Setki polskich flag na Pekinie na 100-lecie niepodległości

49
Share

To znacznie lepsze świętowanie niż marsze, zadymy i polityczne przepychanki.

 

11 listopada 2018 roku Polska obchodzi 100 lat odzyskania niepodległości – i obchodzi je tak, jak mijają nam ostatnie lata: w awanturach, nerwach, chaosie oraz ryzyku zamieszek. Ale nie na warszawskim Bródnie. Społecznicy z największego budynku w naszej dzielnicy wpadli na wspaniały sposób, o którym powinna usłyszeć cała Polska!

W niedzielę 11 Listopada mieszkańcy bloku przy ulicy Rembielińskiej – jeśli nie wszyscy, to zdecydowana większość – wywieszą z okien polskie flagi, żeby uczcić 100 lat naszej niepodległości.

A tych flag będą setki, gdyż budynek, na którym zawisną, to słynny bródnowski „Pekin” przy ulicy Rembielińskiej – największy blok mieszkalny warszawskiej dzielnicy Targówek. Ma ponad 340 metrów długości, 4 różne adresy, 836 mieszkań, około 1500 mieszkańców i tysiące okien.

Chcemy w ten sposób, sąsiedzko i w miłej atmosferze, cieszyć się Niepodległością – mówi targowek.info Robert Goliński, lokalny społecznik i jeden z pomysłodawców akcji.

Organizatorzy przygotowali 500 biało-czerwonych flag. Około 300 z nich już trafiło do mieszkańców Pekinu, pozostałe zostaną rozdane w piątek i sobotę. Wielu mieszkańców planuje też powiesić własne, prywatne flagi.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia ma być dodatkowo wywieszenie z jednego z balkonów aż 20-metrowej flagi Polski – ma to nastąpić w niedzielę 11.11 około godziny 14:00 (choć szczegóły tej akcji są jeszcze dogrywane).

Aby było jeszcze milej, na skwerku pod blokiem, od strony skrzyżowania ulicy Rembielińskiej i Bazyliańskiej, odbędzie się w niedzielę od godz. 13:00 sąsiedzki festyn – na który są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Targówka. Będzie ciepła herbata i poczęstunek. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowane zostały animacje i konkursy z nagrodami. Jednostka Strzelecka nr 1920 Warszawa – Targówek zaprezentuje ceremonię składania flagi państwowej i postępowania z symbolami narodowymi.

Fantastycznym efektem pochodnym tej akcji są spore grupki mieszkańców zbierające się i rozmawiające ze sobą przy okazji rozdawania flag. I o taki efekt integracji sąsiedzkiej we wszystkich naszych akcjach nam chodzi – cieszy się Robert Goliński.

Wydarzenie realizowane jest w ramach programu „100 działań na 100-lecie niepodległości” finansowanego ze środków m.st. Warszawy przy wsparciu Fundacji Hereditas i Urzędu Dzielnicy Targówek.

 

To na razie tylko wizualizacje okrytego flagami „Pekinu” na Bródnie. Mamy nadzieję, że w 11 listopada wielki blok będzie wyglądał jeszcze efektowniej.

 

49
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx