Setki polskich flag na Pekinie na 100-lecie niepodległości | targowek.info

Setki polskich flag na Pekinie na 100-lecie niepodległości

To znacznie lepsze świętowanie niż marsze, zadymy i polityczne przepychanki.

 

11 listopada 2018 roku Polska obchodzi 100 lat odzyskania niepodległości – i obchodzi je tak, jak mijają nam ostatnie lata: w awanturach, nerwach, chaosie oraz ryzyku zamieszek. Ale nie na warszawskim Bródnie. Społecznicy z największego budynku w naszej dzielnicy wpadli na wspaniały sposób, o którym powinna usłyszeć cała Polska!

W niedzielę 11 Listopada mieszkańcy bloku przy ulicy Rembielińskiej – jeśli nie wszyscy, to zdecydowana większość – wywieszą z okien polskie flagi, żeby uczcić 100 lat naszej niepodległości.

A tych flag będą setki, gdyż budynek, na którym zawisną, to słynny bródnowski „Pekin” przy ulicy Rembielińskiej – największy blok mieszkalny warszawskiej dzielnicy Targówek. Ma ponad 340 metrów długości, 4 różne adresy, 836 mieszkań, około 1500 mieszkańców i tysiące okien.

Chcemy w ten sposób, sąsiedzko i w miłej atmosferze, cieszyć się Niepodległością – mówi targowek.info Robert Goliński, lokalny społecznik i jeden z pomysłodawców akcji.

Organizatorzy przygotowali 500 biało-czerwonych flag. Około 300 z nich już trafiło do mieszkańców Pekinu, pozostałe zostaną rozdane w piątek i sobotę. Wielu mieszkańców planuje też powiesić własne, prywatne flagi.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia ma być dodatkowo wywieszenie z jednego z balkonów aż 20-metrowej flagi Polski – ma to nastąpić w niedzielę 11.11 około godziny 14:00 (choć szczegóły tej akcji są jeszcze dogrywane).

Aby było jeszcze milej, na skwerku pod blokiem, od strony skrzyżowania ulicy Rembielińskiej i Bazyliańskiej, odbędzie się w niedzielę od godz. 13:00 sąsiedzki festyn – na który są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Targówka. Będzie ciepła herbata i poczęstunek. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowane zostały animacje i konkursy z nagrodami. Jednostka Strzelecka nr 1920 Warszawa – Targówek zaprezentuje ceremonię składania flagi państwowej i postępowania z symbolami narodowymi.

Fantastycznym efektem pochodnym tej akcji są spore grupki mieszkańców zbierające się i rozmawiające ze sobą przy okazji rozdawania flag. I o taki efekt integracji sąsiedzkiej we wszystkich naszych akcjach nam chodzi – cieszy się Robert Goliński.

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „100 działań na 100-lecie niepodległości” finansowanego ze środków m.st. Warszawy przy wsparciu Fundacji Hereditas i Urzędu Dzielnicy Targówek.

 

To na razie tylko wizualizacje okrytego flagami „Pekinu” na Bródnie. Mamy nadzieję, że w 11 listopada wielki blok będzie wyglądał jeszcze efektowniej.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

49 komentarzy na temat “Setki polskich flag na Pekinie na 100-lecie niepodległości

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:35

  Cytat z pow. artykuliku: „To znacznie lepsze świętowanie niż marsze, zadymy i polityczne przepychanki.” – jest to typowy wpis wroga Polski

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:40

  Foto,foto,foto montaz !!!

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:44

  To jest 100-lecie niepodległości ogłoszenia niepodległości a nie „100 lat naszej niepodległości” pani lub panie redaktorze – bo artykuł nie podpisany. To duża różnica. Niepodległość ogłoszono 100 lat temu po zaborach ale w okresie 100 lecia nie byliśmy cały czas niepodlegli. Sama wojna to walka o niepodległość a pragnę przypomnieć czasy po II W. Św. Do 1981 to też nie byliśmy raczej wyzwoleni i samowładni.

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:46

  @ przeczytałbyś podpis pod zdjęciem i nie musiałbyś silić się na konentarz. @mach maszerowanie wraz z brunatnymi koszulami i przy akompaniamencie rasistowskich i faszystowskich haseł to upadek Polski. Nasi dziadkowie walczący w powstaniu w pierwszym odruchu by do takich strzelali. Upadkiem państwa jest to że takie organizacje jescze funkcjonują.

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:53

  A w Korei Płn. nie…… Przecież to bratnie kraje… do których nas się w ostatnich latach upodabnia.

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:04

  Co to za fotomontaż hah

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:10

  Ale kiepski Photoshop

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:19

  Dla Czytelników, którzy nie czytają do końca, ale od razu komentują, powtarzamy podaną w artykule informację:

  To na razie tylko wizualizacje okrytego flagami „Pekinu” na Bródnie. Mamy nadzieję, że w 11 listopada wielki blok będzie wyglądał jeszcze efektowniej.

  O zdjęcia będzie łatwiej po wydarzeniu, niż przed :)

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:55

  I wszystkie tak samo ułożone haha śmiech na sali !!!

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:56

  No to już widzę jak co poniektorzy „działacze” będza grzmieć o nacjonalistyczno-faszystowskiej akcji na Bródnie :)

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:57

  A na moim bloku w Stasgardzie tylko jedna na razie moja.

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:58

  przecież jest wyraźnie napisane, że flagi zostaną wywieszone 11 listopada.
  czytać nie umiecie?

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:00

  ściema..byłem tam,i nie widziałem żadnej flagi.

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:01

  Wątpię żeby kto ktokolwiek tam wywiesił flagę,no chyba że im zapłacą :)

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:07

  W rzeczywistości nie będzie efektowniej niż na wizualizacji, gdyż na zaprezentowanej tu wizualizacji flagi są niemalże wielkości okien. Proszę się przyjrzeć – tak dużych flag chyba nikt nie produkuje.

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:24

  Zapraszam wszystkich 11 listopada o 14.00 pod nasz blok. Będzie na prawdę przyjemna impreza dla wszystkich. O 13.00 zaczynamy konkursami i animacjami dla dzieci. Mam nadzieję, że miło Państwa zaskoczymy.

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:41

  w Polsce część obywateli dała sobie tak wyprać mózgi, że uważają marsze za coś złego.

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:54

  Ludzie Czytajcie to co jest napisane… to tylko wizualizacja. Jak można porozumieć się w jakichkolwiek innych sprawach, jeśli nikt nikogo nie wysłucha ze zrozumieniem, nie przeczyta do końca I ze zrozumieniem ?

 • 9 listopada 2018 o godz. 12:05

  jaki Pekin ? ktoś tutaj z piszących jest z Warszawy ? Pekin to była warszawska nazwa Pałacu kultury od PKiN……….masakra…

 • 9 listopada 2018 o godz. 12:47

  Wszystkie flaki w jednym zwisie,klamstwo jak tak mozna.

 • 9 listopada 2018 o godz. 12:52

  Czytacie ze zrozumieniem???? Napisali iże to WIZUALIZACJA !!!

 • 9 listopada 2018 o godz. 13:38

  A nie lepiej, drogie wspólnoty mieszkaniowe z Pekinu, było uczcić tę rocznicę uporządkowanym podwórkiem? To tylko pusta akcja z flagami. Tzw. polskość w pigułce. Natomiast ładne podwórko, ba chociaż w zgodzie wybrany jeden projekt odnowienia bloku (a nie jak teraz, co klatka to co innego), to wymagałoby jakiegoś wysiłku. Ale nie. Podwórko was nie obchodzi, tam niepodległości nie chcecie, bo jej utrzymanie kosztuje, ma to wyremontować miasto. I remontuje, tyle tylko, że w widać tam wasze oczekiwania. Miejsca parkingowe, więcej miejsc parkingowych. I to niestety dzieje się w skali państwa. Cała uwaga skierowana na marsz, na ilość flag. Miał rację Miler, kiedy mówił, że biedny PRL na tysiąclecie wybudował tysiąc szkół. Tymczasem znacznie bogatsza III RP zajmuje się produkowaniem kilometrów flag. I idę o zakład, że z materiałów z importu. Niestety II RP powstała dzięki korzystnej sytuacji geopolitycznej, a III dzięki niej trwa. Niewiele tu zasługi Polaków. Jedziemy na farcie, ale ten się kiedyś skończy i okaże się po raz kolejny, że wcale nie jesteśmy ani silni, ani zwarci, ani gotowi.

 • 9 listopada 2018 o godz. 13:50

  @Do swojak. Swojak może i jesteś, ale nie bródnowski.Nazwa Pekin określająca ten blok funkcjonuje w potocznym języku sąsiadów od co najmniej 40 lat.

 • 9 listopada 2018 o godz. 14:16

  Przeciez te flagi są wklejane

 • 9 listopada 2018 o godz. 14:50

  skarpety pozmieniajcie cebulaki z bloków bleeeeeeee

 • 9 listopada 2018 o godz. 15:03

  „suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie”

 • 9 listopada 2018 o godz. 15:06

  Patrząc przez pryzmat komentarzy poziom społeczeństwa sięgnął dna a nawet dna i dwóch metrów mułu. Jeśli większość ludzi nie potrafi czytać ze zrozumieniem prostego tekstu, to jak ma uczestniczyc aktywnie w życiu społecznym. Jeśli znaczna część potrafi tylko narzekać siedząc w kapciach przed ekranem a nie działać konstruktywnie, to przyszłość nie jawi się w jasnych kolorach. Jeśli w końcu część nie widzi, że danie przez rządzących prawa do przemarszu przez miasto bezmózgom w glanach i czarnych koszulach, często z pozasłanianymi mordami i okrzykami o białej rasie i to jeszcze pod hasłem marszu niepodległości to nie problem, to upadek jest już bliski.

 • 9 listopada 2018 o godz. 15:17

  Flagi są przygotowane i na pewno wywieszę.Na naszym podwórku było kilka pikników sąsiedzkich i było super.Więc tym razem też będzie fajnie.

 • 9 listopada 2018 o godz. 16:03

  Fajna inicjatywa z tym że w moim przypadku właśnie straciłam ochotę wywieszać flagę na święta narodowe, jedynie składam hołd powstańcom warszawskim, może byli naiwni jak ja do dziś i dlatego należy im się szacunek i pamięć za waleczność dla Rzeczpospolitej a nie dla jakichś pseudo rządów, politykierów którzy ich zawiedli, poświęcili lub sprzedajnych durnowatych a do tego złych polaczków itd.
  Przestaję chodzić na wybory i interesować się polityką to jest jedna wielka propaganda.
  Jeżeli coś robię, dochodzę swoich praw, to tylko dlatego że mam taką Karmę, karmę życia w Polsce.
  Jedna wielka szumowina policyjno-sędziowsko-prokuratorsko-samo-rządowa do tego stopnia że nie wiadomo kto z kim ubabrany, kto się tylko boi a kto skorumpowany, kto może jest tylko nieudacznikiem i niedoukiem a może prawo jest do dpy. Nie dojdziesz.

 • 9 listopada 2018 o godz. 17:10

  Już widać kogo sobie wybraliście mieszkańcy Targówka więc siedźcie cicho i dostosujcie się do rozkazów dzielnicowych.

 • 9 listopada 2018 o godz. 17:19

  akcja super ale po co te dziwne komentarze na początku artykułu cyt:w awanturach, nerwach, chaosie oraz ryzyku zamieszek.Marsz jest ponad wszystkie akcje i nie macie prawa nas zniechęcać do udziału w Marszu.100-lecie Niepodległości mamy TYLKO RAZ.Duma!Radość! ponad wszystko.

 • 9 listopada 2018 o godz. 17:26

  Flagi są przygotowane i na pewno będą wywieszone.Nie wiem dla czego pan Andrzej pisze „że wywiesimy flagi jak nam zapłacą”Bzdura miły panie.Wywieszam flagę co roku w święta państwowe bo to obowiązek wobec Ojczyzny.Nie zna pan, nas mieszkańców bloku przy Rembielińskiej i wypisuje pan bzdury.Pewnie tam gdzie pan mieszka nie ma takiego zwyczaju jak wywieszanie flag i wspólne świętowanie.Współczuję, to musi być smutne dla pana i straszne.Więc zapraszamy do wspólnego świętowania u nas.To nie pierwsze wspólne świętowanie sąsiedzkie.Pozdrawiam.

 • 9 listopada 2018 o godz. 17:55

  Patriotyzm i duma narodowa w obecnym wydaniu to machanie szabelkami i powiewnie flagą, o przepraszam nie flagą, tylko najczęściej jakimś skundlonym tworem- ni to flagą, ni to banderą z orłem. Ot jakaś taka festynowa bylejakość.
  Gorzki smak ma ten obecny „PATRIOTYZM”. Szumne słowa, szowinizm narodowy i podłe niszczenie ładu w Rzeczypospolitej . Nie mamy się z czego cieszyć. Niszczenie kraju i jego ładu, radosnym nie jest.

 • 9 listopada 2018 o godz. 21:28

  Lepszy pomysł niż ochody rocznicy w marszu z rasistowkimi bandytami. Bródno ratuje honor Warszawy!

 • 10 listopada 2018 o godz. 08:46

  Warszawiacy lubią być zapinani
  Ciagle głosują na oprawców

 • 10 listopada 2018 o godz. 11:14

  @Szkoda – nie tylko Warszawiacy. Przez to mamy takiego komunistycznego prokuratora jak Piotrowicz, zasiadający z ramienia PiS w sejmie, wcześniej prokurator Krzyże. Oni w ogóle mają jakieś takie zamiłowanie do tych PRLowskich prokuratorów. Dalej Czabański zajmujący się dziś mediami narodowymi a wcześniej członek młodzieży socjalistycznej i PZPR. No a z drugiej strony niemieckie nazwisko żony prezydenta.

 • 11 listopada 2018 o godz. 09:43

  Zawsze mówiłem. Nasze społeczeństwo jest tak GŁUPIE, że wiadomości czyta za pomocą obrazków. Debile

 • 11 listopada 2018 o godz. 12:46

  No i gdzie te flagi na Pekinie, nie maich za wiele , kilka widzę tylko ze swego balkonu, wiele gadania, palnów a wyszło znów jak wyszło, żenada.

 • 11 listopada 2018 o godz. 13:23

  Grażka – jeśli wyszło jak wyszło i wywieszonych flag jest mało to o nikim innym źle by to nie świadczyło tylko o mieszkańcach bloku. Może jednak wyjdź przed blok i się rozejrzyj bo około 500 flag trafiło do mieszkańców, więc przynajmniej tyle powinno powiewać :)

 • 11 listopada 2018 o godz. 16:29

  Jak to bródnowszczaki , sprzedali za butelkę piwa i nic nie zostało;). Ale były by jaja , jak by tę akcję zorganizował urząd, natychmiast posypałyby się gromy z jasnego nieba, o przepraszam z usta aktywnych mieszkańców BRódna, że:” urząd wydaje nasze pieniądze i rozdaje ludziom flagi za friko , a i tak niewiele flag wisi, czyli urząd nie rozdał i sami sobie przytulili kasę na flagi. Oj ci urzędnicy , nic nie umieją zorganizować”. Ot Bródno, o przepraszam Targówek, bo tak nazywa się ta dzielnica.

 • 11 listopada 2018 o godz. 19:15

  a co o tym sądzi Owsiak, albo Biedroń? To że targówek.info jest lokalne nie znaczy że jak onet i inni wielcy nie może nas informować o zdaniu ekspertów od wszystkiego.

 • 11 listopada 2018 o godz. 21:30

  na pekinie flag o wiele więcej niż na okolicznych blokach ale liczyłem na więcej, bo sam wieszam od zawsze

 • 11 listopada 2018 o godz. 21:56

  Ale akcja. 100 lecie niepodległej. Gdzie te flagi? A czego chcecie? By Ukraińcy zaczęli wieszać polskie flagi?

 • 12 listopada 2018 o godz. 09:13

  @Zybertowicz – a czemu nie? Polacy w Anglii noszą i flagi polskie i brytyjskie w zalwżności od tego jaka jest okazja.

  Z drugiej strony nie zdejmujemy odpowiedzialności z siebie. To że na na wielu budynkach w których jest 100 okien wisiało od jednej do pięciu flag nie wynika z tego, że mieszka tam do 95% obywateli Ukrainy, bo może nie mieszkają tam wcale a może jest ich 5 czy 10%.

  Brak flag wynika z tego, że 95-99% Polaków tych flag nie wywiesiło.

 • 12 listopada 2018 o godz. 09:52

  Ale Ukraińcy mają w nosie nasze święto. Oni wymagają by ich falgi nosić i ich święta świętowaC ! Jak muzułmanie w Niemczech !

 • 12 listopada 2018 o godz. 12:08

  Mirek – kto od ciebie tego wymagał i kiedy? Bo ja nie czuje żeby tego ktoś ode mnie wymagał. Chyba jakaś psychoza przed innością się pojawia. Zresztą zobaczysz – jak za chwilę Niemcy otworzą swój rynek pracy, to Ukraińcy pojada dalej na zachód i nie będziesz miał problemu. Tylko tak na prawdę to zostaniemy z reką w nocniku. albo nie będzie iał kto pracować w rolnictwie, budowlance, handlu czy usłucgach typu sprzątanie, albo ceny wszytskiego ci dramatycznie wzrosną, bo jak widać Polacy przy obencym dobrobycie za 2000 – 3000 na rękę pracowac już nie chcą :)

 • 13 listopada 2018 o godz. 14:19

  Flag i tak było dużo więcej niż na innych lewackich bloczkach. PEKIN zaskoczył pozytywnie!

 • 13 listopada 2018 o godz. 18:55

  Do @swojak : „Pekinami” już w międzywojniu nazywano gęsto zaludnione; wielorodzinne kamienice. Pałacowi Kultury i Nauki nadał tę nazwę ktoś, kto pamiętał przedwojenną gwarę warszawską.

 • 14 listopada 2018 o godz. 19:19

  Palacowi to nadali nazwę Pekin od skrótu. PKiN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.