Pierwsze dni budowy metra na Bródnie [ZDJĘCIA]

31
Share

I ostatnie ostatnie dni Bródna, jakiego znamy.

 

Robotnicy wynajęci przez konsorcjum firm Gulermak i Astaldi krzątają się po Bródnie od tygodnia. Charakterystyczne zielone płoty pączkują w okolicach ulicy Kondratowicza w coraz szybszym tempie, ale to dopiero „cisza przed burzą”: przygotowania do właściwych robót, które wywrócą życie na Bródnie do góry nogami i na zawsze.

Wciąż jeszcze miasto nie ujawniło ostatecznych planów, jakie dokładnie ulice będą zamknięte podczas budowy i którędy zostaną poprowadzone objazdy. Niewiadomą są też zmiany, jakie nastąpią w komunikacji miejskiej. Powinniśmy to wszystko poznać w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni, a na razie możemy się tylko domyślać, jak to prawdopodobnie będzie wyglądało.

Czekając na zamknięcie i rozkopanie centrum Bródna, spójrzmy jak nasze osiedle wygląda właśnie w tej chwili – na samym początku budowy II linii metra na bródnowskim odcinku dzielnicy Targówek.

Zielone płoty obok stacji benzynowej, naprzeciwko urzędu dzielnicy – tu będzie jedno z wejść do stacji „Kondratowicza”

Przekopany łącznik pomiędzy jezdniami ul. Kondratowicza – tutaj na wysokości Szpitala Bródnowskiego, drugi podobny jest na wysokości parku Bródnowskiego – tymi łącznikami będą poprowadzone objazdy i przejścia rozkopanej ulicy Kondratowicza

Modernistyczny pawilon z lat 70. XX w. w którym „od zawsze” była kwiaciarna, a od wielu lat także popularne miejsce (szczególnie u jednego słynnego piłkarza ;) spożywania piwa. Budynek jest już opuszczony, wkrótce zostanie rozebrany.

Zniknie także kontenerowe przedszkole przy SP nr 275 (ma być odbudowane za trzy lata). Maluchy już są przeniesione do głównego budynku szkoły, a w środku rozpoczęła się rozbiórka. Tu będzie kraniec stacji roboczo nazywanej „Rembielińska” bądź „Bródno”.

Boisko szkoły podstawowej nr 275 zamieniło się w zaplecze budowy metra. Boisko zostało gruntownie wyremontowane przez dzielnicę raptem trzy lata temu – być może mało roztropnie… – ale powinno zostać odtworzone po zakończeniu budowy metra.

Zielone płoty na Bródnie pochodzą „z recyklingu” – wcześniej służyły na kończącej się budowie metra na Targówku i Pradze. Jak widać, robotnicy z rozpędu przewiesili też stare banery opisujące tamtą inwestycję.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

31
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx