Stacja metra na Ossowskiego niemal gotowa. Zobaczcie ZDJĘCIA! | targowek.info

Stacja metra na Ossowskiego niemal gotowa. Zobaczcie ZDJĘCIA!

Pierwsza stacja metra na Targówku wygląda zupełnie inaczej niż na wizualizacjach. Przy okazji rozstrzygnięta została kwestia, jak nowe stacje będą się nazywać.

 

Urząd Warszawy pokazał zdjęcia z budowy stacji II linii metra przy ulicy Ossowskiego. Okazuje się, że stacja jest już niemal gotowa!

Jak podają stołeczni urzędnicy, montowane są ostatnie fragmenty ścian i sufitu (metalowe perforowane panele, które tłumią hałasy), układane są ostatnie elementy posadzek, płyty granitowe z guzami oraz ze ścieżkami prowadzącymi dla osób niedowidzących i niewidomych. Gotowy jest także system nagłośnienia i oświetlenie. Na ścianach są instalowane elementy informacji pasażerskiej.

Pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę: potwierdziły się się informacje, że całkowicie zmieniono zapowiadany wcześniej wystrój pierwszej stacji metra na Targówku. Na wizualizacjach sprzed kilku lat stacja była krzykliwie zielona. Teraz – to raczej dobrze – utrzymana jest w stonowanej bieli.

Drugie zaskoczenie: na zainstalowanych już elementach informacyjnych napisane są nazwy nowych stacji – chociaż decyzja w tej sprawie jeszcze formalnie nie zapadła. Wygląda na to, że miasto zdecydowało się na zachowanie nazw używanych roboczo podczas budowy: Szwedzka (na Pradze), Targówek (ul. Ossowskiego) i Trocka (ul. Trocka). Czyli zupełnie inaczej, niż chcieli dzielnicowi radni Targówka – ale do ignorowania ich przez miasto jesteśmy przyzwyczajeni.

Jednak starczy pisania. Zobacznie jak wygląda prawie gotowa stacja Targówek pod ulicą Ossowskiego!

…a tak ta sama stacja miała wyglądać wg pierwotnych planów i wizualizacji sprzed kilku lat:

wszystkie zdjęcia: Urząd Miasta Warszawy

 

Przeczytaj raporty z budowy metra na Targówku

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “Stacja metra na Ossowskiego niemal gotowa. Zobaczcie ZDJĘCIA!

 • 9 listopada 2018 o godz. 05:51

  Pierwszy komentarz

 • 9 listopada 2018 o godz. 07:38

  Teraz jak czastkowski doszedł do władzy to sie zacznie budowa metra ;-)
  Ciekawe kiedy zacznie się budowa tych nowych lini ?
  Łącznik stacji bródno z PKP Toruńska chyba jest najbardziej istotny.

  A tu cytat z kandydata Trzaskowskiego:
  „– Data, która nas wiąże to dokończenie II linii metra do 2023 r. W czasie kadencji chcielibyśmy wydłużyć tę linię do Żerania i Ursusa. Chcielibyśmy w czasie tej kadencji rozpocząć planowanie kolejnych linii metra i budowę III linii – zadeklarował Rafał Trzaskowski. Jak dodał, koszt budowy III linii to 8-9 mld zł, a np. V – 1,5 mld zł.”
  III linia metra z PKP Wschodnia do wilanowska dworzec południowy.

  A może po prostu zacznie się wyczekiwana budowa tramwaju na zieloną białołękę ? Dla bródna też ma to duże znaczenie bo połączy skrzyżowanie wincentego-kondratowicza z rondem żaba w bardzo szybki sposób. (Do tramwaju nie trzeba zjeżdzać do podziemia i nie trzeba drążyć tuneli)

 • 9 listopada 2018 o godz. 07:42

  Po wejsciu na te stację mam zaburzenia, halucynacje..wszystko się skrzy, traci sie wyczucie odległości…jest niby ciepło i czysto….ten projektowany wystrój bardziej mi sie podobał.
  „Niemalże gotowa” to duży eufemizm..wystrój zrobili…we zanadrzu stacji jest jeszcze roboty na 2-3 miesiace…poza tym wpadnijcie na pozostałe stacje praskie…tam nawet w maju nie bedzie końca…ale PR przede wszystkim

 • 9 listopada 2018 o godz. 07:54

  Nazwy są dobre, do nich się już wszyscy przyzwyczaili.
  Wystrój, kwestia gustu. Stacja ładna, bo stonowana. Gorzej, że wszystkie trzy będą do siebie bardzo podobne, mogą się mylić.
  Niech budują szybko, bo niektóre osoby z pisu, jak widać wyżej, mają straszny ból 4 liter – jak będzie gotowe, to może im się trochę załagodzi. :)

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:04

  Nazwa dobra, więc radni to niech praca się zajmą, a nie nazewnictwem.
  I dobrze, niech budują, bo jak widać niektórych boli, że metro powstaje.

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:26

  Stare stacje są ładniejsze.

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:27

  Informuję uprzejmie komentujących, że budowę metra na Targówek zainicjowano w czasach PZPR*
  PO-PiS przyszedł na gotowe i pod sukcesem się teraz podpisuje.

  *) 20+, 30+ latkowie – zapytajcie rodziców co znaczy ten skrót i nie komentujcie

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:31

  @ Metro, metro (nie mam problemów z pisownią, wiec piszę po polsku) przeczytaj jeszcze raz cytat i wskaż gdzie jest napisane że pan Trzaskowski powiedział, że zacznie coś budować. Tam jest napisane, że wiąże go data ukończenia drugiej linii a wszystko inne to jedynie chciałby zrealizować (czytaj – jest to wizja, marzenie). Zresztą podobnych zabiegów używał kandydat minister Jaki. To nie ich problem (kandydatów), że nie są rozumiani. To problem społeczeństwa, że nie rozumie tego co się do niego mówi i pisze.

  Co do tramwaju na Białołękę, to przecież już wielokrotnie było mówione, że budowa zacznie się po budowie przedłużenia metra, bo jak by budowano równolegle, to trzeba by było na trzy lata całkowicie odciąć wyjazd z Białołęki w stronę Kondratowicza. Zreszta ten tramwaj raczej będzie służył dojazdem do metra niż do Ronda Żaba, bo jego trasa będzie trochę na około (przez Matki Teresy i Wysockiego) a nie na wprost Wincentego.

  @Max to podobnie jak by zrobił Jaki kryjąc przekręty swoich kolegów spod płaszcza PiS jak to robi skutecznie w ramach działań Komisji (reprywatyzacje na Bielanach, spółka Srebrna), cY też nadzorując wdrożenie pisowskiego lex developer, umożliwiającego deweloperom budowanie wszystkiego nawet tam gdzie dziś teren chroniony jest planem Zagospodarowania. Plaem jest że pięknej katastrofy raczej nie będzie i Warszawa nie zostanie przyłączona do Radomia, żeby ratować jego ekonomię (taki myk Jaki już kiedyś wychodził niszcząc gminę Dobrzyń Wielki przez przyłączenie jej do Opola)

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:37

  Hmmm, „Teraz – to raczej dobrze – utrzymana jest w stonowanej bieli”. Nie wiedziałem że targówek.info jest portalem opniotwórczym… myślałem, że informacyjnym. Po wrzucacie swoje (często dziwne) sądy do tekstów? Dla mnie np. zielony wystrój jest ciekawszy niż biały.

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:50

  Nie mówi się cztrzaskowski tylko Pan prezydent Warszawy Rafał traskowski!

 • 9 listopada 2018 o godz. 08:53

  Metro mialo byc gotowe do konca roku a od stycznia testy iboddanie w maju.
  Dalej aktualne?

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:05

  ale na wizualizacji jest ładna zielen, wiec co poszło nie tak?…. ladnie ale odnosze wrazenie ze od tych halucynogennych kropek ludzie beda spadac ze schodów, bo im sie w głowie zakreci…dziwne wrazenie :(

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:31

  Fanfary… „Pan prezydent…” Darek teraz oficjalnie i na bacznosc mozesz sobie strzepac…

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:40

  @Ziemianski. A napiszesz coś podobnego w Kontekście Prezydenta Dudy?

 • 9 listopada 2018 o godz. 09:43

  Miasto nie tylko ignoruje radnych Targówka, ale także – co pokazują ostatnie fanaberie Pani Płezydent – także cały Naród Polski.

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:26

  No i właśnie nazwy Targówek nie powinno się tu używać, jak o tym pisałem. Kolejny bajzel nazewniczy Oznacza to, że Miasto nie panuje na tematem. Podobnie jak nad tematem przebiegu III linii metra.

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:44

  Nazwy Targówek raczej nie powinno się używać jak ktoś mówi o Bródnie, bo jakiś debil nazwał cały obszar Targówkiem i teraz jest bałagan. Jest to pierwsza stacja na tym prawdziwym Targówku, więc pasuje idealnie.

  Wystrój też mi się podoba, ta zieleń była ohydna, zdecydowanie wolę biały.

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:44

  Jak rozumiem krytycy nie będą jeździć?

 • 9 listopada 2018 o godz. 10:57

  Nie rozumiem!! Skoro już jest nazwa, to w takim razie o co hałas z wyborem nazwy. Przecież to są koszty!!

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:14

  Wczoraj , na krzyżowaniu obok Urzędu Dzielnicy Targówek widziałem ekipę uzgadniaczy w kamizelkach z napisem „metro” , ciekawe co uzganiali ?

 • 9 listopada 2018 o godz. 11:39

  Uzgadniali organizację ruchu i teren zajmowany przy budowie metra na Bródno – ma to być określone do końca miesiąca.

 • 9 listopada 2018 o godz. 14:41

  Skoro byli w kamizelkach metra to zapewne wytyczali teren zajęcia przez metro tego skrzyżowania. A organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu będzie taka, że tego ruchu wogóle tu nie będzie bo skrzyżowanie Kondratowicza z Malborską będzie całkowicie zamknięte. Zrobiona zostanie jeszcze nawrotka na Kondratowicza przed terenem budowy i tyle.

 • 9 listopada 2018 o godz. 17:28

  Metro jest niepotrzebne. Zaraz będą jęki bo takie linie jak 160 czy 517 polecą.

 • 9 listopada 2018 o godz. 19:32

  Pięknie.Metro coraz bliżej.Na początku grudnia rusza budowa na Bródnie która potrwa 3 lata. Sam nie wierze ze doczekaliśmy tego momentu.Rodowici mieszkańcy Bródna wiedzą o czym mówię w przeciwieństwie do słojów którzy tylko narzekają.

 • 9 listopada 2018 o godz. 20:13

  Wystarczy wrócić pamięcią do czasów, gdy przy Żabie był tylko stary wiadukt. Łuki tramwajowe były tak ciasne, że często jakiś tramwaj wylatywał z torów. A na Radzymińskiej – szerokiej – był przejazd kolejowy, i wlekące się pociągi towarowe.

 • 9 listopada 2018 o godz. 21:52

  do „L” , opamiętaj się chłopie , trochę kultury. Nikt Ci nie dał prawa obrażać kogokolwiek. Jak masz z tym problem poobrażaj sobie swoje rybki, jest szansa ,że Cię nie usłyszą . Ja pamiętam jak jeszcze przy Łabiszyńskiej stały słupy i nie było basenu polonez. Jakoś nie przyszło mi do głowy żeby obrażać tych co tu mieszkają od „zawsze” ani tych, którzy przyjechali „wczoraj”, jedni i drudzy niestety muszą wdychać ten sam smog.

 • 10 listopada 2018 o godz. 07:55

  Kolor zielony jest nietrwały, wybiela się. Od projektów do realizacji mineło trochę czasu i atego tak wygląda?

 • 10 listopada 2018 o godz. 08:28

  Ciekawe jak bedzie stonowana biel wygladała za kilka lat – zapewne wpadnie w stonowana szarosc i braz… ale na chile obecna jest przyjemna:)

 • 10 listopada 2018 o godz. 08:43

  Słoiki się podniecają stacja metra a to ze żyją w smogu i chałasie to już nie ważne
  Wybierajcie dalej wrogów kraju ale później nie przychodzicie z płaczem

 • 10 listopada 2018 o godz. 09:20

  @Polak patrzac przez pryzmat dywersyjnych działań (rozbroić polską armię, skasować przetargi na śmigłowce a w zamian za to odnowić milion przed niczym nie chroniących hełmów stalowych z lat 70, zaprosić na marsz faszystów a potem rakiem się wycofać i stwierdzić, że nie weźmie się w nim udziału, zwiększyć gigantycznie import węgla z Chin kosztem wydobycia naszego, przyjąć rozwiązania dzięki którym mamy najdroższy prąd w Europie, czy wreszcie podzielić społeczeństwo) faktycznie jak w soczewce widać że wrogowie kraju rządzą nami na najwyższym, centralnym czyli rządowym szczeblu. Na szczęście są jeszcze samorządy, których tym wrogom nie udało się przejąć.

 • 10 listopada 2018 o godz. 11:39

  Do RJW, na Ursynowie pierwsza stacja też ma nazwę dzielnicy i nikomu to nie przeszkadza. Więc nie ma powodu aby również tu pierwsza stacja na Targówku nazywała się Targówek.

 • 10 listopada 2018 o godz. 14:13

  Te nazwy są bardzo dobre.

 • 10 listopada 2018 o godz. 23:45

  Tylko co dalej? Zacisze – OK mi pasuje. Ale potem jest problem bo ani planowana Kondratowicza ani Wincentego (od przecznicy) nie mają sensu bo ulice są długie i nazwa nie wskazuje lokalizacji. Naturalnie nasuwa się Targówek Ratusz bo to punkt orientacyjny wskazujący gdzie wysiąść żeby coś załatwić w urzędzie. Tylko wtedy mamy dwa Targówki przecięte Zaciszem. Szpital Bródnowski to głupia nazwa bo za chwilę może być np szpital Marii Kaczyńskiej. Ostatnia stacja Rembielńska – znów głupio bo ile wiadomo czy 1 czy 71. Kondratowicza tez źle. Może zatem Park Bródnowski ( choć też trochę obok).

 • 12 listopada 2018 o godz. 07:34

  Czy nie można zastosować nazewnictwa używanego dla przystanków autobusowych lub tramwajowych?

  mieszkam na Bródnie 30 lat, od początku place podatki w Warszawie, głosuje w Warszawie jestem słojem i jestem dumny z tego.

 • 12 listopada 2018 o godz. 09:28

  Czasami byłoby to logiczne jak na przykład stacja / przystanek Targówek Ratusz. W przypadku innych przystanków mógłby być problem bo ich nazwy pochodzą często od małych przecznic, nic nie mówiących większości Warszawiaków (nie mówiąc o przyjezdnych) o lokalizacji w Warszawie. Na przykład ten ktoś kto jechałby do Teatru Rampa czy parku Wiecha wysiadały na stacji Witebska lub Pratulińska czy może Handlowa. Dodatkowo większość stacji ma mieć wyjścia w kierunku przystankow o różnych nazwach (dzisiejsza Trocka migłaby być równie dobrze Pratulińską lub Handlową a Ratusz Targówek mógłby być Św Wincentego. Zacisze z kolei nie ma żadnego znaczącego przystanku przy wyjściu z metra.

 • 14 listopada 2018 o godz. 14:49

  A czy zauważyliście, że na schemacie metro „urywa się” na Rondzie Daszyńskiego? Czyżby planowe opóźnienie po lewej stronie Wisły…

 • 21 listopada 2018 o godz. 12:50

  Podobał mi się ten zielony. Powiedziałabym, że jest „żywy”, a nie „krzykliwy”, a filary z „maźnięciami” ładnie z nim kontrastowały. Ciekawe, czy ta obecna biel po przykurzeniu nie będzie wyglądała jak zszarzała firanka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.