teraz masz osiedle na polu PGR to na 200% ulicy nie poszerzysz bo będą protesty iż droga pod oknem i halasuje.

 • 13 października 2018 o godz. 16:17

  Nawet , gdyby , projektowana spalarnia miałaby najlepsze filtry na świecie, to wyobraźcie sobie co się stanie , jak ulegnie awarii.
  Mamy wtedy ekologiczny Czarnobyl i smród niespalonych składowanych śmieci niosący się na całą okolicę i sąsiednie Gminy.
  I co wtedy powiedzą ci mądrzący się o technologii spalania śmieci. Otóż nic nie powiedzą , tylko rozłożą ręce i powiedzą trudno, stało się.
  To niech sobie zabiorą tę spalarnię w bardzo dobre miejsce , do którego będzie blisko z każdego miejsca Warszawy.
  O czym mowa ?
  O Pałacu i Placu Defilad. Jeden komin więcej na pałacu kultury i rozwiązany problem . Problem z lokalizacją spalarni, bo z każdego miejsca Warszawy mniej więcej taka samo daleko, problem reprywatyzacji tego miejsca, bo nikt nie będzie go chciał. :). Niech się trują wszyscy po równo.
  Niech odrobinę spadną ceny mieszkań w centrum, a nie na Targówku.
  Kto zrekompensuje mieszkańcom Targówka i okolic strat wynikających z budowy spalarni śmieci, strat zdrowotnych , wartości działek , domów i mieszkań w okolicy, a co ze smrodem ze śmieciarek, przecież ich ilość wzrośnie dziesięciokrotnie, a na wodę nie jeżdżą.

 • 13 października 2018 o godz. 17:26

  No to juz wiem na kogo NIE glosowac. Wciaz nie wiem na kogo glosowac

 • 13 października 2018 o godz. 20:09

  Rozbudowana spalarnia niby ma być najnowocześniejsza na świecie ;).
  A teraz mała zagadka: co się stanie jeśli taka spalarnia ulegnie awarii? Jak nic będziemy mieli ekologiczny Czarnobyl, smród zgromadzonych niespalonych śmieci niosący się po okolicy i okolicznych gminach , tabuny szczurów i innych insektów,
  I druga zagadka : kto zrekompensuje mieszkańcom utratę zdrowia nie tylko przez spalarnie, ale przez syf ze śmieciarek, które będą tabunami jeździć do spalarni , a na wodę nie jeżdżą , a potem wracać, a następnie po spaleniu śmieci , co będzie się działo z pozostałościami, bo nic tak do końca się nie spala, więc będą przyjeżdżać kolejne ciężarówki po ten niespalony syf i co z tym się będzie działo?
  Poszukajcie sobie inne miejsce na spalarnię niż Targówek. A może by tak na wiejskiej ?

 • 13 października 2018 o godz. 20:11

  !

 • 13 października 2018 o godz. 21:09

  Jednym słowem w latach 2014-2018 rządziła PO i nic się nie udało zrobić.
  Czyli im już dziękujemy- wybieramy kogoś innego.
  WSZYSCY TYLKO NIE PLATFORMA.

 • 13 października 2018 o godz. 22:14

  Panie Artur Domagała kretynem to powinien Pan nazwać Siebie.Takiej ignorancji i nieuctwa dawno nie widziałem.

 • 13 października 2018 o godz. 22:23

  A co będzie jeśli nastąpi awaria tej dużej rozbudowanej spalarni, a wiadomo , że warszawiacy nie zaprzestaną na ten czas produkować śmieci ? Skończy się jak nic ekologicznym Czarnobylem, zwałką śmieci na teren , smród , szczury i wszelkie robactwo.

 • 13 października 2018 o godz. 22:58

  Moj sasiad z Zacisza startuje. Ja stawiam na niego. Sasiad Łukasz Lewandowski. Energiczny, wyksztalcony…etc..tylko ten PiS. Niemniej lepszego nie widze z Zacisza. Od lat Zacisze zostalo zaniedbane:/

 • 14 października 2018 o godz. 01:13

  Jedno jest pewne, nie zagłosuję na nikogo z tych co obwieszają znaki drogowe dyktami ze swoim plakatem – czyli łamią prawo. Zagłosuję na kogoś świeżego, czas na zmiany!

