Co się dzieje z Kościeliską i Krośniewicką? Kiedy będzie wreszcie tam asfalt?

32
Share

Prowadzony przez władze dzielnicy remont ruchliwego ciągu ulic zalicza wpadkę za wpadką.

 

Wkrótce miną trzy miesiące odkąd na dwóch ważnych ulicach Zacisza – Kościeliskiej i Krośniewickiej – sfrezowano asfalt. Od tego czasu kierowcy jeżdżą tam slalomem pomiędzy resztkami starej krzywej nawierzchni, łatami odsłoniętego przedwojennego bruku oraz wystającymi „wysepkami” wokół studzienek kanalizacyjnych.

Od sierpniowego frezowania na obu sąsiadujących ze sobą ulicach niemal nic się nie dzieje. Wreszcie wiemy dlaczego. W skrócie: wybrany wykonawca nie poradził sobie ze zleceniem. Szczegółowo:

„Ze względu na zastosowaną technologię wzmocnienia nawierzchni ulicy Kościeliskiej poprzez zastosowania siatki stalowej oraz mieszanki mineralno asfaltowej SMA o specjalnym uziarnieniu i wzmocnionej elastomerami, pojawiły się problemy z dostawą niezbędnych materiałów, co uniemożliwiało zakończenie robót w zakładanym terminie” – podaje burmistrz Sławomir Antonik w odpowiedzi na zapytanie radnego Targówka Marcina Skłodowskiego.

Dzieje się tak, mimo że wybrany w przetargu wykonawca – warszawska firma Benevento – dostała za swoją robotę znacznie większe pieniądze, niż planowali urzędnicy. Wg pierwotnych założeń remont Kościeliskiej i Krośniewickiej miał kosztować 687 tys. zł, natomiast Benevento zażądało i dostało 1,077 miliona (co i tak było najtańszą ofertą w przetargu).

Władze Targówka więc bez problemu znalazły blisko 400 tys. zł na sfuszerowany remont ulic na Zaciszu – gdy w tym samym czasie z powodu przekroczenia planowanych budżetów anulowano przetargi na budowę szkoły na polu PGR (zabrakło 500 tys. zł) i opracowanie planów budowy ulicy Nowotrockiej (zabrakło 180 tys. zł)…

Lecz nie możemy napisać, że na ulicach z zerwanym asfaltem kompletnie nic się nie dzieje. Pod koniec października na skraju chodnika na Krośniewickiej pojawiły się nowe studzienki – zamontowane tak „fachowo”, że jej fragmenty zwisają nad jezdnią.

 

Jak ustalił po trwającym tydzień prywatnym śledztwie nasz czytelnik Łukasz, to jednak nie jest dzieło firmy Benevento, a firmy geodezyjnej szykującej budowę metra na Zaciszu. Podobno dziś mają zacząć się prace przy poprawianiu tych studzienek.

Drugie „podobno”: nowy asfalt na Kościeliskiej i Krośniewickiej ma zostać położony w drugiej połowie listopada. To jednak na razie nie są potwierdzone informacje.

 

32
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx