Remont "obwodnicy Targówka" dwa razy dłuższy. ZDM: "To nie nasza wina". | targowek.info

Remont „obwodnicy Targówka” dwa razy dłuższy. ZDM: „To nie nasza wina”.

Nowy termin zakończenia prac w ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej to dopiero czerwiec 2019 roku.

 

Podczas kampanii wyborczej wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska obiecywała w błysku fleszy, że remont tzw. „obwodnicy Targówka Mieszkaniowego” zakończy się do 15 listopada 2018 roku.

O tym, że obietnice władz miasta to jedno, a rzeczywistość to coś zupełnie innego, pisaliśmy na targowek.info przed tygodniem: tuż przed obiecanym terminem zakończenia wykonano zaledwie 12 procent prac drogowych!

Minął jeszcze tydzień i miejscy urzędnicy wreszcie sami przyznali, że remont „obwodnicy” jest wielką porażką i podali nowy termin zakończenia prac: czerwiec 2019 roku. Zarząd Dróg Miejskich nie ma jednak sobie nic do zarzucenia i podaje mnóstwo wymówek, dlaczego tak się stało.

„Prace związane z przebudową [obwodnicy] są skoordynowane z budową II linii metra. Jej wykonawca stopniowo odtwarza ulice zamknięte na czas budowy: w sierpniu ruch wrócił na ul. Ossowskiego, w październiku – na ul. Trocką. Zamknięcie tych ulic oznaczało spore utrudnienia dla mieszkańców osiedla – aby je ograniczyć autobusy otrzymały wydzielony buspas. Jego likwidacja nie była możliwa przed otwarciem ul. Trockiej. Z tego względu wykonawca wstrzymał przebudowę skrzyżowań ul. Handlowej z ul. Gorzykowską, ul. Pratulińską i Kołową na ronda – Biuro Polityki Mobilności i Transportu nie zgodziło się na kolejne utrudnienia w tym rejonie” – tłumaczy ZDM. I wylicza kolejne trudności:

„Zmianę harmonogramu prac wymusiło także przedłużające się oczekiwanie na zawarcie tzw. umów kolizyjnych z gestorami sieci. W ramach inwestycji niezbędna jest przebudowa sieci podziemnych, np. urządzeń wodociągowych na trzech skrzyżowaniach (Ossowskiego – Witebskiej – Prałatowskiej; Handlowej – Myszkowskiej – Gorzykowskiej oraz Handlowej – Kołowej – Ossowskiego). Niezbędna jest też przebudowa przyłączenia instalacji elektrycznej do urządzenia elektroenergetycznego należącego do Innogy Stoen Operator Sp. z o.o. Niestety, gestorzy tych sieci nie podpisali umów z wykonawcą w pierwotnie zakładanym terminie, a brak przebudowy sieci uniemożliwia rozpoczęcie innych robót w pobliżu” – dodają urzędnicy. Ale to jeszcze nie koniec wymówek.

„Najbardziej nieoczekiwaną przeszkodą były… znaleziska archeologiczne. W pobliżu ulicy Witebskiej odkryto relikt archeologiczny w postaci zabytkowego bruku kamiennego, co skutkowało koniecznością czasowego wstrzymania prac na tym odcinku. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał także przeprowadzenie archeologicznych badań wykopaliskowych w zakresie pełnej eksploracji i dokumentacji odkrytych bruków kamiennych oraz ewentualnych nawarstwień kulturowych i obiektów archeologicznych, a także wykonania opracowania wyników badań. Odkryty bruk planujemy odpowiednio wyeksponować, aby był dowodem historii Targówka sprzed wojny. Wpływa to jednak na wydłużenie terminu prac w rejonach objętych pracami archeologów” – informuje Zarząd Dróg Miejskich, na koniec podkreślając stanowczo:

„Wszystkie powyższe przeszkody nie wynikały z winy wykonawcy ani ZDM. Dlatego ostateczny termin zakończenia inwestycji został przesunięty. Prace mają się zakończyć w czerwcu przyszłego roku” – informują urzędnicy.

Jednak dlaczego w ogóle rozpoczęto tę inwestycję i zapewniano o jej szybkim zakończeniu – mimo budowy metra, braku uzgodnień z Biurem Polityki Mobilności i Transportu, brakiem umowy z Innogy Stoen – tego urzędnicy nie wyjaśniają. Chociaż łatwo się domyślić.

Zdjęcie z 18 kwietnia: początek kampanii wyborczej – podpisanie umowy na przebudowę „obwodnicy” Targówka. Od lewej: wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska (PO), dyrektor ZDM Łukasz Puchalski, dyrektor firmy IDS-BUD Arkadiusz Arciszewski, stołeczna radna Iwona Wujastyk (PO), burmistrz Targówka Sławomir Antonik (SM Bródno) / fot. Zarząd Dróg Miejskich

 

Zdjęcie z 11 listopada: niemal to samo miejsce, co powyżej – ulica Handlowa – ale już po zakończeniu samorządowej kampanii wyborczej / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Remont „obwodnicy Targówka” dwa razy dłuższy. ZDM: „To nie nasza wina”.

 • 21 listopada 2018 o godz. 08:56

  Mieszkam w pobliżu, więc codziennie widzę zachowanie pracowników.To jak pracują robotnicy na tej inwestycji to woła o pomstę do nieba.Jest za mało ludzi na inwestycji, a ci co są….to chodzą jak słonie, jeden pracuje a dwóch się temu przygląda. Rozkopują w wielu miejscach naraz i nie kończą tego tylko przenoszą się w inne miejsce.Jest wrażenie, że nikt nad tym nie czuwa i nie kontroluje.To jest obraz próżniactwa, nieuctwa,bałaganiarstwa tej firmy.SKANDAL W NAJWIĘKSZYM WYKONANIU!!!!

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:00

  Już po wyborach… a dla mieszkańców zbójecka deweloperka…

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:21

  Tylko to wszystko było wiadome od dawna. Nie ujawniło się teraz, więc po co wciskac kit, ze bedezie zrobione do listopada.

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:07

  kiedy w koncu odpowiednie slużby skontrolują ZDM i ratusz (za nic nie odpowiadające). Podatnik zaplaci jak co roku wiecej ale kase podatnika łatwo wydają w ratuszu i zdm. I klamią ich rzecznicy jak zwykle zwalając wine na innych.

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:10

  czy ratusz i zdm kontroluje wykonywanie prac. Sądze ze nie, bo po postach internautów widac ze nic tam na budowie sie nie dzieje nawet nie jak za PRL, bo wtedy cos wybudowano. Dalej aktualne dla ratusza i ich słuzb w zdm Czy sie stoi czy sie leży 5 patyków sie należy. i Premia od ratusza na koniec roku. NIK do dzieła.

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:47

  „Zdjęcie z 11 listopada: niemal to samo miejsce, co powyżej” – przecież te dwa zdjęcia przedstawiają dwa zupełnie różne miejsca! Kto dla was pisze te artykuły? Słoiki na stażu?

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:40

  do TargówekWsercu: to jest to samo zdjęciu łebku

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:44

  do jan: to są dwa zdjęcia zrobione po kompletnie dwóch innych stronach obwodnicy stary dzwonie

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:26

  Już od kilku tygodni muszę na przystanek chodzić po piachu, bo panom robotnikom nie spieszy się, żeby dokończyć w tym miejscu chodnik. Zamiast wszędzie rozkopywać, powinni robić to do końca i dopiero zaczynać w innym miejscu!!! A wymówki mnie nie obchodzą. Jedynie odkrycie zabytku może tłumaczyć opóźnienie w tym jednym miejscu, reszta to op…nie się i zła organizacja.

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:53

  od początku było widać, że termin nie zostanie dochowany. Inwestycja za 24 mln złotych i tylko kilkunastu pracowników:) Może i pojawiły się przeszkody ale i tak w wielu miejscach nadal prace nie zostały nawet rozpoczęte. Co mają wykopaliska czy problemy na skrzyżowaniach do np. zatok w których mają parkować samochody a te nadal nie zostały wykonane. Takich tematów jest więcej. Chodniki już dawno powinny być gotowe…

 • 21 listopada 2018 o godz. 13:18

  Jak ludzie Debile wybieraja po raz kolejny w wyborach PO to nie ma sie co dziwic , że roboty drogowe i nie tylko takie prace to tak to wygląda.Tak właśnie bedziemy mieli przez kolejne lata w całej Warszawie jak ta Obwodnica Targowka. Nic lepszego przy rządach Platformy sie nie spodziewajmy przecież tyle lat to już trwa ten bałagan i byle jakość wykonanych prac w całej Warszawie. A Platworma Obyw. jak zwykle nie ma sobie nic do zarzucenia na czele ze swoim starym Prezydentem Warszawy jak i nowym.Oni się tylko cieszą, że są głupcy co ich wybieraja.Pensje mają świetne, a reszta ich niewiele obchodzi i aby oszukać społeczeństwo przed wyborami, a durni ludzie dają się omotac na ich piekne przedwyborcze slowa i znowu idą na nich glosowac.

 • 21 listopada 2018 o godz. 13:59

  Hanna – przecież PISdzielce robią dokładnie to samo. Ich kandydat (a potem chyba nie ich kandydat) był pierwszym który wzbił się na wyżyny hipokryzji i zaczął obiecywać wszystko i wszystkim, niezależnie od braku możliwości realizacji. Tym samym nakręcił całą kampanie w festiwal obietnic bez pokrycia. A co do realizacji – za czasów i z inicjatywy PiS nie powstało nic znaczącego oprócz ważnego muzeum Powstania Warszawskiego. Strategiczne inwestycje były mrożone. Zresztą nawet dzisiejsze działania na poziomie centralnym pokazują ich indolencję (projekty wydmuszki jak centralne lotnisko czy przekop mierzei wiślanej) przykrywające braki innych sukcesów inwestycyjnych. Tak wiec jak mówimy o klamczuszkach, to proszę uwzględnij w tym PIS. No a co do pensyjek to też tu nie ma różnicy. Kiedyś PIS nazywał to nepotyzmem a dziś sam to robi w podwójnej skali. Dzieci polityków w bankach światowych za pół miliona rocznie, dzieci polityków w spółkach skarbu itp.

 • 22 listopada 2018 o godz. 03:35

  Bronek- ciemny lud wybiera Platformę i ciemna ,beznadziejna partia rządzić bedzie beznadziejnie dalej Warszawa.Tyle i aż tyle w tym temacie .

 • 22 listopada 2018 o godz. 08:39

  Anonim – w skali kraju ciemny lud wybiera Platformę a bardziej ciemny PIS. W Przypadku Warszawy udało się akurat mniejsze zło i będziemy mieli kontynuację zamiast zapaści znanej z czasów rządów PIS w tym mieście (Kaczyński, Kochalski, Marcinkiewicz). Tyle i aż tyle w temacie.

 • 22 listopada 2018 o godz. 10:07

  remont od kwietnia ???, przcież Oni tak naprawdę za robotę wzięli się pod koniec sierpnia, patrzę na to codziennie z okna , rozgrzebane wszędzie , nawet ten weekendowy remont ul.Kołowej , przecież zrobili tylko połowę a nie całość ( jeżdzę codziennie i chyba mam oczy ) , sztucznie sukcesem ogłoszony zakończony remont Lusińskiej ……..tylko szkoda że nie w całości ( wjeżdzam z Handlowej i to co jest na Lusińskiej woła o pomstę do nieba ) , juz na początku września wiadomo było iż nie ma szans na zakończenie w listopadzie , a tutaj ktoś się tłumaczy o znalezieniu zabytkowego bruku na paru metrach gdzie remontuje się kilometry ……., robiąc jajo to siebie a nie nas mieszkańców którzy ten w ślimaczym tempie przeprowadzany remont przez firmę która pracuje w godzinach jak ” przysłowiowy urzędnik”

 • 22 listopada 2018 o godz. 11:05

  Ja jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać ścieżka biegowa – jest o niej informacja w materiałach ZDM i na tablicach informujących o przebudowie. Patrząc na odcinki już „wyremontowane” i te dość mocno rozgrzebane, to będzie chyba przebiegać między latarniami, a „nawierzchnia nieutwardzana” będzie odnosiła się do wydeptania trawników przez biegaczy…

 • 22 listopada 2018 o godz. 18:10

  To co robią, robią niechlujnie, za kilka lat trzeba będzie remontować tylko, źe nie będzie pieniędzy

 • 23 listopada 2018 o godz. 18:30

  Czaskowski zaprzysiężony. Teraz pracę ruszą z kopyta.

 • 29 listopada 2018 o godz. 08:16

  Jaki Burmistrz dzielnicy taki remont. Pan Antonik nie ejst zainteresowany robieniem czegokolwiek- jak zaniedbany jest skwerek Wiecha, wiec co go to obchodzi.Zwali na innych, zero odpowiedzialności i znowu go na Burmistrza wzięli. Porażka!!

 • 29 listopada 2018 o godz. 19:58

  Edyta! nie narzekaj! Lepszy swój Antonik niz gość z Opola :)

 • 28 grudnia 2018 o godz. 09:49

  Pracownicy z tej „roboty” – „zaginieni w akcji”. Brak jakiegokolwiek ruchu „na obiekcie”.

 • 14 lutego 2019 o godz. 08:36

  Połowa lutego, a jak nic się nie działo przez ostatnie miesiące, tak nic się nie dzieje. Zapowiadany koniec remontu na czerwiec 2019 w moim odczuciu jest nierealny. I jak zwykle odpowiedzialni za ten bałagan nie poniosą żadnych konsekwencji. Ręce opadają…

 • 7 marca 2019 o godz. 11:27

  JUŻ od marca 2019 zaczęły się ruchy na budowie.

 • 13 maja 2019 o godz. 20:29

  Został jeszcze miesiąc a tu szok – już prawie 33% prac wykonanych. No i a 6% zagospodarowania terenu.

 • 13 lipca 2019 o godz. 01:22

  Co za urzędniczy debil zaprojektował przebudowę ulicy Handlowej???W dniu 12 lipca 2019 jazda tą ulicą Handlową to przysłowiowy slalom dla małych samochodów, bo dla autobusu to istny koszmar.

  Nie dość , że zwęzili Handlową i posadzili drzewa wzdłuż drogi, , sieją trawkę, zrobili wąskie pasy ruchu drogowego dla samochodów, a szerokie drogi dla rowerzystów, kosztem miejsc parkingowych. Zniszczyli parkingi na Handlowej w pobliżu Lusińskiej, zlikwidowali parkingi przed fitness Saturn/ sklepem spożywczym,by splajtował, zlikwidowali parkingi przy Myszkowskiej .

  A tak obiecywali, że zwiększą ilość miejsc parkingowych!!!!! I jak tu wierzyć włodarzom Warszawy z PO. To Oszuści. To są wrogowie mieszkańców Targówka. Zemsta, że nie głosowali na lewackich urzędasów z PO.
  Chyba ta ulica Handlowa będzie dobra dla pijaczków …zygzakiem, zygzakiem (zygzaków jest co niemiara), kółeczko na rondzie przy Gorzykowskiej, kółeczko na rondzie przy Pratulińskiej, a przy stadionie-placu do gry to będzie dopiero pokaz kilku ostrych skrętów kierownicą w prawo, w lewo i jak jeszcze staną samochody w wąskich wgłębieniach (chyba dla wąskich samochodów typu karzełków) to przejazd będzie utrudniony, by nie zderzyć się z samochodami z przeciwka..Tylko wariat mógł wymyśleć coś tak koszmarnego!!!!
  A jak uruchomią Metro na Targówku i autobusy pojadą Pratulińską do rondka na Handlowej to będzie szczyt zatorów, partactwa i nieuctwa projektantów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.