Klapa kolejnego przetargu na projekt Nowotrockiej | targowek.info

Klapa kolejnego przetargu na projekt Nowotrockiej

Czy ulica-widmo zdąży powstać przed kolejnymi wyborami samorządowymi?

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych oficjalnie unieważnił drugi z kolei przetarg na opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych ulicy Nowotrockiej. Projektant miał przedstawić dwa warianty tej wyczekiwanej ulicy, która ma połączyć ul. Radzymińską i św. Wincentego: z jedną jezdnią i torowiskiem, albo z przekrojem dwujezdniowym.

Władze Warszawy ogłaszały ten przetarg już dwa razy – w czerwcu z wielką pompą, we wrześniu już po cichu. Oba jednak skończyły się tak samo: nawet najtańsze złożone oferty przekroczyły zaplanowany budżet. W najnowszym, unieważnionym 2 listopada przetargu, najtańsza zgłoszona oferta wynosiła 1,436 mln zł, natomiast miasto gotowe było wydać maksimum 1,250 mln zł.

W tej sytuacji przetarg trzeba będzie powtórzyć po raz trzeci i liczyć, że albo zgłoszą się tańsi oferenci, albo nowa Rada Warszawy dorzuci pieniędzy na tę inwestycji. Tak czy siak, inwestycja po raz kolejny odsuwa się w coraz dalszą przyszłość.

Ulica Nowotrocka to chyba najdłużej obiecywana ulica w Warszawie. Planowana jeszcze w czasach PRL, była obiecywana przez rządzących stolicą m.in. w kampaniach wyborczych w 2006 i 2010 roku, potem miała być gotowa na Euro w 2012 roku, na rozpoczęcie budowy metra na Targówku w 2016 roku, na otwarcie metra (i rozpoczęcie budowy metra na Bródnie) w 2019 roku, a w październikowych wyborach samorządowych ponownie ją obiecał nowowybrany prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podkreślmy, że unieważniony przetarg dotyczył dopiero stworzenia projektów Nowotrockiej. Do samej budowy jest cały czas bardzo daleko. Najbardziej optymistycznym terminem rozpoczęcia tej inwestycji jest rok 2021 – ale teraz i ta data jest zagrożona.

zdjęcie na górze: bloki na przy ul. Askenazego – po prawej stronie zdjęcia widać „odwieczną” rezerwę na ul. Nowotrocką / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

43 komentarzy na temat “Klapa kolejnego przetargu na projekt Nowotrockiej

 • 5 listopada 2018 o godz. 05:57

  Pierwszy komentarz.

 • 5 listopada 2018 o godz. 06:29

  jak to sie mówi – wybory wybory i po wyborach… koryta rozdane i tu troska o mieszkańców się kończy..

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:09

  Co na to Pani Radna która chwaliła się tą inwestycją?! Szkoda tylko że ciemny lud znowu dał się nabrać !

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:17

  Tak się robi frajerów i jeleni . Ktoś miał wątpliwości że będzie inaczej? Idzcie na skargę do Radnych których wyblaliście. Może Burmistrz Was przytuli?

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:24

  Miłego stania w korkach!

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:37

  Dzisiaj godzina 7:10 przystanek Żuromińska.
  Godzina 7:55 Rondo Żaba.

  JAKIE MACIE NA TO ROZWIĄZANIE?

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:41

  W WASZEJ KOCHANEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

 • 5 listopada 2018 o godz. 07:51

  mieszkańcy stolycy zadowoleni z dotychczasowych władz, więc zagłosowali, jak zagłosowali

 • 5 listopada 2018 o godz. 08:06

  Do Jan : przecież wybory pokazały że jest ok.nie czepiają się

 • 5 listopada 2018 o godz. 09:45

  Teren będzie przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.
  I nie dziamgać mi tu, wybraliśta Czaskoskiego bo „byle nie z pisu”, to teraz mata.
  Reklamacje za 4 lata. Ale wtedy też będziecie głosować tak jak wam Gazeta Wyborcza każe.

 • 5 listopada 2018 o godz. 10:04

  JAN – możesz iść na piechotę ? Wsiąść do tramwaju ?

 • 5 listopada 2018 o godz. 10:31

  I całe szczęście

 • 5 listopada 2018 o godz. 10:38

  Słoiki wybrały Czesskoffskiego, a ja dalej będę stał w korkach. Byle nie PiS, byle GWupki były zadowolone. Wstyd mi, że pochodzę z Warszawy.

 • 5 listopada 2018 o godz. 12:05

  Może nie tyle „byle nie PIS”, co byle nie idioci, którzy jedynie co, to potrafią przekręcać nazwisko, i myślą, że dzięki temu dostaną 50 do IQ. :)

 • 5 listopada 2018 o godz. 12:56

  do od JAN: na piechotę? Do Metra 1?
  Osiedle ZIelone Zacisze i rozumiem, że na piechotę?

  A może na czworakach?
  Śmiech na sali taki trol jak ty

 • 5 listopada 2018 o godz. 14:05

  Wciąż nie wiadomo co ul. Kościeliską i ul. Krośniewicką. Tygodnie temu zfrezowali nawierzchnię i co dalej? Można urwać zawieszenie.

 • 5 listopada 2018 o godz. 14:33

  ???????? – To zamiast progów w ramach bezpieczeństwa drogowego.
  Dodatkowo proste rozwiązanie problemu hałasu, generowanego nocą przez motocykle, oraz ograniczenie ruchu tranzytowego przez uliczki Zacisza .
  Nic tylko się cieszyć :-(

 • 5 listopada 2018 o godz. 15:52

  JAN: Jesteś jakiś opóźniony rozwojowo czy jak. Chcesz mi powiedzieć że jazda autobusem 1h do ronda żaba jest lepsza niż spacer 20min do niego….

  „Dzisiaj godzina 7:10 przystanek Żuromińska.
  Godzina 7:55 Rondo Żaba.”

  Skoro problem pojawia się codziennie, to może czas zmienić swoje leniwe myślenie i zmienić sposób przemieszczania się… Do metra i do centrum z turbo Bródna można dojechać tramwajem.

 • 5 listopada 2018 o godz. 18:07

  albo rowerem

 • 5 listopada 2018 o godz. 18:46

  Odczepcie się od Jana. To nie jest normalne, że autobus jedzie 3 km przez 45 minut. Słusznie że zwraca na to uwagę, bo potem zostaje opinia że komunikacja w Warszawie jest taka świetna. W Warszawie może tak. Ale nie na Targówku.

 • 5 listopada 2018 o godz. 19:46

  Przecież można zrobić petycję, bądź coś podobnego by zrobić św.Wincentego do żaby w godzinach szczytu porannego i wieczornego tylko dla Autobusów i taksówek ? Ale ktoś to musi napisać, zebrać podpisy – wziąć na siebie krytykę kierowców

 • 5 listopada 2018 o godz. 19:50

  komunikacja jest świetna /wg większości/, tak było za bufetowej i tak będzie za bufeta. a na Targówku tak samo, tylko patrzeć jak „usłyszymy” cześć tu Sławomir. a i z parku uszczypną trochę terenu pod inwestycje, to więcej niż pewne. klika rządzi dalej przez kolejne 4 lata. ale wiadomo byle nie z pisu…

 • 5 listopada 2018 o godz. 19:50

  Ale w tej relacji komunikacja autobusowa nigdy nie będzie szybsza. Jedynie może być na przykład dwa razy wolniejsza, jeśli zostanie poszerzona Wincentego, bo Rondo Żaba przepuści tyle samo samochodów, tylko będą one wjeżdżały z dwóch pasów. Wiadukt na Most Gdański ma jeden pas, a dół zapycha Tarchomin. I tak wszystko ostatecznie stoi przy Parku Traugutta. Na dzień dzisiejszy jedyny sensowny dojazd, to tramwajem, bo one mogę „przewalić” do metra najwięcej osób.
  Za 3 lata budowy + 0,5 roku odbiorów będzie metro, które zabierze wszystkich chętnych. Wcześniej pewnie autobus do Trockiej, jak będzie otwarta.

 • 5 listopada 2018 o godz. 21:26

  Marek dobrze napisał. Co z tego że dojedziecie do Żaby poszerzoną św. Wincentego jak 500 metrów dalej staniecie w korku czekając na przeprawę mostem przez Wisłę. Nowy most odszedł w zapomnienie, pseudoremonty i poszerzanie drogi nie ma sensu jeśli nie będzie konkretnego działania. W najbliższym czasie tylko metro z dojazdem do Trockiej coś trochę poprawi i tyle.

 • 5 listopada 2018 o godz. 21:50

  a Radzińską nie lepiej dojeżdżać za Wisłę? do metra Wileński?

 • 5 listopada 2018 o godz. 22:03

  Mam Was tam gdzie noszę spodenki. Wybraliśta mnie to teraz cierpta. Nic wam nie dałem a tylko Was doję.

 • 5 listopada 2018 o godz. 22:07

  Jak podskoczycie to zamkniemy Most Gdański. Siedzieć cicho!!!! 60 minut do Żaby od Budowlanej to dobry Czas!

 • 5 listopada 2018 o godz. 22:30

  Cieszcie się, że tak sprawnie jedzie się Wincentego. Jak otworzą za parę miesięcy metro to dopiero zacznie się cyrk. Obecnie skręcających w lewo z Wincentego w kierunku nowych stacji metra jest bardzo mało. Jak ilość wzrośnie, zarówno samochodów jak i autobusów to się zacznie. Skręt z jednopasmowej Wincentego w jednopasmowe ulice dojazdowe do stacji metra dokładnie zatka przepustowość tej pierwszej ulicy. Nie ma na to rady, dopóki nie wybudują kolejnych trzech stacji. Są dwie możliwości. albo będzie zakaz skrętu w lewo w kierunku nowych stacji metra albo podróż do Żaby będzie trwała dwie godziny.

 • 6 listopada 2018 o godz. 00:52

  macie co wybraliście!!!

 • 6 listopada 2018 o godz. 10:45

  Trzeba było zostać na wsiach, albo przesiąść się na komunikację. To wy słoje zakorkowaliście wszystkie ulice bezmyślnie wykupując hurtem wszystkie mieszkanka na nowych osiedlach, nie bacząc na przejezdność dróg. Teraz stójcie w korkach. Aha. Jeśli nadal odprowadzacie podatki na swoje wsie, to nie macie prawa głosu co ma, a co nie ma zostać wybudowane.

 • 6 listopada 2018 o godz. 16:41

  do Ja Jan: no ty zapewne idziesz z buta z Targówka na Ursynów :) brawo dla ciebie. Czasami widać jakieś imbecyla jak sypie śnieg i jest -20 to pewnie ty wracasz. Kończysz pracę o 16 a jesteś w domu o 23. To juz wole godzine stać w korku

 • 6 listopada 2018 o godz. 16:43

  do Marek: zgoda. Tylko jak ja mam dojechać z Żuromińskiej do ronda Żaba i tramwajów? SKoro wszystko stoi :) błagam nie mówcie , że na piechotę. Nawet rowerem nie ma jak bo Veturilo jest najbliżej przy Urzędzie.

 • 6 listopada 2018 o godz. 21:40

  „nawet najtańsze złożone oferty przekroczyły zaplanowany budżet”

  A może tak mieszkańcy Targówka pozbieraliby kamienie i wybrukowali tę Nowotrocką. Wtedy by było tanio. I ZDM byłby zadowolony.

  Nabudowali bloczków koszmarkow, zasiedlili, w gospodarstwie mąż posiada służbową skode, żona Hyundaia. A takich gospodarstw domowych od cholery przybyło. Św. Wincentego nie jest z gumy nie rozciąganie się.

  Ale władze o Was zadbają. Zwęzi się Kondratowicza i Naród dostanie deptak spacerowy. A trasa Toruńska będzie stała w korku od Ostrowi Mazowieckiej.

 • 7 listopada 2018 o godz. 00:53

  @ Ja mam dość: nypowe myślenie z peektywy du…y przyspawani do fotela samochodu. Jak by kuź..a w głowach wielu samochód (byle 10 letni passat, czy coś nowego wziętego na kredyt a jeszcze lepiej służbowy) nie był wyznacznikiem człowieka sukcesu a jazda autobusem nie byłaby postrzegana jako ujma na honorze, to wszystkim podróżowałbym się lepiej. Efektem takiego myślenia jest właśnie więcej aut zarejestrowanych na 1000 mieszkańców w Warszawie niż w Berlinie (a i tak u nas nie liczy się tych wszystkich DW, LU, WR, SE…).