 • 14 października 2018 o godz. 11:07

  Obejrzałam debatę kandydatów na prezydenta Warszawy. Usłyszałam od Trzepkowskiego, ze w Warszawie znakomicie funkcjonuje komunikacja miejska. :) buchachachacha chacha hahahahahahah!!!!!!!
  Widać, że chłopczyk nie tylko nie jeździ samochodem w godzinach szczytu, ale także komunikacją miejską! Pewnie śpi kolegami….

 • 14 października 2018 o godz. 12:15

  A „jakiś” inny kandydat nie zapadł Ci w pamięć, że cały przekaz swoje wypowiedzi zawierasz w przekręcaniu nazwiska? Widać nie miał nic do powiedzenia.

 • 14 października 2018 o godz. 15:12

  Żeby coś zmienić niezbędna jest pełna frekwencja na zbliżających się wyborach! Każdy głos ma moc, nie mozemy o tym zapominać.

 • 14 października 2018 o godz. 19:01

  Wycinka drzew i wpychanie parkingów między bloki. Brak miejsc parkingowych. Chodniki szerokości 6 metrów. A i jeszcze donice od Hanki. Panu antonikowi i całej geriatrycznej radzie ja osobiście podziękuję przy urnie.

  Po cholere ta wydana kasa na wybory jak w tej dzielnicy i tak rządzi SM Bródno i developerka.

 • 14 października 2018 o godz. 19:48

  Pomijając fakt , że każdy kto kiedykolwiek rządził, czy zdarzyło się chociaż raz , że po zakończonej kadencji, nie było by narzekań i zapowiedzi o „podziękowaniu” poprzedniej ekipie zasiadającej w radzie dzielnicy, miasta , albo rządzącym? Otóż drodzy Państwo : NIGDY. Człowiek , a zwłaszcza Polak, to taka dziwna istota, która musi ponarzekać bo inaczej się udusi, i o dziwo bardzo szybko zapomina, co skutkuje tym, że tuż przed wyborami najeżdża na dotychczasową ekipę rządzących bez znaczenia kto akurat rządzi i że nie może już ich znieść wybiera inną ekipę. I skutek jest taki , że po czterech latach znów narzeka i znów wybiera innych. Problem jest wtedy, gdy nowi są jeszcze gorsi od poprzednich , bo przez parę lat trzeba ściskać zęby ze złości na samego siebie , że się tak wybrało, albo nie wybierało w ogóle. Tak że , nie ma znaczenia na kogo będziecie głosować , byle byście poszli i zagłosowali. I tak ostatecznie będziecie narzekać.

 • 15 października 2018 o godz. 21:33

  Mareczku,
  ty lepiej powiedz w końcu Rafałowi, że kandyduje na prezydenta Warszawy – powtarzam (uważaj): W a r s z a w y ! Nie Brukseli.

 • 15 października 2018 o godz. 23:51

  Wydaje mi się, że deweloperzy i SM jakoś wzajemnie się wykluczają

 • 15 października 2018 o godz. 23:55

  Tak obiektywnie- kto przez ostatnie 20 lat był najlepszym burmistrzem Targówka i za czyjej kadencji zaszło najwięcej zmian na lepsze? Po analizie mam swojego kandydata :) Ideałów nie ma na tym świecie.
  Idźcie do wyborów, każdy głos się liczy.

 • 17 października 2018 o godz. 04:12

  Światłowody. Patrząc na mapę zasięgu, Zacisze to dalej biała plama w tym temacie. Nikt się tym nie interesował a były i są różne inicjatywy. Z pewnością zagłosuję na kogoś nowego tym razem. Bo chodniczki czy uliczki to już mamy dawno.

 • 19 października 2018 o godz. 01:04

  Znowu straszenie nową spalarnią… Przecież ona spełnia tak wyśrubowane normy że tylko kilka w całej UE jest równie czystych. Ludzie w centrum chcieliby oddychać tak czystym powietrzem jak emitować będzie spalarnia

 • 23 października 2018 o godz. 12:45

  Czytając powyższy tekst nasuwa się jedno pytanie, PO CO TA RADA TARGÓWKA?. Przecież jak na 4 lata osiągnięcia żadne, porażki ogromne a koszty działania bardzo wysokie.

 • 23 października 2018 o godz. 20:46

  ha ha ha ha – ale sukcesy!!!! Poprawa bezpieczeństwa? gwałt w parku bródnowskim, wandalizm na przystankach, araby na ulicach, najniebezpieczniejsze skrzyżowania nadal bez świateł do lewoskrętów….
  Wstydu hucpiarze nie mają!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.