Pierwsze dni budowy metra na Bródnie [ZDJĘCIA] | targowek.info

Pierwsze dni budowy metra na Bródnie [ZDJĘCIA]

I ostatnie ostatnie dni Bródna, jakiego znamy.

 

Robotnicy wynajęci przez konsorcjum firm Gulermak i Astaldi krzątają się po Bródnie od tygodnia. Charakterystyczne zielone płoty pączkują w okolicach ulicy Kondratowicza w coraz szybszym tempie, ale to dopiero „cisza przed burzą”: przygotowania do właściwych robót, które wywrócą życie na Bródnie do góry nogami i na zawsze.

Wciąż jeszcze miasto nie ujawniło ostatecznych planów, jakie dokładnie ulice będą zamknięte podczas budowy i którędy zostaną poprowadzone objazdy. Niewiadomą są też zmiany, jakie nastąpią w komunikacji miejskiej. Powinniśmy to wszystko poznać w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni, a na razie możemy się tylko domyślać, jak to prawdopodobnie będzie wyglądało.

Czekając na zamknięcie i rozkopanie centrum Bródna, spójrzmy jak nasze osiedle wygląda właśnie w tej chwili – na samym początku budowy II linii metra na bródnowskim odcinku dzielnicy Targówek.

Zielone płoty obok stacji benzynowej, naprzeciwko urzędu dzielnicy – tu będzie jedno z wejść do stacji „Kondratowicza”
Przekopany łącznik pomiędzy jezdniami ul. Kondratowicza – tutaj na wysokości Szpitala Bródnowskiego, drugi podobny jest na wysokości parku Bródnowskiego – tymi łącznikami będą poprowadzone objazdy i przejścia rozkopanej ulicy Kondratowicza
Modernistyczny pawilon z lat 70. XX w. w którym „od zawsze” była kwiaciarna, a od wielu lat także popularne miejsce (szczególnie u jednego słynnego piłkarza ;) spożywania piwa. Budynek jest już opuszczony, wkrótce zostanie rozebrany.
Zniknie także kontenerowe przedszkole przy SP nr 275 (ma być odbudowane za trzy lata). Maluchy już są przeniesione do głównego budynku szkoły, a w środku rozpoczęła się rozbiórka. Tu będzie kraniec stacji roboczo nazywanej „Rembielińska” bądź „Bródno”.
Boisko szkoły podstawowej nr 275 zamieniło się w zaplecze budowy metra. Boisko zostało gruntownie wyremontowane przez dzielnicę raptem trzy lata temu – być może mało roztropnie… – ale powinno zostać odtworzone po zakończeniu budowy metra.
Zielone płoty na Bródnie pochodzą „z recyklingu” – wcześniej służyły na kończącej się budowie metra na Targówku i Pradze. Jak widać, robotnicy z rozpędu przewiesili też stare banery opisujące tamtą inwestycję.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Pierwsze dni budowy metra na Bródnie [ZDJĘCIA]

 • 26 listopada 2018 o godz. 09:02

  Na Ogińskiego asfalt już do połowy ułożony i prace trwają dalej. Ekipa pojawiła się wraz z pierwszym śniegiem w tym roku. W sobotę kładli po ciemaku. W sumie latem było już wszystko gotowe do końcowej operacji, która potrwa jakieś 3-4 dni, ale może asfalt z domieszką liści i śniegu jest według najnowszych badań trwalszy.

 • 26 listopada 2018 o godz. 09:42

  A co w końcu z Kościeliską i Krośniewicką? Ulice te są wciąż zamknięte, pracownicy się tam kręcą, a Janusze łamią znaki zakazu wjazdu i jeżdżą tymi ulicami.

 • 26 listopada 2018 o godz. 10:12

  (szczególnie u jednego słynnego piłkarza ;) – a o co chodzi?

 • 26 listopada 2018 o godz. 10:42

  Bo Janusze nie uznają znaków drogowych. Dla nich to zrobione ulicy jest pstryknięcie palcem. PRzyjdzie Czarodziej i zrobi to w 5 sekund.

 • 26 listopada 2018 o godz. 11:07

  Bo asfalt najlepiej kłaść zimą, myslę że czekali na konkretne minusowe temperatury i duże ilości śniegu jako „wiązanie” do podłoża, niestety trochę to nie po ich myśli, czy robią również 50 metrowy odcinek od skrzyżowania z Hieronima i Bazyliańską?

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:01

  W czasie budowy, tj najbliższe 4-5 lat otwarta będzie tylko jedna nitka Kondratowicza wyłącznie dla autobusów. W ramach usprawnienia komunikacji planuje się przedłużenie ul Poborzańskiej przez park do ul Chodeckiej. Nie może być tak, że park blokuje rozwój osiedla.

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:15

  dlaczego nie została zdjęta nawierzchnia boiska tylko jest dewastowana przez samochody?

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:15

  Przeklinam to metro i jego budowę, zaraza dotarła na umęczone Bródno po raz kolejny. Przypomnijcie sobie nie kończący się horror z budową Trasy Toruńskiej, S8, mostu Grota Roweckiego, wymianą torów tramwajowych, a teraz metro, nikomu tutaj niepotrzebne… tu naprawdę nie da się normalnie funkcjonować…

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:18

  Tam nigdy nie było „Pubiku”…

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:36

  Lokalles. Tobie napewno nie potrzebne, dlatego nie korzystaj i się nie odzywaj. Nie jesteś przedstawicielem „wszystkich”.

 • 26 listopada 2018 o godz. 14:11

  No, tym co cały czas siedzą pod sklepem A24h i się raczą trunkami z renty swojej lub babci, to metro rzeczywiście nie potrzebne. Zakłóci bowiem ich błogi spokój. A jak jeszcze będą do metra szły potoki ludzi, to już w ogóle nie będzie gdzie się schować z butelką.

 • 26 listopada 2018 o godz. 17:40

  Znany były piłkarz raczył się za budką z alkoholem kilkanaście metrów bliżej Kondratowicza.

 • 26 listopada 2018 o godz. 21:10

  S8 rzadziej stała w korkach w takcie budowy niż teraz! Nie było jak sie rozpędzić to i mistrzowie prostej sie nie rozbijali
  Ja tam nie narzekam, priorytet dla zbiorkomu w trakcie budowy tylko poprawi mi komfort dojazdu do pracy, bo w tej chwili stercze w korku, a w każdym samochodzie po jednej osobie…

 • 27 listopada 2018 o godz. 08:58

  znany piłkarz… wy sie lepiej zajmijcie brakiem miejsc parkingowych, korkami i zapchanymi autobusami

 • 27 listopada 2018 o godz. 15:38

  Tylko napływ wsiowy może gardłować za tym metrem, pytanie czy tramwajem numer 1 i z przesiadką do metra linii M1 będzie wolniejszy na stacji Świętokrzyska niż M2 z Rembielińskiej?

 • 27 listopada 2018 o godz. 16:03

  Właśnie o to chodzi- tramwaj jest teraz zadowalająco szybki, a z przesiadkami w metrze, przejście tunelami, wyjazd na górę schodami lub wiecznie zablokowanymi windami (przeszkoda m.in. dla matek z dziećmi) potrwa porównywalnie. Metro w tym miejscu to wywalone pieniądze!

 • 27 listopada 2018 o godz. 18:58

  Jak czyta się te wasze komentarze często niezwiązane z tematem, to nasuwa mi się myśl, że Admin tego portlu powinien zrobić jakieś Forum, gdzie moglibyście sie wszyscy wykrzyczeć i nie denerwować innych tekstami o Kościeliskiej, S8 , czy „po co komu to metro”.

  Artykuł jest o budowie metra na bródnie. Wg. mnie całkiem interesujący

  Pozdo

 • 27 listopada 2018 o godz. 19:09

  Takie bajdurzenie, czy tramwajem do metra M1 będzie wolniej czy szybciej jest bez sensu bo nie każdy wsiadający na Rembielińskiej do metra będzie jechał z zamiarem przesiadki do M1, a część którzy teraz dojeżdżają tramwajem do M1 po otwarciu M2 też już nie będą musieli korzystać z M1. A to już zupełnie inaczej wygląda i ma duży sens. Ponadto należy pamiętać, że stacja na Kondratowicza przy Malborskiej będzie miała dla Bródna duże znaczenie, gdyż stamtąd autobus do metra M1 stoi akurat w korkach i dzięki tej stacji pozwoli na ominięcie korków a także spowoduje że wielu kierowców pozostawi swoje samochody pod domem. Zatem biorąc to wszystko pod uwagę metro na Bródno jest bardzo potrzebne i każdy kto mieszka na Bródnie o tym wie.

 • 27 listopada 2018 o godz. 19:28

  Tramwaj może jest wystarczająco szybki, ale nie ma wystarczającej pojemności. W M2 liczy się głównie pojemność, nie będzie to jazda na glonojada jedynką. Dodatkowo jedynka silnie blokuje rondo Żaba, przez co stoi Wincentego – blokuje, bo ma priorytet. M2 to korytarz transportowy zupełnie niezależny od komunikacji naziemnej i nic lepszego w obecnym wieku Targówek i Bródno nie dostaną.

 • 27 listopada 2018 o godz. 20:01

  M2 trzeba przedłużyć na zachód do M1 do placu Wilsona lub dworca Gdańskiego.

 • 28 listopada 2018 o godz. 09:14

  Tramwaj może i będzie porównywalną opcją, ale tylko dla tych, którzy mieszkają bliżej ulicy Rembielińskiej. Podzielam pogląd @borysa, że kluczowa będzie stacja C-20 Kondratowicza.

 • 28 listopada 2018 o godz. 09:18

  Adaśko racja, teraz żeby do tego waszego tramwaju się dostać z podgrodzia mam w plecy na dzień dbry 15-20 min. A Wincentego odpuściłam, bo masakra, wiecznie stoi.
  Także nie opowiadajcie bzdur, że metro nie jest potrzebne.

 • 28 listopada 2018 o godz. 12:14

  @mmm, wiem o czym piszesz, bo też codziennie startuję z Podgrodzia. Korki coraz większe, podobnie jak tłok w autobusach. Dlatego z utęsknieniem czekam na stację metra przy ratuszu, a wszelkie niedogodności związane z budową zostaną w przyszłości wynagrodzone. :-)

 • 29 listopada 2018 o godz. 09:51

  Adaśko piona :) Jak ktoś ma tramwaj pod blokiem to nie zrozumie

 • 29 listopada 2018 o godz. 19:50

  Ludzie. Czas na przebudowę Kondratowicza. To będzie wizytówka Bródna!
  Po obu stronach ulicy staną nowe nowoczesne budynki. Ze sklepami, knajpami, z apartamentami dla nowych mieszkańców. Miasta nie stac na to, by nad metrem rosły krzaki.
  Wzrosną tez ceny okolicznych działek i podatki od nich, w tym wieczyste urzytkowanie. Dzieki nowym podatkom dzielnica wyremontuje chodniki i dopłaci do barów mlecznych – Wszyscy skorzystamy.
  Brawo!

 • 29 listopada 2018 o godz. 19:53

  Zmieni się też status Kondratowicza. Nie będzie już ulicą przelotową dla Ząbek. Dojda nowe skrzyżowania, przejścia dla pieszych i…
  będzie jedna nitka. Dzięki temu dzielnica zyska nowe tereny pod zabudowę.

 • 30 listopada 2018 o godz. 18:38

  Lokalles wracaj pod Ostrołękę .

 • 11 grudnia 2018 o godz. 17:20

  kamienna pustynia,wszystkie drzewa wycięte-czy to było konieczne?Ile lat będziemy czekać na nowe?wielu ni doczeka.Paskudnie jest.

 • 18 grudnia 2018 o godz. 16:21

  Patrząc na planowane usytuowanie stacji, widać że podczas budowy przejazd będzie tylko Chodecką i Odrowąża. Reszta to będą kratery i wszędobylskie przeładowane „gruzowiki” rozpierniczające i tak ledwo dyszący asfalt. Stacje, niestety, buduje się metodą „odkrywkową”. Nawet nie chcę myśleć o tej katastrofie. Dodatkowo na pewno będą tymczasowe domknięcia i tak ledwo dyszących ciągów komunikacyjnych. Tramwaje też pewnie „skończą się” przy Rembielińskiej bo na skrzyżowaniu przy kościele będzie ziała dziura w ziemi do Chodeckiej. Oczywiście nikt niczego nie mówi żeby „nie denerwować” mieszkańców. Po prostu weźmie się ich z zaskoczenia i niech sobie radzą. I tak przyjaciele do 2025, bo szybciej „się nie da”, tak jak na wcześniejszych stacjach.

 • 25 grudnia 2018 o godz. 17:25

  Ot, jedni widzą dzielnicę „do połowy pełną”, a drudzy „do połowy pustą”.
  Zupełnie, jak ze szklanką %, nad którą siedzą, trafiając w klawiaturę… ;)
  Ważne, że to będzie. Etap przejściowy być musi. No, chyba żeby może
  w przetargu wyłonić na głównego wykonawcę Davida Copperfielda. ;)
  Ale… przecież on nie wystartował do tego przetargu. :) No, coż… – jednak
  „musicie” ;) to przetrwać. W sumie, to nawet nie musicie – przecież można
  się przeprowadzić. No, chyba że ktoś wziął „dożywotni” kredyt konsumpcyjny,
  by mieszkać w przewłaszczonym na zabezpieczenie, to mieszka w bankowym –
  nie zapłaci 3-4 ratek i „paszoł won” z długiem wyższym od wartości mieszkania
  wypożyczanego drogo przez bank. A jak ktoś mieszkanie najmuje (czynsz najmu
  jest niższy od raty kapitałowo-odsetkowej), to może przeprowadzić się w miejsce,
  które mu bardziej odpowiada. :) Za to lokal kupiony pod wynajem sam się spłaca :)
  i to w o wiele krótszym czasie, a % kredytu inwestycyjnego jest niższy od % kredytu
  konsumpcyjnego, kreowanego przez bank znikąd (nieistniejące niby-„pieniądze”).
  Jak widać – są różne punkty widzenia. A „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim
  dogodził.” ;) Cóż, wszak malkontent zawsze będzie mało kontent. Nawet, jakby mu
  oznajmili, że odziedziczył w spadku 100 ton złota, więc mu będą skarbiec budować
  i złoto zwozić, to będzie narzekać, że mu gruntówkę do latryny za chałupą rozjeżdżą. ;)

 • 29 listopada 2019 o godz. 21:51

  Kwiaciarnia „Krzyś” była po 2 stronie Bazyliańskiej, a teraz chyba jest w nowych blokach przy Rembielińskiej róg Poborzańskiej.
  W tym pawilonie na pewno był wędkarski, czy była jeszcze kwiaciarnia (zgodnie z szyldem, czy szyld był stary) tego nie wiem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.