  Dodatkowo w społeczeństwie zanika zdolność czytania ze zrozumieniem. Kto i gdzie powiedział o zwężeniu Kondratowicza? Trzeba być mocno ograniczonym żeby takie bzdety pisać. Otóż nikt nie planuje zwężać Kondratowicza tylko przesunąć jezdnie bliżej siebie ( zmniejszając obecny szeroki pas zieleni) i tym samym odzyskując miejsce na deptak po obydwu stronach ulicy. Tak więc jezdnie jak dziś, będą miały po dwa pasy w każdą stronę, plus pasy do skrętów i miejsca parkingowe wzdłuż ulicy.

 • 7 listopada 2018 o godz. 09:44

  @O la Boga …
  Najpierw sprawdź, ile linii metra (U-bahn) ma Berlin. Dodaje do tego linie kolejki podmiejskiej (S-bahn). Potem sprawdź, jak dojechać szybko i sprawnie z jednego końca Warszawy na drugi.

 • 7 listopada 2018 o godz. 10:01

  Tak czy siak, Kondratowicza przez najbliższe lata będzie zamknięta. Do końca listopada ma być znana organizacja komunikacji i w grudniu pierwsze przekazywanie terenu wykonawcy budowy metra. Więc i tak przyjdzie się przyzwyczaić nie tylko do zwężonej ulicy, ale i zamkniętej. :)

 • 7 listopada 2018 o godz. 11:49

  @anonim – No w godzinach szczytu na pewno najgorszą opcją jest… samochód :) Zdecydowanie szybciej da się to zrobić tramwajem, metrem czy SKMką / KMką :) tę ostatnią opcję wybieram najczęściej jeżdżąc w okolice Blue City :)

 • 7 listopada 2018 o godz. 20:26

  Wszyscy jesteście mądrzy pracując w korporacjach i stacjonarnych miejscach. Bardzo dużo osób pracę wykonuje samochodami.

  Niedługo Ci pro ekologiczni będą drzeć japy by kurierzy paczki rowerami wozil, a chleb najlepiej posłaniec do sklepu pod pachą przynosił. Przynajmniej byłby ciepły.

  Po to odmawiam sobie wielu rzeczy by kupić samochód i się nim przemieszczać. Jeżdżę autem ok. 10 lat. Ostatnio próbowałem komunikacja miejską. Zacznę nią jeździć jak pasażerowie zaczną się MYĆ.

 • 7 listopada 2018 o godz. 20:45

  Dziadek – to widocznie pecha miałeś jak próbowałeś. Owszem raz na jakiś czas zdarzy się ktoś kto nie dba o higienę, ale najczęściej jest OK. Widać postępy.

 • 7 listopada 2018 o godz. 21:07

  Możliwe dziadku, że już Ci nie starcza wyobraźni, ale zaryzykujmy, i wyobraź sobie, że z tej 500 Jana 100 osób przesiada się do samochodów, i jadą przed jego autobusem. To ile zmian świateł potrzeba, żeby w tym korku przejechało 100 samochodów a tym samym o ile się wydłuży przejazd autobusu?
  W interesie tych osób, które jadą samochodem, jest zatrzymanie pasażerów w autobusach, bo inaczej nigdzie nie dojadą. Ale dziadku zapraszaj kolejne osoby do samochodu na Wincentego. :)

 • 13 listopada 2018 o godz. 22:26

  Na Św. Wincentego powinien powstać buspas, bo jak skończą budować osiedla na polu to będzie sajgon.

 • 23 stycznia 2019 o godz. 12:21

  Zgadzam się na św. Wincentego powinien być buspas/trampass tak jak jest to np. od wileńskego w strone starego miasta. To jedyne rozsądne rozwiązanie. Plany poszerzenia Wincentego które widziałem są bez sensu. Po co robić 2×2 pasy dla samochodów i psełdo trasę ruchu przyspieszonego. Muszą być co najmniej dwa buspasy w obie strony, a jak na nich jeszcze zrobic tory to już całkiem super.

 • 30 stycznia 2019 o godz. 18:30

  A co z osiedlem samarytanka, jakie jest prawo budowlane, w jakiej odleglosci od zabudowy (bloki samarytanka 1 oraz 1b moze powstac nowa 2 pasmowa ulica?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.