Szczegóły sobotniego pościgu na Bródnie: ciągnięcie za samochodem, walka wręcz, dużo strzałów | targowek.info

Szczegóły sobotniego pościgu na Bródnie: ciągnięcie za samochodem, walka wręcz, dużo strzałów

Warszawska Straż Miejska udostępniła szczegółowy opis wydarzeń, do których doszło w sobotni wieczór. To była naprawdę dramatyczna akcja.

 

Przypomijmy, o czym pisaliśmy już w sobotę wieczór, że sobotę 17.11. na Bródnie padły strzały – policjanci i strażnicy miejscy ścigali kierowcę czerwonej sportowej Hondy. Kierowca samochodu został zatrzymany dopiero na ul. Białołęckiej, po drugiej stronie Trasy Toruńskiej.

Teraz znamy szczegóły tej akcji. Potwierdziły się nasze informacje, że Honda była kradziona, a za jej kierownicą siedział złodziej.

Wszystko rozpoczęło się 17 listopada ok. godz. 20 na ulicy Suwalskiej. Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego, którzy patrolowali tej rejon Bródna, zauważyli pod jednym z bloków zaparkowany samochód marki Honda, w którym pulsująco zapalały się światła mijania.

Ponieważ w ten sposób uaktywnia się alarm, funkcjonariusze podeszli do auta. Wewnątrz, zamknięty od środka, siedział mężczyzna z niewielkim urządzeniem elektronicznym. Mężczyzna nie reagował na wydawane polecenia, po chwili uruchomił samochód i ruszył – z zablokowanymi tylnymi kołami.

Strażnicy miejscy dwukrotnie próbowali wybić szybę w pojeździe, ale mężczyzna nie reagował. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów funkcjonariusze zauważyli pieszy patrol policji, który poprosili o pomoc w zatrzymaniu Hondy. Policjanci też spróbowali zatrzymać auto, ale znów bez powodzenia – złodziej za kierownicą dalej uciekał, probując potrącić funkcjonariusza.

„W reakcji na ten atak na życie policjanci oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, a gdy i na to nie było reakcji kierowcy, strzelili w opony” – informuje straż miejska. To działo się u zbiegu Suwalskiej i Łabiszyńskiej.

Jednak strzały w opony także nie zatrzymały desperacko uciekającego złodzieja. Od skrzyżowania Łabiszyńskiej i Łojewskiej Honda zaczęła się oddalać. I wtedy, widząc pościg, do akcji włączyli się przypadkowi kierowcy, którzy zabrali biegnących na piechotę funkcjonariuszy do swoich samochodów.

Padły kolejne strzały. Jeden z nich wybił boczną szybę w Hondzie. Uciekające auto na chwilę zatrzymało się i wówczas jeden ze strażników włożył rękę przez okno, próbując otworzyć drzwi od środka. Jednak kierowca gwałtownie ruszył, ciągnąc strażnika przez kilkanaście metrów po jezdni.

Funkcjonariuszowi udało się uwolnić rękę, a pościg trwał dalej ul. Krasnobrodzką, Toruńską i Białołęcką. Dopiero na skrzyżowaniu Białołęckiej i Gryfitów Honda ostatecznie zatrzymała się – chociaż nie był to koniec akcji. Kierujący samochodem dalej zaciekle się bronił. Dopiero gdy dobiegł drugi funkcjonariusz, mundurowi wspólnie obezwładnili złodzieja za kierownicą Hondy.

„Wewnątrz hondy znaleziono elektroniczne urządzenie do rozkodowywania systemów zabezpieczeń, za pomocą którego mężczyzna unieszkodliwił alarm i uruchomił auto” – podaje Straż Miejska. Strażnicy miejscy przekazali policji ujętego mężczyznę.  Okazało się, że był to 39-letni mieszkaniec Kobyłki  – mężczyzna obecnie przebywa w areszcie.

źródło: Straż Miejska, zdjęcie ilustracyjne archiwum/Policja

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

52 komentarzy na temat “Szczegóły sobotniego pościgu na Bródnie: ciągnięcie za samochodem, walka wręcz, dużo strzałów

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:28

  ale akcja. Po prostu fanstastyczny pościg. Panowie z dużymi brzuszkami z SM ruszyli się w końcu z lasu albo zatoczki na Rondzie Żaba i ruszyli w morderczy pościg

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:29

  Brawo ,tak trzymać.

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:30

  Vegeta zaraz film zrobi

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:30

  to policja strzelała jadąc prywatnym samochodem jako pasażer, >!!!????? to trochę jak w azerbejdzanie, ….

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:39

  Dwa patrole piesze w pościgu za honda?

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:44

  w pow. wołomińskim nie brakuje złodziei, którzy kradną na potęgę mazdy, hondy i leksusy..
  i legalizują je na papierach auta z usa..

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:45

  W więzieniu zasili elektorat po

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:49

  brawo…tepic pasozytow, ktorzy zyja z nieszczescia innych… zlodzieje jestescie na dale lancucha pokarmowego… tylko rece wam odcinac

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:51

  Zła i straszna polska policja zatrzymuje złodzieja! Trzeba ich za to ukarać! Jak to? We wolnym kraju, wolny człowiek kraść nie może?! Do czego to doszło! To wszystko wina tuska!

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:53

  brawo chłopaki i cywile pomocnicy !!! tak trzymać. Teraz trzeba błagać tych gnoi z rządu żeby dali Policjantom radiowozy w XXI wieku.

 • 19 listopada 2018 o godz. 10:55

  źle celowali…. strzal ostrzegawczy w tyl glowy zlodzieja zawsze jest skuteczny i efektem jest zawsze zatrzymanie pojazdu :)

 • 19 listopada 2018 o godz. 11:23

  Szkoda, że go nie ubili na miejscu, słabo strzelają te nasze policjanty, słabo…

 • 19 listopada 2018 o godz. 11:50

  mission impossible by Polish ….,
  a tak na poważnie gratuluję, uważam że kluczowa była tu złość właścicieli samochodów na złodzieja … i dlatego zabrali patrol pieszy policjantów do swoich fur.

 • 19 listopada 2018 o godz. 11:52

  Aha czyli podsumujmy. Urządzili strzelaninę w centrum miasta i to z cywilnych samochodów, bo chcieli załapać… złodzieja… dobrze, że granatników nie mieli, bo cały kraj znowu musiałby się składać na odbudowę warsioffki

 • 19 listopada 2018 o godz. 11:58

  Obciąć jedna rączkę oczywiście prawą bo to i konika nie trzepnie i dupci nie będzie mógł wygodnie podetrzeć , i wypadnie z zawodu tylko kto będzie go utrzymywał bo ja nie mam zamiaru.

 • 19 listopada 2018 o godz. 12:03

  Ma szczęście że to nie w USA bo by już niezył ,tam mi się podoba prawo krótko i za ryj i gleba.

 • 19 listopada 2018 o godz. 12:12

  Czytam komentarze i chciało by się napisać, że nie wierzę…ale wierzę, że mamy tak tępe społeczeństwo. Nie mówiąc o tym, że my Polacy na wszystkim znamy się najlepiej. To taka nasza domena narodowa. Pan „Zdzichu” wie lepiej jak powinni się byli zachować funkcjonariusze w tej sytuacji, a Pan „Marian” mu wtóruje, że użycie broni a do tego jazda z cywilami to już przegięcie. Policja nas broni – jest źle. Policja nie zareaguje – jest źle.
  Kolejna część osób komentujących nie przeczytała uważnie artykułu i uznała, że naszej policji nie stać na radiowozy. A tu zonk – bo to był patrol PIESZY.
  Szczerze z całego serca życzę tym, którzy naśmiewają się z naszych służb (policja, straż miejska, pogotowie), abyście musieli kiedyś z ich „usług” skorzystać.
  W każdych szeregach znajdą się „czarne owce”. które przynoszą wstyd tym formacjom, ale znam wielu mundurowych, którzy wkładają całe swoje serce aby dobrze swoją służbę wykonywać i to za marne grosze.
  Brawo dla SM i policjantów za tą akcję.

 • 19 listopada 2018 o godz. 12:19

  Dziękuje za podziękowania. Następnym razem tez złodziejowi nie odpuszczę.

 • 19 listopada 2018 o godz. 12:22

  Brawo Straż miejska , brawo Policja.

 • 19 listopada 2018 o godz. 12:54

  szkoda,że go nie zastrzelili o jednego ścierwa było by mniej a tak posiedzi ze dwa lata i go wypuszczą a za dobre sprawowanie to pewnie z rok posiedzi i wróci do fachu i człowiek będzie się zastanawiał nowy (bo ukradną ) czy używkę

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:03

  …………………………….jak ucieka to strzelamy w kolano a jak się stawia to prosto w łeb !

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:20

  Powinni z przepisów usunąć strzały ostrzegawcze i od razu w takie ścierwo strzelać. Jeszcze rodziców jego obciążyć finansowo, że takie gówno wychowali.

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:31

  Super akcja, fajnie że funkcjonariusze nie byli bierni na niepokojące sygnały i nie odpuścili po odjechaniu złodzieja

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:32

  Super akcja

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:47

  Czy sąd niezawisły wypuścił już 39-latka za poręczeniem 1000 zł?

 • 19 listopada 2018 o godz. 13:55

  Przylaczam sie do gratulacji.
  Ubolewac mozna tylko nad tym, ze kula nie poszla w lepetyne

 • 19 listopada 2018 o godz. 14:16

  Ciekawe czy właściciel Hondy miał AC ? Jeśli nie to jak pokryje szkody podziurawionego jak durszlak auta ?

 • 19 listopada 2018 o godz. 15:27

  Jestem właścicielem tego skradzionego pojazdu i wolałbym aby mi go złodziej ukradł niż odebrać samochód z przestrzeleniami karoserii, szyb i kół. Zapłaciłbym złodziejowi tysiaka i by oddał a tak mam dziurawe auto.

 • 19 listopada 2018 o godz. 15:30

  Sprawę załatwiła straż miejska i przekazała sprawców policji. Policjańci są słabego zdrowia. Nie powinni się przemęczać. Jeden Frasyniuk pobił pięciu. Patrz zdjęcie.

 • 19 listopada 2018 o godz. 15:32

  Policjancji pełnili sluzbe ponadnormatywna czyli patrol pieszy dlatego bez rsdiowozu i nie spekali dali rade razem z arbuzami:)

 • 19 listopada 2018 o godz. 15:39

  Bravo!!!!!!!!

 • 19 listopada 2018 o godz. 15:52

  Ja też gratuluję policjantom i strażnikom ale nie za wynik ale za sam fakt, że im się chciało. Osobiście znam baaaardzo dobrze jednego strażnika i to z wyższym stopniem, który jest dosłownie kulawy i połamany a do pracy na chodzi z własną poduszką i dmuchanym materacem, żeby na nocnym dyżurze sobie pospać na zmianę z kolegami. I piszę całkiem poważnie..

 • 19 listopada 2018 o godz. 16:22

  do właściciel: powodzenia w walce o odszkodowanie ? dajce ci 2 % szans

 • 19 listopada 2018 o godz. 16:28

  „Właścicielu” – mam kilka pytań.Skąd byś wiedział gdzie szukać złodzieja ? A jakbyś go nawet namierzył, to sądzisz, że by się zgodził oddać za tysiaka ? Po to uciekał przed policją ?Nie sądzisz, że raczej wolałby po cichu dać Ci w łeb ? No, chyba że masz jakieś znajomości w światku złodziei samochodów…

 • 19 listopada 2018 o godz. 16:39

  super ale mam nadzieję że bandyta już zapłacił właścicielowi hondy za straty z olbrzymią nawiązką a służbom za użyte pociski itp. złapany na gorąco powinien natychmiast dostać 10 lat ciężkich robót

 • 19 listopada 2018 o godz. 16:46

  hahahahha boki mozna ze smiechu zrywać po takiej interwencji. Dobrze,że ten kobyłkarz nie wyjął giwery pierwszy i nie zaj…..całego patrolu? Jak długo Policja za nasze podatki będzie sie obcyndalać i klepać formułki zamiast ostro działa? Pewnie po zatrzymaniu padło sakramentalne: Tu plutonowy…… (tu nazwisko), komenda taka i tak -Panie……(tu imię), dokąd sie pan tak spieszy? heheheheheheh

 • 19 listopada 2018 o godz. 17:03

  Ludzie. Przestańcie tak gratulować odwagi i zaangażowania Policji i SM.

  Czy gratulujecie kasjerce w Lidlu, że Was obsłużyła, wątpliwe.

  Czy gratulujecie wulkanizatorowi, że wymienił Wam opony, wątpliwe.

  Czy gratulujecie pracownikowi stacji paliw, że Wam zatankowal pojazd, wątpliwe.

  To jest ich robota. I obowiązek. Za to kasę biorą i to wcale niemałą. Większość dni w roku pomocy od nich się nie doczekamy, a na sygnale jeżdżą by pizza nie wystygla. Też mi bohaterowie.

 • 19 listopada 2018 o godz. 17:09

  I jeszcze jedno. Ciekawe czy byście tak piali z zachwytu jakby ktoś przypadkowy na ulicy został ranny, albo jakby Ci kierowcy nadgorliwcy spowodowali wypadek.

  Ktoś przypadkowy, mam na myśli Waszą Matkę, Ojca, Dziecko, Ciotke itp.

  Pytanie, czy my mamy policję i SM rowerową, pieszą czy może konną. Czy radiowozy służą jako taryfy urzedasów i do wozenia WiśMacow.

 • 19 listopada 2018 o godz. 17:44

  A dlaczego bandyty nie zastrzelono a można było jednego gada było by mniej?

 • 19 listopada 2018 o godz. 18:21

  Ja dzisiaj w autobusie 169 pogratulowalam kierowcy, że dowiózł mnie bezpiecznie tam gdzie chciałam.

  Wymagam od zaangażowanej części społeczeństwa, by jutro rano wszyscy wyszli przed swoje mieszkania i owacyjnie pogratulowali pracownikom MPO wywozu śmieci.

 • 19 listopada 2018 o godz. 18:46

  Romamie Zwelgerowicz czy jak to tam się pisze. Nie potrównuj pracy Policjanta z bronią do kasjerki w supermarkecie. Jeśli to.robusz to jesteś ograniczony w znacznym stopniu. A tak naprawdę cieszę się że jesteś jeden ograniczony a reszta porządnych ludzi ze społeczeństwa docenia pracę mundurowych.

 • 19 listopada 2018 o godz. 19:44

  Zgadza się, porównanie pracy policjanta do kasjerki czy jakiegoś wulkanizatora jest kuriozalne. Bo praca policjanta wg Romana jakiegośtam jest równie gładka i przyjemna jak kasjerki. Ja też przyłączam się do gratulacji bo warto i mam nadzieję, że służby w podobnej sytuacji będą zawsze działać w ten sposób.

 • 19 listopada 2018 o godz. 20:22

  Szacuuun PANOWIEEEEE!!!

 • 19 listopada 2018 o godz. 20:50

  Szkoda że sama straż miejska dopiero w poniedziałek się tym zajęła i przesłała info. Wszystkie media wiedzą ale rzecznicy straży wolne weekendy widać mają.

 • 20 listopada 2018 o godz. 10:37

  Brawo Policja, SM, a przede wszystkim mieszkańcy, którzy pomogli w pościgu.
  Potrzeba nam więcej takich osób oddanych swojej pracy i społeczeństwu, a mniej pato-pasożytów takich jak powyższy Roman.
  A co do podziękowań – jeśli wulkanizator albo kasjerka wykonuje dobrze swoją pracę to zawsze staram się ich jakoś docenić, podziękować – kwestia kultury osobistej.

 • 20 listopada 2018 o godz. 10:47

  Ty,,znawca” noze jeetes fachowcen, ale chyba tylko od owocow, choc i w tym temacie jak widac kulejesz. Gdyby nie straznicy to lolicja by mogla jedynie odnotowac kolejna kradziez, a tu chlopakj ze strazy zrobili praktyczbir cala robote. Od a do z. Ci policjanci na ponadnormatywie to powinni dostac taki opie… Poczawszy od kierownika, a skonczywszy na komendancie. Rece opadaja na takie dzialanie.

 • 20 listopada 2018 o godz. 12:08

  do Roman Zelwerowitz: nie bronie policjantów, bo idą na wczesną emeryturkę mają dużo bonusów, ale chyuba nie zarbiają jakoś dużo .

 • 20 listopada 2018 o godz. 20:31

  Hipokryci, Hipokryci po trzykroć Hipokryci.

  Jak TI pisał o braku reakcji Policji na wezwania mieszkańców do wandali

  Jak TI pisał o nozowniku i braku zdecydowanej reakcji policji…

  Jak WTEDY wieszaliscie psy na policji i SM?

  Jak SM i policja rozstawiala fotoradary walcząc z piratami drogowymi…

  Jak WTEDY wieszaliscie psy na policji i SM?

  Bravo panie Zelwerowitz.

  Żaden z „mądrych” inaczej nie zna pojęcia rykoszet.
  Żaden z „mądrych” inaczej nie zastanowił się, że dwóch byków że SM i dwóch byków z policji nie było w stanie wybić szyby w aucie. Brak paly, kolby pistoletu? W kaburze batony czy McD?
  Żaden z „mądrych” inaczej nie zastanowił się, że oddawanie strzałów na ulicy po chodnikach której spacerują ludzie jest brakiem wyobraźni?

  Cicha nadzieja w Prokuraturze, która tak samo zajmie się złodziejem jak i człowiekiem który naraził przechodzącego tamtędy mojego bratanka.

  Bravo Panie Zelwerowitz. Wynika z tego, że jest Pan w mniejszości zdrowo myslacej.

 • 20 listopada 2018 o godz. 21:36

  Prokurator zjadł się przestępcą i pewnie już siedzi w wiezeniu a z tego co widzę na stronie straży to mają dostać nagrody.

 • 21 listopada 2018 o godz. 07:00

  Ludzie kiedy wy za kończycie tę zazdrosną mowę bo co bo warszawa przecież jeżeli wam tego brakuje do dowartościowana się to zapraszam pomieścimy się tylko po co tyle jadu

 • 24 listopada 2018 o godz. 08:59

  Po co tyle jadu? Nie wiesz że warszawiacy to specjalny rodzaj ludzi: wrednych złośliwych wiecznie niezadowolonych wywyzszających się ponad innych. Dno po prostu.

 • 10 grudnia 2018 o godz. 22:26

  Tego gościa wypuszczają co jakiś czas. Jest frajerem na dzielni i w celi. A mimo to go ciągnie tam czyżby pedał ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.