Nareszcie! Ruszyła budowa chodnika pod wiaduktem kolejowym

17
Share

Niemożliwe stało się możliwe.

 

O tym, że chodnik pod wiaduktem kolejowym na skraju Targówka Fabrycznego i Pragi, pomiędzy Naczelnikowską a „małą” Radzymińską, jest niezbędny, pisaliśmy na targowek.info ponad 5 lat temu.

Jeszcze kolejne trzy lata władze udawały, że nie widzą problemu, a potem następne kilkanaście miesięcy trwały ustalenia pomiędzy dwiema dzielnicami, drogowcami i PKP jak przeprowadzić taką skomplikowaną inwestycję, czyli budowę 200 metrów równego chodnika.

Wreszcie wszystkim urzędom udało się dogadać i równo rok temu poinformowano, że chodnik pod wiaduktem powstanie wiosną 2018 roku. Doszło jeszcze standardowe półroczne opóźnienie… i oto chodnik staje się faktem.

W ostatnich dniach października robotnicy rozpoczęli prace – choć na razie tylko na części terenu należącej do miasta. „Czekamy jeszcze na komisyjne przekazanie terenu pod wiaduktem przez PKP” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Miejscy urzędnicy są wreszcie optymistyczni i liczą, że teren zostanie udostępniony w pierwszych dniach listopada, a prace dalej pójdą sprawnie. „Przy sprzyjających warunkach, chodnik może być gotowy w ciągu najbliższych kilku tygodni” – zapewnia ZDM.

Budowa chodnika pomiędzy Pragą a Targówkiem Fabrycznym / fot. ZDM

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx