Ruszyła budowa metra na Bródnie! | targowek.info

Ruszyła budowa metra na Bródnie!

Po cichu, bez fanfar, ani nawet bez jakiegoś komunikatu – ale zaczęło się! Bródno już nigdy nie będzie takie samo.

 

Jeszcze oficjalnie tego nikt nie ogłosił, ale wczoraj (20 listopada 2018 roku) na dobre rozpoczęła się budowa metra na Bródnie. Robotnicy pojawili w kilku miejscach osiedla, stanęły też – znane od kilku lat mieszkańcom Targówka Mieszkaniowego – pierwsze zielone płoty.

Na Kondratowicza robotnicy zaczęli przekopywać koparkami łączniki pomiędzy jezdniami – jeden na wysokości Parku Bródnowskiego, drugi bliżej urzędu dzielnicy. Najprawdopodobniej po rozkopaniu głównej nitki ul. Kondratowicza będą tędy prowadzić objazdy dla samochodów.

Robotnicy pojawili się też na boisku szkoły podstawowej nr 275 przy ul. Hieronima. Płoty z tabliczkami „Astaldi” otoczyły pawilon, w którym do niedawna mieścił się oddział przedszkolny (teraz dzieci zostały przeniesione do głównego budynku szkoły). Budynek przedszkolny wkrótce zostanie rozebrany, a duża część boiska rozkopana – powstanie pod nimi zachodni kraniec stacji „Rembielińska”.

Podobny los czeka pawilon z kwiaciarnią na rogu Rembielińskiej i Kondratowicza – jego też wczoraj otoczyły zielone płoty.

Budowniczowie metra na boisku SP 275, za nimi żółty pawilon przedszkolny / fot. Facebook/Jolanta Zientek-Varga

 

Co dalej? Będzie jeszcze więcej płotów i utrudnień. Urzędnicy jeszcze nie podali oficjalnego harmonogramu budowy na Bródnie, jednak na Targówku Mieszkaniowym od pojawienia się płotów do zamknięcia głównych ulic minęły mniej niż dwa tygodnie – i zapewne podobnie będzie na Bródnie. Początku największego zamieszania możemy się więc spodziewać w pierwszych dniach grudnia.

Jeśli wszystko pójdzie gładko, rozpoczęta wczoraj budowa potrwa do końcówki 2021 roku – co po dodaniu czasu na niezbędne odbiory końcowe oznacza, że mamy realną szansę pojechać metrem z Bródna przez Zacisze i Targówek do centrum Warszawy w początkach 2022 r. Koszt tej inwestycji to 1,4 miliarda zł.

Zobacz, jakie będą (prawdopodobnie) zamknięte ulice i objazdy podczas budowy metra na Bródnie

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z obecnej budowy metra na Targówku

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

62 komentarzy na temat “Ruszyła budowa metra na Bródnie!

 • 21 listopada 2018 o godz. 08:20

  Trzymamy kciuki!!!

 • 21 listopada 2018 o godz. 08:53

  Zapamiętajmy że to się dzieje dzięki ustępującej Pani Prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz Walz!

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:04

  HGW „kocha” Targówek i Bródno….

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:10

  Pisowon – ty głupi jesteś czy tylko takiego zgrywasz ? Jeżeli uważasz że HGW wspanialomyslnie doprowadziła do budowy 2 linii metra to jesteś w błędzie.

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:24

  Jasne – HGW dostała forsę z UE, przy okazji niejeden się nakradnie, to uruchomiła ten projekt. Pozwolę sobie jednak zauważyć, że metro będzie jechało przez Zacisze, gdzie każdy ma samochód i pewnie nikt nie będzie wysiadał bo i po co (nie ma tam bloków ani żadnych placówek handlowych czy kulturalnych). Metro powinno iść na stale rozwijającą się Białołękę, a nie na stare Bródno czy Targówek.

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:34

  A komu mamy dziękować, jak nie HGW zaczadzony pisowstwem JANie? ByleJakiemu czy kaczorowi?

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:39

  Chcialo sie taniego mieszkania na Bialolece, to teraz sie ma. Bialoleka zakorkowuje codziennie cale Brodno, dzieki wspanialomyslnym deweloperom, ktorzy tylko buduja bloki, a o infrastrukturze zapominaja. Choc wyprowadzam sie z Brodna niedlugo, to bardzo sie ciesze, ze to tu poszlo metro. Wiem, jak masakryczna jest komunikacja z naszego rejonu, a Panu, Panie Piekny Jojo, wspolczuje, ze nie pomyslal Pan, zanim kupil mieszkanie na Bialolece.

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:42

  Szkoda, że na Woli i Bemowie wszystko stoi. Też dzięki ustępującej pani prezydent.

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:43

  HGW tylko powstrzymała budowę metra na Bródno! Najpier miało iść na prawą stronę Wisły 6 stacji. HGW oczywiście dała POpis. zrobiła 3 stacje najpierw czyniąc je mniej użyteczne!

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:45

  Do Piękny Jojo: Metro to nie koń czy autobus i na miejscu nie zakręcisz. Metro od Zacisza wchodzi w prostej lini w Kondratowicza. Jak ma zakręcić na ZB?

 • 21 listopada 2018 o godz. 09:53

  PIękny Jojo na pewno nie ma interesu w tym, żeby metro poszło na Białołękę. Ludzie kupowali tanie mieszkania (niska cena jest wynikiem kiepskiego dojazdu), a teraz chcieliby zarobić. Najlepiej kupić mieszkanie w szczerym polu, a potem chcieć, żeby ogół społeczeństwa się dorzucił do budowy infrastuktury.

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:18

  czy jest szansa że Admin, czy może jakiś moderator będzie usuwał wpisy kretynów?
  jeśli nie ma takiej możliwości.. to taka prośba, ludzie opamiętajcie się.
  nie plujcie na siebie jadem, wystarczy że robią to politycy.
  jeśli ktoś tylko tak potrafi.. to nie współczuję bo i po co ?
  miłego dnia

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:35

  Dlaczego metro miałoby wyjeżdżać poza Warszawę w kierunku Białołęki? Może jeszcze do Nieporętu powinno dotrzeć?

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:52

  Słoje z Białołęki najpierw niech zaczną odprowadzać podatki dla Warszawy, pomieszkają tu parę ładnych lat, a później roszczą sobie jakiekolwiek prawa do wskazywania kierunku rozbudowy metra. Kupiliście mieszkanka nie zważając na marną infrastrukturę i narastające w godzinach porannych korki? Wasz problem.

 • 21 listopada 2018 o godz. 10:59

  bo słoikom z białołęki się należy

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:05

  do m-m: taaak im się wszystko należy. Tak jak socjalistom należy się pińcet plus z podatków pracujących ludzi. Kpina

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:07

  ander, tu nie ma żadnego admina. A im więcej wzajemnych bluzgów i skakania sobie do oczu, tym więcej wejść na stronę i odsłon reklam.

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:08

  Moja stara, dobra podstawówka nr 275… Kiedyś (40 lat temu) tętniące życiem boisko szkolne. Wysypane czerwonym (czy raczej pomarańczowym) tłuczniem „boisko piłkarskie” z bramkami (wymiarowo do piłki ręcznej) plus dwa zaimprowizowane boiska przy parkanach (bramki to zwykłe kamienie). Plus asfaltowe boisko do kosza (zimą lodowisko) i drugi asfalt przy sali gimnastycznej. Tam był namalowany kort tenisowy, a zamiast siatki – ustawione rzędem ławki… I wszędzie było pełno dzieciarni w wieku od ca. 7 do 15 lat. Do samego zmierzchu. Każdego dnia.
  A teraz… plac budowy – czy raczej: baza dla budowniczych.
  Ech…

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:35

  Dlaczego niszczy się infrastrukturę szkoły podstawowej?! Kto na to pozwolił?! Do jasnej cholery!!! Mi to wygląda na gruby skandal i przekręt!!!

 • 21 listopada 2018 o godz. 11:43

  Czy ktoś się orientuje jak będzie wyglądała organizacja ruchu? Szczególnie w okolicach luksusowego apartamentowca dla elit Różopol

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:08

  no białołęka to sobie co najwyżej pokrzyczeć na forum, pierwszeństwa do metra przed Bródnem nie ma.

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:11

  Czy na FIGARA / codziennej tez juz rozpoczęły sie prace?

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:23

  W końcu!

 • 21 listopada 2018 o godz. 13:00

  ak naprawdę metro na Bródnie jest niepotrzebne ! Powinno pojechać na Białołękę. Wybudują metro i zabiorą tramwaje i autobusy…bo masz metro. I do Centrum dłużej się będzie jechać metrem niż teraz tramwajem. Po drugie cała Białaołeka będzie się zjeżdżać rano do metra i blokować wszystko co popadnie, będą parkować na drzewach ! I dlatego gdzieś mam to metro na Bródnie ! Będzie gorzej niż jest teraz.

 • 21 listopada 2018 o godz. 13:21

  czy te stare bloki to wytrzymają?mam poważne obawy.Strach pomyśleć-3 lata paraliżu komunikacyjnego .Potem jeszcze gorzej, wyobraźmy sobie te korki gdy auta z okolic będą dojeżdżać do stacji metra i problemy z ich zaparkowaniem dla przesiadających się do metra. Ta dzielnica coś zyska ale ile straci.

 • 21 listopada 2018 o godz. 13:23

  Metro musi mieć uzasadnienie ekonomiczne, Targówek i Bemowo je ma, Białołęka musi spokojnie poczekać na swoją kolej. Przed nią jest jeszcze Gocław i inne obszary, które OD LAT są już zabudowane, a nie posiadają odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej.

 • 21 listopada 2018 o godz. 14:18

  Metro na Białołękę tez miałoby sens – choćby taki, że odkorkowałoby Targówek. Od stacji Zacisze powinno się poprowadzić tunel tak, że miałby chociaż zabezpieczenie do odbicia w kierunku np. os. Derby. Nie wiem, dlaczego HGW tak nie zadecydowała – czy doradcy jej zasugerowali, że nie zdążą w obecnej perspektywie unijnej (kończy się w 2022), czy tez co innego… Wiadomo, ze polegała (bo musiała) na urzędnikach, którzy teraz naszej dzielnicy sprzyjali.
  Naskakując na Białołękę pamiętajcie głosy z Żoliborza o trasie Krasińskiego.

 • 21 listopada 2018 o godz. 14:53

  METRO DO Łomianek

 • 21 listopada 2018 o godz. 15:00

  można robić bez utrudnień czyli zrobić stację na pustym terenie obok Kościoła przy ul. Rembielińskiej. przez metro rosną czynsze na Targówku i zagęszcza się zabudowa kosztem zieleni, nie chcemy metra takim kosztem.

 • 21 listopada 2018 o godz. 15:10

  Czy na codziennej rozpoczęły sie juz prace?

 • 21 listopada 2018 o godz. 15:58

  Super i nowe boiska bierznia przy szkole szlak trafi kasa wywalona w bloto nie mowiac juz o modulach gdzie byla zerowka ! Ale to tradycja zroboc i zaraz roz…..! Brawo wlodarze ! Jak by nie mozna bylo tego zrobic gdzie indziej ale przecierz to zabierze jakze dochodowe tereny dla slynnej spoldzielni brodno!

 • 21 listopada 2018 o godz. 16:33

  Rozumiem, że metro, inwestor pokryje straty spowodowane zniszczeniem infrastruktury sportowej, bieżnia, boisko oraz zburzeniem przedszkola? Banda urzędniczych debili i tyle…

 • 21 listopada 2018 o godz. 17:56

  A może ktoś pomyślałby o sali gimnastycznej , która przylega bezpośrednio do tych modułów.
  W tej chwili zagęszczenie jest tak duże że nauczyciele z trudem prowadzą zajęcia. Dlaczego?
  Bo dzieci z modułów wróciły do sal szkolnych, w których od września uczyli się uczniowie klas starszych.
  Nie ma na nic miejsca , ogólny bałagan i tak przez parę lat….

 • 21 listopada 2018 o godz. 18:30

  Bródno już się zakorkuje na stałe, nawet jak oddadzą metro do użytku to autobusów i samochodów przybędzie bo przecież jakos do tego metra trzeba będzie się dostać.

 • 21 listopada 2018 o godz. 19:05

  Cwaniaki narzekają, że Białołęka będzie zjeżdżać samochodami do metra. Kiedyś Cwaniaki nie mieli takiego problemu.

  Obcy to obcy…

 • 21 listopada 2018 o godz. 19:17

  Osiedle Derby- niegdyś słoikoland, dziś upadlinoland….

 • 21 listopada 2018 o godz. 21:01

  Błagam niech ktoś przeniesie ten moduł przedszkolny do szkoły nr 28 na Goscieradowska.

 • 21 listopada 2018 o godz. 21:09

  Kto się wyprowadza z bródna na czas budowy metha ? Łapka w góre :-) Przecież nie wyjedzie się z tego osiedla jak kondratowicza rozkopią. Na nic zda się otwarcie stacji na trockiej jak niczym nie da się tam dojechać w sensownym czasie – no chyba że skuterem albo rowerem ewentualnie hulajnogą.
  Stacja na zaciszu to także uważam że pomyłka.
  Co do mieszkańców białołeki to takze warszawa wiec powinni miec zagwarantowany dojazd w szybki sposób. Ale to i lepiej ze nie buduja tam metra – po co maja dodatkowo ludziom zycie utrudniac rozkopujac cale ulice?! Przez te 3 lata brodno sie wyludni bo kto by chciał tu mieszkać jak juz miekszania po 8-9 tys za metr – za tyle to mozna kupic po drugiej stronie wisly juz przy wybudowanym metrze !!! A wystarczyłby most Krasińskiego i do placu wilsona dojazd tramwajem w 15 minut ale przeciez lepiej drążyć pod ziemią metho. I co z zapowiadanym przez trzaskowskiego łącznikiem ze stację pkp toruńska do stacji metra kondratowicza ? Obiedliście sie wyborczej kiełbasy zwolennicy peło?! Dobra była ???

 • 21 listopada 2018 o godz. 21:10

  Moduł rozbieraja…. Przestawić go na Targówek żeby filii podstawowej nie mnozyc

 • 21 listopada 2018 o godz. 23:34

  Zaraz zaraz panie qwerty – toś pan jest straszny czarnowidz. Jeden ze scenariuszy mówi, że odnowiona Gilarska miałaby być dla autobusów a nie samochodów i tamtędy miałyby śmigać busy do (M) Trocka i (M) Zacisze omijając korki. Drugi scenariusz jest odwrotny – autobusy zamkniętą dla samochodów Wincentego do (M) Trocka a samochody Gilarską. Tak czy owak jak przy każdej dotychczasowej budowie zbiorową komunikacją będzie duuużo szybciej niż autem. Na pewno duuużo szybciej niż teraz.

  Jak będzie popyt na 8-9 tysi to czemu po tyle nie sprzedawać. Realne ceny sprzed pół roku to jednak 6.9 tysi. No a przy samym metrZe po drugiej stronie (oczywiście nie w starych blokach) to 10 – 14 tysi, więc różnica jest.

  PS łącznik to i waćpan Jaki zapowiadał. I jeszcze most i trzy inne linie. Tak więc wyborcom PISdzielców też życzymy smacznego.

 • 22 listopada 2018 o godz. 06:34

  Bo słoiki z Białołęki uznają tylko: autobusy przyspieszone z miejscami do siedzenia (odpowiedniki PKS), oraz metro z miejscami do siedzenia (odpowiednik pociągu podmiejskiego). Tramwaju nie uznają, bo tam trzeba stać i jest „dla ubogich”.
  PS. Nie ma takiego wrażenia, że niektóre tzw. słoiki są tak roszczeniowi jak uchodźcy z Afryki na zachodzie Europy? Też przyjeżdżają i tylko wymagają, najlepiej po ich myśli, bo „u nich na wsi tak było”

 • 22 listopada 2018 o godz. 08:25

  na Białołęce nie ma praktycznie bloków- jest tylko trochę koło więzienia- metro byłoby więc tam nonsense, ale co innego na Tarchomin

 • 22 listopada 2018 o godz. 10:34

  Do qwert cos tam

  Nie, bialoleka to nie Warszawa

 • 22 listopada 2018 o godz. 10:55

  Karolina – a ty jesteś słoikiem kompletnie bez wiedzy o Warszawie? Białołęka jest częścią Warszawy od lat ’50. W pełnej formie od lat ’70. Więc o czym my mówimy. Problemem jest tylko to, że metro na „willową” Białołękę jest bez sensu. Co innego na stare osiedla jak Tarchomin. Jak nie uznajesz warszawskości Białołęki to co powiesz to Rembertowie czy Wesołej (też Warszawa od lat dwutysięcznych).

 • 22 listopada 2018 o godz. 13:28

  Super! Św. Wincentego zakorkowana od świtu do nocy a teraz jeszcze to metro. Na co ono komu. Autobusem można dojechać wygodnie w większość miejsc, ciepło, schludnie a nie schodzić pod ziemię jak szczur. Białołeka chciała kolejkę to proszę bardzo. Nam ona nie potrzebna. Już dość zniszczyła na Targowku. Najpierw odebrali bazarek a potem wydlużyli do niego drogę o kilometr. Nie ma mojej zgody na tą budowę i już!

 • 22 listopada 2018 o godz. 13:51

  @Magdalena – nie bądź egoistką to po pierwsze a po drugie pogódź się z tym, że budowa metra stała się faktem. Tak będzie ci łatwiej przetrwać najbliższe trzy lata a potem cieszyć się szybka i nowoczesną komunikacją na Targówku. A tak naprawdę – jako użytkownik autobusów – za chwilę po zamknięciu części ulic zobaczysz że komunikacja miejska przyspieszy.

 • 23 listopada 2018 o godz. 00:21

  Jak według ciebie ma komunikacja przyspieszyć po zamknięciu i rozkopaniu części ulic? Przecież wówczas komunikacja będzie musiała pojechać objazdami.

 • 23 listopada 2018 o godz. 00:37

  Nie – objazdami mają pojechać samochody (i dla kierowców na pewno będzie to gorszy okres niż teraz) a komunikacja zbiorowa ma mieć priorytet (tj. np. Wyłącznośś poruszania się pewnymi ulicami).

 • 23 listopada 2018 o godz. 04:48

  Kto chciał mógł się przenieść do pustej Sp szarych szeregów z dużymi salami gimnastycznymi. Nikt nie chciał a teraz narzeka że mu ciasno w 275.

 • 23 listopada 2018 o godz. 20:19

  zamiast metra lub dodatkowo można by bardziej wykorzystać istniejące tory kolejowe, ale kto bogatemu zabroni drążyć tunele

 • 24 listopada 2018 o godz. 02:39

  W ogóle w SP 275 powinni teraz zatrzymać nowy nabór uczniów, a wznowić w SP Szarych Szeregów. Po gimnazjach szkoły mają full miejsca, a w innych się gnieżdżą, jak szczury. Polska polityka!

 • 24 listopada 2018 o godz. 05:06

  Nie anonim komunikacja zbiorowa też pojedzie objazdami. Przecież jak rozkopią Kondratowicza w dwóch miejscach to siłą rzeczy będzie musiała pojechać objazdami, nie sądzisz chyba że przez rozkopane ulice dostanie jakiś przejazd, tam będą budowane stacje i tak jak Trocka i Ossowskiego na Targówku te ulice będą całkowicie nieprzejezdne. Priorytet komunikacja będzie miała dopiero od skrzyżowania Wincentego z Gilarskiej a do tego miejsca będzie jechać objazdami i stać w korkach razem z autami, całe Bródno od Podgrodzia będzie jechało Chodecką do Marki Teresy i autobusy na tych ulicach żadnego priorytetu mieć nie będą. Białołęka nadal będzie walić Wincentego bo do Gilarskiej niestety ograniczeń dla aut nie będzie a według projektu 500-tka od Podgrodzia ma pojechać Krasnobrodzką do Toruńskiej i dalej Św. Wincentego a tutaj też wszystko utknie. Więc nie mów mi, że komunikacja miejska przyspieszy bo na samym Bródnie będzie jeździła objazdami i żadnego priorytetu czy to na Chodeckiej czy to na Wincentego do Gilarskiej mieć nie będzie.

 • 24 listopada 2018 o godz. 10:36

  @Andy – pożyjemy zobaczymy. Ostatnie wersje planów które znam zakładają zgoła coś innego – maksymalne zduszenie ruchu samochodów prywatnych i uprzywilejowanie komunikacji.

 • 24 listopada 2018 o godz. 12:22

  I bez jakiego metro się buduje

 • 25 listopada 2018 o godz. 16:29

  W sp275 kończą o 17 a do szarych szeregów nikt z 275 się przenieść nie chciał. Dziwne.

 • 25 listopada 2018 o godz. 23:19

  Anonim a gdzie ty widziałeś ostatnie wersje planów? Są jakieś nowsze od tych co tutaj były przedstawiane? A co do uprzywilejowania komunikacji zbiorowej to dlaczego Św. Wincentego nie można byłoby zamknąć dla samochodów już od skrzyżowania z Kondratowicza tylko dopiero od Gilarskiej/Matki Teresy? Przecież takie rozwiązanie sprawy spowoduje że cały ruch z Wincentego wtłoczy się w Gilarską i Matki Teresy i głównie Białołęka zakorkuje nam całe Bródno, przez to autobusy poutykają raz na Wincentego, dwa na Matki Teresy bo Gilarska będzie zapchana. Skierowanie ruchu z Białołęki na Kondratowicza do Radzymińskiej i uprzywilejowanie komunikacji na Wincentego już od Kondratowicza rozwiązałoby tą sprawę. I czy to prawda jak gdzieś czytałem, że te zamknięcie ulicy Wincentego będzie obowiązywało tylko w godzinach szczytu? W sumie rzeczywiście tylko wówczas jest problem.

 • 30 listopada 2018 o godz. 14:18

  I znowu moje podatki wydawane są na debilną inwestycję.
  Tam gdzie metro ma sens, to go nie budują…

 • 2 grudnia 2018 o godz. 12:09

  Najpierw coś wam powiem:
  tak! Głosowałem na PO i na Trzapkowskiego! Cieszę się z jego zwyciestwa jak nie powiem.
  A teraz uwaga:
  metro na Bazyliańskiej to najgłupsza z możliwych decyzji. Nowy prezydent mógł to jeszcze naprawić. Nie naprawił. Teraz pod moim oknem będzie bajsel i słoikarnia. Zjazd meneli z całej okolicy. Matki z 500+ z rozwydrzonymi dzieciakami i wymalowani metrotatusie z kokiem na łbie. Po co mi to? Mam pod oknem tramwaj. Obok strzeżony parking. Wystarczyło wybudować stację pkp Toruńska bliżej Bazyliańskiej i pociągnąć tam tramwaj. Metro ma sens tam, gdzie nie ma kolei.
  Rafał! Depilu! Jak ja teraz pojade, jak wszystko rozkopiecie?????

 • 2 grudnia 2018 o godz. 14:26

  Makumba ale to właśnie obiecał przecież Trzaskowski, dociągnięcie metra do PKP Toruńska wówczas problem zniknie. Trzeba tylko go teraz trzymać za słowo. Ale nie neguj potrzeby metra na Bródnie bo patrzysz tylko pod siebie, a całkowicie zapominasz, że spora część Bródna ma daleko do tramwaju dlatego metro szczególnie dla okolic Św. Wincentego, Malborskiej czy Chodeckiej jest bardzo potrzebne. To że tobie akurat nie potrzebne nic nie znaczy, bo większości z Bródna jest akurat bardzo potrzebne.

 • 31 grudnia 2018 o godz. 06:51

  Prawdziwa Białołęka to Tarchomin,a nie wsiowate bloki wybudowane w polu za Toruńską.

 • 19 lutego 2019 o godz. 14:01

  Jestem mieszkańcem Saskiej Kępy, która stała się ogólnym parkingiem dla dojeżdżających do centrum. To samo stanie się z Bródnem i to w gigantycznej skali. Cała Białołęka zakończy jazdę samochodem na Bródnie. Współczuję Wam mieszkańcy Bródna, jeszcze nie wiecie jaka gehenna Was czeka.

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:02

  Tak czytam wasze komentarze i mam tylko jeden wniosek , jeszcze się taki nie urodził co by wam dogodził, jak nic nie ma to źle jak coś zaczyna się dziać to źle. Korki są były i będą i nic tego nie zmieni, ale czy to naprawdę powód do takiego słownictwa i wzajemnego obrażania się, czy nie ma już kulturalnych ludzi którzy potrafią normalnie porozmawiać i wymienić swoje poglądy?.
  Życzę wszystkim więcej pogody ducha i uśmiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.