Wraca stare. Krzysztof Miszewski przewodniczącym rady dzielnicy | targowek.info

Wraca stare. Krzysztof Miszewski przewodniczącym rady dzielnicy

Rada Targówka wybrała swoje władze. Zaskoczeń nie było.

 

W środę wieczorem po raz pierwszy zebrała się nowa rada dzielnicy Targówek, wybrana podczas wyborów samorządowych na kadencję 2018-2023.

Nowi radni złożyli przysięgi, odebrali pisemne potwierdzenie zdobycia mandatów i przegłosowali pierwsze ważne decyzje: wybór kierownictwa rady.

Zaskoczenia nie było: przewodniczącym rady Targówka został ponownie Krzysztof Miszewski (PO). Jego zastępcami zostali Joanna Mroczek (także PO), Jacek Duczman (Spółdzielnia Mieszkaniowa Bródno) oraz Grzegorz Golec (PiS). Kto śledzi polityczne życie naszej dzielnicy, dobrze zna ich wszystkich.

Krzysztof Miszewski jest szefem Platformy Obywatelskiej na Targówku. Był też przewodniczącym rady przez większość poprzedniej kadencji, ale rok temu został odwołany. Teraz wrócił na to stanowisko w chwale. Użytkownicy Facebooka znają go też z jego grupy internetowej „TeBeZet”, która zdobyła wielką popularność wśród mieszkańców dzielnicy, nieświadomych, że jest ona narzędziem nie tylko sąsiedzkim, ale i politycznym.

Joanna Mroczek z PO była jedną z najbardziej zaangażowanych radnych w poprzedniej kadencji – m.in. złożyła 93 interpelacje w sprawach Bródna i Targówka. W tegorocznych wyborach pobiła rekord zdobytych głosów w całej dzielnicy: dostała aż 3147 głosów (25,7% w swoim okręgu na Bródnie).

Jacek Duczman to wieloletni działacz „Mieszkańców Bródna-Targówka-Zacisza”, czyli de facto Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno. W przeciwieństwie do radnej Mroczek, w poprzedniej kadencji przesadnie się nie przemęczał: w ciągu 4 lat złożył 4 (cztery) interpelacje.

Grzegorz Golec z PiS także był już radnym w poprzedniej kadencji. Wyróżnił się szczególnie w sprawie walki z sortownią odpadów przy ul. Staniewickiej – jednak nie udało mu się zablokować jej budowy.

Przypomnijmy, że rada Targówka, choć jest organem niewątpliwie ważnym, ma tak naprawdę niewielkie kompetencje. Decydujące znaczenie w stolicy ma rada Warszawy, która m.in. zatwierdza budżet miasta, dzieli pieniądze między poszczególne dzielnice i w poprzedniej kadencji zupełnie nie przejmowała się opinią radnych z Targówka.

W skali dzielnicy najważniejsze jest natomiast stanowisko burmistrza. Jego wyborem na wczorajszej sesji jeszcze się nie zajmowano – jednak teraz już wiadomo, że na kolejną kadencję została odnowiona koalicja PO i Spółdzielni Bródno. Skoro stołek przewodniczącego rady dostała Platforma Obywatelska, to fotel burmistrza na następnej sesji rady otrzyma jej sojusznik z SM Bródno.

***

Mandaty na kadencję 2018-2023 do 25-osobowej rady dzielnicy Targówek zdobyli:

Platforma Obywatelska (PO) : 11 mandatów

MROCZEK Joanna, GÓRSKA-MANCZENKO Katarzyna, JAMIŃSKI Michał, KILJAŃCZYK Joanna, KUNOWSKI Jędrzej, MISZEWSKI Krzysztof, MIŚKIEWICZ Jolanta, WYCZÓŁKOWSKA Aneta, SZAJKOWSKI Bartosz, CIASTEK Jadwiga, RUCYK Justyna (koalicjantka PO z partii .Nowoczesna).

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) : 10 mandatów

MARCZYK Janusz, WĄSIK Cezary, GOLEC Grzegorz, GRABOWSKI Andrzej, DĄBROWSKI Andrzej, LEWANDOWSKI Łukasz, WASZCZAK Marek, SKŁODOWSKI Marcin, SOSNOWSKA Edyta, BORCZYŃSKA Marta

„Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (SM Bródno) : 4 mandaty

ŻARNECKI Jerzy, DUCZMAN Jacek, WINTER Bożena, KWIATKOWSKA Małgorzata

 

zdjęcie na górze: nowe kierownictwo rady Targówka – od lewej: Grzegorz Golec, Andrzej Duczman, Joanna Mroczek i Krzysztof Miszewski / fot. Facebook/Dorota Kozielska

PRZECZYTAJ TEŻ:

28 komentarzy na temat “Wraca stare. Krzysztof Miszewski przewodniczącym rady dzielnicy

 • 15 listopada 2018 o godz. 07:23

  a ile interpelacji złożył radny Golec ? dlaczego redakcja nie podała tej informacji?

 • 15 listopada 2018 o godz. 07:50

  bo redakcja jest tendencyjna ?

 • 15 listopada 2018 o godz. 08:37

  Jak widać ludzie nie chcą zmian, pewnie jest im dobrze haha. Pewien zachodni obserwator powiedział kiedyś, że Polacy to dziwny naród bo niedługo po upadku komunizmu wybrali na dwie kadencję komunistycznego prezydenta…

 • 15 listopada 2018 o godz. 08:48

  WRACA? NIGDY NIE ODESZLO… beton na zawsze

 • 15 listopada 2018 o godz. 09:20

  to jest moje zdanie o platformie —kto blokuje wpisy ……..

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:07

  sortownia odpadów przy ul. Staniewickiej?
  a nie kurczaków?

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:09

  A ile interpelacji w sprawach mieszkańców złożył radny Krzysztof Miszewski? Bylo ich 110. Czyżby artykuł z tezą ?

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:15

  nie od dziś wiadomo, że portal jest pisiowo nastawiony do świata.

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:27

  Co Wam profil TeBeZet przeszkadza? Ciekawszy ze względu na liczbę różnych opinii niż ta – niestety – dość często tendencyjna strona internetowa.

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:35

  Grupa internetowa „TeBeZet” jest narzędziem nie tylko sąsiedzkim, ale i politycznym – oczywiście :) I nikt nie ma co do tego wątpliwości i każdy mógł taką grupę założyć ale założył – Miszewski :)

 • 15 listopada 2018 o godz. 10:59

  Znów adresy IP w komentarzach prosto z kondratowicza ;/)

 • 15 listopada 2018 o godz. 11:04

  A wszystko dzieje się w PRL’u bis, który w dniu 15 listopada 2018 to bardziej kolonia niewolnicza niż kraj, stworzony przy stole zwanym okrągłym i podczas pijackich libacji w Magdalence pod polityczną mafię, kolesiów, przekrętów, złodziejstwa i niespotykaną arogancję władzy! Bardziej miejsce dla kombinatorów, gdzie zwykły człowiek jest niczym, a przestępców się chroni. Zwykły człowiek nie odczuwa że to „jego kraj”, gdzie miliony młodych, zdolnych, wykształconych, kreatywnych ludzi wyjechało za przysłowiowym chlebem? Gdzie przyzwoity człowiek nie ma szans na pracę, bo ją po znajomości dostają kolesie, gdzie na badania czy operację czeka się kilka lat. I na koniec gdzie już w 2009 r. człowiek Prezydenta śp. Lecha Kaczyńskiego Piotr Kownacki jako prezes PKN Orlen zarabiał dziennie 31.000,00 PLN słownie trzydzieści jeden tysięcy złotych a maksymalna emerytura powstańca, który walczył za Warszawę wraz z kombatanckimi dodatkami wynosi 1.500,00 PLN słownie jeden tysiąc pięćset złotych miesięcznie!

 • 15 listopada 2018 o godz. 11:15

  @podatnik
  jakie haluny bierzesz bo bym chętnie spróbował.

 • 15 listopada 2018 o godz. 13:08

  Czyli mieszkańcy są zadowoleni! POwodzenia: w korkach , w waleniu głową w ścianę!

 • 15 listopada 2018 o godz. 13:30

  jakby się wszyscy przesiedli do autobusów były by mniejsze korki a miasto miało by z czego kupić więcej pojazdów ale póki wszyscy wożą d..py w samochodach zwalanie winy za korki tylko na po jest debilizmem.

 • 15 listopada 2018 o godz. 15:54

  @Zombie a jak by ten obserwator był bardziej wnikliwy, to dziś zdziwiłby się jeszcze bardziej, bo rządy głoszące najbardziej antykomunistyczne hasła jak ten obecny zatrudniają komunistów, ze szczególnym upodobaniem do prokuratorów – przypadek – nie sądzę.

  No i metody rządzenia i informowania społeczeństwasą iście komunistyczne.

 • 15 listopada 2018 o godz. 18:13

  Jakby wszyscy przesiedli się do autobusów to by d..py do nich nikt nie wcisnął w godzinach szczytu. Pojeździj sobie autobusem, to zobaczysz.

 • 15 listopada 2018 o godz. 18:46

  do @podatnik: taka prawda.

 • 15 listopada 2018 o godz. 21:08

  Mam pytanie do Autora tekstu, który tak pięknie rozlicza Radnych, czy posiada On wiedzę z zakresu obowiązku stanowiska Radnego i czy ma On świadomość na czym tak naprawdę polega działanie Radnych.

  Bo w moim odczuciu wiedza jest bardzo ograniczona w tym zakresie i fokusje się tylko na liczbach, zapominając o człowieku. Radni w czasie swojej kadencji prowadzą wiele innych działań na rzecz mieszkańców i wspólnie z nimi, niż pisanie tysięcy interpelacji.
  Praca Radnych to bycie wśród ludzi, słuchanie ich potrzeb, uczestniczenie w komisjach i wspieranie ich w problemach. Czy Autor tekstu wie też o tym iż pisane interpelacje często, nie mają uzasadnienia i osadzenia w codzienności i potrzebach Mieszkańców.

  Bardzo proszę Autora tekstu o odpowiedź, bo jako mieszkanka Bródna, uważam targowek.info za źródło rzetelne informacji o naszej dzielnicy, a ten artykuł jakoś rozbiega mi się z rzeczywistością.

 • 16 listopada 2018 o godz. 06:51

  Anonim. W komunikacji miejskiej śmierdzi. Nie po to auto kupiłem, by się wozić z motłochem.

 • 16 listopada 2018 o godz. 08:29

  Co trzeba mieć w glowie, żeby głosować na SM Bródno?

 • 16 listopada 2018 o godz. 09:29

  @ Krzychu – albo żyjesz mitami, albo przez to że tak rzadko korzystasz z komunikacji miejskiej ostatnio się pomyliłeś i wsiadłeś do śmieciarki zamiast do autobusu. Otóż w zdecydowanej większości nie śmierdzi. Oczywiście zdarzają się przypadki incydentalne, że wsiądzie jakiś nie dbający o czystość bezdomny, lub któryś z pasażerów się niedomyje, ale to incydenty. Zawsze można wtedy poprosić kierowcę o wyproszenie takiego delikwenta lub samemu przesiąść się do innego autobusu. Nie używaj więc tego argumentu dla usprawiedliwienia faktu że tyłek przyrósł ci do siedzenia w aucie. Zrestą niedługo, po zmianach wprowadzonych przez rząd w imię ograniczenia smogu najprawdopodobniej odczujeszto realny kosz tejtwojej fanaberii, bo do amortyzacji auta, paliwa, ubezpieczenia i planowanej do rozszerzenia strefy płatnego parkowania będzies musiał doliczyć dzienną opłatę za wjazd do poszczególnych stref miejskich liczoną jako czas pobytu x stawka za typ silnika (najdrożej diesle). W najgorszym wypadku ma to być chyba 30 zł za dzień.

 • 17 listopada 2018 o godz. 15:30

  Akurat żula nie da się wyprosić, jeśli sam nie chce wyjść. Przerabiałam sytuację. Kierowca owszem poszedł i kazał wysiadać, ale nic to nie dało, a ludzie krzyczeli, że mają bilety czasowe i trzeba dalej jechać. Tutaj chyba potrzeba rozwiązań, gdzie kierowca może założyć specjalny strój ochronny (bo chyba nikt nie chciałby dotykać żula) i dosłownie wywalić delikwenta na zbity pysk jak się opiera, bo inaczej czasem się nie da…

 • 17 listopada 2018 o godz. 17:31

  @powyżej ale procedura na to jest i działa (jeśli tylko chce się by zadziałała). Kierowca po nieudanym wyproszeniu powinien zadzwonić na straż miejską i podać dane i położenie autobusu i na którymś następnym przystanku delikwent(ka) powinien zostać wyjęty z pojazdu przez panów w czarnych rękawiczkach.

 • 18 listopada 2018 o godz. 16:06

  Zupełnie rozumiem, dlaczego przewodniczącą rady nie jest pani Joanna , która zdobyła największą ilość głosów mieszkańców w wyborach samorządowych . Jak to jest? Kto decyduje o tym jaką rolę pełnią radni w radzie dzielnicy ?

 • 18 listopada 2018 o godz. 19:34

  brzydkie chłopaki rwom sie do władzy

 • 26 listopada 2018 o godz. 13:29

  A jaki chcecie lemingi wynik???
  Przecież wybory organizowali urzędnicy samorządowi!!!

  Zmniejszona liczba komisji obwodowych. Przenoszone lokalizacje, by emeryci nie trafili do swojej. Karty bez pieczątek. Zasłonięte listy sąsiadów, by nie widzieć, czy zmarła sąsiadka głosowała….

 • 28 listopada 2018 o godz. 21:14

  Zawracam się raz jeszcze do autora tekstu o złożenie wyjaśnień, bo nadal nie ustosunkował się do mojej wypowiedzi, a skoro tak łatwo idzie mu szastanie słowami to czekam na równie rzeczową odpowiedź.

  Z wyrazami szacunku
  Mieszkanka Bródna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.